Új hozzászólás Aktív témák

  • vEgGg

    csendes tag

    Sziasztok!
    Szeretnék egy kis segítséget kérni, hátha itt valaki tud segíteni problémám gyökerének feltárásában:)
    Adott egy Line6 Pod Studio UX1 típusú USB-s hangkártya (gitárosoknak van szánva, nem tudom, ki mennyire ismeri errefelé), amit már évek óta viszonylag gond nélkül használok, eddig nem volt semmi gondom. Most viszont új gépet vettem (speckókat lásd lejjebb), és ahhoz csatlakoztatva nem igazán akar rendesen viselkedni. A hiba a következő: Ha a háttérben valamilyen processzorigényesebb feladat fut (mondjuk videótömörítés VirtualDub-ban), akkor minden hang akadozik/recseg, tehát olyan, mintha a hang kezelése nem kapna megfelelő prioritást. Minél lejjebb veszem vdub-ban a tömörítés prioritását, annál kevésbé recseg, de még a legalacsonyabb prioritás mellett is élvezhetetlen a dolog. Ennek pedig nem kellene így lennie, ugyanis a régi gépemen (ami gyengébb) ez nem okoz gondot, ott nincs recsegés azonos körülmények között.
    A gépek speckói:
    Régi gép:
    Asus A7M266 lap
    AMD Phenom X3 8750 CPU
    4GB DDR2 RAM

    Új gép:
    Gigabyte H77-D3H lap
    Intel Core i7 3770K CPU
    8GB DDR3 RAM

    Mindkét gépen Windows 7 Ultimate 64bit fut. A hangkártya nem hub-ra van dugva, erre figyeltem, és sajnos nincs több ötletem... ha bárkinek van bármilyen tippje, azt örömmel fogadom!

    Üdv.:
    Laci

Új hozzászólás Aktív témák