Új hozzászólás Aktív témák

  • OhAi27

    tag

    válasz H A M M E R #1958 üzenetére

    ami ertekelheto valasz volt nem pedig csuklobol indulo fikazas azt meg is fogadtam. (Pl ma csinaltam vilagos hatteru cv-t). Ami epito jellegu kritika volt nem az, hogy megfogadtam - meg is koszontem.

    a hr-es ismerosom egy teljesen mas profilu cegnel dolgozik, oda alapjaraton kell a nemet nyelv ami nekem 0.

    az onkepzesrol: az elmult masfel ev alatt tobbet tanultam mint a foiskolai/gimnaziumi eveim alatt egyben. Elkezdtem egy grafikus iskolat, es a nap 24 orajabol 10-ben foglalkozok kulonbozo grafikus szoftverekkel. (Alap szinten belekezdtem a html/css kombo tanulmanyozasaba is, de php-val is foglalkoztam egy keveset.) Keszulok a felsofoku szobeli nyelvvizsgamra is. Ennyit errol...

    azt is leirtam nem egyszer (meg peldat is irtam), hogy nem ertek a szakmamhoz. Egyaltalan. Az elso postomban azt is hozzatettem, hogy nem is szeretem a szakmamat. Azt is elmagyaraztam, hogy miert van ebbol diplomam.

    feltettem egy kerdest, leirtam nem egyszer nem ketszer, hogy van .pdf es .doc oneletrajzom is, nem is egyfajta. Leirtam, hogy a .doc sima egyszeru minimal cv (ami azert nem europass!), a pdf-ben probalok kicsit kreativabb lenni. Az allasok 90%-ra elkuldom mind a kettot, csak oda nem ahol kulon kiemelik a formatumot.

    Ennek ellenere mindenki azon van fent akadva, hogy az egyik cv-m szurke hatteru. Na bumm. Komolyan ezen mulna?!

    Sikerult megirnom egy szakdolgozatot, sikerult leeretssegiznem, nyelvvizsgaznom.Azt gondolom ezek utan egy motivacios level sem jelent gondot szamomra, nincs is tul nagy baj vele, amibe az ismeros belekotott azok is olyan dolgok amik van ahol kizaro tenyezok lehetnek de az ilyen allasoknal nem azok. (Gondolok itt bizonyos szofordulatok hasznalatara.)

    "a hr-es ismerosom" pedig az egyik legnagyobb nemet multinal dolgozik, rengetegen jelentkeznek oda is ezert ellatott jo par tanaccsal es a cv-imet is atnezte amire azt mondta rendben vannak.

    es en is elolvastam a felleleheto OSSZES cikket az allaskeresessel kapcsolatban, de az elmult masfel evben voltam 2 olyan eloadason is amit foiskolai/egyetemi hallgatoknak csinaltak, meghivott hr-es eloadokkal. Ezek arrol szoltak, hogyan kell allast keresni palyakezdokent, mire kell figyelni es, hogy zajlanak az interjuk. Voltam egyetemi allasborzeken is, csinaltam probainterjut is.

    Nyilvan bennem is van hiba. Nyilvan nekem is beakad egy-ket helyesirasi hiba, egy nem oda illo kotojel.
    Ezt nem is tagadtam sose. De ezek mar olyan aprosagok, hogy nem mulhat ezen egy ilyen allas. Recepcios,adminisztrator, helpdesk, raktaros...ilyen melokat keresek mert ezekre erzem azt, hogy van ra esely, hogy felvegyenek es maximalisan el tudjam latni a ram bizott feladatokat. Kereshetnek mernok melokat is, de egyreszt azzal sajat magam es a munkaltatot vernem at, masreszt nem keves penzbe kerulni felutazgatni az interjukra. Olyan interjukra ahol 99%, hogy mar az elso kor utan kiesek, miutan kiderul az, hogy a szaktudasom boven a tobbi jelentkezo alatt van.

    Nem akartam en nyavogni sem (mar banom, h belekezdtem az egeszbe), tudom mennyire nehez az allaskereses. Tudom azt is, hogy mennyire szamit a protekcio. Frusztralo is mikor kiderul vagy mikor eszreveszem azt, hogy mas helyekre milyen emberek kerulnek be. Mondok egy peldat:nemreg jelentkeztem egy internet kavezoba. Ugye itt a feladatok: szamitogepek karbantartasa (pipa), kavefozes (pipa), szamlazas (pipa), nyomtatas/fenymasolas (pipa). Csatoltam referencia munkakat, motivacios levelben kifejtettem milyen szinten ertek a hardverekhez/szoftverekhez. Valaszt nem kaptam, ellenben ugyanazt a hirdetest lattam 1 honap mulva, ami alatt valaki megkerdezte, hogy "mi tortent a csinos szoke lannyal"? Erre vmi helyi ero valaszolta, hogy "kompetencia hijan elvaltak utjaink". Ebbol nekem az esett le, hogy a. vagy felvettek egy lanyt aki jol mutatott a pult mogott, viszont gondot okozott megtalalni neki a reset gombot b. vagy felvettek egy lanyt aki protekcioval rendelkezett es szimplan nem valt be. Vannak ilyenek is igen...

    Leirtam az elejen is, hogy adok magamra mind kulsoleg mind a munkaim soran. Igyekszem mindig az igenyessegre torekedni es maximalisan odafigyelni a dolgokra. Nalam egy motivacios level vagy egy cv nem 1 ora, hanem minden munkahelyhez kulon igazitom. Van, hogy egy-ket napig irok egy a4-es motivacios levelet.

    Mindezek ellenere feltettem itt egy kerdest, hogy mennyit kerhetek (amire nem mellesleg MEG MOST SEM kaptam valaszt). Ehelyett azt kapom, hogy biztos a szurke hatter miatt van es a tobbi...

    Irod, hogy a tobbseg mast mond. Mit mond? Hogy szar a szurke hatter? :D Oke.

    Reszemrol lezartam a temat, koszonom az epito jellegu hozzaszolasokat. Ami olyan megfogadom. (Vilagosabbra vettem a hatteret es az emlitett konyveket is beszerzem.) A jovedelemmel kapcsolatos kerdesemet pedig ma este megkerdezem a tudakozotol...

    Udv.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák