Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • K1LLMy53Lf

    senior tag

    hali!

    tudnátok segíteni, hogy diginethez (50/25 de lehet később váltok a nagyobbra) milyen routert érdemes venni? vmelyik tplink 300mbit-es elég vagy inkább a linksys wrt160n v e1000 biztosabb? (konkrét típust írjatk pls.)

    előre is köszi a segítséget!

    üdv!

    "...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

  • K1LLMy53Lf

    senior tag

    válasz K1LLMy53Lf #16278 üzenetére

    az kimaradt, h "sima kábelen" használva, tehát nem wifi-n érdekel. :)

    "...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

  • K1LLMy53Lf

    senior tag

    válasz Intruder2k5 #16280 üzenetére

    értem. köszönöm a gyors választ. Annyi még, h a jelenlegi 50/25höz melyik tplink, ami tuti elég? (mert gondolom linksysből akkor a fentebb említett két típus 160n és e1000 megfelelő lenne)

    "...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

  • K1LLMy53Lf

    senior tag

    Sziasztok,

    Van valakinek tapasztalata DS-LINK DS-WR1000ND típusú router-rel?
    Érdemes megvenni vagy felejtős? (wifi része nem igazán számít)

    Előre is köszi a segítséget:R

    "...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

  • K1LLMy53Lf

    senior tag

    Sziasztok,

    Ma reggelre megadta magát a TP-Link routerem (szerencsére volt elfekvőben itthon egy régebbi, kisebb, szintén TPlink ilyen vészhelyzetekre:) )

    Kérdésem az lenne, hogy az alábbi routerek közül melyik lenne a legjobb választás/vétel:

    - Asus RT-N56U (ezzel már 1éve szemezem, hogy meg kellene venni)
    - Asus RT-AC1200G Plus
    - Asus RT-N18U

    Mivel a gépek (2db) lan-on keresztül van a router-re kötve, igy a wireless rész annyira nem szempont, de nem tudom, hogy a jövőre való tekintettel esetleg érdemesebb-e AC-set venni stb.
    Ami jobban érdekel, hogy tudjon normális torrentklienst.
    Net 100/100mbit kb.

    "...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

  • K1LLMy53Lf

    senior tag

    válasz Intruder2k5 #50970 üzenetére

    értem. Szóval, ha a torrentet kiveszem a képletből, akkor ezek közül az RT-N56U a javasoltabb.
    közben még nézegettem, esetleg még szóba kerülhet:

    TP-Link TL-WR1043ND
    TP-Link Archer C5

    Habár ezek csak 2év garanciálisak (szemben az Asus 3évével). Ugyanakkor Asus-szal vannak negatív tapasztalataim (igaz csak alaplap és VGA fronton), de routerekre nincs rálátásom, én pedig próbálok nem előítéletes lenni :))

    Szóval ezeket hozzáadva így is inkább az 56U a legjobb választás?

    (#50972) Multibit: köszi a javaslatot, de 20knál húztam meg a képzeletbeli határt, 26 az már nagyon túlnyúlik:B (főleg úgy, hogy ugyebár wireless dologról van szó, amit írtam is, hogy nem használok ki szinte egyáltalán)

    "...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

  • K1LLMy53Lf

    senior tag

    Sziasztok,

    Szerintetek érdemes leváltani egy RT-56U router-t egy Acher C7-re?
    Van valakinek ezzel tapasztalata? Wireless annyira nem lényeg nekem, inkább az, hogy kábelen legyen jó (jobb, mint a Asus, tehát ne lassuljon 6-7mbyte/sec torrenttől pár100 szál esetén...)

    [ Szerkesztve ]

    "...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

  • K1LLMy53Lf

    senior tag

    válasz K1LLMy53Lf #53684 üzenetére

    későn vettem észre, hogy lemaradt egy "N" és már kicsúsztam a szerkesztési időből, sry:B

    Szóval Asus RT-N56U vs TP-Link Archer C7

    "...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

  • K1LLMy53Lf

    senior tag

    válasz Gubek-Einste #53694 üzenetére

    Próbáltam mindkettőt.
    Customban a NAT beállítással is játszottam stb. szinte mindent végigpróbáltam, amit tudtam. De nem tudom, a régi kis TP Link után nekem ez az Asus nem vált be. (teljesen "story" az Asus router topikjában található)
    Szóval összességében az AC későbbiekben még jól jöhet, meg eddigi apasztalatim alapján jobban preferálom a TP Link-et. Csak az érdekel(t) hogy várhatok-e vármiféle változást, tehát szerintetek lesz-e érdemi különbség?

    [ Szerkesztve ]

    "...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

  • K1LLMy53Lf

    senior tag

    válasz lunda #55385 üzenetére

    Előre leszögezem, nem vagyok profi a témában, csak saját tapasztalatot írok le:

    Anno egy TPlink 843as kis router-t használtunk, amit sebességre kinőttünk Digivel, így váltottunk.
    Utánaolvasás és egy kolléga tapasztalatai alapján egy Asus RT-N56U-ra. Ekkor derült ki, hogy az előbbi TPlink wifi-je egy határ... egyezett meg (egészen addig azt hittem, hogy a Lenovo telóm a hibás), kezelőfelületre is sokkal csili-vilibb a Asus (habár nekem a fapados TPLink teljesen okés). Szóval elsőre teljesen jónak tűnt a dolog, elégedett voltam a váltással. Egészen addig a pontig, amíg neki nem álltam a szokásos tevékenységemnek: torrentkliens (9999torrent fel/le 9999szálon stb-stb) +mmo. Az max 1óra után megfeküdt ettől (elöször laggspike-ok majd pár perc után dc a játékból). Próbáltam mindenféle NAT-beállítást, sebességlimitálást (nevetséges 3-4megára...) stb, semmi... FW-frissítés, csere... mind ideiglenesen javította a dolgokat. A hozzáértők elárulták, hogy elvileg ennyi torrentszálat nem is lehet ráereszteni a routerre, mert nem fogja bírni (ezt gondolom most is megerősítik). Persze azt nem tudom, és nem is kaptam választ rá, amikor kérdeztem, hogy akkor a jóval gyengébb TPLink-nek mindez miért ment gond nélkül...
    Mivel megoldást nem találtam ezen problémára, így megkímélve az idegeim és a router épségét visszaváltottam TPLinkre, amit szerencsésen BF-ben jó áron tudtam beszerezni (Archer C7). És láss csodát, tökéletesen bírja a korábbi torrentbeállításaimat... még úgy is alig van 1-1 laggspike, ha max sebességgel engedem a torrentet.
    Tehát összességében: ha mmo+torrentet is szeretnél egyszerre én nagyon nem ajánlanám az Asus-t.
    Ha nem játszol nagyon jó kis router tud lenni.
    Ugyanúgy csalódtam ebben a termékvonalában is, akárcsak anno az alaplapjaiban (ugyanakkor vga-kártyáival soha semmi problémám nem adódott, pedig sokan szídták. Emiatt is kockáztattam meg a routert is) Nagy valószínűséggel szerencse kérdése is a dolog, de egyedi esetnek nem nevezném semmiképp, mert annó kerstem neten és nagyon nem vagyok egyedül ezzel az erős belassulással.

    u.i.: ha valaki esetleg azt mondaná, hogy azért a C7 2x annyiba fáj, mint az RT-N56U, az kérem vegye figyelembe, hogy ezt röhögve elbírta a 843as is, ami az Asus árának ~1/3ada (természetesen megfelelő sebességlimittel, de az Asus azzal is elvérzett a torrent+mmo kombón)

    "...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

  • K1LLMy53Lf

    senior tag

    Sziasztok,

    jelenleg egy TP-Link Archer C7 v2 routerünk van.
    Net Digi 1gbit
    eszközök: lan-on 2 PC +TV +2teló 2,4es wi-fi-n.

    Mivel elég sokat torrentezünk és emellett én sokat játszom online, szeretnék egy újabb, erősebb hw-rel rendelkező eszközre váltani, hogy ne kelljen figyelgetni arra, hogy hány szálon, mennyi torrent van seedben egyszerre stb. ha játszom.
    Gyorsan körbenézve a TP-Link Archer C4000 (AC4000)-t találtam, ami szimpatikus.

    Kérdésem az lenne, hogy ez tud HWNAT-ot?
    illetve lenne esetleg más javaslat, ami ennyiért jobb vétel lenne? (Asus-t kizárnám, mint gyártót)

    Köszi szépen előre is a választ/segítséget! :R

    "...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

  • K1LLMy53Lf

    senior tag

    válasz TeeJay #74822 üzenetére

    Hali,

    köszi a gyors választ. Minden esetben rákeresek a dolgokra, mielőtt kérdeznék.
    ebbe az esetben is így jártam el, láttam, hogy bizonyos Asus típusokban van HWNAT, de azt a márkát szkippelném, ha lehetséges (ennek okát pár éve leírtam ebben a topikban is, amikor váltottam a jelenlegi c7-re egy N56u-ról... és nem csak az adott router, de minden asus-sal kapcsolatos tapasztalatom (alaplapok, bill-ek, vgakarik, itt akad kivétel stb rossz...)
    Ugyanúgy, ahogy rákerestem a konkrét típusra is, mint topikon belül, mind neten/más fórumokon, ezért merészeltem megkérdezni, hátha itt routerek terén jártasabb embernek van infója. akár az adott típus, akár a cpu alapján)

    Sajnos az "összefoglalás", hogy pontosan mi is tud HWNAT-ot (CPU-k) elkerült a figyelmem, sry érte

    Egyébként értem/tudom/tapasztalom, hogy sokan 0 utánajárás nélkül kérdeznek, de még ekkor sem kell "magas ló" stílusban/kioktatóan válaszolni szvsz. Én sem teszem, ha segítséget kérő embernek válaszolok.

