Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • OhAi27

    tag

    fenymasolo studioba megyek allasinterjura a napokban (sima ugyfelkiszolgalo allas).

    sajna mernoki diplomaval ez az elso allas amire behivtak interjura a masfel ev alatt (kb 1000 kikuldott cv utan).

    a hely budapest belvarosaban van, ha fizetesigenyt kernek majd mennyit mondhatok ami meg realis? (tudom, h gyakorlatilag minimalber de hatha van itt olyan aki hasonlo munkakorben dolgozik es attol kicsit elter a fizuja, na meg nem tudom, h bp-n egy ilyen meloert mennyit lehet elvarni.)

    [ Szerkesztve ]

  • OhAi27

    tag

    válasz djgeg #1896 üzenetére

    na itt is:

    a cv-m rendben van. .pdf es .doc formatumban is szoktam csatolni a jelentkezesek melle. Egy hr osztalyon dolgozo ismerosom is atnezte es azt mondta nincs gond vele.

    Igen palyakezdo vagyok, viszont 27 eves lehet az eletkorom miatt nem keresnek. A motivacios leveleim sem sablonok, mindegyikre szanok kello mennyisegu idot. Jelentkeztem mar betanitott munkara is de onnan sem valaszoltak...Ugyhogy most orulok ennek a lehetosegnek is.

  • OhAi27

    tag

    válasz Mercutio_ #1902 üzenetére

    Kornyezetmernok vagyok, gyakorlati tapasztalatom nincs.

    Foiskolai diploma - a szakmamhoz oszinten szolva se kedvem se szakertelmem egyebkent ezt nem is tagadom de nem is jelentkeztem szinte ilyen munkara. (Az, h miert nincs hozza szakertelmem....koszonhetoen a magyar oktatasi rendszernek. Roviden: egyetemi tanulmanyaimat (ami hasonlo de megis meroben mas) szamitottak be a fosiskolan, gyakorlatilag igy lett diplomam.)

    Nyelvtudas: eros angol kozepfok, eltem par honapot angliaban. Szoban eleg valasztekos/magabiztos vagyok, irasban mar annyira nem de nincs gond vele.

    Start kartyam nincs.

  • OhAi27

    tag

    válasz Egorov #1907 üzenetére

    irtam, h kornyezetmernok vagyok (es azt is, h nem igazan ertek a szakmamhoz) :D

    btw szerintetek akkor mennyit lehet mondani a szoban forgo allasra? 100e netto az meg realis elkepzeles?

  • OhAi27

    tag

    válasz DopeBob #1910 üzenetére

    nemetet sajnos soha nem tanultam (mar banom...).

    foleg it support melokra jelentkeztem egyebkent igen, (t-home-tol upc-n ni-on keresztul szinte mindenhova), de 0 valasz...

    70-80e ft az sajnos nagyon keves (alberlet alapbol 40-45), igazabol most kaptam egy masik ajanlatot is ahol 3 muszakban kene operatorkodni netto 100-ert....eleg elkeserito...

    szerk.: egy masik fenymasolo irodaban egyebkent azt irtak, h naluk 100e felett keresnek a munkatarsak, igaz az joval nagyobb ceg volt.Ezert batorkodtam itt megkerdezni a 100 ezret. :D

    [ Szerkesztve ]

  • OhAi27

    tag

    válasz albiosz #1912 üzenetére

    valtozo, ahova kerik. Ha ugy irjak, h berigenyt tartalmazo cv-t kernek akkor ertelemszeruen oda. Alapjaraton veve en mindig odairom a vegere, motivacios levelben pedig kifejtem, h mennyire vagyok rugalmas e teren.

  • OhAi27

    tag

    válasz azbest #1915 üzenetére

    persze en nem is mondtam soha, h szamitana valamit a diploma.

    van annyi onismeretem, hogy nem jelentkezek olyan melokra ahova nincs meg legalabb a minimalis szaktudasom.

    egyebkent most grafikusnak tanulok egy 2 eves kepzes keretein belul, es eddig (habar foleg sajat celra, de ez eleg volt arra, h legyen egy kissebb portfoliom) is foglalkoztam weboldal uzemeltetessel es egyszerubb grafikai munkakkal.

