Új hozzászólás Aktív témák

  • club1

    veterán

    válasz kaller1 #9885 üzenetére

    Én azért vettem GPS-es Nokia telefont, mert használni akartam navigációra. Előtte egy Garmin eTrex Legend C készülékkel navigáltam, de a korlátozott memóriahasználat, és az autós rögzítés bénasága miatt főleg csak terepen használtam. Ma már a fiókban porosodik, mert bevált a telefonos GPS. A Legend-hez megvásárolt Naviguide Hungary térkép aktuális verzióját használom rajta, és sem városban, sem terepen nincs vele problémám. Az A-GPS funciót nem használom, van két percem induláskor arra, hogy megtalálja a kellő számú műholdat (a Garmin sem sokkal gyorsabb). Aki kis kijelzős mobillal akar navigálni, mindenképp ajánlott egy Bluetooth technológiájú beépített kihangosító az autóban. (Ez a beszélgetések bonyolításához sem árthat.) Terepen a turistautak.hu -ról származó térképet, Európában pedig a City Navigatior Europe NT 2010.2 térképet javaslom, a memóriakártyán ezek összességében pont 2GB-ot nyomnak (Ja ebben benne van még az Adriaroute 2.3 is.)
    Összefoglalva: Nekem nem csak néha hasznos a telefonos GPS, hetente min. 3-4 órát teljes elégedettséggel használom is. Autóban kell hozzá BT kihangosító, terepen pedig ügyelni kell a háttérvilágításra, mert folyamatos világítással nekem 2-3 órás navigációt bír a fullra töltött akksi.

Új hozzászólás Aktív témák