Aktív témák

  • domerator

    veterán

    válasz RootRulez #8913 üzenetére

    Na eztetet mostan nem vágom... :Y :F

    Megpróbálom világosabban feltenni a kérdésemet:

    Adott egyfajta tevékenység a CPU-nak, amit el kell végeznie, ez bármi lehet, személyenként vannak rendszeresen ugyanolyan tevékenységek (böngészés, időjárás áttekintése reggelente, stb... mindegy milyen feladatról beszélünk)

    1. gyári beállítás esetén a cpu mondjuk 300MHz-en közel 100%-os terheléssel végzi el a műveletet.
    2. módosított beállítás esetén mondjuk 600MHz-en és 60-70%-os terheléssel végzi el ugyanazt, persze rövidebb idő alatt

    Melyik esetben fogyaszt többet a CPU?

    Na most... azt tudom, hogy a CPU a freki növelésével egyenes arányban vesz fel több áramot, a feszültség változtatása viszont négyzetes áramfelvétellel jár.
    Ami nem világos, hogy alacsony freki - nagyobb % terhelés, vagy nagyobb freki - alacsonyabb % terhelés jár kisebb áramfelvétellel.

    Na... ennél jobban már nem tudom megfogalmazni :(

    Mindez azért érdekel, mert az én használati szokásaimnak megfelelően úgy szeretném összehangolni a frekvencia értékeket és a küszöböt, hogy a lehető legkevesebb energiát fogyassza, a számomra elfogadható sebesség mellett (a fesz értékek hangolása már csak a stabilitást és az adott freki melletti elérhető legkisebb fogyasztást fogja befolyásolni)

    Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

Aktív témák