    Szoval az elvarasaim nem nagyok (se kornyezet se fizetes teren), ezert is jelentkezek ilyen jellegu melokra.

    Azt, h sajna diplomaval es eros kozepfoku nyelvtudassal + az atlagnal(!) magasabb szamitastechnikai affinitassal tobb mint 1000 helyre kuldtem es ez az elso ahonnan valaszoltak...nos ezt azert irtam, h magamban kicsit "kiorjongjem" magam, h mennyire nehez ma magyarorszagon munkat talalni - megelni. Ez az 1000 kikuldott cv ugye nyilvan nem egy-ket honap, hanem masfel ev...A masfel ev alatt tobb kulonbozo allaskeresesi technikat megprobaltam (kreativ cv - gondolok itt a szepen grafikus szoftverek segitsegevel elkeszitett .pdf cv-kre amik nem mellesleg szvsz meg designosak is voltak - fejvadasz cegek, szemelyes megjelenes kissebb cegeknel,sajat bemutatkozo weboldal), es lassan kezdem elveszteni a hitemet. Nem vagyok igenytelen, odafigyelek a kulsomre elegge, helyesirasom is rendben van (oke most ekezetek nelkul irok), szerintem kreativ vagyok es kitarto is, tovabba eleg lojalis termeszetu...Sajna ez mar ide manapsag nem eleg, meg egy szimpla betanitott munkara sem...

  • OhAi27

    tag

    válasz H A M M E R #1917 üzenetére

    na mar most...

    szerk | -1: szal a suli...3 evig egyetemi hallgato voltam, ahol az egyik alaptargyam nem sikerult teljesiteni ezert egyreszt csusztam is volna masreszt elegem is volt harmadreszt eselyes volt, h emiatt eltiltanak 2 felevre. Ekkor jott egy olyan lehetoseg, h atmegyek a foiskolara (ahol vegeztem), es az ott tanulando targyaim 85%-at beszamitjak az egyetemi tanulmanyaimba. Tehat csak egy peldat mondok (hasonlatba fektetve): tanultam az egyetemen mondjuk azt, h milyen villanykorteket arulnak a sarki kozertben. Ezt a foiskolan elfogadtak villanyszereles targynak. A maradek 15%-at a targyaknak megcsinaltam es kaptam egy diplomat ugy, h gyakorlatilag lovesem sincs az adott szakmahoz.Szegyen nem szegyen ez van...Most inkabb hagytam volna ott emiatt?

    1. mindig kihangsulyozom a motivacios levelben (tenyleg ugyelek erre a reszre kivaltkepp), h a lojalitas fontos szempont szamomra, es csak es kizarolag hosszutavu munkahelyet keresek. Tobb okbol is hangsulyozom ezt...Az egyik (ezt nyilvan nem irom le sehova) az, h ha sikerulne olyan munkat talalnom bp-n ahol kapok egy 6 honapos munkaszerzodest, maris kapok onkormanyzati tamogatast (lakhatasra es utazasra). Tehat ezzel a reszzel nincs gond.

    2. azert kuldok ketfele oneletrajzot, mert (tapasztalat), h volt mar ahol a pdf-el egesz egyszeruen nem tudtak mit kezdeni es visszairtak, h ugyanmar kuldjem mar .doc-ban. Azzal, h ket fele cv-t kuldessz szerintem semmi gond sincs, hiszen mutatod a munkaado fele, h odafigyelsz a reszletekre. (Kissebb cegeknel pl. rendszeresen megfigyeltem, h kerik a .doc formatumot.) Ettol fuggetlenul a .pdf oneletrajzom az ami kicsit 'design'-osabb, es mivel ha kicsit magamba nezek akkor azzal elegedett is vagyok kinezet teren. (.doc -al is, csak azt nyilvan nem lehet annyira cifrazni mint egy pdf-et.)
    Irtad, h a nyomtato kb mindenhol ugyanaz...Nos ez egy tevhit, sokaig direkt fekete-feher kepet hasznaltam a cv-ben, h a nyomtatot ne 'terheljem', de tobb helyen olvastam, h nagyon fontos az, h a kep maga szines legyen hisz legtobb esetben ugysem nyomtatjak ki a cv-ket es egy kepbol azert sokra lehet kovetkeztetni.
    Egyebkent itt a pdf cv vazlata (ez meg regi kep, koszonom nem kell felhivni a figyelmemet a hibakra, ez csak vazlat volt):

