Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Djuree #15456 üzenetére

    Látszik, hogy nagyon nem vagy benne a TV-témában. Egy valamirevaló 3D plazma ára 500 eFt-nál indul, a jobbféle (mondjuk a Panasonic 50VT20) ára meg a 700 eFt-ot veri. Ezek sehol nem nyomják lefelé a hagyományos plazmák árát, tekintve, hogy minden gyártónak kb. egy darab 3D-típusa van a tíz hagyományos típus mellett, ez az egy modell pedig erősen a high-end szekció és nem az átlag vásárlót célozzák meg vele. Ez jövőre sem lesz még feltétlenül másképp.

    Az említett 46G10 ára soha nem lesz 100 eFt körüli, ez a 200 eFt is egy utolsó utáni leárazás eredménye és kb. az utolsó pár darabra vonatkozott az E-Digital-nál, ki is futtatták a terméket, ami egyébként is tavalyi modell volt. Aki ennyiért hozzájutott, az nagyon jól járt, mert másfélszer ennyibe került eredetileg is ez a TV, még egy bő fél évvel ezelőtt is.

    Egy kiváló minőségű G-szériás, 50"-os Panasonic plazma ára nemigen fog 300 eFt alá esni soha, a 46"-osé esetleg, majd jövő ilyenkor, amikor a G20 fog éppen kifutni.

    Amúgy 100 eFt-ból soha nem tudtál minőségi plazmát venni és soha nem is fogsz tudni, jelenleg egy 37"-os, belépő szintű HD-Ready plazma is 130 eFt körüli összeg, pedig az még nem egy nagy durranás - mondjuk az is lazán kenterbe veri a legtöbb LCD-t, az biztos.

    Ettől függetlenül nagyon korrekt ára van a plazmáknak, sokkal jobban megéri ár/érték arányban, mint egy LCD, tekintve, hogy méretben is sokkal nagyobbat kapsz plazmából kevesebb összegből és a képtulajdonságai is jobbak.

    Használtan meg csak az vegyen plazmát, aki szeret kicseszni magával, nagyon nem ajánlom! Aki igazán jó plazmát akar venni normális méretben, annak a 200 eFt-ot minimum rá kell szánni, de ha 50" és fullHD a cél normális minőségben, akkor jó lesz az 300 eFt-nak is. Ennyiből viszont kijöhet akár egy csúcsmodell is HD-lejátszási képességgel rendelkező USB-csatlakozóval, az összes létező tunerrel, 5 év garanciával.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Mazsika #15459 üzenetére

    Kicsit nagyok az igényeid a pénztárcádhoz képest. Egyébként sem értem, hogy 40"-ban mi értelme a fullHD-nek, a 42"-os fullHD plazmát vásárlóknak is mindig az szoktam mondani, hogy ugyanabból a pénzből vegyenek inkább 50" HD-Ready-t és sokkal jobban járnak. Ahhoz, hogy 40"-nál lásd a különbséget a fullHD és HD-Ready között konkrétan 1,5 méteren belülről kellene nézni, az meg azért elég merész. 120 eFt-ból tényleg csak egy 37" HD-Ready jön ki, ilyen méretben nem is gyártanak fullHD plazmát, mert fölösleges. Az első olyan méret plazmánál, ahol van fullHD, az a 42", de egy tavalyi 42"-os, belépőszintű fullHD Panasonic plazma ára is 160 eFt, az idei legolcsóbb modellé 190 eFt. Ugyanakkor 200 eFt-ból megkapsz egy tavalyi 50"-os HD-Ready modellt és sokkal inkább észreveszed a 20 cm pluszt a képátlóban, mint hogy fullHD vagy HD-Ready. Ha konzolhoz kell elsődlegesen, akkor meg totálisan fölösleges is a fullHD, mert egyik jelenlegi konzollal sem tudod kihasználni, ellenben a HD-Ready-n is gyönyörű a 720p-s vagy akár az 1080p-s mkv is, pláne 50"-ban.

    Ennyi pénzből vagy maradsz a 37" HD-Ready plazmánál (esetleg kicsit hozzátéve egy belépőszintű 42"-os HD-Ready-nél - pl. a tavalyi Panasonic 42C10Y - ez kb. 125 eFt), vagy veszel egy jó 32"-os LCD-t, bár én inkább az előbbit javasolnám, minőségben jobban jársz.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz gangter #15463 üzenetére

    Nem vagyok marketinges, egyik márkához sem kötődök, a Samsung plazmái is jobbak, mint az átlag LCD. Nemcsak a színei szebbek a plazmának, hanem a panel is homogénebb, nincs felhősödés, nincs körbevilágítás, mint az LCD-nél. A válaszidő a plazmánál tökéletes, az LCD-nél nem az, a plazmánál nincs input lag, mélyebb a feketéje, nagyobb a natív kontrasztja, ráadásul ma már fogyasztásban is kedvezőbb, mint az LCD, aminek a fogyasztása statikus, míg a plazmáé dinamikus. Kicsit lehet jobban benne vagyok a témában, 5 éve írok TV-kről. Használok LCD-t is, plazmát is, miért írnék valótlant. A Panasonic idéntől már ráadásul a Pioneer KURO plazmáinak panelstruktúráját használja a felsőbb kategóriás modelljeiben, márpedig a KURO a világ legjobb TV-je. A Panasonic-nál jelenleg nincs jobb plazmagyártó.

