Hirdetés

2015. február 1., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia  »  Hangkártya probléma (kiemelt téma)

(#4201) MasterMark válasza mrgergoke (#4200) üzenetére

MasterMark
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Innen látom, hogy ez valami Asus program, és nem a Realtek szoftvere. :)

Szedd le, tedd fel a Realtek-ből a legújabbat.

szerk.: Új ötlet, dugd a kékbe próbából. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#4202) mrgergoke válasza MasterMark (#4201) üzenetére

mrgergoke
(fanatikus tag)
LOGOUT blog

Hát de ez nyílik meg Realtek HD Hangkezelő néven a gépemen. Csak van valami köze hozzá :F
Amíg nincs 5.1-re kapcsolva, addig a színesek semelyikén sincs jel. Ha 5.1-be kapcsolom, akkor meg ugye csak azt a jelet adják, ami oda van írva...
Jelzek, ha sikerült feltolni másik drivert.

http://rendeljkinait.blog.hu/

(#4203) MasterMark válasza mrgergoke (#4202) üzenetére

MasterMark
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Nyilván nincs jel, amíg be nem állítod.

Bár lehet ez alaplapfüggő, hogy milyen témával nyílik meg a hangkezelő. Most így nem tudom. :F

Szóval ha reinstall után is ilyen, akkor gondolom ilyennek kell lennie.

szerk.: Amúgy pontosan mit is akarnál szubnak használni?

[ Szerkesztve ]

(#4204) mrgergoke válasza MasterMark (#4203) üzenetére

mrgergoke
(fanatikus tag)
LOGOUT blog

Van egy különálló mélynomóm egy Logitech Z4-es rendszerből, meg mellé vettem még egy pár Edifier R1600T Plust 2.0-nak. Szóval két jack van. Egy a mélyládáé, meg egy a 2.0-é. Nemsokára reinstall.
De hogyan tudnám beállítani, hogy csak 2 kimeneten legyen jel? H 5.1-et küldök rá, akkor mindre kiküldi, nincs szelekció...

(#4205) MasterMark válasza mrgergoke (#4204) üzenetére

MasterMark
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Ha jól látom sztereó jelet vár.

Ha más nem, marad ez.

(#4206) mrgergoke válasza MasterMark (#4205) üzenetére

mrgergoke
(fanatikus tag)
LOGOUT blog

Igen. Tegnap voltam a Bestbuy-nál, ahol egy láthatóan jól képzett szaki elmagyarázta nekem, hogy jack elosztóval miért nem működne. Nem tudom neked visszamondani. Akkor és ott értettem, de ma, amikor felkeltem már nem :D

(#4207) MasterMark válasza mrgergoke (#4206) üzenetére

MasterMark
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Működne.

(#4208) mrgergoke válasza MasterMark (#4207) üzenetére

mrgergoke
(fanatikus tag)
LOGOUT blog

Szerintem is kéne. Hát kimegy ugyanaz a sztereó jel két erősítőre (mélynyomóba és a hangfalakba is saját van beépítve), akkor az hogyan ne működne? A mélynyomó kiszelektálja magának, ami neki kell, a hangfalak lejátsszák, amit tudnak, és csá. De megmagyarázta nekem, hogy miért nem azt a jelet kapná a mélyláda.
Esküszöm akkor és ott tényleg volt értelme annak, amit mond. Akkor és ott :D

Realtek oldaláról töltöttem a legfrissebbet, és ugyanaz a program nyílt meg... Muszáj lenne működnie a jack sensing-nek. Van még valami ötleted? Rossz nem lehet a lap, mert tegnap cserélték gariban, és ez az előzőn is ugyanilyen volt.

[ Szerkesztve ]

(#4209) MasterMark válasza mrgergoke (#4208) üzenetére

MasterMark
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Menni fog vele.

Specifikáció szerint:

Realtek® ALC892 8 csatornás nagyfelbontású hangkodek
- Támogatott funkciók: Bedugott csatlakozók felismerése, Több folyam egyidejű lejátszása (multi-streaming) , az előlapi csatlakozók funkciójának átváltása

Fogalmam sincs mi lehet. Ugye elméletileg minden csatlakozóra bármit tudsz állítani. Ugye ez a lényege a Universal Audio Jack-nek.

(#4210) mrgergoke válasza MasterMark (#4209) üzenetére

mrgergoke
(fanatikus tag)
LOGOUT blog

Kísérletezek még egy kicsit. Régebbi drivert raktam most fel, az is ugyanez. Fórumokon azt írják, hogy regeditben érdemes átírni a bináris kódokat, hogy melyik jack mit kapjon. Ha nincs más, bepróbálom majd azt.

Idegesítő dolog, hogy bezzeg az előlapi 2-t át tudom programozni...

[ Szerkesztve ]

(#4211) Repsol600

Repsol600
(őstag)
LOGOUT blog

Sziasztok!

Mi van akkor, ha a hangkártya programjában (Realtek) nincs bent az "Előlapi Jack- ajzat érzékelés letiltása" lehetőség? :) Csatlakozó beállításnál csak az előugró ablakok engedélyezése van egyedül, elvileg itt kellene kikapcsolni az előlapi érzékelést is nem? Intel DG43GT a lap.

(#4212) looser

looser
(őstag)

Sziasztok! A hangkártyám pattog, van, hogy észrevehetően, van hogy éppen csak hallhatóan, de mindig van. A DPC Latecncy checker-rel leteszteltem és hát beigazolódott. Az ezen az oldalon találtak alapján cselekedtem, amit lehetett, letiltottam, majd engedélyeztem, egyenként természetesen. A rendszereszközöket nem mertem letiltani; a Daemon tools virtual bus volt az egyeten, ekkor dobott egy kéket, mással nem próbálkoztam. A hangkártya típusa: Infrasonic Quartet. Régebben (xp alatt is előfordult, úgy 10 bekapcsolásból egyszer, de most windows 7 alatt sokáig nem is volt, néhány napja észlelem, de tudomásom szerint semmi telepítés nem volt a gépen. Egyébként itt is évekig úgy ment, mint xp alatt, de azt elfogadtam még). Van, aki hasonló cipőben jár vagy járt?

Üdv :R

[ Szerkesztve ]

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#4213) MasterMark válasza looser (#4212) üzenetére

MasterMark
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Mivel van összekötve, és milyen eszközzel?

A Daemon Tools-t pedig töröld, bár nem hiszem hogy ennek köze lenne hozzá.

(#4214) looser válasza MasterMark (#4213) üzenetére

looser
(őstag)

Kácsa audio kábel megy egy Harman Kardon sztereó erősítőbe (HK 3250), amely Tannoy Mercury F1 hangfalakat hajt meg. De szerintem a lánc ezen részével nincs gond, a windowsban (vagy tényleg valamely eszközmeghajtóban) lehet a hiba. A hangkarinál több drivert kipróbáltam, mindnél előjött.

(#4215) MasterMark válasza looser (#4214) üzenetére

MasterMark
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Analógon? (Ez lett volna a lényeg, és ennek van köze hozzá.)

[ Szerkesztve ]

(#4216) looser válasza MasterMark (#4215) üzenetére

looser
(őstag)

Így van.

(#4217) Frogged

Frogged
(újonc)

Sziasztok

Olyan gondom van hogy vettem egy hangfalat 4 napig tökéletesen ment karácsony napján elkezdett pattogni a 4ik patanás után semmi hang ,
átdugom alaplapira ott szól na mondom megadta magát a hangkártya (XFI Xtrem gamer 4 éves kb).
Rádugtam a fejest végül is megy de sokkal halkabb lett mint front panelről.
Lehet lassan meg hal a hang kártyám?
Illetve lehet hogy az új hangfal a rossz és az cseszte el azt a dugajt?

[ Szerkesztve ]

(#4218) Frogged

Frogged
(újonc)

Update: Kicsit vizsgálodtam a hangfalakat össze kötő kábel sérült volt egy helyen mintha leolvadt volna róla a gumiboritás kilátszik a fém,
lehet gyárilag volt ilyen csak most tünt fel.
Viszont vissza raktam a régi hagfalat pár óra után az is elkezdet patogni (4 év alat egyszer sem fordult elő vele) átdugtam a front panelbe és ez a hangfal meg a front panelel jóval halkabb.

