Aktív témák

  • Ariadne

    őstag

    válasz Doki-HUN1978 #23403 üzenetére

    Volt "Hervis gazdaságosom" is, most pedig másik végletként egy garmin 705 végzi ezt a munkát nálam. Amit tapasztaltam, az az, hogy a hervises pulzusmérő is jó volt nagyon arra, hogy már előre lássam, egy emelkedőn mászásnál pl. mikor érem el azt a pontot, ahonnan nem bírnám tovább, és még előtte lassítsak, nálam bevált. Az igaz, hogy ez a gazdaságos változat (mellkaspántos, csuklón nem lehet normálisan pulzust mérni szerintem...) nem volt pontos egyáltalán, simán mutatott 200 feletti értékeket is, és még mindig magamnál voltam :D , szóval bele kell számolni, hogy nem valós, amit mutat, de viszonyítási alapnak akkor is jó.

    Szerintem hasznos valamiféle pulzusmérés, bár ma már megvagyok nélküle, mert érzem magamtól is. Most a pedálfordulatszámot igyekszem optimalizálni, mert mindig túlpörgetem mászáskor és attól fáradok el - aszfalton nem olyan nehéz, terepen viszont igen...

    mod: Ami a sima távolság mérésen túl igazán nagy lépés, az szerintem a szintkülönbség mérése, nem mindegy, hogy egy 50 km-es túrában 200 m szint van vagy 800... Na meg egyből ki tud derülni, hogy néhány hely, ami szinte síknak tűnt, csak úgy valahogy szenvedett az ember, mégsem volt sík. :DDD

    [ Szerkesztve ]

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

Aktív témák