    Van ennel 'designosabb' cv-m is, de azt csak olyan helyekre kuldom ahol a hirdetes hangsulya engedi. (Pl tegezodnek benne stb.) Az sincs azert tulbonyolitva, az annyiban kulonbozik, h van egy alig lathato hatter kep es diagramokon vannak abrazolva a kulonbozo kepessegeim szintjei.

    3. Berigenyt termeszetesen nem irok minden cv-be ez egyertelmu. Csak es kizarolag oda szoktam irni berigenyt ahol ezt kulon ugy kerik, h AZ ONELETRAJZABAN TUNTESSE FEL BERIGENYET IS. Amennyiben csak azt irjak, h kerjuk jelolje meg berigenyet is, abban az esetben a motivacios level vegen szoktam kiterni ra. Altalaban ott is ugy, h valahogy bele szerkesztem a mondatba, h ezen a teren felettebb rugalmas vagyok.

    btw az eredeti kerdesre meg mindig nem kaptam valaszt (kiveve egyet):

    [ Szerkesztve ]

  • OhAi27

    tag

    válasz Mercutio_ #1919 üzenetére

    miert ne irnank? a munkaltato hadd tudja mar hany eves az adott jelentkezo. (Sajnos) van ahol kulon kiemelik, h fiatal jelentkezoket varnak es mivel eletkort sehogy se tudsz beleirni ezert egy szuletesi idovel nem hiszem, h gond lenne. A szuletesi hely valoban nem fontos dolog de nem hiszem, h ezen mulna....

    lakhely megint mas kerdes, van ahol elony pl. ha az adott keruletben laksz, ezert szoktam beleirni. Ezek szerintem reszlet kerdesek.

    [ Szerkesztve ]

  • OhAi27

    tag

    válasz syl5 #1924 üzenetére

    hm koszi de asszem esznel vagyok.

    Egyetlen egy szoval sem mondtam, h er valamit a diplomam. Szimplan megemlitettem, h van ilyenem is. Leirtam azt is, h mivel nem ertek a szakmamhoz ezert nem is keresek ilyen allast. Az meg, h hm tagadjam le a diplomamat csak azert mert nehogy tulkepzettnek higyjenek...na erted...Ez mar onmagaban is szarul hangzik, es egyebkent ha olyan melora jelentkezek le is szoktam tagadni.

  • OhAi27

    tag

    erdekessegkepp:

    ma kaptam egy elutasito emailt egy magyar tulajdonu cegtol, ahova asszisztenst (!) kerestek. Az emailben kifejtettek a leggyakoribb hibakat az allaskeresoknel es leirtak azt is, h kik indultak elonnyel.

    200(!!) jelentkezo volt osszesen, es volt aki sajat/szemelyes weboldalt gyartott kulon optimalizalva erre a melora! Es akkor csak egy sima adminisztrator melorol beszelunk...

  • OhAi27

    tag

    válasz modder #1928 üzenetére

    koszi a tanacsokat!

    erdekelne, h mit ertessz az alatt, h komolytalan a cv? Az egesz egy szurke hatter, tagolva egy helveticaval.
    Egyebkent irtam azt is, h ketfele cv-t kuldok mindenhova, a .doc az sima egyszeru sallangmentes letisztult cv.

    A fenykep szines.