(#4219) Alien4

Alien4
(lelkes újonc)

Sziasztok!
gép szükséges adatok:

win 8.1
realtek hd hangkezelő, alaplapi integrált ha hirtelen jól nézem 5.1
valamint frissen kaptam egy GENIUS HS-G700V

füles install, usb-n csatlakozik, viszont így nincs monitorra kiosztott jelem kimenetnek.
szeretném ha újra megosztaná a kimenő jelet a hangkártyára is, valamint az usb-s fülesre is
valakinek valami tipp?

nagyon szépen köszönöm előre is a fáradozást!

(#4220) MasterMark válasza Alien4 (#4219) üzenetére

MasterMark
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Ha USB-n csatlakozik, akkor annak saját hangkártyája van.

(#4221) Alien4 válasza MasterMark (#4220) üzenetére

Alien4
(lelkes újonc)

gondolom kreál magának egy virtuális hangkártyát

így viszont az alaplapim nem kap enni...
teszhangok lefutnak, tehát nem hardveres a gond, szoftveres

(#4222) MasterMark válasza Alien4 (#4221) üzenetére

MasterMark
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Ez egyértelműen szoftveres. A hangkártya nem virtuális, hanem valós.

Két hangkártyára hangot küldeni pedig nem egy egyszerű feladat.

Nem nagyon tudsz mást, mint váltogatod az alapértelmezett kimenetet.

[ Szerkesztve ]

(#4223) Alien4 válasza MasterMark (#4222) üzenetére

Alien4
(lelkes újonc)

a fülesemre értettem a "virtuális" jelölést, révén, hogy usb-n csatlakozik.
szoftveres megoldás esetleg, hogy duplikálja a kimenetet?

köszönöm az eddigi válaszokat!

(#4224) JoinR válasza Alien4 (#4223) üzenetére

JoinR
(senior tag)

Ő is oda értette, hogy valós :)) USB-n nem megy ki integrált hangkártya jele, a fejhallgatóban van egy valódi hangkártya. :K

(#4225) Alien4 válasza JoinR (#4224) üzenetére

Alien4
(lelkes újonc)

értem, nem vitatkozom, köszönöm a korrekciót!

esetleg a kimeneti jel kettéosztása? 8.1 szoftveresen ugye nem engedi
-bár eléggé felemeltem a szemöldököm amikor leesett a gond- de biztos én vagyok maradi

(#4226) MasterMark válasza Alien4 (#4223) üzenetére

MasterMark
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Egy USB-s hangkártya van a fejhallgatóban.

De miért akarod hogy egyszerre menjen?

szerk.: Úgy tudod megcsinálni, hogy az integrált kártyán a másikat a mixer-ben figyelésre állítod.

[ Szerkesztve ]

(#4227) Alien4 válasza MasterMark (#4226) üzenetére

Alien4
(lelkes újonc)

nem vagyok e téren annyira kifinomult szakember mint ti, ezért is kértem segítséget, ha kérhetem, pontosabb leírást adj kérlek szépen a mondatod második feléről! köszönöm

szerk.: mielőtt félreérthető leszek, a mixer részről bővebben kérlek. elérhetősége, ésatöbbi, mert még nem találkoztam, vagy nem esik le, mire gondolsz.

azért szeretném, mert ha pl játszom, akkor monitor néma, füles mikivel szól, de ha filmezek asszonypajtással, akkor meg nem fogom leszólítani a fülest, monitor szól

kettőt egyszerre, kényelmi funkció, ami nem kell, le lesz némítva.

[ Szerkesztve ]

(#4228) MasterMark válasza Alien4 (#4227) üzenetére

MasterMark
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Némítás helyett átrakod az alapértelmezett kimenetet a másikra. Ez a legegyszerűbb.

Küldesz egy képet a Hang - Lejátszóeszközökről?

Amúgy felvételnél a sztereó keverőben a figyelést ráállítod az alaplapi kimenetre. De ez okozhat inkompatibilitást néhány helyen. Ezért szerintem a legegyszerűbb ha mindig átállítod az alapértelmezett kimenetet.

(#4229) Alien4 válasza MasterMark (#4228) üzenetére

Alien4
(lelkes újonc)

remélem ezt a képet kérted

http://oi61.tinypic.com/2pzlkeo.jpg

ikon alapján is a monitor és a mikis füles a kettő eszköz

ezt az ide-oda csatolgatást szeretném elkerülni

köszönöm

(#4230) spanglee001

spanglee001
(senior tag)

Ebben tud valaki segíteni?