    Köszönöm szépen :R

    "...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

  • K1LLMy53Lf

    senior tag

    válasz woodworm #74825 üzenetére

    b1 volt az asus (bár lehet, hogy rosszul emlékszem, régen volt a dolog), nem csak te nem érted, sokan nem értették. én viszont tapasztaltam :(
    tényleg sokáig próbálkoztam vele... hónapokig, de csere lett a vége.

    az a tp-link egyébként 65k, azért az nincs közel a 100hoz, inkább a 100 feléhez. és cserébe 4magos proci stb. ezért akadt meg rajta a szemem. ill tplink bevált eddig. vagy a 65k-t sem éri meg ezzel a hw spec-cel? (tehát van jobb esetleg ~70ig?)

    [ Szerkesztve ]

    "...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

  • K1LLMy53Lf

    senior tag

    válasz viktorhu #74827 üzenetére

    2016.06.27én vásároltam az asus router-t. egy tp-link 841est váltott. az előtt egy tp link 541es volt asszem...
    szóval nem annyira régen (olyan szempontból régen, hogy megvettem, leváltottam köv év tavaszán és most ismét váltok, ergó lassan 2vel ezelőtti eszköz lesz)
    nem szeretném sokadszorra leírni a dolgot, a lényeg: torrent+game-re nekem nem vált be.

    a márkát nem egy router alapján zártam ki. a márkát 10+alaplap, 5-6vgakártya, 2 mecha bill + router alapján zártam ki (ami most így hirtelen eszembe jut. de egyébként ~8-10éve én még havi szinten cserélgettem a full konfigomat pc-ben, elég sok cuccal szereztem így tapasztalatot)

    elfogadom, hogy vannak jó cuccai sokak szerint. azt is elfogadom, hogy sokak szerint hülyeség egy teljes márkát kizárni. minden ember más, mindenkinek, mindenről van saját véleménye. én nem szeretnék router-t az Asus-tól, ennyit kell elfogadni, felesleges tovább ragozni :B

    egyébként közben tovább nézelődtem, de sajnos nem találtam hasonlóan erős hw-val rendelkező router-t ~70k-ig, így, amennyiben nincs jobb javaslat, leadom a rendelést, aztán max megszívom :))

    [ Szerkesztve ]

    "...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

  • K1LLMy53Lf

    senior tag

    válasz TeeJay #74831 üzenetére

    az a lényeg számomra, h a procija ne feküdjön meg attól, hogy a 2lanos gépen fut torrent sok szálon (legfőképp seed) +TV-n dlna-n vagy netről stream +telókon wifi-n net... ergó emellett az online game-ben ez ne okozzon semmilyen stuttering-et.
    mert az n56u ennek a harmadától összecsinálta magát (1ik gépen game, másik gépen torrent seed korlátozott számú szálon).

    Lehet rosszul fogalmaztam meg az igényeimet elsőre, én emiatt szeretnék erős hw-t... 60-70kig legjobbat... hogy ne kelljen számolgatnom, hogy "oké, akkor levesszük a torrentet x mib upload-ra xy mennyiségű szállal, meg ezt ha le akarod szedni, akkor limitáld a dl-t 300mib-re, mert am mikrolaggos lesz a game nálam stb...)
    gondolod ilyen jellegű felhasználáshoz elég az ac57u hw-ja?

    am ha a router wifi-je erős annyira, hogy hd+ stream-et tudjon normálisan, akkor valószínűleg a tv-t is wifi-n csatlakoztatnám (LG sj810v)

    [ Szerkesztve ]

    "...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

  • K1LLMy53Lf

    senior tag

    válasz TeeJay #74833 üzenetére

    értem. elgondolkodtató. ugyanakkor, ha jól értelmezem arról nincs tapasztalatod, amire nekem kell 100%ig pontosan... ergó h 2 gépen futó, sok szálas torrent mellett bármilyen mikrolagg nélkül ki tudja szolgálni a game-t. 1-2magnál pc-ben ugyebár multitask mellett belaggoltatja a dolgot, ha nagyon terhelve van (apró file-ok másolása). paraszt logikával a torrent szeletek is ugyanilyen terhelést hárítanak a router cpu-jára, ami alól nagy részben mentesíti a hwnat, amennyiben jól gondolom. sajnos a játék kódja maga is hülyén van megírva, az is mini csomagokból áll, ergó így mondhatni tripla torrentkliens terhelést kell kiszolgálnia "akadás nélkül" (2-3ms delay oké, 20-30 baromira sok, stuttering meg halál)

    vagy rosszul gondolom és hwnat esetén a router cpu-ja szinte 100%ban mentesül a torrent által generált terheléstől bármekkora szálmennyiségről legyen szó?

    (#74834) Dragon3000 : köszi szépen. nekem egyébként ennyi van az egyik gépen pl:

    (#74836) adika4444 : igen, a 14napos elállásra én is gondoltam, de fordított verzióban. ergó annyi esélyt lehet adok az asus-nak.

    [ Szerkesztve ]

    "...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

  • K1LLMy53Lf

    senior tag

    válasz woodworm #74838 üzenetére

    1.: a "hibát" csak bizonyos speckós körülményeknél produkálta. a szervíz sem tett volna mást, mint én: fw reinst max.

    2.: az asus-nál valahogy mindig rossz készülékekbe futok bele. (mint írtam: nem 1-2 asus cuccot teszteltem már huzamosabb ideig, bga-knál volt egy kivétel: ati 3870 oc) mert nálam valahogy sosem hozzák azt a szintet, amit más márkából, azonos árszinten hoznak az adott eszközök. tudom, bennem van a hiba.

    3.: ezzel most arra akarsz rámutatni, hogy a mediatek-nél nincs ilyen, vagy igazat adsz, hogy azért számít a 2 vs 4?

    (#74837) Dragon3000: elég sok szokott aktív lenni :)) (emiatt vagy erősen korlátozom a szálakat jelenleg, ha a másik gépen is fut kliens vagy szimplán akkor futtatom csak a torrentet, amikor nem megy a game)

    [ Szerkesztve ]

    "...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

  • K1LLMy53Lf

    senior tag

    válasz szasanyi #74841 üzenetére

    persze. ugyanúgy vélekedünk erről, ezt értettem az alatt, amit írtam fentebb, hogyha 14napos elállás, akkor nem tplink, hanem asus 14napra tesztelni és lehet valóban olcsóbban megúszom, amit akarok (de ez annyira nem szempont, azt akarom, hogy jó legyen, ne kompromisszumos/ár-érékben jó stb megoldás)

    de egyébként Asus... az AC65P és a 85P között csak wireless-ben van eltérés? vagy van valami még, amit ez a lista nem említ, de jelentős dolog?

    gondolom nincs akkor 60-70es sávig nagyon más hwnat-os cucc, ami erősebb soc-al rendelkezik, igaz? aka más opció az asus-okon felül.

    "...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

  • K1LLMy53Lf

    senior tag

    válasz TeeJay #74843 üzenetére

    paraszt logika+eddig tapasztalataimra építkezem és ez tesz szkeptikussá.

    sosem volt még HWNAT-os cuccom, ezért is hoztam példának a pc-kben lévő cpu-t multitask esetén. nincs tapasztalatom h a HWNAT mennyire tehermentesíti a cpu-t, ezt írtam/kérdeztem is. mert pl egy nvidia quadro kártya sem tudja 100%ig tehermentesíteni a pc cpu-ját, ha durván komplex modellről van szó. ebből kiindulva kérdeztem.
    de elhiszem neked/nektek, ha azt mondjátok, hogy itt másképp van (de egyébként Dragon3000 kolléga által írt saját tapasztalatok is meggyőzőek voltak, mert hasonlóan van torrent+stream+game a képben és ezért is mondtam, h elgondolkodtató a dolog).

    Nem vitatkozni akarok, segítséget jöttem kérni, nálam hozzáértőbb emberekről, emiatt nem is kell leírnod mindig, h mennyire rossz a tplink. az utolsó hsz-nél már nem is szerepel, más irányba mozdultam el a hsz-ek alapján: 65p/85p próba egyelőre, csak érdeklődtem, hogy mi jöhet számításba, ha nem válik be

    "...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

  • K1LLMy53Lf

    senior tag

    köszönöm mindenkinek a segítséget, AC65P megrendelve. majd nyilatkozom, miután teszteltem :R