    "Úgyan már, drága, törékeny, és hibás technológia. :U"

    Ezt leginkább az LCD-re lehet rámondani, igen. Nézd már meg, hogy mennyibe kerül egy 50"-os LCD, aztán gondold végig ezt a dolgot. A pixelhibákról ne is beszéljek, ami a plazmánál viszont olyan ritka, mint a fehér holló, legutóbb egy 40" Sony Bravia LCD-n viszont ötöt számoltam meg.
    A Panasonic valószínű azért adja 5 év garanciával most az összes plazmáját, mert annyira megbízhatatlan a technológia. 100.000 órát garantál a gyártó a panelra, ennyi idő alatt csökken a fényereje a felére, ezt bármelyik LCD is megirigyelhetné.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Djuree #15465 üzenetére

    Onnan tudom, hogy konkrét statisztikákat tudnék neked rittyenteni az elmúlt 5 évből a TV-k árképzésével kapcsolatban. Ha Te idén karácsonykor 46"-os fullHD plazmát veszel 100 eFt-ból újonnan, akkor erősen gyanús, hogy üres dobozt sóznak rád. :D

    Használt plazmát soha ne vegyél, pláne akkor ne, ha saját célra veszed! Az, hogy mivel "bizniszelsz" az hidegen hagy.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz gangter #15467 üzenetére

    Ember! Hol olvastál ilyet, hogy fél év után csökken a felére a fényereje? 100.000 óráról beszélünk! Ki tudod számolni az mennyi? Az 4.166 nap, ha folyamatosan megy, vagyis 11 évig kellene folyamatosan mennie a fényerő felére csökkenéséhez. Egy átlag ember napi 4-5 órát néz TV-t, vagyis 20.000 nap használat után csökken a felére a fényerő. Az alsóhangon 54 év. Matekból erős vagy-e?

    Szép a feketéje az LCD-dnek. Hmmm. Ez objektív mérőszám. Mégis hány candela? 0,15? 0,20? A szép az nem mérőszám. Nem csökken a fényerő? Akkor az valami csoda LCD lehet, mert mindnek csökken. Szerintem fejezzük be, mert láthatóan semmit nem konyítasz a témához.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Djuree #15470 üzenetére

    Ezt pont cáfolnám, mert nekem pont 3 éves a jelenlegi plazmám és gyakorlatilag semmit nem fakult ez idő alatt, pedig már vagy 6.000 órát tettem bele. Kalibrátorral is simán kimérhető.

    Tényleg látszik, hogy soha nem olvastatok a témában: a 100.000 órát nem úgy kell érteni, hogy ennyi idő után pukkan el a TV-d, ez nyilván hülyeség. Ez a technológiára vonatkozó mérőszám, ami igen pontos méréseken, laboratóriumi teszteken alapul és azt mutatja meg, hogy mennyi idő után változik annyit a plazmába töltött foszfor és gázelegy karakterisztikája, ami a fényerő felére esését okozza.

    gangter:
    "Egyik családtagom, vett hitelre drága plazma TV-t, és bekapcsolta, valami horror ronda és fakó volt a képe. :U És micsoda véletlen pont fél éves a TV, talán kicsivel több is. DE drága volt. :U"

    Ekkora baromságot meg még nem is hallottam, pedig elég sok plazma és LCD is megfordult már a kezeim közt. Ott valakit vagy nagyon átcsaptak a palánkon, vagy azt se tudja, hogy mit hogyan kötött rá, nem állított be semmit. Írjál már egy típust, milyen TV volt az, miről hajtotta, milyen anyaggal? Mert ez így önmagában semmit nem mond.
    Szerintem szakmai körökben ne nagyon hangoztasd ezt a véleményed, mert erősen kiröhögnek.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Mazsika #15474 üzenetére

    Az egyik legalapabb HD-Ready Samsung plazma. Semmi extra, egynek elmegy, de akkor már inkább Panasonic 42C10, egyrészt, mert olcsóbb is, másrészt meg mert a Panasonic jobb ghosting terén és a fekete is mélyebb. De ha komolyan érdekel a téma, akkor gyere át a plazma topicba, ne itt off-oljunk!

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Djuree #15476 üzenetére

    Nem marketingduma! Hangsúlyozom, nem a készülék élettartamáról beszélünk, hanem a gázelegyéről, nagy kettő! Ha rákeresel a neten, fellelheted a hivatalos mérési adatokat, kutatási eredményeket is, a Pana már 2008 óta ezt írja minden TV-jére. Azt meg el kell felejteni, hogy 10-15 évig használsz egy TV-t, ez a CRT-korszakban még működött, az LCD/plazma technológiánál nem fog. De amúgy sem cél ma már, hogy eddig kitartson egy TV, mert olyan gyors a fejlődés, hogy a 3D után jönni fog az OLED, aztán a 4k, aztán meg ki tudja még mi, úgyhogy az fix, hogy 10 év múlva már az LCD is le lesz húzva a retyón, pláne, hogy már most megindult a LED-es LCD-háttérvilágítás, amit majd az OLED szépen levált és ott sem lesz háttérvilágítás, ahogy a plazmánál sosem volt. Szerintem ma a reális időtáv egy TV életében 5 év, nem több, annyit meg bőven elmegy a legtöbbje, a minőségibb akár többet is.

    Na, de tényleg ne off-oljunk tovább, akinek ilyen ingerenciája van, azt várom a plazma-topicban!

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz pmmf #15500 üzenetére

    Ez valószínűleg konzol probléma lesz. Mikori gép, mennyit ment? Kipróbáltad a vinyóról való futtatást? Gyanús, hogy a meghajtóval lesz a baj.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz tb.smile #15508 üzenetére

    Kár, hogy mobiltelefon-kijelzőket leszámítva nemigen találkozhatsz vele sehol és kb. most jegelték az OLED-et mint olyat újabb 5 évre. Arról már nem is beszélnék, hogy egyelőre a 10.000 órás élettartamot is nehezen tudják elérni a szerves OLED paneleknél. Ezen túlmenően mutass nekem egy OLED TV-t, amit lazán megveszel 200 eFt-ból! Szerintem inkább Te olvass utána, mielőtt hülyeségeket írsz!

    Amúgy nem gondolnám, hogy ne kapcsolódna a PS3-hoz a plazma kérdés, de egyébként is halványítottuk a HSZ-eket, jelezve, hogy OFF a téma, ezért ha nem érdekel, nem olvasod. Ennyi.

    Szerk.: látom, Djuree és jookomak kollégák megelőztek, osztom a véleményüket.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz PhoenixK #15680 üzenetére

    "Ahogy nézem, a PS csak WEP-et és WPA-t támogat, WPA2-t nem."

    Ha a PS3-ra érted, akkor hülyeség, nálam WPA2-es titkosítás van (csak az ér valamit) és minden gond nélkül megy a PS3-on a net is, a PSN is, minden. Be kell állítani az előre definiált titkosítási kulcsot és nincs ott semmi gond. Nálam fix IP van kiosztva a PS3-nak, ezen felül védi a WPA2 és még MAC-address szűrés is van. Ezen hármas védelemmel is gond nélkül megy a WiFi.