    Amit a lojalitasrol irtal abban igazad van, motivacios levellel azert meg vannak gondjaim szvsz.

  • OhAi27

    tag

    válasz Soak #1932 üzenetére

    koszi a tanacsokat!

    btw szepites megvan, de tul nagyot 'szepiteni' nem merek. Gondolkoztam mar azon, h beirok random cegeket, h itt ezt meg ezt csinaltam de paraztam, h utananeznek...

    a szurkevel valszeg igazatok van, habar nemi plagium van a dologban ugyanis magat a cv mintat egy masik cv-rol mintaztam. (van egy ceg ami ilyenekkel foglalkozik, oda is kerestek par honapja embert - gondoltam legyartom nekik ugyanazt ami az egyik referencia termekuk volt - nem lett eleg :D). Mint mondtam van tobb cv-m is, egy kesz packot kuldok altalaban, szoval nem hiszem, h ezen bukott volna a dolog. :D

    Valaki irta, h ne ugyanazt a sablont kuldjem. Nos soha nem kuldtem se sablon cv-t se sablon motivacios levelet. Mindegyiket allasra szabom (perpill ugy tekintek ezekre mintha ez lenne a munkam) szoval napi 8-10 oraban cv-t igazitok es motivacios levelet irok, atlagban naponta 4-et 5-ot. Ugy erzem ezekbol kihozom a maximumot, a motivacios leveleimen persze van meg mit javitani.

    Egyebkent a kerdes meg mindig nyitott!! :D Mennyit is kerjek akkor a fenymasolotol? :D

  • OhAi27

    tag

    jo hat elmondtam (nem egyszer), h tobb formatumban kuldom, ezen biztos nem mulhatott.

    a tegnap emlitett emailben amit kaptam az egyik allashirdetestol, a hr-es holgy azt kifogasolta, h mindenki sablon oneletrajzot kuldott es azoknak eselyuk se volt kitunni a 200 jelentkezo kozul.

    Mi tobb egy linket is mellekelt amit be is postolok a level tartalmaval egyutt:

    "Ugyanaz az Europass, egy kicsit más fénykép, hasonló paraméterek...
    Nincs egy olyan pontja az önéletrajznak, ami okán fennakadna a válogatásban. Tudom, hogy a HR-esek dolga könnyebb az Europassal, hiszen csak a sablont kell követni, és aki nem illik a kockákba, az mehet a levesbe.
    De ahol nem droidokat, hanem embereket keresnek, az emberi tulajdonságaikkal, ott ez nem mutat semmit."

    Érdekes akarsz lenni - szánj időt egy egyedi önéletrajz elkészítésére - http://pinterest.com/rtkrum/infographic-visual-resumes/

    Van egy csomó ingyenesen használható generátor is, amivel egész jókat lehet összehozni - https://www.google.hu/search?q=inforgraphics+cv&oq=inforgraphics+cv&aqs=chrome.0.69i57j0l3.7486j0&sourceid=chrome&ie=UTF-8#q=infographics+cv+generator&safe=off

    Mi is úgy maradunk fenn a céggel, hogy folyton láthatóak vagyunk, minden álláskeresőnek meg kell tanulnia észrevehetőnek lenni!"

  • OhAi27

    tag

    azert nezzuk mar meg azt a pinterest-es linket sracok...Vannak benne eleg szines/kreativ oneletrajzok. Egy ilyet latvan nekem nem az jut eszembe, hogy hu de szar, hanem az, h az adott allaskereso raszanta az idot arra, h dolgozzon az oneletrajzaval es nem pedig egy sima netrol letoltheto sablonnal intezte el a dolgot.

    Szerintem ez maris elony...

  • OhAi27

    tag

    válasz Jhonny06 #1947 üzenetére

    pontosan.

    Foleg ha van egy olyan melo ami minimalis szaktudast igenyel. Tehat teszem azt adminszitratornak megy valaki amihez szimpla word / excel kombo kell. Egy ilyenre kapnak 4-500 oneletrajzot, aminek a 80%-a versenykepes.

