Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz dhcodoki #20854 üzenetére

    Igen, PS3-ra a Move a hasonló, mozgáson alapuló kontroller, a Kinect fő ellenfele. Nincs tudomásom róla, hogy fejlesztene hozzá mást a Sony, illetve a Move-nak készültek variánsai (pl. fegyver alakú Move az FPS-ekhez).

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz A mi Bandink #20856 üzenetére

    Anno én is így jártam az Uncharted első részével. Ha megnézed az online profilomat, láthatod is, hogy pl. nincs meg olyan trófeám, amit kisebb dologért kellett volna kapnom, mint amitől nagyobb dologról meg ott van a trófea (pl. kincsek után járó trófeák). Szerintem ez valamilyen bug lehetett az első részben, mert hiába szinkronizálsz, nem jönnek át a profilodba a játékból a trófeák. Mindegy, a másodiknál már szépen működtek, az elsőt meg nem játszottam újra ötödször csak emiatt - bár, simán van annyira jó a játék.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz knorbi77 #20860 üzenetére

    Most akkor ilyen erővel nézd meg a Wii-t, annak is igen durva eladási mutatói vannak, pedig hardverileg sehol nincs sem az Xbox-hoz, sem a PS3-hoz képest, mégis tud olyan címeket hozni, amikkel megfogja a közönséget, de alapvetően nem is venném egy kalap alá a másik két konzollal, mert teljesen más réteget céloz meg. Ahogy a PS3 sem feltétlen ugyanazt a réteget célozza, mint az Xbox. Egzaktul ezért nem lehet összehasonlítani a globális eladási adatokat. Egyébként meg ha már mindenképpen azt kutatod, hogy miért van több eladás Xbox-ra, egyszerű a válasz: mert jóval több Xbox-ot eladtak, mint PS3-at. Azt meg nagyon nem írnám alá, hogy minden tekintetben gyengébb az Xbox hardveresen, arról már nem is beszélve, hogy mivel könnyebb programozni, ezért rengeteg cím sokkal jobban néz ki rajta, mint PS3-on.
    Egyébként arról beszéltünk, hogy mit hibázott el a Sony a konzollal kapcsolatban, márpedig ez tény, ezt a Sony maga is beismerte és ezt nem befolyásolja az sem, hogy az Xbox-ból is ki lehetett volna hozni anno erősebb vasat, mint amit végül sikerült. Azt ígérték, hogy a következő generációnál fokozottan oda fognak figyelni a programozóbarát architektúrára és a PS4 sokkal közelebb fog állni felépítését tekintve egy asztali PC-hez, mint egy klasszikus értelemben vett konzolhoz, mint amilyen a PS3 is.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz knorbi77 #20872 üzenetére

    Ne is haragudj, de látszik, hogy gőzöd nincs a konzolok hardveres felépítésének működéséről és csak innen-onnen beollózott dolgokkal, feltevésekkel dobálózol. Komolyan azt gondolod, hogy a PS3 a 256 MB-os videó-műveleti memóriájával sokkal nagyobb dolgokra képes, mint az Xbox 10 MB-ossal? Teljesen más architektúra a kettő, össze nem vethető a memóriaméretek alapján. Teljesen mások a pipeline-ok mindkét rendszerben, a pufferezésről és a multi-thread-es process-ekről már nem is beszélve. Kb. olyan, mintha almát hasonlítanál a körtével.
    A legtöbb benchmark-ban az Xbox sokkal jobban teljesít - már ami a grafikus képességeket illeti, CPU-erőforrásban meg egyértelműen a PS3 az erősebb, csak ugyebár köztudott, hogy a mai cutting-edge játékiparban sokkal nagyobb jelentősége van a grafikus számítási teljesítménynek, mint a CPU által nyújtott teljesítménynek. Ma már a bonyolult számítási műveleteket nem is elsősorban CPU-val, hanem GPU-val számoltatják, akármilyen hihetetlen is - ezért állítanak VGA-kat csatasorba bonyolult algoritmusok számításához.

    Az meg a másik hülyeség, hogy Xbox-ról portolnak PS3-ra. Két külön világ, teljesen más csapat felelős az egyik portért és a másikért, egyébként többnyire PC-ről portolnak mindent.

    Tetszett a Mafia 2? Hát, mint játék, hangulatra nekem is, de a PS3 verziót tűrhető grafikájúnak nevezni minden, csak nem normális dolog. Ott nem csak a 20 FPS alatti sebességgel volt gond, hanem a texturák minőségével, az iszonyatosan alacsony felbontású és elnagyolt modellekkel, illetve a hiányzó effektekkel is. Egy kalap szar, optimalizálatlan bughalmaz, egy félig befejezett port. Az eleve PS3-ra fejlesztett, annak számítási képességeit maximálisan kihasználó, végletekig kiélezett és tökéletesített Uncharted 2-vel egy lapon említeni meg teljesen nonszensz is, kb. mintha egy Doom 2-őt hasonlítanál egy Quake 4-hez.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Vazallus #20878 üzenetére

    Lehet, hogy lejárt a szavatossága. :D

    Eddig ment? Azóta nem volt firmware frissítés? Ha semmi ilyen nem volt, akkor én első körben egy kontroller-resettel próbálkoznék.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz olbaidhun #20886 üzenetére

    Nem kívánok újabb vitát nyitni a kérdésben, jópárszor elmondtam már a véleményem ezzel kapcsolatban, érvekkel támasztottam alá és nem érzelmi kötődéssel, nem szimpátiával/antipátiával, hanem tények alapján formálom a véleményem, amit vállalok is. Ezzel lehet egyetérteni vagy egyet nem érteni, mindenkinek magánügye. A fórum ezért van, mindenki megoszthatja azt, hogy mit gondol a gépről: PS3 tapasztalatok. A fetisizálás nekem nem kenyerem, abból a korból már kinőttem, objektívan próbálom szemlélni a dolgot.