    Egyébként ott van a WPA2 az általad linkelt leírásban is: WPA-PSK (AES).

    Ha a PSP-re gondoltál, akkor nem szóltam. :D

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Mappa #15682 üzenetére

    Én tegnap játszottam online órákat a MW2-vel és a COD5: WaW-val is, nem vettem észre ilyesmit. Szerintem nálatok lehet a probléma.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    A minap vásároltam PSN Network Card-ot és feltöltöttem a UK-Store-os wallet-emet némi fontmennyiséggel. Vásároltam pár címet, így pl. a Prince of Persia Classic-ot, a Wolfenstein 3D-t és a Worms-öt.

    Nagyon jó mindhárom! A Prince a klasszikus, Jordan Mechner-féle 1989-es játék felújított, újraírt, 1080p-s verziója. Gyönyörűen megcsinált remake, a pályák 100%-ban ugyanazok, ugyanúgy 1 óra áll rendelkezésre a 12 pályára, mint az eredeti játékban, csak modern köntösbe, új textúrákba öltöztették, mint ahogy a karaktereket is. Kicsit pörgősebb is lett. Mindössze Ł7.99-ba került, szerintem nagyon megér ennyit.

    A Wolfenstein 3D viszont nem remake, az 100%-ban megegyezik az 1992-es klasszikussal (csak a menüt gyúrták át kicsit), még a zenék és hangok is teljesen ugyanazok. Rengeteget nyomtam a '90-es évek elején/közepén (és azóta is) ezt a játékot, úgyhogy hihetetlen nosztalgiával töltött el 50"-on játszani ezzel a mindössze 256 színt tudó játékkal. Amúgy elmondanám, hogy még Trophy-kat is pakoltak bele. :D Külön érdekesség, hogy míg PC-n valami 1 MB volt a játék, addig itt kb. 45 MB volt a letöltési méret. Kemény Ł3.99 volt az ára.

    A Worms-öt meg szerintem senkinek nem kell bemutatni. Gyönyörű grafika, kiválóan szórakoztató játék, Single player (Challenge) és multiplayer opcióval, szintén Trophy-kkal kiegészítve. Szintén Ł7.99-et kértek érte.

    Szóval jól működik a PSN Network Card, megbízható, megkíméli magát az ember a bankkártyás-mizériától és nem is kell sokat pluszban fizetni a címértéken felül.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz AXisBOLD #15749 üzenetére

    PSN kártyát szinte bármelyik konzolboltban tudsz venni, csak vadászni kell a megfelelő pénznemet és címletet, én pl. az ötödik boltban kaptam csak 20 Ł értékűt, mert mindenhol USD vagy EUR van, vagy 50 Ł címletű. Az Überkonzol-ban vettem végül, még azt is meg lehetett volna oldani, hogy nem megyek el a boltba, csak utalom az összeget és átküldik a kódot e-mail-ben. Semmi gond nem volt, rányomtam az Add funds-ra, bepötyögtem a kódot és már írta is, hogy 20 Ł-tal növeli az egyenlegem.

    US-Store-ról még nem vásároltam, de szerintem semmi különbség nincs, csak azért célszerűbb UK kártyát venni, mert ugye az általunk elérhető lemezes játékok leginkább 2-es (tehát EU) régiósak és ha azokhoz akarsz DLC-t letölteni, akkor ugye mindenképpen valamelyik európai store-ban (célszerűen UK-ben) kell vásárolnod.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Edgeri #15755 üzenetére

    Igen, láttam már korábban, hogy Te is leszedted. Nálam örök favorit a Wolf 3D, megunhatatlan klasszikus. ;)

    A Mortal Kombat II-vel én is nagyon szemeztem, én is nagy Mortal-os voltam anno, sokáig vaciláltam, hogy az legyen-e, vagy a Worms, de végül utóbbi mellett döntöttem, mert azzal többen lehet játszani társaságban, meg jobban vevő rá az ismerősi kör, ha esetleg összeröffenünk. Jó lenne a Mortal is, csak most ennyi futotta a 20 Ł-ból, de majd egy legközelebbi PSN-kártya vásárlásnál beesik az is. Sok mindent már amúgy nem töltenék, még a G-Police-on gondolkodtam el, illetve a Call of Duty Classic-on, illetve az újabb COD-ok Map Pack-jei érdekelnének, de pl. a COD5: WaW-hoz három is van és a három együtt önmagában 20 Ł, tehát nem olcsó. Na, majd ha nyerek a lottón. :D

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz bedford #15848 üzenetére

    "Egy másik fórumon azt írták hogy a paszta még nem teljesen száradt meg és lehet ezért."

    A pasztának nem is kell megszáradnia, pont az a lényege, hogy képlékeny maradjon és kitöltse a mikronnyi hézagokat a CPU magja és a borda között, ezáltal jobb legyen a hőátadás. Szerintem inkább az van, hogy túl sokat tehettek rá, amivel viszont pont az ellenkező hatást érik el, nevezetesen nem tud annyi hőt diszcippálni a mag, mint amennyit kellene. A ventillátor felpörgése is erre utal, nem véletlen: azt egy hőérzékelő dióda szabályozza, ami valahol a mag alatt található. Ha megnő a hőmérséklet, akkor nagyobb fordulatra vált a ventillátor, ezt a PS3 több lépcsőben képes szabályozni, nálam is lehet hallani, hogy ahogy melegszik be a gép, szépen lépdel följebb a fordulat. Pont azért nem fúj ki neked meleget a gép, mert nem a borda melegszik (nem tud a sok paszta miatt), hanem a mag. Szerintem jobban kitoltak a gépeddel, mintha hozzá sem nyúltak volna. Szerintem túlmisztifikálják kicsit ezt az újrapasztázás dolgot: nekem van olyan PC-m, amit 6 éve pasztáztam, nap mint nap megy sok-sok órát és az égvilágon semmivel nem melegszik jobban, mint mikor felpasztáztam. Néha ki kell fújni a port a bordák közül, aztán szevasz. Én rendszeresen kiporszívózom a PS3-amat a jobb oldalt és a hátul levő szellőzőnyílásokon keresztül, plusz mindig portalanítom a környezetét használat előtt és semmivel sem melegszik jobban a gépem, mint újkorában, a venti sem pörög jobban, pedig 2 éves a gép. Semmi okom újrapasztáztatni és megbontani a gyári címkét, mikor még él a méltányossági garancia lehetősége is.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz kelzsoca #15851 üzenetére

    Így van. Pontosan ezért nem viszem a 3 év leteltéig semmilyen kókány helyre pasztáztatni/javíttatni a gépet, pláne, ha nincs is vele semmi bajom. Utána sem fogom ilyen miatt megbontatni, csakis javítás miatt.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz nike_ #15910 üzenetére

    Akkor jó játékot! Összesen 26 fejezet van, úgyhogy elleszel vele egy darabig. ;)

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz djg #15914 üzenetére

    A "sima" és a platinum kiadás között annyi a különbség, hogy először ugye minden "sima"-ként jelenik meg, és amennyiben jól fogy a termék, akkor a Sony bizonyos eladott példányszám után platinum címmé minősíti a játékot, aminek következtében az eredeti ár kb. feléért adják (itthon úgy 7 eFt-ért szoktak menni a platinum címek, de nem ritka, hogy akcióban megvan 4 eFt-ból is). Annyi negatívuma van a platinumitásnak, hogy az átlátszó tok helyett szürkébe kerül a lemez, valamint a borító is sárga platinum kerettel kerül bele a tokba (tehát nem eredeti borítós), illetve a lemez szitázását is módisítják, többek közt oda is rászitázzák, hogy platinum. Más különbség nincs, a lemez tartalma bitről bitre ugyanaz, mint az eredeti megjelenésé. Szóval csak külsőségek, illetve az ár a különbség.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz MrTwister #15975 üzenetére

    10-20 cm? Szűk helyen van nagyon! A gép a jobb oldalán szív, hátul pedig fúj. Ezen helyeken a 30 cm elhagyás sem árt, de a legjobb, ha ott nincs is semmi körülötte. 30 fokos a szoba? :Y Szerintem ne csodálkozz!

    System restore alatt mitől is fagyna? Nincs terhelés alatt sem a CPU, sem a GPU, a játék alatti grafikus terhelés miatt viszont izzad mindkettő és valószínű nem bírja hűtéssel és a hővédelem lekapcsolja a gépet, hogy ne főljön meg a rendszer. Szerintem ne erőltesd ezt a dolgot! Hűtsd le a szobát, a gépet meg rakd olyan helyre, ahol tud szellőzni!

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz AXisBOLD #15982 üzenetére

    Ha szemből (tehát a lemeznyílás felől) nézed a gépet, akkor a jobb oldalon levő rácsos oldallapon szív be és hátul (tehát a csatlakozóknál) fúj ki. Ezért a gép jobb oldalát és hátulját célszerű szabadon hagyni, semmit nem tenni az útjába és szabad légáramlást biztosítani neki.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz AXisBOLD #15984 üzenetére

    Természetesen horizontális pozícióra értendő, amit leírtam.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz papsZa #16019 üzenetére

    Azt nem, de még múlt héten beszereztem használtan a tavaly megjelent Wolfenstein-t és azt kell hogy mondjam, hogy abszolút nem bántam meg, nagyon tartalmas FPS, igen korrekt grafikával. Annyit mindenképp megért, amennyiért hozzájutottam (6 eFt).

    Ráadásul - ahogy azt korábban említettem - ugye megvettem PSN Store-ból az 1992-es klasszikus Wolf 3D-t és mivel ott teljesítettem a küldetéseket (100%-ra pörgettem a 6 epizódot), ezért olyan pénzjutalmat kaptam, amit az új Wolfenstein-ben el tudtam költeni fegyverfejlesztésre. Magyarul összekapcsolták a két játékot. Az új Wolf telepítése és első játékindítása után rögtön ez az üzenet fogadott, hogy kaptam pénzt fejlesztésre a Wolf 3D teljesítése miatt. Ezt a már Wolf 3D is jelezte, hogy ha beszerzem az új játékot, akkor ez lesz - jó kis marketing. :D
    Érdekesen operál a játék a másodlagos dimenzióval, amibe egy medál birtoklása miatt tudunk átlépni. Ekkor - választástól függően - vagy gyorsabb a karakter (kvázi bullet-time), vagy pajzs vonódik köré, vagy erősebbek a fegyverei, élesebben lát, stb.
    A fegyverek folyamatos fejlesztése elengedhetetlen, enélkül simán lenyom az ellen, ugyanis a játék érezhetően egyre nehezedik, ahogy haladunk előre, tehát prímán működik a fokozatosság. A fegyverek fejlesztéséhez viszont fel kell szednünk a térképek legelrejtettebb zugaiba pakolt pénzeszsákokat és ékszereket (ahogy a Wolf 3D-ben is anno), mivel csak így jutunk tőkéhez, tehát nyitott szemmel kell járni és ugyanúgy keresni a secret-eket, ahogy a klasszikus játékban is.
    A játék nem lineáris, mi döntjük el, hogy épp melyik küldetést teljesítjük, a városban egyébként szabadon bóklászhatunk, vadászhatjuk az őrjáratokat és egy csomó mellékküldetésbe is belebotolhatunk a bóklászás során, amik szintén jelentősen növelik a játékidőt.
    A multival sajnos még nem volt időm foglalkozni, de állítólag az is príma.

    Szóval aki szereti az FPS-t, pláne ha egy kis okkultizmussal is át van itatva, mint anno a Return To Castle Wolfenstein, az ebben a játékban sem fog csalódni.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz moltam88 #16021 üzenetére

    Nagyon meg van ez bonyolítva nálad. Router set-up-ban nem turkáltál egy kicsit, hogy meg lehet-e ott adni a szolgáltató által adott felhaználónevet és jelszót? Ez lenne a legkorrektebb, mert akkor minden gép további azonosítás nélkül tudna csatlakozni a nethez. Ha ez nem megoldható, akkor nem marad más megoldás, minthogy az egyik gépet közvetlenül kötöd a netre és arról osztod tovább a netet a router felé, ami kinyomja kábelen és WiFi-n keresztül, csak így ugye a router előtti gépnek mindig mennie kell.