    Ezutan kiszur meg 30%-ot tapasztalat alapjan, meg mindig van kb. 200 ember aki kozul dontenie kell. Itt jon az, hogy legyen olyan dolog (akar kinezetre akar tartalmilag) az oneletrajzban, hogy kitunjel a tobb 'droid' kozul.

    Kreativ oneletrajzot pedig barki tud csinalni (en is - olyanokat is ami a kepeken van) anelkul, hogy masolnek akarmit. Hirtelen a sajat szemelyemre szabva ket lehetoseg is eszembe jutott. Azonban en ezt egyelore magyarorszagon es azokban a melokban ahova en jelentkezem soknak erzem.

    Az, h adok neki egy kicsit igenyesebb betutipust mint az arial, meg esetleg egy hatterszint szvsz meg belefer es vmennyire utal az adott palyazo 'igenyessegere'. Volt szerencsem latni oneletrajzokat egyebkent, csinaltam is par embernek...Ne tudd meg milyen szornyu cv-k akadtak a kezembe....

  • OhAi27

    tag

    válasz Jhonny06 #1943 üzenetére

    "Ez meg, amit írt a HR-es, hogy nincs semmi olyan, amivel kitűnsz a tömegből.. ez sokkal inkább annak köszönhető, amit már írtam is - hogy az ilyen hozzáértést nem igénylő munkákra beérkezik vagy 1000 önéletrajz és azokat végignézik, ott mivel tudsz kitűnni?"

    mondjuk egy az atlagtol eltero kicsit kreativabb oneletrajzal? :F

    [ Szerkesztve ]

  • OhAi27

    tag

    válasz Mercutio_ #1946 üzenetére

    hulyeseg. Ellent mondassz onmagadnak.

    Gondolj bele. Ahova keves a jelentkezo, az valoszinuleg azert van mert brutalisan kemeny szaktudast igenyel a munka. Ha ilyen melora jelentkezik valaki, akkor nyilvan van mogotte olyan hatter ami MAR ONMAGABAN eleg ahhoz, hogy behivjak az elso interjura. Ilyen esetekben nem a cv milyensege hanem a szaktudas megletenek minosege/mennyisege fog donteni elsosorban.

    Viszont ha droid melora jelentkezel (ahogy a fentebbi postomban is irtam), valamivel ki kell tunnod a sok szaraz feher/kek szinu oneletrajzbol. Erre kivalo lehetoseg a motivacios level. Azonban ha valahova nem kernek motivacios levelet akkor vagy kuldod a sima feher europass/atlag oneletrajzot, vagy kuldessz az atlagtol kicsit eltero cv-t. Szerinted melyik fog a hr-es gondolataiban lenni ebedszunetkor?

    [ Szerkesztve ]

  • OhAi27

    tag

    válasz #24334592 #1944 üzenetére

    igen. erre irta a hr-es holgy is, hogy hanyagoljak a kedves allaskeresok. Nekem sose volt.

  • OhAi27

    tag

    válasz H A M M E R #1954 üzenetére

    ugy latszik te a write only uzemmodban vagy.

    Az adminsztrator allasnal irtam, h teszem azt csak word/excel tudas az elvart ergo a jelentkezok 90%-a kompetens, nem a szakmai hatter hanem a szimpatia fog donteni. Vagy el akarod magyarazni, h valakit azert fognak adminisztratornak felvenni valahova mert teszem azt meg ert ahhoz is, hogy kell a teddy hengert helyesen lehuzni? Lol.

    Az oneletrajzra pedig: ha te HR-s lennel akkor hidd el, hogy magasrol szarnad le hogy mennyire zabalja a nyomtato a tonert.Nem te fogod kifizetni azt a tonert hanem a fonokeid.
    Tovabba az esetek 90%-ban nem is nyomtatjak ki a cv-ket.Ezert irjak mindenhol (es ahogy fentebb en is irtam), hogy elvarjak azt, hogy az oneletrajzon szines fenykep legyen. (En regen pont emiatt a sporolos dolog miatt raktam fekete-feher kepet a cv-be, aztan szoltak, h nem kene...)