    "...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

  • K1LLMy53Lf

    senior tag

    válasz ekkold #74865 üzenetére

    Nézegettem a Mikrotik topikot, de számomra (egyelőre) kínaiul beszélnek arrafelé, így elsődlegesen maradnék a konzumer/low-júzer kategóriánál, aztán végső esetben beleásom magam jobban a dologba és tanulok.
    A típus javaslatot és a linket köszi szépen, legalább van egy bázispont, ahonnan tudok kezdeni, ha úgy adódik.:R

    De egyelőre megvárom az Asus-t és meglátom azt mit tud :))

    [ Szerkesztve ]

    "...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

  • K1LLMy53Lf

    senior tag

    válasz ekkold #74877 üzenetére

    spdtest gbit-et a mostani archer c7-esem is lazán viszi (~930at mértem utoljára), csak sokszálú torrentet érzi meg, ami beteszi online gaming-nek nagyon (persze mást is lassít, de az nem annyira zavaró, amíg online játékban a ms-ek számítanak, vagy épp egy stuttering/rubberbanding halál)

    No de tényleg kiderül, megérkezett az Asus az átvételi pontra, szóval akár estére is, de a héten mindenképpen tudni fogom, hogy mennyire válik be :))

    "...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

  • K1LLMy53Lf

    senior tag

    válasz TeeJay #74880 üzenetére

    én is pont ezért írtam ekkold -nak válaszként, utalva arra, hogy az, h spdtest nem jelent semmit ilyen szempontból :B

    "...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

  • K1LLMy53Lf

    senior tag

    válasz TeeJay #74888 üzenetére

    ateista vagyok :))

    "...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

  • K1LLMy53Lf

    senior tag

    Nos AC65P router:

    Átvettem, beüzemeltem, ami vicces módon ~1h volt, mivel elsőre elgépeltem a user-t és hiába javítottam ki, az istenért nem akart csatlakozni. Legtöbbször (90%) szimplán piros x-et tett a vonalra, de néha azt írta ki, hogy nem jó a user/pass (pedig nem pisztáltam az első javítás után).
    csináltam sw/hw restart-ot, egyik sem segített. Aztán végül egy reset-et (a kis gombbal a hátulján), újrakonfigoltam (most elsőre helyesen) és meglett a net. Vicces kis feature de elnézhető.
    nem állítottam sok mindent, kb semmit (semmi port forward, vpn, tűzfal stb, default-on mindent, kivétel a NAT pppoe-t engedélyeztem).
    Elindítottam torrentet, levettem a peer kolátot, illetve utána game-t, h akkor teszteljünk. Ment szépen, ~3percig, amikor az egyik loading screen "picit" beakadt... kb mint DC vagy crash esetén... a router sem igazán kívánt reagálni. De 15-20mp után túllendült a problémán és ment normálisan.
    Egészen ~3h 10mins-ig... ugyanis ekkor megjelent az a feature, ami anno az n56u-nál is (csak ott ugyebár torrent indítás után pár perccel). ingame latency 100ról felmászott hirtelen 400ra, legalábbis ennyit írt, de kb 3-4mp-nként ugrott tovább az egész először, aztán 10-20mpnként... a dc-ig... mintha a csomagok fennakadtak volna és és néha-néha pár átszökne...
    a router kb lefagyott állapotban, nem reagált egyik kattintásra sem. dc után megpróbáltam visszaloggolni gammába (torrentet hagytam teszt miatt), de nem jutottam be, ismét dc (~2perc).
    Tiltottam a pppoe-s nat-ot, a wan fülön pedig "nem"-re állítottam a "VPN- és DHCP-kapcsolat engedélyezése"-t. Torrentet ekkor kinyomtam, vissza game-be, ment rendesen, vissza torrent -> latency 100ról->160ra.
    Torrent-ben levettem a globál kapcsolatok számát 500ra, ment a game ~1400ms körül ~30percet és DC. Szal azóta kinyomtam torrentet.

    Szóval akkor.... szeretném a segítségeteket kérni, mert tuti bennem van a hiba és én állítok valamit be nagyon rosszul... Tudnátok segíteni, hogy digi 1gbit-hez hogyan lőjem be a router-t, hogy jó legyen és ne legyen ez a "bent ragadás->dc" feature?

    Wan beállítások ezek, minden más default (pppoe nat tiltva, vpn szerver/kliens inaktív, nincs port forward, tűzfal beállításai alapon stb-stb)

    előre is köszönöm a tippeket/segítséget :R

    "...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

  • K1LLMy53Lf

    senior tag

    válasz vargalex #74899 üzenetére

    igen

    "...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

  • K1LLMy53Lf

    senior tag

    válasz Dragon3000 #74901 üzenetére

    Igen, erre én is gondoltam, hogy kiiktatom és akkor abból látszik, hogy eselteg a lépcsőházban lévő switch stb, ami elszáll és nem a router.
    Ezt hétvégén fogom tudni csak tesztelni legkorábban, ezért írtam le a dolgokat (mi a jelenség és mik a beállítások), hátha júzer error (amit még mindig nem zártam ki) és valamit nagyon rosszul állítok be, ezért történik ez a hiba.