    Sajnos nekem nincs tudomásom arról, hogy ADSL-t tudna ilyen formán kezelni a PS3, illetőleg én soha nem próbáltam ilyesmit, hozzám majdnem hogy a fali csatlakozóig üvegszálon jön a net és helyi háló van a házban.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz vhunor #16072 üzenetére

    Nem fogsz csalódni, én már jó ideje így nyomom és fantasztikusan nagy élmény ekkora méretben és ilyen képminőségben játszani. Milyen plazma lesz?

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz vhunor #16075 üzenetére

    Teljesen korrekt ár egy 50"-os plazmáért a 150 eFt, nem fogsz csalódni. LCD-ből ekkora méretűt, ami ilyen brutál jó képet ad háromszor ennyiből sem kapnál. A ghosting-ra figyelj oda, mert a Samsung hajlamosabb rá, mint a Pana, az első 500 órában erre fokozottan vigyázz! Amúgy meg nem lesz ott mellette a Panasonic, így nem fog feltűnni a különbség. Más dimenzió lesz így játszani, majd meglátod. :D

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Mazsika #16081 üzenetére

    A Bioshock szerintem az évtized egyik legjobb FPS játéka a Half-Life 2 mellett. Én már a Bioshock 2-t is kétszer végigtoltam PS3-on, az első részt meg legalább háromszor, de egyértelműen az első rész sikerült jobban, az valami szenzációsan összerakott, nagyon nagy játék, néhol már-már művészi színvonalú. Nekem soha semmi problémám nem volt a visszatöltéssel sem az első, sem a második résznél.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz moltam88 #16104 üzenetére

    "Nem lehet, hogy az a zúgás az a ventillátorok pörgése? Valahol olvastam talán, hogy ps3-nál kikapcsolás után is mennek pár percig a ventillátorok, hogy hűtsék a gépet, de nem mernék erre megesküdni."

    Ezt maximum a hűtésmod-dal ellátott Xbox-okról olvashattad, PS3-nál erre semmi szükség és nincs is ilyen, rögtön leállnak a ventillátorok, ahogy kikapcsoltad a gépet. Legalábbis az összes FAT-modellnél így van, de szerintem a Slim-ekre is ugyanez igaz.

    Ha valami zúg kikapcsolás után, akkor az tápegység lehet. Nekem FAT-modellem van és olyan kussban van ki- és bekapcsolt állapotban is, hogy öröm hallgatni.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Mazsika #16098 üzenetére

    Meg kell szokni, ez tény. Egyik oldal a plasmid-oké, a másik a fegyvereké. Eleinte furcsa, de ha belejössz, akkor rádöbbensz majd, hogy valójában nagyon jól el van találva az irányítás és minden a helyén van nagyon.

    Ma volt időm és befejeztem a Wolfenstein-t is. Na, az sem volt gyenge játék. Elmebetegek a készítők. :)

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Energie X #16111 üzenetére

    1. Nekem FAT-gépem van és jelenleg egy 250 GB-os WD Scorpio HDD van benne, azzal gond nélkül mennie kell. Szerintem dupla ekkorával is elboldogul, legalábbis 500 GB-os volt a legnagyobb, amiről olvastam neten.

    2. Pendrive tekintetében szerintem nincs korlát, amennyiben generic USB eszközről van szó, de majd valaki megcáfol, ha volt már gondja nagy pendrive-okkal.

    3. Erre nem tudom a választ, ilyen elvetemült dologgal még nem próbálkoztam, de már hosszasan volt szó róla korábban a topicban, keress rá!

    4. Nem tudok ilyen emulátorprogik létezéséről PS3 kapcsán.

    5. A PS1 CD-ket elvileg az összes PS3 tudja kezelni (legalábbis a Store-ból letöltött címek működnek, fizikai lemezzel sosem próbáltam). PS2 lemezeket viszont csak a PS3 első generációs gépei (20 és 60 GB-osak) kezelték hardveresen, később ezt az opciót kivették a gépekből (illetve még egyes 60 és 80 GB-os gépek szoftveresen tudták kezelni ezen CD-ket). Ilyen gépet maximum használtan kapsz, már ha eladja valaki. Itt található a modelltáblázat, a géped hátulján levő vonalkódon szereplő modellszám alapján le tudod ellenőrizni, hogy a Te géped mikori modell és mire képes, mert pl. 80 GB-os FAT-ből több széria is volt, az egyik szoftveresen tud PS2 lemezeket lejátszani, a többi nem. A PS1 lemezekkel egyik gépnek sem szabadna gondjának lenni, azoknak mennie kell.

    Ha valamiben hiányosak az ismereteim (pl. emulátorok), majd valaki kiegészít.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Energie X #16115 üzenetére

    Nem, rosszul tudod. Ez a WD Scorpio 250 GB nem 7200 rpm-es, hanem 5400-es. A 7200 rpm fordulatszámú vinyókat nem is ajánlott beletenni, mindamellett fölösleges is, az 5400 rpm-es bőven elég, halkabb is és kevésbé is melegszik.

    Videofájlokat tekintve válogatós picit, wmv emlékeim szerint kilőve, DivX/Xvid megy, HD-formátumok csak konténerváltás után (pl. mpeg-re, vagy vob-ra pofozva).

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    Most nem azért, de a Sony valóban komolyan gondolja ezt?

    PS3 Firmware v3.40

    Csupa hasznos dolog, hogyaszondja:

    - fizetős Playstation Plus szolgáltatás (50$/év), ahova gyanítom szépen lassan átkerülnek a jobb demók is és eddig ingyen letölthető tartalmak, hiába áltatnak azzal, hogy a PSN maga továbbra is ingyenes marad.

    - fotóalbum kiegészítése hálózati kliensekkel, így Picasa-ra, Facebook-ra tudunk fotókat feltölteni - hát ez nagyon hasznos egy konzolnál.