    Nem tudom miért fixaideálod (még mindig), hogy én programozzak a konzolra. Nem vagyok programozó (ettől függetlenül hobbiból szoktam programozni), abszolút nem ez a szakmám, de igen, ismerem a konzol felépítését, pontosan annyira, amennyire bárki más is megismerheti ha érdekli a téma és utánaolvas és akkor nem ír le zöldségeket arról, hogy mennyivel jobb, mint az Xbox, mert abban csak 10 MB a videómemória. Persze ehhez néha le kell tenni a kontrollert. Egyszerű felhasználó vagyok, aki - szerintem teljes joggal - vár el egy jól körülhatárolható teljesítményt a konzoltól, illetve azt, hogy a Sony általi propagandában hangoztatott tudásnak legalább jelentősebb hányadát nyújtsa a gép a valóságban is, ne csak papíron. A probléma az - ahogy arra magad is utaltál - , hogy nem a minőség jellemző az utóbbi periódusban, tisztelet a kevés, jól kidolgozott címnek - de lássuk be, hogy ezek arány vajmi alacsony.

    Senki nem vitatta el az exkluzív címek minőségét és az általuk nyújtott játékélményt - továbbra sem értem, hogy ez miért hivatkozási alap és örökös vesszőparipa, hiszen magam is elismertem több ízben, hogy ezek miatt érdemes igazán megvenni ezt a konzolt. Ugyanilyen elven egyébként bőven lehet érvelni az Xbox mellett is, hisz arra is jelennek meg igényes exkluzív címek és az is elképzelhető, hogy az ottani játékfelhozatal másnak jobban tetszik, mint a PS3-é, ez megint ízlés dolga is.

    Ugyancsak nem vitattam soha, hogy a konzol - mint hardver - megéri az árát, hiszen egy viszonylag korrekt BD-lejátszót is kap a vásárló a személyében (más kérdés, hogy én ma már ennek ellenére sem vennék teljes áron PS3-at). Ha viszont mint játékra szánt eszközt nézzük, akkor szerintem már korántsem ilyen egyértelmű a helyzet. Jópárszor leírtam már, hogy miért.

    Soha nem vitattam azt sem, hogy jelentek meg igényesen kivitelezett címek erre a konzolra is (nem feltétlen exkluzívok), amelyekkel természetesen - ahogy írtad - nagyon sokáig el lehet még lenni (ugye tipikusan: újszülöttnek minden vicc új), de nem gondolnám, hogy egy konzol időtállóságát és ár/érték arányát elsődlegesen a (nem túl régre visszanyúló) múltjával kellene mérni, ugyanis én ezekről beszéltem.

    Nehéz lenne viszont azzal vitatkozni, hogy a multiplatform címek az utóbbi időben ezen platformon teljesítenek a leggyengébben - aki ezt nem látja, az vagy vak, vagy mértéktelenül elfogult a PS3-mal szemben. Ugyancsak nehéz lenne vitatkozni azzal, hogy ezen platformra kerülnek a legtöbbe a címek (nem használt játékokról beszélek - de egyébként ott is hasonló a helyzet).

    Ugyancsak nem kérdőjelezhető meg az sem, hogy a Sony kezdettől fogva építi le a gép tudását - nem kis hőbörgést kiváltva a felhasználók között - sokszor utaltam már rá, hogy érdemes egyszer benézni egy külföldi fórumra, vagy akár a PS3 hivatalos blogjára, kicsit többet anyáznak, mint mi itt, nemcsak a letiltott feature-ök miatt, hanem az ígért (vagy éppen nem is ígért), de meg nem valósított fejlesztések miatt.

    Szerintem azért magad is többre értékelnéd a gépet, ha hiba nélkül működne a böngészője, lenne cross game chat, lenne normális friends-opció, minőségibb játékok születnének, futna rajta mondjuk alaphangon egy normális Skype-kliens, Youtube-kliens, normálisan lehetne használni médialejátszóként, lehetne normális mappaszerkezetet létrehozni, fájlokat rendszerezni, mentéseket kezelni (ezek nagy többségét már a legtöbb eszköz - telefon, médialejátszó, tablet, stb. - alapból tudja és ugye a Sony is kecsegtetett ezekkel gazdagon). A legtöbb szinten akadályba ütközik a user ezek használatánál, vagy erős kompromisszumokat kell kötnie, pedig ezek korántsem áthidalhatatlan problémák és ezek ténylegesen szavatolnák a konzol időtállóságát, nem pedig a teljesen fölöslegesen belepakolt 3D-támogatás, amit gyakorlatilag egyetlen érdemi játék sem használ ki (na jó, van pár, de nézzük meg, hogy azok is milyen futásminőséggel mennek).

    Mit hoz a homebrew? Ezt szerintem jelen pillanatban senki nem tudja megmondani. Egy biztos, ha tényleg beindul, akkor felhígul a felhasználói réteg és ez legalább annyit fog ártani is a konzolnak, mint amennyit használni. Gondoljunk bele, hogy törés nélkül is elég sok elpukkanó géppel találkozunk, mi lesz, ha kontrollálatlanul jönnek a third party dolgok. Szóval ez szerintem nagyon kétesélyes dolog. Nekem szimpatikus volt a warez-mentesség, ez most nyilván megy a levesbe.

