Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dragon3000

    veterán

    válasz K1LLMy53Lf #75250 üzenetére

    Az auto beállítással az a gond, hogy minden gyártónál más az auto csatorna választás és ha pont leterhelt az egyik router automatikusan választott csatornája, akkor nem kapsz valós képet róla. Akár egy 100e-res routerhez képest is el lehet így érni, hogy egy 10e-res jobb eredményt produkáljon. Én várom az azonos csatornán és 20 illetve 40MHz-en való összehasonlításod.

    [ Szerkesztve ]

  • TeeJay

    félisten

    válasz K1LLMy53Lf #75250 üzenetére

    talán mert AUTO módban bármi lehet és te ez alapján egyből szét fikázol egy konkrét márkát...
    AUTO mód azt jelenti hogy a csillagok állása alapján épp mér egyet és 1-13 csatornák közül rábök egyre hogy talán ebben a másodpercben az lesz a jó
    aztán a két router két külön csatornát hoz az AUTO-ra és egyik 10méterre fog emiatt sugározni másik 12-re
    és akkor egyből fika hogy az összes ASUS sz*r...
    sőt én sok routernél láttam hogy AUTO módban 6-os csatornát adta mintha nem is lenne semmi mérés a részéről hanem fogja és a 3 teljesen külön álló közül egyet betol (1, 6, 11 csatornák nem fedik egymást)

    talán ha objektíven akarod nézni akkor illene mindkét routert azonosra állítani
    N-only 20MHz és keresni egy csatornát a 13 közül ami nincs szanaszét zavarva minden más wifi által
    wpa2-psk-aes titkosítással illetve azonos speciális beállításokkal (ASUS-ban van TP-ben nincs hoppá)
    aztán letenni a klienst egy helyre és egy wifianalyzer alkalmazással majd az egyikre ad neked -50dB-t a másikra meg -60dB-t de te ezt már a bőrödön is érezni fogod hogy az ASUS kevésbé fogja bizsergetni akkor tuti sz*rabb az egész márka ugye?
    főleg hogy szabványban meg van határozva mennyi lehet a maximum adóteljesítmény egy wifi routernek :U

    nálam meg volt 4 ASUS router
    egyikben Broadcom wifi másikban Qualcomm wifi harmadikban Mediatek 2antennás negyedikben Mediatek 3 antennás (azóta kiderült AC65P = AC85P tehát 4 antennás)

    láthatod 3 különböző gyártó és a két legjobb wifit a Qualcomm wave2 MU-MIMO illetve a Mediatek AC65P wave2 MU-MIMO vezérlő adta
    a Broadcom végzett a legvégén... simán verte még az AC57U is

    (AC66U B1 - AC58U - AC57U - AC65P így sorban jöttek)

    [ Szerkesztve ]

    Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

Új hozzászólás Aktív témák