  • OhAi27

    tag

    válasz Mercutio_ #1956 üzenetére

    nem osztom az eszt csupan a logika hianya felidegesit. (Ha az esz osztasnak szamit, hogy egy magatol erthetodo dolgot kijavitok egy postban am legyen...Vagy akkor magyarazd el, hogy minden HR-es legfobb szempontja az, hogy a tonerrel sporoljon. Nevetseges...)

    kerdeztem valamit amire nem mellesleg meg most sem kaptam valaszt, ellenben kaptam fikazo kommenteket azert, mert a sima .doc cv melle volt merszem csatolni egy egyszeru .pdf cv-t ami kicsit elter a megszokottol. (Mindezt ugye ugy, hogy tartozik melle egy total atlagos .doc is, de ez mar senkit nem erdekelt...)

    Lenyegeben itt paran azt probaljak elmagyarazni, h nem kell kitunni semmivel a jelentkezok kozul egy olyan melonal ahova egy erettsegi es nemi szamitastechnikai affinitas szukseges.Ennyi erovel az allaskereses helyett vehetnek lottot is.

    Azt is leirtam, hogy az en .pdf cv-m egy olyan ceg oldalarol masoltam amelynek KIFEJEZETTEN az a profilja, hogy ilyen cv-ket keszitsen az ugyfeleknek. Nyilvanvalo, hogy az ottani szaktudas nem egyezik az ittenivel, gondolom ott nem vizsgaltak a HR-es hagyomanyokat, itt viszont mindenki reszesult HR-es kepzesben. (Tudom, hogy ugyis a levegobe beszelek, de egy nagy multinal dolgozo HR-es holgy mar atnezte az oneletrajzomat, azt mondta teljesen jo. Az igazsaghoz hozzatartozik az is, h a motivacios leveleimre is azt mondta van rajta mit javitani.)

    Az,hogy valamit rosszul csinalok... Igen valamit rosszul. Nem ertek a szakmamhoz,es tulkepzett vagyok az ilyen allasokhoz. Javaslom probalj meg egy szimpla erettsegivel munkat keresni, aztan majd kiderul, h mire lesz eleg a minimalista .doc cv-d.

    Szumma: koszonom innentol kezdve nem kerek allaskeresesi tippeket (ugy latom itt nehanyan azt probaljak elmagyarazni, hogy a feher-fekete). A topic neve : jovedelem. Ezzel kapcsolatban volt egy kerdesem amire meg most sem kaptam valaszt......

    [ Szerkesztve ]

  • OhAi27

    tag

    válasz H A M M E R #1958 üzenetére

    ami ertekelheto valasz volt nem pedig csuklobol indulo fikazas azt meg is fogadtam. (Pl ma csinaltam vilagos hatteru cv-t). Ami epito jellegu kritika volt nem az, hogy megfogadtam - meg is koszontem.

    a hr-es ismerosom egy teljesen mas profilu cegnel dolgozik, oda alapjaraton kell a nemet nyelv ami nekem 0.

    az onkepzesrol: az elmult masfel ev alatt tobbet tanultam mint a foiskolai/gimnaziumi eveim alatt egyben. Elkezdtem egy grafikus iskolat, es a nap 24 orajabol 10-ben foglalkozok kulonbozo grafikus szoftverekkel. (Alap szinten belekezdtem a html/css kombo tanulmanyozasaba is, de php-val is foglalkoztam egy keveset.) Keszulok a felsofoku szobeli nyelvvizsgamra is. Ennyit errol...

    azt is leirtam nem egyszer (meg peldat is irtam), hogy nem ertek a szakmamhoz. Egyaltalan. Az elso postomban azt is hozzatettem, hogy nem is szeretem a szakmamat. Azt is elmagyaraztam, hogy miert van ebbol diplomam.

    feltettem egy kerdest, leirtam nem egyszer nem ketszer, hogy van .pdf es .doc oneletrajzom is, nem is egyfajta. Leirtam, hogy a .doc sima egyszeru minimal cv (ami azert nem europass!), a pdf-ben probalok kicsit kreativabb lenni. Az allasok 90%-ra elkuldom mind a kettot, csak oda nem ahol kulon kiemelik a formatumot.