    - videó szerkesztő és feltöltő kliens, amelynek segítségével a Facebook-ra és Youtube-ra tölthetjük fel az itt "megvágott" videóinkat. Zseniális. Gondolom mennyire precíz munkát lehet végezni az amúgy zömmel nem is támogatott videóformátumokon, amiket aztán pazar minőségben fel lehet tölteni a Tecsőre. Grat, ismét egy nagyon fontos opció, ami annyira hiányzott az életünkből.

    - értékelési lehetőség a letöltött tartalmakhoz. A PSN Store-ból megvásárolt játékok 1-től 5-ig terjedő skálán csillagozhatók. Lehet itt is "Lájkolni" emberek, hurrá, nagyon kellett.

    - energiagazdálkodási lehetőségek bővítése - az egyetlen értelmes dolog ezen firmware-ben.

    - továbbfejlesztett Facebook-kliens, amiben most már nemcsak a Trophy-k, hanem a PSN Store-on általunk vásárolt cuccok is felkerülnek az önkéntes bűnügyi nyilvántartásnak is nevezhető közösségi oldalra. Lassan a közértben általunk vásárolt tételek is felkerülnek már a személyes profilunkba. Örömteli.

    Komolyan mondom, nem értem ezt. Mióta megjelent a PS3, a felhasználók telesírják az összes hivatalos Sony fórumot, blogot, minden lehetséges felültetet, hogy legyen végre CrossGameChat; legyen végre egy Skype-kliens; legyen végre normális mappakészítési és kategorizálási lehetőség a médiafájlokhoz; legyen végre egy normálisan, stabilan működő böngésző, ami nem fagy le ötpercenként; lehessen netről (pl. a sokat emlegetett Youtube-ról) HD-ban nézni a videókat, ahogy PC-ről ez megtehető; legyen végre normális videóformátum-támogatás és még sorolhatnám. De nem. A Facebook-profil az fontosabb. Én már végképp letettem arról, hogy a Sony-nál észbekapjanak az emberek. Alapvetően ha megnézzük az igényeket, semmi extra nincs benne, gyakorlatilag alig volna benne új dolog, csupán a meglévő, adott esetben rosszul implementált dolgokat kellene kijavítani végre, így pár év távlatában és ez sem sikerül. Komolyan mondom, elkeserítő. Nem tudom mi a célja a management-nek, de érdemes lenne átgondolni a jövőbeli stratégiát.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz EmThor #16136 üzenetére

    Nem ezt mondtam, de nem is fogom kiskamasz vérpistike módjára a Sony seggét nyalni, hogy hűűű, de fasza amit az elmúlt majd' két hónapban összekalapált, amikor évek óta elengedi a füle mellett a vásárlóinak tényleges és jogos igényeit, ehelyett tömi őket a sok fölösleges maszlaggal. De szívesen meghallgatom a velős ellenérveidet a legújabb firmware-rel kapcsolatban általam felvetett észrevételekkel szemben. Demagóg, személyeskedő észrevételekkel lehet menni egy komolytalanabb honlapra.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz EmThor #16139 üzenetére

    Az a legnagyobb bajom, hogy lassan egyébként már tényleg eljutunk oda, hogy elolvad a PS3 előnye a Box-hoz képest, az új Box-variánsok már megbízhatók, csendesek, bennük van a WiFi és tényleg csak a Blu-Ray meghajtóval szegényebbek, ugyanakkor meg a támogatásuk azért valljuk meg, profibb, mint a Sony szerencsétlenkedése. Számomra felfoghatatlan, hogy egy, a rendszer szerves részét képező alkalmazás (pl. böngésző) nem működik rendesen és éveken keresztül hozzá sem nyúlnak, bezzeg a képgalériát (amit gyaníthatóan jóval kevesebb ember használ) már vagy negyedik alkalommal ráncfelvarrják. Mindezt úgy, hogy állandóan jelzik a felhasználók (pl. lásd az általam linkelt hivatalos oldalon levő friss hozzászólásokat is), hogy mit kéne csinálni, tehát mégcsak kigondolni sem kéne, elég lenne megvalósítani. Falra hányt borsó, sőt, mégcsak válaszra sem méltatja a cég ezeket az igényeket.
    Úgy gondolom, hogy spec. én is joggal várhatom el azt, hogy ezen dolgokra is figyeljen oda a Sony, mikor itt van huszonikszdarab eredeti játék a polcomon, tehát nem kevés pénzt kapott már tőlem is a Sony. Ez a bosszantó ebben, függetlenül attól, hogy egyébként szeretem a PS3-at és sok kellemes percet szerzett már nekem, de azért sokmindenben közel sem hibátlan és a segítő szándék ellenére szarik a népre a cég.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz moltam88 #16159 üzenetére

    Én 2 éve használom a FAT PS3-amat fektetve (horizontálisan) és bár melegszik az alja és az alatta levő bútorlap, de semmi probléma nincs, nem pörög jobban a ventillátor, mint ami indokolt, tehát bőven megoldott így is a hűtés. Ha állítva használod, akkor természetesen nagyobb felületen tud hőt leadni, ami nyilván jó, de ugyanakkor meg azt mondják az okosok, hogy ezzel viszont a BD-olvasó mechanikáját nyúzod jobban, ami viszont köztudottan a leggyengébb pontja a konzolnak. Szóval én inkább fektetve használom és nincs is baj (kop-kop-kop), pedig 2 éve aktívan megy.

    A lényeg, hogy legyen hely a konzol jobb oldala és hátulja mögött bőven, ott járjon a levegő, illetve, hogy rendszeresen portalanítsd a készülék környékét, hogy minél kevesebb por üljön a bordák közé. Nyugodtan használhatod fektetve is, alapvetően arra van tervezve.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz moltam88 #16164 üzenetére

    A tűzfaladban is engedélyezni kell az UPnP-t, különben soha nem fogja látni a gépedet a PS3.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz chubii #16184 üzenetére

    Hát, pedig a Force Unleashed-ben szép számmal vannak Trophy-k. Nem tudom, hogy mi lehet az oka, de alapvetően a Trophy-k akkor is gyűlnek, amikor offline a rendszered, viszont feltöltődni csak bejelentkezéskor fognak a PSN-account-odba, ezért is szinkronizál, amikor belépsz a Trophy-menübe. Általában online vagy offline rendszerrel játszol?