"::cockpit eladó ócsón:: A Bugyi nem a legjobb dolog a világon, de közel van hozzá!!!"

(#4231) Shifty01

Shifty01
(fanatikus tag)

Helló!
Nincs dedikált hang karim.
http://www.asus.com/Motherboards/B85PRO_GAMER/
Ilyen alaplapom van és ezen 1 ugynevezett SUPREME FX van ami 1 áttervezett ALC chip ha jol tudom.
Lényeg ami lényeg, hogy elkezdett olyat csinálni a gépem, hogy randomra elmegy a hang komplett játék zene beszélgetés. Teljesen elnémul az egész. Ki huztam bedugtam ujra semmi ne mváltozott.
Rámentem hogy tesztelés és azt irta ki hogy a hangmintát nem lehetett lejátszani.
Headset: HyperX Cloud.
Előző fülesemnél nem csinálta ezt de ez is megvan már 1 jó ideje tehát nem gyanakszom erre.

(#4232) imola33 válasza Shifty01 (#4231) üzenetére

imola33
(újonc)

sziasztok.

volna egy
MSI k9n6vgm-v alaplapom.

driver felmegy szerinte megy is,de nem érzékeli ha beledugok bármit.....
minden jumpert próbáltam....
xp-t vistát,win7 et....de egyszerűen nem akar megszólalni,pedig szerinte megy,és ha szól " valami mutatja is.

de csak digitális kimenet van normálisan" (ezt nemtudom kipróbálni) a többi dugót a menüben fakón mutatja.

off-os a hang?
van hangkarim azzal is használom....de idegesitő...

bármi ötlet? :)

:R :R :R

[ Szerkesztve ]

(#4233) Fluor

Fluor
(lelkes újonc)

Hali!

Asus Xonar DG kártyám van. Az vele a problémám hogy bármit dugok bele (logitech hangfal, 2 féle sennheiser fejhallgató, sony fülhallgató) ilyen alapzaj jön a bal oldalból. Csak onnan, a jobb oldalon nincs alapzaj.

Amikor elindítom a gépet, elkezd bootolni akkor még semmi alapzaj. A bootolás felénél bekapcsol a hangkártya (kattan egyet). Rá egy másodpercre előjön ez a hang. Tudnátok segíteni? :F

Köszi!

(#4234) Mcsabi55

Mcsabi55
(újonc)

Sziasztok.Az a baj a gépemmel,hogy nem szól a jobboldali hangszóró.Teszteltem több fajtával,de mindegyiknek csak a bal oldali hangszórója szól.Amikor a Realtek programján belül tesztelem a hangszórókat akkor a jobb oldali helyett is a bal szól viszont, ha a hátsó hangszórók helyére csatlakoztatom akkor szól mindkét oldal.Az alaplap új tegnap építettem be,és szerintem tegnap még szólt mindkét oldal.Szerintetek mi lehet a probléma.A válaszokat előre is köszönöm!

(#4235) Jano156

Jano156
(kvázi-tag)

Sziasztok, nem tudok kihez fordulni a problémámmal már a villamosmérnök haverom is átjött és fogalma sincs mi ez. Készítettem videót a dologról, mert szerintem ez jobban reprezentálja. Ha esetleg van időtök lessétek meg. Köszönöm Hang probléma

(#4236) JoinR válasza Mcsabi55 (#4234) üzenetére

JoinR
(senior tag)

Szerintem hibás a foglalat az alaplapon.

(#4235) Jano156: ez integrált hangkártyán keresztül történik? Gondolom analóg kábel? Integrált videókártyával is ez van (tehát kiveszed a vga-t)?

[ Szerkesztve ]

(#4237) MasterMark válasza Jano156 (#4235) üzenetére

MasterMark
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Milyen alaplapod van?

ErP-t meg bármilyen energiatakarékod módot kapcsolj ki próbából.

Mi a teljes rendszer pontosan? Milyen módon vannak egymáshoz kötve?

Ha külön hangkártyáról próbálod akkor is ilyen? DAC-on nem gondolkodtál esetleg?

(#4238) Jano156 válasza MasterMark (#4237) üzenetére

Jano156
(kvázi-tag)

Srácok megoldottam! Mégis földhurok volt. Megszakítottam az erősítő táp kábelében a földet és tökéletes!^^ viszont így nincs védőföld..

