Aktív témák

  • trollreign

    tag

    válasz thomeef #6302 üzenetére

    Egyetértek thomeef fórumtárssal.

    Nem nagyon érdekel, hogy a tesztek mit írnak, akinek a kezében volt valaha egy ilyen, és próbált más gépeket a 180k-s árkategóriából, az tudja, hogy semmi gond nincs ilyen szempontból az y560-al, teljesen korrekt.

    Én egy délutánon keresztül nyúztam mindenféle játékkal, hogy kipróbáljam, a HD5730 mit bír, és soha nem volt zavaróan hangos - pláne nem a JBL hangszórók mellett:D. Hőmérséklettel még ennyire sem volt probléma, pedig kb 6 óra nyúzás alatt igazán meg kellett volna izzadnia.

    Játékoknál annyit tudok elmondani, hogy a High beállításoknál is sok olyan mai játék volt, ahol hozta a sima futás alsó határát, a 30-32 fps-t az y560. Ugyanezeknél a játékoknál a Dell N5010 i5-460M + HD5650 kombóval már nem volt jó az élmény, gyakran ment az fps 20 környékére vagy az alá. Ebben gondolom közrejátszik az is, hogy a Dellben 450MHz-re van lenyomva az 5650 órajele. Ezt lehet, hogy tuningolva fel lehet húzni 625 környékére (Vaioban próbáltam, ott max. 625MHz-en volt stabil), de egyrészt még úgy sem éri el a HD5730 szintjét, másrészt a tuning köztudottan garanciavesztéssel jár egy esetleges probléma esetén, ezért szerintem nem éri meg kockáztatni.

    Én minden gamernek az y560-at ajánlom inkább.

Aktív témák