    Hangsúlyozom, a fentiek a saját véleményemet tükrözik, nem kötelező vele azonosulni.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz r3dsnake #20898 üzenetére

    Ne felejtsd el, hogy a Sony elég nagy veszteséggel árulja a gépeket, igen csekély haszna van egy-egy gépen, ellenben a szoftvereladási mutatókat (amelyeknél eddig nem igazán volt vesztesége) a homebrew elterjedése igen erősen le fogja törni, ami miatt az amúgy is veszteséges konzolágazata még kevésbé fog fejőstehénnek számítani. Innentől kezdve a PS3 életciklusának megnyújtása sokkal kevésbé lesz érdeke, mint eddig és szüksége lesz egy olyan platformra, amelynek védelme megint okoz némi fejtörést majd pár évre. Ráadásul a konzolok életciklusa egyre rövidebb lesz, szóval nem kell olyan sok időt kihúzzon egy konzol, mint korábban. Véleményem szerint a fentiek miatt lesz neki sürgős a váltás, ami már egyébként is porondon volt, hiszen 2012 végére prognosztizálták a PS4-et, szóval szerintem idén már gőzerővel indul a K+F.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz tomgabor #20902 üzenetére

    Szerintem meg akár három is. Otthoni használatra bőven megfelelő egy Home Premium is 27 eFt-ért.

    Ez pont 2 újonnan megjelent PS3 játék ára.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz vhunor #20904 üzenetére

    Pedig a PS3 életciklusát pont az elődjéhez lenne érdemes hasonlítani. De majd nézd meg az elkövetkező generációkat: egyre inkább ez lesz a trend, pláne, ha adott esetben több konzolgyártó is beszállna a versenybe. Ez egyébként teljesen törvényszerű, hiszen gyorsuló ütemben fejlődik nemcsak a hardver-, de a megjelenítő- és újabban a vezérlőeszköz-piac is és ezek következtében a szoftverfejlesztőkkel is erősen el tud szaladni a ló, amelyet hosszú távon az adott architektúra nem tud kiszolgálni.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz tomgabor #20906 üzenetére

    Semmi gond nincs akkor sem, megvan a lehetőség az alaplap hiba esetén való cserére (hozzáteszem nekem 15 év alatt egyetlen alaplapom sem halálozott el, alaplapot cserélni meg 3-5 évente bőven elég, jövőre meg úgyis itt a Win 8), ennyi időnként meg kibírod, hogy megveszed azt a rendszert, amit napi szinten használsz, de egyébként ha kell, kevesebb, mint 2 OEM árából megvan a dobozos is, de fölöslegesnek érzem. Ha a PS3 döglik meg 3 év után, az meg 70 eFt, bumm. Márpedig nagy eséllyel megdöglik.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz vhunor #20907 üzenetére

    "Nagyon könnyen lehet, hogy a Sony kitolja a PS3 életciklusát 2013-ig, akkor meg már PS2 időtartamról lenne szó."

    Miért is? A PS3 2006 év végén jelent meg, 2013 elején alig több, mint 6 éves lenne a platform. A PS2 2000 év elején jelent meg és mai napig gyártják/készülnek rá szoftverek. Ez alsó hangon is lassan 11 év.

    "(Mellesleg most végeztem az AC II-vel, ezerszer leesett 20 fps-re, de magasról tettem rá mert remek a játékmenet)."

    Nem vagyunk egyformák, de nincs ezzel semmi baj.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Mazsika #20908 üzenetére

    Én biztos, hogy PC-t építenék az árából, ha nem is rögtön, de még kicsit gyűjtögetve (tényleg nem kell horror összegre gondolni - ahogy tomgabor is megírta) nagyon erős konfiguráció rakható össze, a funkcionalitás bővülése is egyértelműen erre billenti a mérleg nyelvét. De másik opcióként kivárhatsz, de az új generációig ez még sok elszalasztott játékot jelentene.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz r3dsnake #20917 üzenetére

    Több dologgal is egyetértek, több dologgal viszont nem.

    Amivel nem:

    "A Sonynak nem hiszem, hogy jót tenne egy új generáció. Vagy nagyon húzós címekkel kéne kidobni, minimum fullhd felbontással."

    Szerintem meg nagyonis. Legjobb példa erre az iPhone. Igazából az újradesign-oláson és az erősebb hardveren kívül nem hoz soha egetrengető változást a korábbi modellhez képest, mégis milliók ugornak rá, mert jelenség, újdonság. Egy új PS egy iPhone árának felébe/kétharmadába ha kerülne, sokat mondanék. Mimimum fullHD felbontással? Nem, csak simán fullHD felbontással, nem kell nagyobb! Egyrészt ennél nagyobb nem kell, mert egy jó darabig ezt a TV-gyártók sem lépik még túl (4k még elég messze van), másrészt meg ezen a szinten a mai erőforrásokkal már nem ügy renderelni.
    Az már teljesen más kérdés, hogy milyen húzócímeket adnak mellé, de szerintem lenne 1-2 ilyen: ha a Naughty Dog-nak adnak egy tápos PS4 prototípust, szerintem nagyokat pislognál, hogy milyen húzócímet raknának össze. Nem beszélve arról, hogy ha architektúrában közel fog állni a PC-hez, akkor nem lesz ügy a hardver programozók általi jó kihasználása sem. Attól nem feltétlen lesz könnyebben törhető egyébként, hogy PC-közelibb lesz, PC-n is voltak évekig feltörhetetlen címek, ez csak algoritmus kérdése.

    "Nem lesz akkora újdonság a PS4 szerintem, mint amilyennek várjátok."