(#4239) MasterMark válasza Jano156 (#4238) üzenetére

MasterMark
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Akkor hajrá DAC optikaival, és kösd vissza a védőföldet.

(#4240) Ryder1

Ryder1
(fanatikus tag)

Sziasztok!

Egy Orion HT550-es 5.1-et szeretnék rákötni PC-re, de akárhogy próbálkozom, a mélynyomó sosem szól.
Alaplap: Gigabyte GA-M61PME-S2P. Hangkártya driver a legfrissebb van fent. Ugye jack-RCA csatlakozóval kötném rá az alaplapi 3 jackre. Mindegyiknél mikor rádugom, kiválasztom, hogy mi az. Viszont amikor a mélynyomó/centert dugom be és ki is választom ezt az opciót, akkor csak a center szól. Beállításbeli probléma lehet, vagy csak szimplán nem jó a mélynyomó, vagy annak RCA csatlakozója?

Előre is köszönöm a segítséget!

(#4241) MasterMark válasza Ryder1 (#4240) üzenetére

MasterMark
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Már a tesztnél sem szól? Ha rendes 5.1-et próbálsz, akkor sem szól?

(#4242) Ryder1 válasza MasterMark (#4241) üzenetére

Ryder1
(fanatikus tag)

Nem, ott is csak az összes többi szól. Hogy érted a rendes 5.1-et?

(#4243) MasterMark válasza Ryder1 (#4242) üzenetére

MasterMark
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Rendes 5.1 valami 5.1-es film Dolby vagy DTS hanggal.

(#4244) Ryder1 válasza MasterMark (#4243) üzenetére

Ryder1
(fanatikus tag)

Még nem, de tuti nem jó valami. A mélynyomó még csak nem is búg.

(#4245) MasterMark válasza Ryder1 (#4244) üzenetére

MasterMark
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Ha kézzel rövidre zárod akkor se búg?

(#4246) gergiboy07

gergiboy07
(újonc)

Üdv!
Az lenne a kérdésem oka ,hogy a hét folyamán zenét hallgatok fejhallgatón és a zene egyszer elhalkul de úgy hogy csak a dobot hallom (azt is úgy mintha a légy szált volna neki a fülesnek)még maximum hangerőn is aztán meg pár perc után egy olyan 10-15 másodpercre üvölt úgy ,hogy beszakad a dobhártyám .
Mi lehet a probléma?Az alaplapom gyári hangkártyáját használom.

[ Szerkesztve ]

Bocs a hülye kérdésért

(#4247) fLeSs

fLeSs
(VIP)
LOGOUT blog

Szasztok!
Lenne egy problémám a Xonar DGX-emmel.
Játékban szeretném használni a mikrofont, de nem hallanak engem (iRacing, Ghost Recon Phantoms). Én hallok mindenki mást.
A hangrögzítővel fel tudom venni a saját hangomat, szóval jó a mikrofon és a beállítás is elvileg.
Mi lehet a probléma?

(#4248) JoinR válasza fLeSs (#4247) üzenetére

JoinR
(senior tag)

Alapértelmezett bemenetnek is a mikrofon van megadva? iR-ben a jó bemenet van kiválasztva (jobb oldalt, Mic: )?

(#4249) fLeSs válasza JoinR (#4248) üzenetére

fLeSs
(VIP)
LOGOUT blog

Jól van beállítva.

(#4250) WD40

WD40
(fanatikus tag)
LOGOUT blog

Sziasztok!

X-fi Surround 5.1 Pro hangkártyám van, és mióta újratelepítettem a win-t, minden egyes indításnál ki-be kell dugni az usb kábelét, különben csak villog a kártyán a LED és pattog a kimenet. Sokféle driverrel próbáltam, volt amelyikkel párszor jó volt, utána soha többet.
Windows betölt, utána villog a LED, közben a tálcán a hangerő ikon is, induláskor leáll az SB monitoing utitity. Kihúzom, bedugom, jó lesz. Kifejezetten idegölő mindig ezt eljátszani. Az a vicc, hogy a régi windowsnál (ugyanez volt, 7 Home premium) nem volt ilyen gond.

Az analog világ utolsó (?) harcosa. | 60-60%, hogy matematikaprofesszor leszek.

(#4251) FabioeM

FabioeM
(újonc)

Sziasztok!