    Ennek ellenere mindenki azon van fent akadva, hogy az egyik cv-m szurke hatteru. Na bumm. Komolyan ezen mulna?!

    Sikerult megirnom egy szakdolgozatot, sikerult leeretssegiznem, nyelvvizsgaznom.Azt gondolom ezek utan egy motivacios level sem jelent gondot szamomra, nincs is tul nagy baj vele, amibe az ismeros belekotott azok is olyan dolgok amik van ahol kizaro tenyezok lehetnek de az ilyen allasoknal nem azok. (Gondolok itt bizonyos szofordulatok hasznalatara.)

    "a hr-es ismerosom" pedig az egyik legnagyobb nemet multinal dolgozik, rengetegen jelentkeznek oda is ezert ellatott jo par tanaccsal es a cv-imet is atnezte amire azt mondta rendben vannak.

    es en is elolvastam a felleleheto OSSZES cikket az allaskeresessel kapcsolatban, de az elmult masfel evben voltam 2 olyan eloadason is amit foiskolai/egyetemi hallgatoknak csinaltak, meghivott hr-es eloadokkal. Ezek arrol szoltak, hogyan kell allast keresni palyakezdokent, mire kell figyelni es, hogy zajlanak az interjuk. Voltam egyetemi allasborzeken is, csinaltam probainterjut is.

    Nyilvan bennem is van hiba. Nyilvan nekem is beakad egy-ket helyesirasi hiba, egy nem oda illo kotojel.
    Ezt nem is tagadtam sose. De ezek mar olyan aprosagok, hogy nem mulhat ezen egy ilyen allas. Recepcios,adminisztrator, helpdesk, raktaros...ilyen melokat keresek mert ezekre erzem azt, hogy van ra esely, hogy felvegyenek es maximalisan el tudjam latni a ram bizott feladatokat. Kereshetnek mernok melokat is, de egyreszt azzal sajat magam es a munkaltatot vernem at, masreszt nem keves penzbe kerulni felutazgatni az interjukra. Olyan interjukra ahol 99%, hogy mar az elso kor utan kiesek, miutan kiderul az, hogy a szaktudasom boven a tobbi jelentkezo alatt van.

    Nem akartam en nyavogni sem (mar banom, h belekezdtem az egeszbe), tudom mennyire nehez az allaskereses. Tudom azt is, hogy mennyire szamit a protekcio. Frusztralo is mikor kiderul vagy mikor eszreveszem azt, hogy mas helyekre milyen emberek kerulnek be. Mondok egy peldat:nemreg jelentkeztem egy internet kavezoba. Ugye itt a feladatok: szamitogepek karbantartasa (pipa), kavefozes (pipa), szamlazas (pipa), nyomtatas/fenymasolas (pipa). Csatoltam referencia munkakat, motivacios levelben kifejtettem milyen szinten ertek a hardverekhez/szoftverekhez. Valaszt nem kaptam, ellenben ugyanazt a hirdetest lattam 1 honap mulva, ami alatt valaki megkerdezte, hogy "mi tortent a csinos szoke lannyal"? Erre vmi helyi ero valaszolta, hogy "kompetencia hijan elvaltak utjaink". Ebbol nekem az esett le, hogy a. vagy felvettek egy lanyt aki jol mutatott a pult mogott, viszont gondot okozott megtalalni neki a reset gombot b. vagy felvettek egy lanyt aki protekcioval rendelkezett es szimplan nem valt be. Vannak ilyenek is igen...