    Én semmi különösebb újdonságot nem várok tőle, csak annyit, hogy (ha majd akkor megjelenik, akkor) hozza a 2012-es top szintet (vagy picit mutasson jövőbe) hardveresen és ne tudjon többet, mint amennyit a PS3 tudásának ígértek és végül nem valósult meg, illetve azon felül még tudja azt, amit jelenleg a PS3-tól várnak a felhasználói, de nem kapnak meg. Ezek igazán nem nagy dolgok, simán megoldható mind. Ha mindez így összeállna, én tuti vevő lennék a PS4-re. A funkciók letiltásának kérdése persze - ahogy írod is - továbbra is nyitott, ha erről nem szokik le a Sony, akkor lesheti, hogy mikor invesztálok a gépébe. Ez szerintem is szült egy alapvető bizalmatlanságot.

    "Meg egyébként is, amikor kijött a PS3, elég sok idő kellett, hogy leváltsa a PS2-t (még játékok is sokáig jöttek ki rá.)"

    Ez szerintem nem igaz. Épp hogy elég gyorsan begyűrűzött a PS3. A PS2-re meg mai napig vannak megjelenések és csomó user oda sem adná semmiért a gépet - mivel elsődlegesen érzelmileg kötődik hozzá, pont a gép fénykorából származó sok kellemes emlék miatt. Én is kötődök a 20 évvel ezelőtti C64-emhez érzelmileg, hiába 200x160 pixeles a felbontása és 16 szín tud csak, mégsem ezt kötöm a plazmára, mert már a telefonom is futtatja az emut.

    Én pont a CFW-től nem várnék hatalmas csodákat, persze nyilván lesznek majd agyomoddolt gépek, aztán ki tudja, mire lesznek jók, mennyire lesznek stabilak.

    "Elvégre akik eddig is megvették a játékokat (köztük én is), azok továbbra is meg fogják."

    Ezzel aztán végképp nem értek egyet, szerintem nagyon megcsappan az eladások száma és pont a sok elégedetlen/meg nem hallgatott user lesz az, aki így fog keresztbe tenni a Sony-nak, a külföldi fórumokon már most mennek a kárörvendő kommentek.

    A többivel egyébként egyetértek!

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz zandrs #20918 üzenetére

    Az a baj, hogy sokan attól nem tudtok elrugaszkodni, hogy "70 eFt-ot szánjunk rá és punktum." Most miért jó az, hogy átléphetetlen határként erőltetitek ezt a 70 eFt-os árat? Lépjetek már ki ebből a bűvkörből! Igen, annyiból valóban nem lehet igazán erős PC-t összerakni, ezzel kár vitatkozni. Viszont 100-120 eFt-ból igenis lehet, ez abszolút nem szignifikáns többlet, pláne, ha megnézzük, hogy a PS3 is 180 eFt-os árral indult és egy akkor ennyiből összerakott gép ma sem gyengébb a PS3-nál, sőt! Amúgy 10 új játék árán már be is hozta ezt a különbséget a PC, ennyivel olcsóbbak ugyanis az új megjelenések PC-re. Aki meg azzal érvel, hogy csak 70 eFt-ja van, az meg pont ne PS3-at vegyen, mert a játékok erre a legdrágábbak, még használtban is.

    Neked nem ér meg a PS3 70 eFt-os árához képest 30-40 eFt többletet az, hogy kétszerakkora felbontásban játszol ugyanazzal a játékkal, háromszorolyan FPS-sel? Mert nekem simán megérné ezt a pluszt a dolog, mivel nem annyit nyerek vele, amennyivel többe kerül.

    "egyszerűen a konzol más műfaj, médiacenter, játékgép kényelmesen a kanapén..."

    Ezt egy PC-vel is simán megoldod, ráadásul a PS3 a legrosszabb médiacenterek közül való, mert mindenben korlátozott. Be ne bizonyítsd már, hogy a PC kevésbé sokoldalú!

    Persze, lehet azt mondani, hogy a konzol egy életérzés, de ez már szerintem egy végletekig elcsépelt dolog, a PC is simán képes már hozni ezt a szintet, minden megoldható ott is, nem úgy áll már a helyzet, mint 10 évvel ezelőtt.

    Nem akarok én senkit meggyőzni, mindenki azt vesz, ami szimpatikus neki. Nekem van PC is PS3 is, látom mindkettő erős és gyenge pontját is, ezek alapján mondom azt, amit gondolok.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz zandrs #20923 üzenetére

    Persze, aláírom, hogy 10 éve még valóban sűrűbben cserélgette az ember a VGA-t. Ma - ha egy kellően erős VGA-t választasz (a 40 eFt-os kategóriában már bőven van ilyen) - azzal 3 évig simán ki lehet húzni úgy, hogy max. közeli értéken futnak a dolgok és utána sem fog szignifikánsan nagy összeget fölemészteni egy új VGA.

    Még csak annyi: PC-vel is simán játszhatsz/nézhetsz filmet 106 cm-en, munkához meg valóban ott a monitor.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Mazsika #20929 üzenetére

    Én ma csak azt vennék! Ár/érték arányban egyszerűen nincs ellenfele. De ha nem tudsz meglenni a PS3 (és annak exkluzívjai) nélkül, akkor térj vissza hozzá! Nem Te lennél az első. Egyetlen nagy előnye biztosan van - már az exkluzív címeken túl - éspedig: kompakt.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Vladi #20937 üzenetére

    "Hát jah, de ez ne a sony hibája legyen már. :U Egyesek tudnak dobbantani jó játékot, mások nem."

    Igen, ez így van. A Sony felelőssége csak annyi ebben, hogy kicsit szerencsétlenül választott architektúrát, ami nem igazán szokványos a fejlesztőknek és nem áldoznak rá annyi erőforrást, amennyit kéne, valamint a Sony sem túlzottan partner az SDK-ban és egyéb supportban. Ez viszont pont az általad említett játék-funkció élvezeti értékéből von le. Van, aki erre igénytelen és hidegen hagyja, van, akit viszont nem.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Mazsika #20964 üzenetére

    Igen, az új gépen nem fog működni, csakis ha ugyanazt a gépet vásárolnád vissza. Sucks!

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Mazsika #20969 üzenetére

    Az a gáz, hogy a mentésekkel is bele lehet futni problémába: én már jártam úgy, hogy ugyanazon gépre tettem vissza később a mentést és mégsem működött, de már más is írt ezzel kapcsolatban. Egyes játékok meg nem is engedik, hogy kimásold a mentést a HDD-ről. Szóval ez is szívás.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Mazsika #20971 üzenetére

    Hát, ezt én sem igazán értem. Talán csak annyit látok benne, hogy ne tudd átadni másnak a mentést, hogy neki is végig kelljen tolni a játékot és ne tudjon részeket átugorni.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Mazsika #20973 üzenetére

    Ez is lehetséges. Esetleg a trophy-k miatt. Vagy csak egyszerűen a játékkal vagy a géppel való buherálás elkerülése végett.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz knorbi77 #20975 üzenetére

    Dehogynem! A trophy-kat az adott játékban előírt dolgok teljesítéséért kapod, ez független attól, hogy előtted játszott-e már valaki a játékkal.

    Amit nem tudsz használni egy használtan vásárolt játéknál, az az extra tartalmak letöltését engedélyező kód - mivel ezt nagy eséllyel az első tulaj már felhasználta és ezek egy adott user-hez kötődő kódok - aki először beüti, az töltheti le a tartalmat, másnak már nem engedélyezi. Ezekkel lehet általában kiegészítőket tölteni az adott játékhoz (pl. plusz kocsikat az NFS-ben, extra ruhákat és autókat a Mafia-ban), vagy eleve DLC-ket, mission pack-eket, plusz pályákat.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz anulu #21013 üzenetére

    Szinte kizártnak tartom, hogy arra törekedne, hogy meglovagolja ezt a hullámot - legalábbis nem ilyen értelemben. Azon szoftverek, amelyek nem rajta keresztül jelennek meg, azokból nem húz hasznot, a gépeladásokat persze növelheti a folyamat, viszont a játék- és Blu-ray eladások megcsappanásán az itt befolyó összegnél jóval többet bukik. Ő ebből mindenhogy deficittel jön ki, ez nem vitás.

    Szerintem egy lehetősége van: előre menni és nem hátra. Vannak már arra utaló jelek a Sony háza táján, hogy nagyobb mértékű kutatás-fejlesztésbe kezdenek, gyanítom nem véletlenül.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz anulu #21016 üzenetére

    "előre menekülésben a PS4 felpörgetését látom kb."

    Pontosan erről beszélek és szerintem a Sony is ezt fogja meglépni. A törés napvilágra kerülését követően már más iparági területeken elkezdte visszábbvenni az innovációs összegeket, gyanítom K+F-be fordítja át a konzolrészlegen. Szerintem ez 1-1,5, de max. 2 éven belül új konzolt fog eredményezni, de majd meglátjuk.

    "szép lassan a #1 legelejét át lehet írni :DDD"

    Attól még a topicban tiltott a warez. :U

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz anulu #21020 üzenetére

    Én már önmagában annak örülnék, ha a legalapvetőbb problémák megoldódnának, amelyek miatt kb. 3 éve sírunk a Sony-nak. Értem ez alatt a normális könyvtárkezelést, a cross-game-chat-et, az XMB normális testreszabhatóságát, a játékok/zenék/filmek normális kategorizálási lehetőségét, a működő böngészőt, a normális barátlistát és barátkezelést, üzenetkezelést, a támogatott fájlformátumok bővülését és feliratkezelést, Skype-klienst, stb. ...és ezek egyike sem warez, hanem alapból tudnia kéne a gépnek. Ha már csak ennyi értelme lenne a törésnek és valaki ezeket implementálná egy custom firmware-be, már az sokat lendítene a gép értékén. Engem spec. a warez játékok nem hatnak meg, rohadtul nem vágyom arra, hogy tornyosuljanak 400 Ft-os BD-re írva a játékok, mert úgy egyiket sem becsülné meg az ember és nem úgy tekintene rájuk. Azt a kevés címet, ami érdekli az embert, azt úgyis megveszi. Már a mértékletesebb és normálisabb fajta. A vérpistikék meg fejest ugorhatnak az eszetlen gyűjtögetésbe (á la Xbox).

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz anulu #21022 üzenetére

    Igen, erről nem valószínű, hogy lesz kimutatás, arról viszont annál inkább, hogy a végleges törés mennyi kiesést fog okozni. Persze egzakt számot soha nem fogunk megtudni - ezt lehetetlen kimutatni -, de az biztos, hogy a játékeladásokat alaposan vissza fogja vetni, főleg a fejlődő országokban és emiatt kerül majd kellemetlen helyzetbe a Sony.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz kelzsoca #21023 üzenetére

    Konkrétan azzal én is elégedett lennék, ha a custom firmware-ekből okulva a Sony beletenné a javításokat a saját, hivatalos firmware-ébe, de erre - a hosszú évek alatt a felhasználók által elsírt panaszok figyelmen kívül hagyását elnézve - vajmi kevés esélyt látok.