    Alapesetben simán tudnod kéne Trophy-kat szerezni offline rendszerrel is, bár tény, hogy néha meghülyül a rendszer. Nekem is volt már olyan, hogy pár megszerzett Trophy nem került be a gyűjteményembe, aztán a később megszerzettek meg igen, pedig azok a korábbiak meglétét is feltételezik. Fura.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz skótocska #16206 üzenetére

    A jelenség teljesen normális, egyszerűen arról van szó, hogy a CPU hőmérséklet emelkedésének következtében a ventillátor nagyobb fordulatra kapcsol. Legalább 5 fokozatban tudja magát szabályozni és kell is neki, semmi hiba nincs. Ilyen melegben (gondolom van a szobában 25-26 fok) abszolút nem csoda, hogy 5-10 perc után magasabb fokozatba kapcsol a ventillátor. Ezt egy vadiúj vagy egy újrapasztázott gép is ugyanígy tenné. A proci attól nem melegszik jobban, hogy a paszta kiszáradt, a hűtés meg hidd el, hogy elég hatékony száradt pasztával is, túlmisztifikált egy csöppet ez az újrapasztázás dolog. Nekem is 2 éves a PS3-mam és semmilyen változást nem tapasztalok ilyen téren, mindig is így működött, hogy egy idő után gyorsít a ventillátor, aztán ha nincs terhelés, akkor visszalassul. Teljesen normális jelenség. Semmi szükség arra, hogy megbontasd a gépedet, mikor ráadásul még a 3 éves méltányossági garanciális időn is belül vagy.
    Sokkal lényegesebb, hogy a géped pormentes környezetben legyen, ezáltal a bordák között normális legyen a légáramlás (ne legyen porral eltömődve) és rendesen tudjon szellőzni szemből nézve jobb oldalt és hátul. A PC CPU-ját, vagy a VGA GPU-ját sem szokás 2 évente újrapasztázni, mégis tized-celsius fokra ugyanolyan hőmérséklet-értékeket mutat a diagnosztikai programom, mint a PC újkorában.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz PhoenixK #16209 üzenetére

    Az egy dolog, hogy hangos lett, meg egy másik, hogy mitől. 2-3 év alatt minden ventillátor hangosabb lesz, ugyanis megtelik porral, nem siklik olyan hangtalanul. Azt meg nem hinném, hogy gyorsabban is forogna, vagy ha igen, akkor az egyértelműen a mostanság jellemző magasabb környezeti hőmérsékletnek tudható be. Ezt már én is kipróbáltam: múltkor 26 fok volt itthon, na akkor dolgozott is a ventillátor. Egy héttel később sikerült a lakást 22 fokosra hűteni, ugyanazon játéknál feleannyira sem pörgött a ventillátor. Semmi köze a pasztázáshoz, egyszerűen figyeli a gép a környezeti hőmérsékletet is a processzor mellett.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz PhoenixK #16211 üzenetére

    Nem lehet, hogy azóta hűvösebb is van? Mert nálam ez a helyzet. 2 hete dolgozott is a gép, mert kánikula volt vagy másfél hétig. Egy hete csöndben van.

    Mondjuk a múltkor leírtak alapján a Te géped még egész más hőmennyiséget diszcippál, tekintve, hogy még minden 90 nm-es benne és elég nagy a teljesítményfelvétele is.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz PhoenixK #16213 üzenetére

    Akkor passz. Mondom, nekem 2 éves a gép és semmivel nem pörög jobban most sem, mint új korában, pedig ment már eleget. Csupán akkor veszem észre, hogy hangosabb (mondjuk túlzás hangosnak nevezni - úgy mondom inkább, hogy gyorsabb a ventillátor), amikor tényleg meleg van idebent.

    Szerintem ha gond van a hűtéssel, akkor az észrevehető más jelekből: fagy a gép, szemetel, szétesik a kép, iszonyat meleget ont magából, stb.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz k. #16215 üzenetére

    Nyilván így van. Ettől függetlenül szerintem akkor is túlértékelt dolog ez az újrapasztázás. Nem ront annyit a hűtés hatásfokán a paszta kiszáradása, mint azt sokan gondolnák.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz f27 #16219 üzenetére

    Bakker! Küldjek neked részletes naplófájlokat hőmérsékletértékekkel 2 évre visszamenőleg? Csakmert tudok. Jelenleg az adatlapom alatt látható procim lassan két éve megy ugyanazon pasztázással, napi 12 órát. Most 25 fok van a szobában, 28 fokos a CPU. Terhelve sem járt nagyon 35 fok fölött soha, köszönhetően az Arctic Cooling Freezer Extreme hűtőnek. Szüleimnél van egy AMD Barton 2500+ konfig, ami köztudottan szeret melegedni, 7 éve pasztáztam, zéró változás van a procihőmérsékletben, pedig télen-nyáron megy, mindössze egy minőségi Zalman hűtő kérdése az egész, meg azért, hogy évente kétszer kiszívom belőle a port. Semmi más igénye nincs.

    Ha rosszul pasztázol, de a borda jól van fenn, maximum pár fokot jelent pluszban, semmi többet. Kérdezd meg erről bacsis kollégát, aki a lekvártól elkezdve már mindennel pasztázott. De bizonyára neked kell hinni, akinek anyagi érdeke fűződik az újrapasztázáshoz, ugye?

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz f27 #16222 üzenetére

    Kit érdekel, hogy nem 35 fokos a PS3 magja, hanem mondjuk 85? Megolvad ennyin a nyáklap vagy a procik lába? Nem. Megfő a rendszer? Nem. A hőingástól elgyengül a forrasztás? Igen. Mennyit számít egy jobb pasztázás? 5-10 celsiust? Maximum. Van tehát így is hőingás? Van. Akkor? Előbb-utóbb így is úgyis YLoD-es lesz, ha hibás a forrasztás és zárvány van benne.

    Biztosan nem fogom méltányossági garin beül hozzád vinni a gépem se pasztáztatni 5 eFt-ért, se sárga leddel 20 eFt-ért és másnak sem ajánlom, mert ha baj van, 16 eFt-ért ugyanezt (akár az alaplapcserét is) hivatalosan is elvégzik úgy, hogy ráadásul további garanciát vállalnak rá. 3 éven túl meg megoldom magam is, ingyen és bérmentve.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Mappa #16227 üzenetére

    Teljesen korrekt a kontroller üzemideje, napi 2 óra játékkal akár 1,5 hétig is elmegy. Abszolút nem labilis a működése, még alacsony töltöttségi szinten sem. Ha alacsony az akku-szint, azt rögtön jelzi egy pop-up üzenetben, amit játék közben is látsz, illetve akkor is újra megjelenik, ha már játék közben megjelent, de mondjuk később kilépsz a játékból, így emlékeztet, hogy dugd be a kábelt. A figyelmeztetés után is tudsz még vele játszani 1-2 órát simán. A töltési idő sacc per kábé 2 óra.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz CocooN-z #16236 üzenetére

    A PS3 Media Server nagyon nem újdonság, ha az #1. HSZ-t elolvasod, láthatod, hogy oda is beleírtuk anno (vége felé, Multimédia címszó alatt).

    "Egyszerű, Nagyszerű, és kiderült az is hogy a wifi mennyire alkalmatlan az ilyenekre (akad, döcög, röcög, etc.). Jól sejtem h csak 54-es wifi van a PS3 ban?"

    Meg az is kiderült, hogy valamit nem jól konfiguráltál a WiFi-router-ben, vagy egyszerűen gyenge a router-ed. Nálam a 15 GB-os 1080p-s rippek is akadásmentesen játszhatók PC-ről a PS3-on WiFi-n keresztül. Igaz, Cisco Systems alapú router-em van és kellett némi háttérismeret és tesztelés a finomhangoláshoz.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz CocooN-z #16241 üzenetére

    Igen, olvastam, ezért is hívtam fel a figyelmedet rá.

    Nem állítottam, hogy feltétlenül a router-ed a szűk keresztmetszet, de így már teljesen egyértelmű, hogy nincs jól beállítva a kapcsolat a router-konfigban és a PS3 Media Server-ben. PS felőli oldalon nem is nagyon tudsz állítani semmit, de nem is kell.

    "Mindenféle rosszindulat nélkül kérdezem...Mindig ilyen tudálékos vagy?"

    Nem, csak akkor, ha olyasvalami kerül szóba, ami ki van tárgyalva az #1. HSZ-ben, amire még a topic címében is felhívtuk a figyelmet, de a kedves fórumtárs ennek ellenére sem olvassa el.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Vladi #16242 üzenetére

    Igen, nekem is ez a meglátásom, a bordák közé rakódott por sokkal inkább rontja a hűtés hatékonyságát, mint a kiszáradt paszta - ami egyébként a kiszáradástól függetlenül is elvezeti a hőt és egyébként is csak az a funkciója, hogy kitöltse a mikronnyi réseket a borda és a CPU/GPU között, márpedig ennek szárazon is eleget tesz. Adott esetben egy borda levételével és a száradmány eltávolításával nagyobb kárt lehet okozni, mintha hozzá sem nyúlnánk. Láttam már olyan bordát, ami úgy odakötött a GPU-hoz, hogy igencsak szenvedős volt leszedni. Na, azt sem a lábak, sem a nyáklap nem köszöni meg. A túlpasztázás meg egyenesen rontja a hűtés hatásfokát.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz f27 #16247 üzenetére

    Nálam egyéb okokból mondhatni teljesen pormentes a lakás, ezen túlmenően minden egyes alkalommal, mielőtt bekapcsolom a gépet nedves Viledá-val körbetörlöm a környékét is, minimális por sem kerülhet a közelébe. Ezen túl minden hónapban egyszer nagy teljesítményű porszívóval kiszívom a jobb oldalt és hátul levő szellőzőnyílásokon keresztül azt az egészen minimális mennyiségű port, ami esetleg a levegőből belekerülhet. Elég jól belelátni a gépbe a körben levő nyílásokon át (konkrétan a bordák nagyon jól látszanak) és gyönyörűen látszik, hogy teljesen steril a gép belseje, a bordák köze is igen fényes, sehol nincs benne por.

    "Egyszóval ha nem szeded darabokra a géped, és nem darabonként pucolod ki semmit nem csinálsz."

    Ezt ugye Te sem gondolod komolyan.

    "de persze ezt te honnét tudhatnád hisz gyakorlatilag semmit nem értesz a géphez... :U"

    Ja, no comment.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz f27 #16264 üzenetére

    "a minőséget teljesítményt össze hasonlítottuk egy 1Millás normás rendszerrel és alúl maradt minőségben mint hangerőre! :DDD"

    Ekkora baromságot még szerintem senki nem szólt a fórum történetében. Én magam 15 éve zenélek, bő 10 éve foglalkozom házimozival, jópár ismerősömnek van milliós hangcucca, illetve egyik barátomnak az említett Logitech Z-5500-asa van, hallgattam eleget, jómagamnak a PC-mhez egy kis szolíd Logitech Z4-esem van. Azon túlmenően, hogy jól szólnak a Logitech cuccok (mondjuk közel sem mind) én 10 darab Logitech Z-5500-at is adnék egy jobb H/K vagy Yamaha erősítőért, megspékelve a megfelelő, hozzájuk karakterisztikában passzoló hangfalakért. Már onnan indul a dolog, hogy a Z-5500 sehol nem tudja lekezelni a HD-hangnormákat, meg sem szólaltatja azokat. Ezt már egy alap, 80-100 eFt-os házimozi erősítő is tudja.

    "Én műszerész vagyok..10évig voltam DJ minden erősítőmet magam terveztem gyártottam le (5Kw) tehát mint minőségileg mint valós tudásilag megtudom állapítani hogy mi mit tud és mit bír!"

    Ez hogy jön ahhoz, hogy hogyan szól az adott rendszer?

    "szóval a döntés egyszerű! Z-5500 nem találj jobbat sem a géptől sem 10X anyi pénzért!"

    Jaj. :W

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

Új hozzászólás Aktív témák