    Szóval, ha bárkinek van bármiféle tippje, hogy mit kellene/próbáljak meg átállítani és/vagy több infóra van szükség ehhez tőlem (valamelyik beállítás pontosan mire vna most belőve stb), akkor nagyon szívesen megadom.

    Egyébként annyi, hogy miután megírtam a problémám tegnap, utána vettem észre, hogy az asus oldalán a fw az nem az, ami nekem a routeren van. Már korábban is néztem ugyebár, csak nem szúrtam ki 2 dolog miatt:
    - nekem a "The first version of firmware" az a FW, ami az első final és a router-t szállítják vele.
    - a routeren lévő FW: 3.0.0.4.382.51199 míg a "first FW": 3.0.0.4.382.51599 (ráadásul letöltés után a végén lévő 6-8 karakter is nagyjából ugyanaz, csak más sorredben :D )

    No, de ezt leszedtem és felraktam, viszont elég késő volt már, sok minden volt még vissza a game-en, így nem kockáztattam meg, hogy a torrentet ráeresszem. Ami változást láttam, hogy a jobb felső sarokban az ikonok között megjelent az "app" ikon/felirat. Ez a korábbi FW-vel nem volt ott.
    Ugyanakkor az is biztos, hogy ennek ellenére volt egy DC az éjjel folyamán és új IP-t kért/kapott a router, mivel reggel felugrottam game serverre és ilyenkor megerősítő kódot kell megadni az azonosításhoz. (de ez ugyebár bármi miatt lehetett)

    El tudom képzelni, hogy a FW miatt volt rossz a router, de biztosra nem tudom ezt mondani. Mai napon pár órát tudom tesztelni, miután hazaértem, akkor kiderül. Most reggel kb ~10-15percet teszteltem úgy, hogy ~65-70mbyte-tal töltöttem mellette és olyan volt, mint amilyennek lennie kell: semmit nem éreztem ebből game-ben.

    Ugyanakkor messzemenő következtetést nem vonok le az idő rövídsége miatt, illetve amiatt, hogy tegnap is az első ~3órában jól működött, habár akkor ekkora dl terhelést nem engedtem rá, csak seed-eltem és amikor ránéztem 5-10torrent ment fel pár szálon, azt meg elvileg hwnat nélkül is bírná a router. az esetleg elképzelhető, hogy az eredetileg rajta lévő, "beta" FW-ével nem tudott HWNAT-ot? (paraszt logikával azt mondom, hogy persze, hogy lehetséges, de inkább kérnék egy megerősítést :)) )

    (#74903) pinnacle: igen, feldobtam az "új" FW-t, ahogy írtam, de sajnos Wi-Fi-ről nem tudnék nyilatkozni semmiképp, mert kis alap telóink vannak (xiaomi Redmi 4x ill 5a), azokkal meg nem hiszem, hogy lehetséges lenne normálisan mérni/terhelni

    (#74905) madrac : nekem is úgy tűnik, mintha a router "fulladna bele" a sok packet-be, de elvileg nagyon nem szabadna, ezért kérek segítséget. Port forward nincs beállítva

    [ Szerkesztve ]

    "...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

  • K1LLMy53Lf

    senior tag

    válasz pinnacle #74906 üzenetére

    nem néztem sajnos, sry :(
    De, amennyiben az esetleg segít, azt meg tudom nézni, ha hazaértem délután, hogy mennyit tud most. (de ugyebár egyik teló sem 5ghz képes nálunk)

    [ Szerkesztve ]

    "...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

  • K1LLMy53Lf

    senior tag

    válasz adika4444 #74908 üzenetére

    Igen, DIGI FTTB.
    Valóban, kábel ki, másikba be volt a "módszer", de az eltelt idő ~50perc-1h és utána a reset->config után azonnal ment. De persze elképzelhető, hogy totál véletlen egybeesés.
    Nem próbáltam pingelni, de megpróbálom majd, és megírom, köszi az ötletet. De az biztos, hogy a router belső menüje olyan, mintha 110%os terhelésen lenne, nem reagál semmi kattintásra vagy csak nagyon későn (20-30sec-cel később vált tab-ot stb)

    (#74909) pinnacle: én csak annyit néztem ma reggel, hogy 2es erősségű jel volt földszinten úgy, hogy a lépcsőháztól a lakásban majdnem a legtávolabbi pontban van a router. az Archer C7-el 1es volt, antennák nélkül. Nem tudom ez jót jelent-e vagy sem :) (első emeleten lakunk egyébként)

    (#74910) woodworm: ezt megnézem este. (qbittorrent-re váltottam nemrég és netes fórumok alapján állítottam be 1-1 dolgot) melyik a megfelelő beállítás?

    [ Szerkesztve ]

    "...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

  • K1LLMy53Lf

    senior tag

    válasz pinnacle #74912 üzenetére

    annyira nagyon távoli pont nincs a lakásban (kis 50nm-es, két szobás, a 2 szoba egymás mellett majdnem, cska a fürdő van közte), szóval szerintme lépcsőhátból, ajtó elöl mérek majd egyet. A lagg a problémakor nem ilyen. az, h alap helyzetben milyen gyorsan reagál (1 vagy 3mp) egy tab/menüpont kattintásra nem érdekes. Ez kb olyan, mint amikor a rendszerstressttest alatt van és kék halál közeledik (tuning utáni prime stb teszt, ha csináltál ilyet9, vagy amikor memory leak van pl és megtelik szeméttel a memória és a böngésződ összeomlik (de mielőtt felmerülne a kérdés: nem, nem ez a hiba most junk-kal együtt ~22gb volt a max használt tegnap, közel sem volt tele, a jelenséget még a 16gb-os torrent+game+10000tabos firefox időkből ismerem :)) )

    (#74913) woodworm: oké, köszi, megnézem, aztán átállítom, ha nincsengedélyezve, habár elvileg hwnat esetén nem lehetne ilyen, nem? (lehet rosszul gondolom)

    (#74914) TeeJay: oké, köszi, a beállítást átlövöm. az éjszakai ip-váltással kapcsolatban én is gondoltam ilyenre, habár nagyon rég nem volt ilyen gond (évente 1-2 alkalom van talán, de lehet véletlen egybeesés). esetleg ez elkerülhető azzal, hogy az echo interval-t és/vagy a max failures-t magasabbra állítom be?

    "...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

  • K1LLMy53Lf

    senior tag

    válasz TeeJay #74914 üzenetére

    Közben leesett, hogy a 2 dolog, összefügg, ergó ha kikapcsolom, akkor nem lesz interval, max failure mert nem lesz echo. Sry, kicsit kapkodva/átgondolatlanul reagálok így meló közben :R

    "...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

  • K1LLMy53Lf

    senior tag

    válasz Dragon3000 #74917 üzenetére

    én ezzel a router-rel egyelőre 600-700at mértem max dl-ben, de ez lehet a terheltség miatt is szvsz. archer-en is volt ilyen, de általában megvolt a 800+ néha 950+ is.
    amúgy nekem is ment ~3h-n keresztül gond nélkül, utána volt egy ilyen fennakadás :/

    "...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

  • K1LLMy53Lf

    senior tag

    válasz Dragon3000 #74919 üzenetére

    2. asus routerem, mind2nél ugyanaz a "hiba-jelenség". inkább júzer error lesz (beállítás stb), ennyire csak nem vagyok "szerencsés" :D de majd tényleg, este megnézem/beállítom a cuccokat, amiket írtatok, aztán tesztelek. huzamosabban pedig hétvégén (akkor megnézem az archer c7 vs ac65p-t is sebességben, habár spdtesten nem igazán mutathat különbséget, de majd elválik)

    "...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

  • K1LLMy53Lf

    senior tag

    válasz pinnacle #74906 üzenetére

    3,06/8,97et mértem ajtón kívülről.

    (#74910) woodworm: connection/enabled protocol: TCP and µTP. ez gondolom így jó?

    Internet detection-t is kilőttem, ahogy TeeJay javasolta, meglátjuk milyen lesz így :)

    Egyébként ezt engedélyezhetem/érdemes engedélyezni? "VPN- és DHCP-kapcsolat engedélyezése"

    "...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

  • K1LLMy53Lf

    senior tag

    nos, elkezdtem tölteni egy sorozatot, ~6mb/sec-el jött... game-ben ping 100->6-700ra... és a router pingelése:

    de van benne több is ilyen spike...

    Reply from 192.168.50.1: bytes=32 time=37ms TTL=64
    Reply from 192.168.50.1: bytes=32 time=45ms TTL=64
    Reply from 192.168.50.1: bytes=32 time=11ms TTL=64
    Reply from 192.168.50.1: bytes=32 time=1ms TTL=64
    Reply from 192.168.50.1: bytes=32 time=23ms TTL=64

    10-50közöttiek.

    [ Szerkesztve ]

    "...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

  • K1LLMy53Lf

    senior tag

    válasz vargalex #75228 üzenetére

    mostanában (elmúlt 2-3hétben) többször felmerült az Asus wifi minősége.
    Saját tapasztalatból (ami nem sok, mivel egy rt-n56u volt régebben, most pedig egy ac65p, a kettő között pedig egy tp link archer c7) azt mondom, hogy érezhetően gyengébb wifi-ben az asus... legalábbis, ami a hatótávokat illeti.

    most legutóbb is, amikor lecseréltem a c7-et a 65p-re meglepődtem, mert feltűnően sokkal gyengébb a jele kint, lépcsőházban az asus-nak. pedig azon rajta van a 4 antenna, az archer-t pedig mindvégig az antennák nélkül használtam. és ugyanez megvolt az n56u->archer váltásnál, csak ott jelentős javulás volt.
    ez alapján én azt mondom, hogy az asus wifi lefedettségben gyengébben teljesít. legalábbis ez a 2 modell.

    egyébként direkt nem hirdettem még meg az archer-t, mert szeretném pontosan tesztelni majd, amikor időm engedi ezt a dolgot 8addig nem is akartam ezt leírni, csak mint említettem, egyre többször jön itt elő az asus wifi-je)

    persze ebből messzemenő következtetést nem lehet levonni, hiszen csak 2 routerről van szó, előfordulhat, hogy pont olyanokat fogtam ki mindkét alkalommal, amik nem muzsikálnak valami jól.

    "...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

  • K1LLMy53Lf

    senior tag

    válasz vargalex #75233 üzenetére

    nem mentek egyszerre természetesen. a 2 router egymás mellett volt, egy időben az az egyik volt áram alatt. az eszköz, amellyel a mérést végeztem (telefon) csak 2,4et tud. mindegyiknél routernél automatikus csatornaválasztás volt.

    kielégítő választ adtam a kérdéseidre? (nem fogom megérteni soha, hogy miért kell kioktatóan, támadó stílusban reagálni, amikor valaki csak tapasztalatot oszt meg... akkor esetleg megértem ezt a stílust, ha nekiállok szídni az asus-t, hogy mekkora egy rakás fos, de nem érzem úgy, hogy ezt mondtam volna...)

    "...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

  • K1LLMy53Lf

    senior tag

    válasz Dragon3000 #75238 üzenetére

    nem vitatkozni akarok, semmi ilyenről nincs szó, tényleg csak segítő szándékkal írtam, amit.

    lehet én értelmeztem félre, vagy a kolléga nem annak szánta, de az "ugye..." kezdetetű dolog, az fölényes/kioktató hangvétel, ezzel szemben meg lehet fogalmazni másképp is (pl: "nem lehetséges, hogy...") más az éle a dolognak.
    sry, kicsit stresszes vayok mostanság :R

    A két router (c7 és 65p) meg fogom nézni fix csatornabeállításokkal is és megírom mi a tapasztalat.

    egyébként a kezdeti nehézségek ellenére (reset kellett, hogy elfogadja az átírt felhasználónevet, de ez ugye az alap fw hülyesége volt... ezt amúgy ki is teszteltem, mármint dc nélkül váltottam a routerek között fw update után kb 6-8 alkalommal és azonnal tudott csatlakozni a digi központhoz mindegyik) én meg vagyok elégedve a 65p-vel, főleg, hogy a wifi hatótáv engem nem érint.

    "...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

  • K1LLMy53Lf

    senior tag

    válasz TeeJay #75249 üzenetére

    omfg... rly dude? ennyire magas lóról ne... kérlek... miért kell ennyire tahó stílusban nyomni? komolyan mondom...
    bocsáss meg, hogy azt merészeltem írni, hogy auto beállítással tapasztalataim alapján gyengébb az asus... ebben nem tudom mi a fikázás? főleg, hogy kiemeltem, hogy nekem teljesen megfelelő.
    ténymegállapítás volt.

    mind2 router autobeállítás és az egyik gyengébb eredményt ad lefedettségben... ennyit írtam... véleményed szerint egy átlag júzer (de elég sokat mernék tenni rá, hogy a legtöbb júzer tudása bőven átlagon aluli), hogy fogja mérni? adott 2 router, 1ikkel kap wifi-t 10m-re másikkal nem... azt fogja választani, amivel kap. nem fog fix csatornákat állítani stb...

    ehhez mérd a dolgot, ne ahhoz, hogy te hyperexpert módon újraírod a teljes router fw-jét, ha kell.

    mind1, sry, hogy megmertem szólalni. kiszállok.
    szép napot :R

    [ Szerkesztve ]

    "...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

Új hozzászólás Aktív témák