    Maximum annyi motivációja lesz, hogy jobb firmware-eket adjon ki, hogy a user-ek ne keressék a custom firmware-eket, mivel azokkal a warez-cuccok is futtathatóak lennének. De kétlem, hogy ez a kicsit elkésett kapkodás már eredményt hozna. Új irányt vesznek és gyorsítják a váltást, akkor újra feladják a leckét a hacker-eknek is pár évre és újra áramlik majd a bevétel a szoftvereladásokból is.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz anulu #21026 üzenetére

    Én ezt értem, de én alapvetően nem pakolnék fel programot, hanem azt szeretném, hogy maga a saját XMB-je legyen normálisan kiforrott és használható. Azt az egy-két plusz programot meg maga a Sony is implementálhatná - ahogy azt kelzsoca kolléga is megjegyezte fölöttem.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz anulu #21034 üzenetére

    Szerintem is! Semmi más nem fog történni, minthogy minden megy a megszokott mederben, jönnek kéthavonta a nulla innovációt tartalmazó firmware-ek, jelennek meg az aktuális sorcímek és közben fű alatt, szép csöndben elkészül a PS4, amit aztán bedobnak és szép lassan, folyamatosan kivezetik a PS3-at, nem az lesz a fő platform, ahogy ezt megtették a PS2-vel is folyamatosan a PS3 megjelenése után. Nincs új a nap alatt: ugyanaz fog lejátszódni, mint az előző generációváltáskor.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz CocooN-z #21075 üzenetére

    Alapvetően nem is értem, hogy miért vártál tőle segítséget annak érdekében, hogy könnyebben tudd azonosítani a hamisat. Ha nála vásárolsz, akkor garantáltan eredetit kapsz, innentől kezdve neki nincs más érdeke, minthogy nála vedd meg. Nem fog neked segíteni abban, hogy körbenyalogathasd nála az eredetit, hogy aztán más üzletben böngészve kiválaszd a sok hamis közül az eredetit és ott vedd meg, ne pedig nála. Ha dolgoztál kereskedőként, akkor ezt Te is tudod. Ő sem hülye, csak kereskedő. ;)

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz agressiv #21080 üzenetére

    Na, majd mindjárt jól megkapod Te is, hogy konzolt nem a grafika, hanem a játékélmény miatt kell venni! :W

    Fölösleges ezt a parttalan vitát generálni, tényleg kéthetente előkerül (olvass vissza bátran) és úgysem tudod meggyőzni azt, aki meggyőződésből a konzol mellett áll, ellenben flame-nek fogják titulálni a hozzászólásod, akárhogy is igaz, amit leírsz.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz szasanyi #21117 üzenetére

    Engem is az bosszant, hogy mindig csak az exkluzív címek kapnak kiemelt figyelmet - teljesen egyértelműen azért, mert azokat ugye eleve erre a konzolra írják, sok évi munka fekszik bennük, ezért kellően kimunkáltak, érthető, hogy jól néznek ki és a sztorijuk is jó, kiváló játékélményt nyújtanak ergo sikeresek.

    Mondjuk azt speciel nem értem, hogy a Heavy Rain mit keres a legjobb grafikájú játékok között (azon belül is a 2. helyen), mert ugyan valóban nem csúnya a játék, de azért egetrengetőnek sem mondanám: elnagyoltan kidolgozott karakterek, a motion-capture technológia teljes mellőzése miatt esetlenül mozgó karakterek, egyes helyszínek puritán kidolgozottsága - szóval ha már grafika, akkor számos olyan játékot tudnék mondani 2010-ből, ami lazán alázza a Heavy Rain-t grafikailag. A játék egyébként tényleg jó, háromszor is végigtoltam, de pont nem a grafikáját méltatnám elsődlegesen. Az első 10-be talán beleférne, de a 2. hely teljesen érthetetlen.

    Ezzel szemben a multiplatform címeket tekintve kb. hányás az, ami bizonyos játékokat megnézve elénk tárul konzolon. Értem én, hogy rövid idő van portolásra, mert évente jönnek a sorcímek, de akkor tessék párhuzamosan fejleszteni az összes platformra és kellően optimalizálni azokat a szoftvereket! Évente 2-3 kiváló exkluzív cím elég sovány vigasz az embert azon évben érdeklő 10-15 multiplatform címmel szemben, amiből átlag 8-10 kifejezetten szarul van megírva és csúnya, vagy idegesítően rosszul fut.

    Azzal is egyetértek, hogy kellő hangsúlyt fektetve minden egyes címre sokkal jobb eredményt ki lehetne hozni még ebből a vasból (mondjuk csak 720p-ben, ez is biztos), de a trend nagyon nem ezt mutatja és ezen a homebrew sem fog segíteni. Komolyan, inkább jelenne meg kevesebb cím egy évben egy adott kiadónál (amúgy sem bírja ezt az ember pénzzel), viszont az a kevesebb cím legyen minden platformra maximálisan kidolgozva és hozzák ki belőlük, amit csak lehet.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Vazallus #21119 üzenetére

    Hát, a V-Sync hiba az mindennel összekötve is V-Sync hiba, engem is nagyon zavar, mikor megtörik a kép, rengeteg PS3 játéknál nem figyelnek oda rá, kurva idegesítő tud lenni és ez nem megjelenítő vagy összekötés kérdése. Néhány játéknál már kifejezetten beteszik az Options menübe, hogy eldönthesd, hogy feláldozol-e emiatt néhány FPS-t, vagy sem, így legalább végre magad dönthetsz, de sok címnél egyszerűen nincs V-Sync, ami nagyon oda tud tenni a játéknak. De egyébként is teljesen igaza van a srácnak: az említett hibák tényleg megvannak.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Pferi #21142 üzenetére

    Tekintve, hogy elég sokrétű a felhasználási köröd, ezért én a plazmát javasolnám elsődlegesen. Ezt indokolja a jobb színhűség, a jobb mozgásmegjelenítés, a magasabb mozgóképfelbontás, az alacsonyabb input-lag, a panel nagyobb homogenitása és a sokkal mélyebb feketék megjelenítése, ami játékra is alkalmasabbá teszi, mint az LCD-t. Egyetlen dolog, amire oda kell figyelned - különösen a bejáratási időszakban, ami az első 500 üzemórát takarja - az a tartós képelemek kerülése, így a játékok HUD-ját célszerű ezen időszakban - lehetőség szerint - kikapcsolni, vagy fél óránként pici szünetet tartani, de többnyire ezt a töktőképernyők is megoldják. Én 3 éve játszok PS3-mal plazmán (PC-vel inkább LCD-n) és nem cserélném LCD-re.

    A kiválasztott Pana plazma egy középkategóriás fullHD TV, kellően jó képtulajdonságokkal, ár/érték arányban nagyon jó választás. A technikai specifikációt megnézheted a többivel összevetve, ha átnézel a plazma topicba, amelynek #1. HSZ-ébe beszúrtam egy általam készített táblázatot is az összes típusról.
    Amiben az igényeidnek nem fog megfelelni, az a médialejátszási funkciók, az USB- és a LAN-csatlakozás, mert ezek egy szériával följebb, a G-sorozattól érhetők csak el. Ilyen tekintetben a Samsung jobb választás, viszont az meg képminőségben gyengébb. Az LG plazmákról lebeszélnélek. Ha mélyebben érdekel a téma (összevetve az LCD-vel, hisztogramook, személyes tapasztalatok, akkor fáradj át a plazma topicba!)

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz knorbi77 #21148 üzenetére

    Mondjuk a Samsung C650-es LCD-nél azért bőven van jobb, inkább csak egy erős középkategóriának mondanám (azt is csak a Samsung-on belül, mert mondjuk egy Toshiba vagy Sharp, neadj' isten egy jobb Sony mellett eléggé elbújhat), van még fölötte a 6-os sorozatban is. A Pana S20-as plazmával meg nem említeném egy lapon, nem egy súlycsoport a két TV, sem feketeszintben, sem mozgásmegjelenítésben, sem színhűségben, sem natív kontrasztarányban. Jó TV, de nem annyira, mint az S20, amivel pont egy árban vannak, ráadásul a Pana még nagyobb is 2"-lal, amellett, hogy jobb is. Ha meg SD-felhasználás is bekerül a képe (sanszos, mivel a legtöbb adó még digitálisban is csak SD, ugyanakkor még a DVD sem ritka manapság), akkor meg végképp nem ajánlanék LCD-t.

    A LED-LCD-t meg igazából annak tudom ajánlani, akinél a színhűség nem igazán szempont, ellenben sok fölösleges pénze van. Egy minőségi 50"-os fullHD plazma is megáll már 200-250 eFt közötti összegből, egy minőségibbnek nevezhető 50" LED-LCD-t ennek a duplájából (vagy még többszöröséből) kapna az ember, arról nem is beszélve, hogy egy átlag LED-LCD a belépő szintű plazmák szintjét sem üti meg. Nem véletlenül van egyébként egyre több plazmapárti, annak ellenére, hogy plazmát csak 3 gyártó gyárt, LCD-t meg szinte mindenki. Nagy divat most a LED-LCD, de aki kicsit is ért a TV-khez az tuja, hogy az egyik legráfizetésesebb választás ár/érték arányt tekintve. Az olcsóbb fajtát meg leginkább annak merném javasolni, akivel ki akarok szúrni.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Pferi #21154 üzenetére

    "Remélem meg tudom még venni februárban is 5 év garanciával."

    Meg tudod! A Panasonic kitolta az 5 éves kiterjesztett garancia-akció véghatáridejét 2011. február 28-ig. Ha addig megveszed a TV-t és 2011. március 15-ig regisztrálod a Pana-nál (feltöltöd a honlapjukon a számla szkennelt példányát), akkor megkapod az 5 éves garanciát. Az E-Digi jó is, mert fontos, hogy hivatalos forgalmazónál vedd és ő pont az! Márcsak emiatt is nagyon megéri az S20-at választanod a felsoroltak közül. Sokan kihasználtuk most ezt az akciót, elég nagyvonalú a Pana részéről.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz knorbi77 #21158 üzenetére

    Kb. 5 éve foglalkozok aktívan "lapostévékkel", így szinte az összes jelentősebb szakirodalmat elolvasom (külföldit és magyart is), túrom a fórumokat, rengeteg TV-t megnézek személyesen, kipróbálok bemutatótermekben, audió/videó-expóra járok, követem a CES-t, magam is a második ilyen TV-met koptatom, ezen túlmenően a plazma topicot kb. 3 éve viszem a vállamon. Nem gondolnám, hogy hülyeséget írok, bár Te a PS3/PC témához is nagyon értettél, ha annyira otthon vagy a TV témában is mint abban, akkor már gond nem lehet. :D
    Nem állok le én sem vitatkozni, mert fölösleges lenne, szerintem kicsit több háttérismeretem van a plazma/LCD/LED témakörről, minden szerénység nélkül merem állítani. Szerintem szagolj át kicsit a plazma topicba és kérdezz meg egy-két embert erről a LED-LCD vs. plazma témáról. Ír oda egy-két olyan ember is, akik házimozi magazinoknak írnak rendszeresen és tesztelik mindkét géposztályt. Ha nekem nem hiszel, talán nekik fogsz, bár végülis teljesen lényegtelen.

    Én inkább azon döbbenek meg, hogy az emberek képesek kiadni 300-350 eFt körüli összeget egy nyilvánvalóan gyengébb teljesítményű TV-ért, ami 10"-lal kisebb, 100 eFt-tal drágább és még garanciában is kevesebb, mint fele jár rá.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz babli #21165 üzenetére

    Nekem is. Nagyon szórakoztató. Be is linkelem a plazma topicba. :D

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Pferi #21195 üzenetére

    Semmi baj, csak máskor a megfelelő helyen tedd fel a kérdést, mert ebben a topicban sajnos gyakran akad egy-két olyan fórumtárs, aki azon túl, hogy semmit nem ért a témához, nem igazán tud kulturáltan sem megnyilvánulni, amint a mellékelt ábra mutatja. Gyere át a plazma topicba és szívesen segítünk a döntésben, ha maradt még kérdésed, és nemcsak a nagyvonalakra vagy kíváncsi!

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz #09634560 #21202 üzenetére

    Így van, és kicsit rátéve HD-Ready-ből kijön az 50" is. Mondjuk fullHD-ból is, ha a Samsung 50C530 plazmát is bevesszük a képbe. De folytassuk ezt a plazma topicban holnap!

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz nihill #21215 üzenetére

    Pontosan! Ezek megint tipikus plazma sztereotípiák, amik kb. 5 évvel ezelőtt voltak igazak. Az én 50"-os Pana 50G20-am átlag 120-150 Wh között fogyaszt. Cserébe egy kiváló képminőségű, nagy panelt nézek, aminek kontrasztja is messze magasabb, mint bármelyik LED-LCD-é. Megnézném, hogy egy ugyanekkora LED-LCD hol fogyaszt ennél szignifikánsan kevesebbet. Meg azt is megnézném, hogy mennyibe kerül egy méretben ekkora, minőségi LED-LCD. Amennyivel többe, annyi áramot a plazma kb. teljes élettartama alatt nem fog elfogyasztani többletben.
    Egyébként sem értem azt, aki 20-30 Wh fogyasztásbeli különbség miatt mond le egy egyébként olcsóbb, nagyobb képméretű és jobb képminőségű plazmáról. Ennél a különbségnél egy energiatakarékos izzó többet fogyaszt.

    Azt sem értem, mitől ne lenne szép képe a plazmának közelről, akkor ott valami gebasz van. Kb. 1,3 méterre ülök az 50"-os paneltől játék közben, makulátlan képe van. Ezen túlmenőleg meg lehet nézni hogy néz ki egy SD-felbontású anyag (DVD, átlag TV-adás) plazmán és egy átlag LED-LCD-n, aztán lehet gondolkodni, melyik a nyerőbb technológia átlag felhasználásra.

    Azt már fel sem hoznám, hogy a multik agyonvilágított bemutatóterme tökéletesen alkalmatlan egy TV képminőségének korrekt megítélésére.

    Tudnék én is kiváló LCD-t választani, csak annak ára már túlmutat az ésszerűség határain és nem lenne szignfikáns eltérés a G20 képéhez képest, ami igencsak pazar a profi teszterek szerint is.

    Na, ne OFF-oljunk itt tovább!

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz CocooN-z #21252 üzenetére

    Megoldható éppen, de ez sem fogad HDMI-t, csak komponenst, aminek PS3-ból való kinyeréséhez még egy plusz kábelt is venni kell és a képminőség nem garantált, hogy eléri azt, amit a PS3 közvetlenül HDMI-n adna ki.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz viktorhmv #21251 üzenetére

    Nem csak TV-n, HDCP-kompatibilis monitoron is tudod tolni! Ehhez minimum DVI-bemenetnek kell lennie a monitoron (vigyázat, nem minden DVI-bemenetes monitor HDCP-kompatibilis!), vagy HDMI-nek.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz dudikpal #21285 üzenetére

    Szerintem simán menni fog, nekem egy WD Scorpio Blue 250 GB-os, 5400 rpm-es van benne lassan 3 éve, tökéletesen megy. Az 500 GB-ossal még simán mennie kell, de valahol egyszer olvastam, hogy a 750 GB-os WD-vel is működött a srácnak. Az általam korábban leírtak szerint csinálj mindent és nem lesz baj, 10 perces művelet!

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Blashe #21291 üzenetére

    Sajnos ezt nem a user dönti el, pedig jó volna, ha ez választható lenne az olvasófej kímélése miatt. Általában minimális mennyiségű adatot pakolnak fel a játékok (értsd: 50 MB körülit, vagy még kevesebbet), kevés kivétel van, amelyik 1-2 GB-ot, netalán 5 GB fölpakol (Bioshock 1-2; GT5 Prologue, GT5, stb.), de ezek is dolgoznak a lemezről is, ettől függetlenül is. Épp ezért csak a játékok miatt nem kell nagy HDD (töretlen játékokról beszélve persze).

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz zso79 #21294 üzenetére

    A trófeáid nem a géphez, hanem a PSN-ID-dhez kötődnek és online tárolódnak, azokat PC-ről is meg tudod nézni (lásd #1. HSZ-ben a fórumtagok ID-jére kattintva). A játékmentéseket ki tudod menteni pendrive-ra is akár - már amelyik engedi magát, mert jópár játéknál nem exportálható. Amelyiknél igen, ott viszont kimásolod, az új gépre meg fel.

    Ugyanígy kimenthetők a zenék/videók is.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz tomgabor #21300 üzenetére

    Szerintem leginkább sehogy, max. javítás után. PC-ben nem látod a HDD tartalmát, másik PS3 meg az egyedi kódolás miatt nem látja.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz tomgabor #21302 üzenetére

    Ezt nem tudom, de szerintem formázzák. Márcsak személyes adatvédelemi okok miatt is gondolom. Szerintem az új alaplappal nem tudná olvasni az előző alaplap által kezelt HDD-t.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

Új hozzászólás Aktív témák