Egy jó pár hete nem tudok lejátszani, csak egy programmal hangot. Mindig az a program működik, amivel először elindítom a zenét pl.
Random jön elő, van mikor 2-3 órát is kibír, van, mikor 1 napot is gond nélkül.

Próbáltam:
- hangkártya drivert újratelepíteni
- eszköz kizárólagos használatát ki-be kapcsolni
- vírus- és kémprogramírtást
- google csomó oldalát átnézve, amiket ott írtak. Most hirtelen több nem jut eszembe.

Nem telepítettem semmi olyan alkalmazást, ami használná a hangkártyát, vagy háttérben futna.
Ha újraindítom a Windows audio szolgáltatást, akkor megint működik normálisan, csak akkor éppen a hangerő, fényerő, stb. hotkeyeket nem érzékeli, ergo újra kell indítanom a gépet :F

Mi lehet a gond?
Köszi előre is a helpet. :D

(#4252) WD40 válasza WD40 (#4250) üzenetére

WD40
(fanatikus tag)
LOGOUT blog

Na, kipróbáltam azt, hogy leszedtem a Creative driverét, hagytam, hogy a win a sajtáját feltegye, azzal jó volt. Utána kézzel frissítettem (kicsomagolt telepítő fájljai közül tallóztam, stb) és ahogy frissült, rögtön elkezdett villogni ez a szar és azt írta, a "creative SB AVstream monitoring utility működése leállt". Semmit nem találtam megoldásként a neten. Esetleg van valakinek ötlete? Sokféle driverrel próbáltam eddig (régi, a CD-n lévő, legfrissebb, béta...) egyik sem lett jó.

(#4253) Midway

Midway
(senior tag)

Alaplapi hangkártya jack (zöld) kimenet recseg vagy néma.
Az előlapi (házon) lévővel tökéletesen működik a hang.
Hogyan lehetne másik jack ajzatra pl a bemenetre (kék) küldeni a hangot?

Bármely egyszerű probléma megoldhatatlanná fejleszthető, ha eleget töprengünk rajta.

(#4254) MasterMark válasza Midway (#4253) üzenetére

MasterMark
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Milyen hangkártyáról van szó?

(#4255) Midway válasza MasterMark (#4254) üzenetére

Midway
(senior tag)

Gigabyte M61PME-S2 alaplapi.

Bármely egyszerű probléma megoldhatatlanná fejleszthető, ha eleget töprengünk rajta.

(#4256) MasterMark válasza Midway (#4255) üzenetére

MasterMark
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Akkor Realtek. Driver fent kell legyen hozzá. Megnyitod a beállításait ott ráböksz a kékre és kiválasztod amit kívánsz. :)

(#4257) Midway válasza MasterMark (#4256) üzenetére

Midway
(senior tag)

Hol kell megnyitni?

(#4258) MasterMark válasza Midway (#4257) üzenetére

MasterMark
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Vezérlőpult - Hardver és hang - Realtek HD hangkezelő.

(#4259) Midway válasza MasterMark (#4258) üzenetére

Midway
(senior tag)

Ez van ott, de állítás az nincs.

(#4260) MasterMark válasza Midway (#4259) üzenetére

MasterMark
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

(#4261) WD40 válasza WD40 (#4252) üzenetére

WD40
(fanatikus tag)
LOGOUT blog

Köszönöm a rengeteg ötletet. :U
Közben rájöttem, nem szereti a driver az SSD-t, sima winyóra telepítve remek lett. Csak tudnám, miért működött néha mégis.

(#4262) Midway válasza MasterMark (#4260) üzenetére

Midway
(senior tag)

Idáig eljutottam, de azt a beállítást nem tudom előcsalni.

Hova kell kattintani?

(#4263) MasterMark válasza Midway (#4262) üzenetére

MasterMark
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Jobb gomb. :))

Egész pontosan jobb gomb a kis csatlakozó ikonjára amelyiket meg szeretnéd változtatni.

[ Szerkesztve ]

(#4264) Midway válasza MasterMark (#4263) üzenetére

Midway
(senior tag)

Én meg mellé kattintottam eddig.

Ok. köszönöm a segítséged! :R

(#4268) Jofi81

Jofi81
(őstag)

Szerintetek mi lehet az oka, hogy elment a hang a gépen? Nemrég még működött, ma már néma volt. A hangkártya integrált Realtek. A Windowsban látszólag minden rendben van, a hangerő csúszka alatti kivezérlésjelző is működik lejátszáskor, mégsem jön ki belőle hang. Próbáltam fejhallgatóval, az előlapi csatlakozóban, átprogramoztam a vonali bemenetet kimenetté, újratelepítettem a drivert, de semmi eredmény. Kipróbáltam volna egy másik hangkártyával, de csak egy régi Creative van, amihez nem találtam működő drivert.

(#4269) Travelos

Travelos
(őstag)

Sziasztok, van egy 5.1-es hangfalrendszerem, ahol a mélynyomóba kell bedugni külön-külön a hangfalakat/hangfalpárokat. Pár napja valami tönkrement, mert nincs hang.
Nekem azonban elég lenne az első hangfalpár, ezért ezt direktbe bedugtam a hangkártyába, de nagyon halk, gyakorlatilag élvezhetetlen. Szerintetek mi lehet a gond?

H97 / i5 / 16GB DDR3 / 3TB HDD / 120GB SSD / R9 280 / 24" IPS / 550W

(#4270) WD40 válasza Travelos (#4269) üzenetére

WD40
(fanatikus tag)
LOGOUT blog

Az, hogy a hangkártyán jelszintű kimenet van, a "hangfalpár" pedig erősítőt igényelne, ami a mélynyomóba van beépítve.

(#4271) mcload21

mcload21
(újonc)

Sziasztok! Az a problémám, hogy a P3-as, Abit ST6-os lapomon nincs csatlakozó az előlapi füles és mikrofon bemenethez. A hangkártya integrált. A gépen XP és Win Me fog futni. A hangkártyákon is csak a szokásos cd és aux csati van ...

(#4272) MasterMark válasza mcload21 (#4271) üzenetére

MasterMark
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

És most?

(#4273) mcload21 válasza MasterMark (#4272) üzenetére

mcload21
(újonc)

Van esetleg olyan hangkártya, amihez van esetleg front panel, vagy esetleg csatlakozó a kártyán, és van hozzá win Me driver is?

(#4274) MasterMark válasza mcload21 (#4273) üzenetére

MasterMark
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Természetesen vannak olyan kártyák. De hogy win me-re is lesz-e driver, azt nem tudom.

Régebbi SoundBlaster-ek esetleg?

[ Szerkesztve ]

(#4275) C0mm4nd4nte

C0mm4nd4nte
(újonc)

Sziasztok!

Belefutottam egy problémába, amire nem sikerült megoldást találnom.
GA-965GM-S2 Gigabyte alaplap, Realtek ALC883 8 csatornás integrált hangkártya, és Windows 8.1 64bit SSDre telepítve.
A hangerő szabályzó áthúzva, azt írja, hogy nincs csatlakoztatott hangszóró vagy fülhallgató, pedig a zöld jack aljzaton keresztül össze van kötve a hifivel. Realtek HD Audio 2.75 driver semmit sem segített. A Realtek sound manager érzékeli a csatlakoztatott jack dugót, de a hangerőszabályzónál a hibakeresés azt hogy az eszköz le van tiltva, pedig a hang beállításoknál a hangszóró tulajdonságainál azt írja, hogy használatban van (Engedélyezve). Próbáltam a többi bemenetet is, de semmi, fülest is kötöttem rá, de azt sem kezelte. Az elülső lapi panelbe hiába dugom a fülest, ott a Realtek sound manager sem érzékeli.
Van egy Windows 7 64 bit második rendszerem is, ott tökéletesen működik minden.
Van esetleg valami ötletetek hogyan lehetne hangot kicsikarni belőle?

Előre is köszönöm az ötleteket!

[ Szerkesztve ]

(#4276) Phvhun

Phvhun
(őstag)
LOGOUT blog

Van egy ASUS M4A77T lapom, és az integrált VIA hangoskodó elkezdett egy olyan jelenséget produkálni, hogy néha szép lassan elmegy a hang a bal csatornán. Restart segít rajta, de ez egyre gyakrabban jön elő.

Lehet ezzel kezdeni valamit vagy kezd elpusztulni valami kondi?

Egeret NEM javítok már.

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia  »  Hangkártya probléma (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2015 PROHARDVER Informatikai Kft.