    Leirtam az elejen is, hogy adok magamra mind kulsoleg mind a munkaim soran. Igyekszem mindig az igenyessegre torekedni es maximalisan odafigyelni a dolgokra. Nalam egy motivacios level vagy egy cv nem 1 ora, hanem minden munkahelyhez kulon igazitom. Van, hogy egy-ket napig irok egy a4-es motivacios levelet.

    Mindezek ellenere feltettem itt egy kerdest, hogy mennyit kerhetek (amire nem mellesleg MEG MOST SEM kaptam valaszt). Ehelyett azt kapom, hogy biztos a szurke hatter miatt van es a tobbi...

    Irod, hogy a tobbseg mast mond. Mit mond? Hogy szar a szurke hatter? :D Oke.

    Reszemrol lezartam a temat, koszonom az epito jellegu hozzaszolasokat. Ami olyan megfogadom. (Vilagosabbra vettem a hatteret es az emlitett konyveket is beszerzem.) A jovedelemmel kapcsolatos kerdesemet pedig ma este megkerdezem a tudakozotol...

    Udv.

    [ Szerkesztve ]

  • OhAi27

    tag

    válasz Soak #1960 üzenetére

    javaslom probalj meg ne write only uzemmodban forumozni.

    Irtam, hogy "szimpla erettsegivel" keresek munkat. A minimalista .doc cv-vel pedig nem mentem semmire eddig, nemhogy akarmire.Azert koszi!

    [ Szerkesztve ]

  • OhAi27

    tag

    válasz Soak #1962 üzenetére

    "Az ertelmezo olvasast nem egyetemen tantjak."

    Latom...

    Idezek sajat magamtol:

    "Leirtam az elejen is, hogy adok magamra mind kulsoleg mind a munkaim soran. Igyekszem mindig az igenyessegre torekedni es maximalisan odafigyelni a dolgokra. Nalam egy motivacios level vagy egy cv nem 1 ora, hanem minden munkahelyhez kulon igazitom. Van, hogy egy-ket napig irok egy a4-es motivacios levelet."

    mondjuk gondolom ez neked kimeriti a 'spameles' fogalmat

    [ Szerkesztve ]

  • OhAi27

    tag

    valaki aki esetleg jartas a webfejlesztesi arakban ram tudna irni?

    semmi extra, csak adnom kellene egy arajanlatot (egy honlapot kell atalakitani, adatokat feltolteni stb.) viszont nem mozgok otthon ebben a temaban ezert a pontos adatok megadasaval szeretnek valaki kulsostol egy megkozelito arajanlatot kerni.

  • OhAi27

    tag

    válasz Mercutio_ #2093 üzenetére

    nem kell semmi extrara gondolni

    par eve csinaltam par weboldalt sajat celokra (CMS rendszerek szoval tenyleg semmi extra)
    nemreg megkerestek (egy ismeros ajanlott engem), hogy surgosen kellene valtoztatni a weboldalukon ami alatt szinten egy CMS motor fut, viszont nem ertenek hozza. Szoval par menu korrigalasarol, adatfeltoltesrol es par extra funkcio kivitelezeserol van szo. Mivel en abszolut nem ebben a szferaban tevekenykedem ezert nem ismerem az arakat - viszont mivel volt idom ezert megcsinaltam nekik. Abban maradtunk, hogy az anyagiakat majd a munka vegen rendezzuk.

    hozza kell tenni, hogy mivel surgos volt ezert vallaltam el csak - na meg mint irtam idom is volt ra.
    most szeretnenek kifizetni de fogalmam sincs mennyit lehet/kell elkerni egy ilyen munkaert.

  • OhAi27

    tag

    válasz M.Úr #2096 üzenetére

    hat mivel munkakereso vagyok ezert nincs szokasos oraberem :D

    mi az oraber ilyen jellegu munkaknal?

  • OhAi27

    tag

    Bp-n 24 oras help desk meloert mennyit lehet kerni netto / ho? ertsd: 24 ora melo 2 nap pihi.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák