2015. március 4., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia  »  Hangkártya probléma (kiemelt téma)

(#4251) FabioeM

FabioeM
(újonc)

Sziasztok!

Egy jó pár hete nem tudok lejátszani, csak egy programmal hangot. Mindig az a program működik, amivel először elindítom a zenét pl.
Random jön elő, van mikor 2-3 órát is kibír, van, mikor 1 napot is gond nélkül.

Próbáltam:
- hangkártya drivert újratelepíteni
- eszköz kizárólagos használatát ki-be kapcsolni
- vírus- és kémprogramírtást
- google csomó oldalát átnézve, amiket ott írtak. Most hirtelen több nem jut eszembe.

Nem telepítettem semmi olyan alkalmazást, ami használná a hangkártyát, vagy háttérben futna.
Ha újraindítom a Windows audio szolgáltatást, akkor megint működik normálisan, csak akkor éppen a hangerő, fényerő, stb. hotkeyeket nem érzékeli, ergo újra kell indítanom a gépet :F

Mi lehet a gond?
Köszi előre is a helpet. :D

(#4252) WD40 válasza WD40 (#4250) üzenetére

WD40
(fanatikus tag)
LOGOUT blog

Na, kipróbáltam azt, hogy leszedtem a Creative driverét, hagytam, hogy a win a sajtáját feltegye, azzal jó volt. Utána kézzel frissítettem (kicsomagolt telepítő fájljai közül tallóztam, stb) és ahogy frissült, rögtön elkezdett villogni ez a szar és azt írta, a "creative SB AVstream monitoring utility működése leállt". Semmit nem találtam megoldásként a neten. Esetleg van valakinek ötlete? Sokféle driverrel próbáltam eddig (régi, a CD-n lévő, legfrissebb, béta...) egyik sem lett jó.

Az analog világ utolsó (?) harcosa. | 60-60%, hogy matematikaprofesszor leszek.

(#4253) Midway

Midway
(senior tag)

Alaplapi hangkártya jack (zöld) kimenet recseg vagy néma.
Az előlapi (házon) lévővel tökéletesen működik a hang.
Hogyan lehetne másik jack ajzatra pl a bemenetre (kék) küldeni a hangot?

Bármely egyszerű probléma megoldhatatlanná fejleszthető, ha eleget töprengünk rajta.

(#4254) MasterMark válasza Midway (#4253) üzenetére

MasterMark
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Milyen hangkártyáról van szó?

(#4255) Midway válasza MasterMark (#4254) üzenetére

Midway
(senior tag)

Gigabyte M61PME-S2 alaplapi.

Bármely egyszerű probléma megoldhatatlanná fejleszthető, ha eleget töprengünk rajta.

(#4256) MasterMark válasza Midway (#4255) üzenetére

MasterMark
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Akkor Realtek. Driver fent kell legyen hozzá. Megnyitod a beállításait ott ráböksz a kékre és kiválasztod amit kívánsz. :)

(#4257) Midway válasza MasterMark (#4256) üzenetére

Midway
(senior tag)

Hol kell megnyitni?

(#4258) MasterMark válasza Midway (#4257) üzenetére

MasterMark
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Vezérlőpult - Hardver és hang - Realtek HD hangkezelő.

(#4259) Midway válasza MasterMark (#4258) üzenetére

Midway
(senior tag)

Ez van ott, de állítás az nincs.

(#4260) MasterMark válasza Midway (#4259) üzenetére

MasterMark
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

(#4261) WD40 válasza WD40 (#4252) üzenetére

WD40
(fanatikus tag)
LOGOUT blog

Köszönöm a rengeteg ötletet. :U
Közben rájöttem, nem szereti a driver az SSD-t, sima winyóra telepítve remek lett. Csak tudnám, miért működött néha mégis.

(#4262) Midway válasza MasterMark (#4260) üzenetére

Midway
(senior tag)

Idáig eljutottam, de azt a beállítást nem tudom előcsalni.

Hova kell kattintani?

(#4263) MasterMark válasza Midway (#4262) üzenetére

MasterMark
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Jobb gomb. :))

Egész pontosan jobb gomb a kis csatlakozó ikonjára amelyiket meg szeretnéd változtatni.

[ Szerkesztve ]

(#4264) Midway válasza MasterMark (#4263) üzenetére

Midway
(senior tag)

Én meg mellé kattintottam eddig.

Ok. köszönöm a segítséged! :R

(#4268) Jofi81

Jofi81
(őstag)

Szerintetek mi lehet az oka, hogy elment a hang a gépen? Nemrég még működött, ma már néma volt. A hangkártya integrált Realtek. A Windowsban látszólag minden rendben van, a hangerő csúszka alatti kivezérlésjelző is működik lejátszáskor, mégsem jön ki belőle hang. Próbáltam fejhallgatóval, az előlapi csatlakozóban, átprogramoztam a vonali bemenetet kimenetté, újratelepítettem a drivert, de semmi eredmény. Kipróbáltam volna egy másik hangkártyával, de csak egy régi Creative van, amihez nem találtam működő drivert.

(#4269) Travelos

Travelos
(őstag)

Sziasztok, van egy 5.1-es hangfalrendszerem, ahol a mélynyomóba kell bedugni külön-külön a hangfalakat/hangfalpárokat. Pár napja valami tönkrement, mert nincs hang.
Nekem azonban elég lenne az első hangfalpár, ezért ezt direktbe bedugtam a hangkártyába, de nagyon halk, gyakorlatilag élvezhetetlen. Szerintetek mi lehet a gond?

H97 / i5 / 16GB DDR3 / 3TB HDD / 120GB SSD / R9 280 / 24" IPS / 550W

(#4270) WD40 válasza Travelos (#4269) üzenetére

WD40
(fanatikus tag)
LOGOUT blog

Az, hogy a hangkártyán jelszintű kimenet van, a "hangfalpár" pedig erősítőt igényelne, ami a mélynyomóba van beépítve.

(#4271) mcload21

mcload21
(újonc)

Sziasztok! Az a problémám, hogy a P3-as, Abit ST6-os lapomon nincs csatlakozó az előlapi füles és mikrofon bemenethez. A hangkártya integrált. A gépen XP és Win Me fog futni. A hangkártyákon is csak a szokásos cd és aux csati van ...

(#4272) MasterMark válasza mcload21 (#4271) üzenetére

MasterMark
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

És most?

(#4273) mcload21 válasza MasterMark (#4272) üzenetére

mcload21
(újonc)

Van esetleg olyan hangkártya, amihez van esetleg front panel, vagy esetleg csatlakozó a kártyán, és van hozzá win Me driver is?

(#4274) MasterMark válasza mcload21 (#4273) üzenetére

MasterMark
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Természetesen vannak olyan kártyák. De hogy win me-re is lesz-e driver, azt nem tudom.

Régebbi SoundBlaster-ek esetleg?

[ Szerkesztve ]

(#4275) C0mm4nd4nte

C0mm4nd4nte
(újonc)

Sziasztok!

Belefutottam egy problémába, amire nem sikerült megoldást találnom.
GA-965GM-S2 Gigabyte alaplap, Realtek ALC883 8 csatornás integrált hangkártya, és Windows 8.1 64bit SSDre telepítve.
A hangerő szabályzó áthúzva, azt írja, hogy nincs csatlakoztatott hangszóró vagy fülhallgató, pedig a zöld jack aljzaton keresztül össze van kötve a hifivel. Realtek HD Audio 2.75 driver semmit sem segített. A Realtek sound manager érzékeli a csatlakoztatott jack dugót, de a hangerőszabályzónál a hibakeresés azt hogy az eszköz le van tiltva, pedig a hang beállításoknál a hangszóró tulajdonságainál azt írja, hogy használatban van (Engedélyezve). Próbáltam a többi bemenetet is, de semmi, fülest is kötöttem rá, de azt sem kezelte. Az elülső lapi panelbe hiába dugom a fülest, ott a Realtek sound manager sem érzékeli.
Van egy Windows 7 64 bit második rendszerem is, ott tökéletesen működik minden.
Van esetleg valami ötletetek hogyan lehetne hangot kicsikarni belőle?

Előre is köszönöm az ötleteket!

[ Szerkesztve ]

(#4276) Phvhun

Phvhun
(őstag)
LOGOUT blog

Van egy ASUS M4A77T lapom, és az integrált VIA hangoskodó elkezdett egy olyan jelenséget produkálni, hogy néha szép lassan elmegy a hang a bal csatornán. Restart segít rajta, de ez egyre gyakrabban jön elő.

Lehet ezzel kezdeni valamit vagy kezd elpusztulni valami kondi?

Egeret NEM javítok már.

(#4277) Ryder1

Ryder1
(fanatikus tag)

Sziasztok!

ASRock H81M-HDS alaplapom van, legfirssebb Reaktek driver telepítve, viszont sehol sem találom azt a beállítást, hogy amikor rádugok valamit, akkor én válasszam ki, hogy éppen mi az. Két kép a létező beállításokról: 1, 2.
Másik gépen lévő realtekben van ilyen opció. Talán a legfrissebből kivették? Akkor sem történik semmi, amikor az éppen csatlakoztatott dugóra kattintgatok.
Enélkül nem tudom, hogy tudnék rákötni normálisan egy 5.1 hangfalszettet.. :O

(#4278) MasterMark válasza Ryder1 (#4277) üzenetére

MasterMark
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Jobb gomb a kis kerek ikonokra.

Kicsit visszaolvasol ott képek is vannak.

[ Szerkesztve ]

(#4279) Ryder1 válasza MasterMark (#4278) üzenetére

Ryder1
(fanatikus tag)

Visszaolvastam már mielőtt írtam, de hiába kattintgatok rá, semmi sem történik.

(#4280) MasterMark válasza Ryder1 (#4279) üzenetére

MasterMark
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Csak ha be van dugva valami akkor lehet rákattintani.

(#4281) Ryder1 válasza MasterMark (#4280) üzenetére

Ryder1
(fanatikus tag)

Fejhallgatót rádugtam, de akkor sem lehet rákattintani.

(#4282) MasterMark válasza Ryder1 (#4281) üzenetére

MasterMark
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

De aktívnak mutatja?

(#4283) Ryder1 válasza MasterMark (#4282) üzenetére

Ryder1
(fanatikus tag)

Persze, szól is meg minden, de nem tudom kivalasztani, hogy mit is dugtam be. Nem hiszem, hogy így kapásból felismerné a 3 jack dugóval csatlakoztatott 5.1-et.

(#4284) MasterMark válasza Ryder1 (#4283) üzenetére

MasterMark
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Állítsd be 5.1-re jó lesz.

(#4285) rbertkrl

rbertkrl
(fanatikus tag)

Üdv.!!

Van egy Asrock H61 Pro BTC lapom. Azon egy VIA VT1705-ös hangchip van forrasztva. Namost, az a helyzet, hogy ha bedugom hátulra a fejhallgatót nagyon durván jól szól, szép, erőteljes, hangos. Mikor az előlapiba dugom, ami ugye rá van kötve az alaplapra, "HD AUDIO" csatlakozóval, mert van egy "AC 97"-es is, akkor ritka szarul szól, nincs basszus, halk kicsi a dinamikatartomány egyszerűen "fakó" minden zene. Ez mitől lehet? Leszedtem már legalább 3,5 drivert (igen az egyik fele nem jött le), de mindegyiknél ugyanúgy szólt. Elméletileg amit az alaplapra előlapinak kötök, az nem ugyanazt a hangchipet kéne használja ? Nem értem miért van ekkora különbség a kimenetek között. Valaki segítsen kérem. :( nem szeretném a házimozit kihúzogatni, hogy fejhallgatóval hallgathassak zenét, mert az előlapi egy rakás sz*r. :( (igen tudom, a VIA chipset az a másk rakat sz*r, de nincs keret új lapra :/ )

(#4286) MasterMark válasza rbertkrl (#4285) üzenetére

MasterMark
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Igen, amit előre kötsz nem ugyanazt a kimenetet használja.

Lehetséges, hogy hátulra plusz erősítés van.

(#4287) rbertkrl válasza MasterMark (#4286) üzenetére

rbertkrl
(fanatikus tag)

Szóval vágjam ki az ablakon az alaplapot, mert nem megoldható, hogy pl. ha az előlapira bedugom a fejhallgatót akkor az használja azt a kimenetet ?

(#4288) rbertkrl válasza MasterMark (#4286) üzenetére

rbertkrl
(fanatikus tag)

De amúgy csúnyában szól, nem olyan tiszta mint a hátlapi, mint, ha valami másik bolygóról érkezett volna a dolog. Nem értem.

(#4289) MasterMark válasza rbertkrl (#4288) üzenetére

MasterMark
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Pedig nem olyan bonyolult. Egyébként is külön kimenet, plusz közte van a ház elektronikája is.

(#4290) rbertkrl válasza MasterMark (#4289) üzenetére

rbertkrl
(fanatikus tag)

A házat kizártam, mert másik alaplappal ugyanolyan jó volt az is :/ Na mindegy, ezt is megtudtam. Utálom az ilyen csiricsáré dolgokat. Ha vennék egy mezei USB-s hangkártyát, akkor nyerhetnék vele, vagy az ilyen 5-6000-es árkategóriában nem valószínű ?

(#4291) mqm

mqm
(senior tag)
LOGOUT blog

Sziasztok!
Volna egy kérdésem felétek!
Van egy Asus xonar DG hangkártyám és egy NV kártyám + Win 8.1-et használok.
Szeretném megoldani ,hogy a egyszerre tudjak mind a 2-ről játszani hangot, pontosabban ,hogy a tv-n menjen mondjuk egy kellemes sorozat ameddig én kockulok egy jót. :)
Létezik erre valami beállítási lehetőség windows-on keresztül? Vagy valami programot tudok hívni segítségül?
Köszönöm előre is a segítséget!
Üdv,
P.

(#4292) MasterMark válasza mqm (#4291) üzenetére

MasterMark
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Ez attól függ, hogy van rákötve a TV, és milen NV kártyáról van pontosan szó.

(#4293) mqm válasza MasterMark (#4292) üzenetére

mqm
(senior tag)
LOGOUT blog

Display port-ról megy a tv képe/hangja egy Asus gtx 780-ról.

(#4294) MasterMark válasza mqm (#4293) üzenetére

MasterMark
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Akkor a filmlejátszónak a hangját arra a kimenetre állítod, a játékét meg arra amin hallani szeretnéd.

(#4295) mqm válasza MasterMark (#4294) üzenetére

mqm
(senior tag)
LOGOUT blog

Rendben, és ezt ,hogy tudom megcsinálni Chrome-mal mondjuk?
Indavideon nézi a sorozatát a drágám.. :D :R

(#4296) MasterMark válasza mqm (#4295) üzenetére

MasterMark
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Chrome-mal sehogy. Akkor az alapértelmezett kimenetet kell oda állítani. A játékot pedig átállítod oda ahol te akarod hallgatni.

(#4297) aram01

aram01
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

srácok tudnátok segíteni?
Elsőnek az asus hangkártyákhoz írtam de az eléggé kihalt topic (remélem nem csak én maradtam már :D )
beírnám ide is a gondom:
van egy dg-m a probléma a következő lenne: újra raktam a w7-et, és a hangkártya minden indításkor a 2 csatorna helyett fülhallgatót "érzékel" az analógon. Átállítom addig működik rendesen a sztereó.Viszont a következő bekapcsolásnál megint fülessel kezd. Többször raktam már újra a rendszert soha nem volt ilyen problémám.

Személyes célom termékesíteni az innovatív emberi erõforrást.Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#4298) MasterMark válasza aram01 (#4297) üzenetére

MasterMark
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Tiltsd le az automatikus érzékelést.

(#4299) aram01 válasza MasterMark (#4298) üzenetére

aram01
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

azt hogy is ? :B

Személyes célom termékesíteni az innovatív emberi erõforrást.Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#4300) MasterMark válasza aram01 (#4299) üzenetére

MasterMark
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Fogalmam sincs, nem ismerem a szoftverét. De valahol biztos ki lehet. A realteken is ki lehet. :)

(#4301) aram01 válasza MasterMark (#4300) üzenetére

aram01
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

átnézem legfeljebb felteszem még egyszer, lehet hogy a nagy sietségben felrakáskor valamit mellényomtam
köszi a segítséget

(#4302) Neszójábe

Neszójábe
(senior tag)
LOGOUT blog

Sziasztok,

Valaki magyarázza már el nekem, mi ez az ASIO. Miért gyorsabb, mint a win, miért nem használja ezt mindenki, honnan tudjam, hogy rajta van-e már a gépemen, honnan tudjam, hogy mit használok éppen?

Thx!

Peace

(#4303) JoinR válasza Neszójábe (#4302) üzenetére

JoinR
(senior tag)

Keresőt használva megtalálod a választ a topikban.
Azért nem használja ezt mindenki, mert pl. azzal egyszerre csak egy forrást lehet hallgatni, ez máris csomó embernek kizáró ok. Na meg a userek 99%-ának nincs szüksége rá, mivel 1. nem vesz fel, 2. amúgy sincs olyan hangkeltője, amin lenne értelme.
Ha alapvetően nem tudod mi ez, és mire jó, szinte biztosan nincs rá szükséged.

(#4304) Neszójábe válasza JoinR (#4303) üzenetére

Neszójábe
(senior tag)
LOGOUT blog

Átnéztem a találatok első oldalát, de ilyen alapvető dolgokat nem találtam.
Gitárt kötök a gépre Rocksmith kábellel, ezért érdekelne a dolog.

Peace

(#4305) JoinR válasza Neszójábe (#4304) üzenetére

JoinR
(senior tag)

Így már oké, még nagyon régen ezt írtam.
Viszont a te szempontodból az ASIO az alacsony késleltetése miatt lehet érdekes, ha a hangkártyád nem támogatja natívan az ASIO-t, akkor az ASIO4ALL programmal tudod életre kelteni. Persze ha egyáltalán nem támogatja, akkor nem lehet mit csinálni.

[ Szerkesztve ]

(#4306) spanglee001 válasza JoinR (#4305) üzenetére

spanglee001
(senior tag)

valaki esetleg tudja e, hogy xonar u7 hez kijött most egy beta driver ami csak stereo jelet ad, és virtuális 7.1 kever le, a neve sonicmaster studio, valóban csak sztereót tud, vagy csak én nem értek hozzá :F
másik kérdés a dolby home theather-hez létezik valami profil editor progi, azt valahogy le lehet varázsolni, mert sehol sem találni, ez a neve: Dolby Tuning and Profile Creator de elvileg csak lenovo laposokhoz jó, ami érdekes :F

Eladó 2x8 GB 1866 CL10 Viper Patriot ram, asrock extreme 9 lap garival ócsón :: Egészen biztos, hogy előbb-utóbb ez vagy az lesz, így vagy úgy. ::

(#4307) Neszójábe válasza JoinR (#4305) üzenetére

Neszójábe
(senior tag)
LOGOUT blog

Hát, nem lettem sokkal okosabb, de azért köszönöm! :B

Peace

(#4308) Neszójábe válasza Neszójábe (#4304) üzenetére

Neszójábe
(senior tag)
LOGOUT blog

Ha esetleg valaki idekeveredik ugyan ezzel: a rocksmith NEM támogatja az asio drivert.

Peace

(#4309) JoinR válasza Neszójábe (#4308) üzenetére

JoinR
(senior tag)

Érdekes, most rágugliztam, hogy miről is van szó, de 1-2 helyen van szó asio4all alkalmazásról, úgyhogy lehet érdemes lenne tovább próbálkoznod.

(#4310) Neszójábe válasza JoinR (#4309) üzenetére

Neszójábe
(senior tag)
LOGOUT blog

Elolvastad, amit linkeltél?

Peace

(#4311) JoinR válasza Neszójábe (#4310) üzenetére

JoinR
(senior tag)

Nem, csak random linkelek :P
Több helyen láttam, hogy "asio detects the rocksmith cable", ezért gondoltam szólok. Nekem nincs ilyenem, úgyhogy nem tudom próbálgatni...

[ Szerkesztve ]

(#4312) Neszójábe válasza JoinR (#4311) üzenetére

Neszójábe
(senior tag)
LOGOUT blog

Ok, akkor ezek szerint csak félreértetted az ott leírtakat. Arról írnak (mindkét helyen), hogy az amúgy vonalbemenetes gitár progikat, amik támogatják az asio-t, tudod használni a real tone kábellel is. Sajnos maga a játék nem támogatja az asio használatát.

(Tulajdonképpen erre is irányult az első kérdésem, hogy honnan tudom, hogy melyik drivert használom. Onnan, hogy ezekben a gitár programokban külön ki kell választani, hogy az asio drivert használják.)

[ Szerkesztve ]

Peace

(#4313) aram01 válasza Neszójábe (#4312) üzenetére

aram01
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

lehet hogy félre olvastam valamit de: ha a hangkártyán 1-nél több ki/bemenetet használsz akkor már tárgytalan az asio ?

(#4314) Neszójábe válasza aram01 (#4313) üzenetére

Neszójábe
(senior tag)
LOGOUT blog

Nem. Ki kell választani a megfelelő inputot/outputot. Erre válaszolta a Kolléga, hogy pl. ezért nem használja mindenki, mert egyszerre csak egy ki/bemenetet lehet használni.

Peace

(#4315) aram01 válasza Neszójábe (#4314) üzenetére

aram01
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Na számomra ez azért érdekes mert én kettőt használok. Akkor ez felejtős részemről.

(#4316) Neszójábe válasza aram01 (#4315) üzenetére

Neszójábe
(senior tag)
LOGOUT blog

Már mire használsz kettőt?

Peace

(#4317) aram01 válasza Neszójábe (#4316) üzenetére

aram01
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

remélem jól értelmeztem: használok egy analóg és egy optikai kimenetet

(#4318) Neszójábe válasza aram01 (#4317) üzenetére

Neszójábe
(senior tag)
LOGOUT blog

Az asio arra való (válaszolok magamnak :DDD ), ha egy forrást szeretnél egy kimeneten, jobb hangminőségben, kisebb latencyvel megszólaltatni. Gondolom Nálad sincs mindkét kimenetre high-end hifi kötve, illetve nem gitározol úgy, hogy az egyik kimenet Neked kontroll, míg a másik egy koncertteremben szólal meg. :DDD Szóval ha a nagyival skypeolsz, akkor nem kell asio és amikor megjön a család, akkor kirakhatod a fülesről a hangot az erősítőre. Ha ellenben high-end cuccon hallgatsz zenét, vagy saját gitárszólót veszel fel, akkor kiválasztod azt az egy kimenetet, amit használsz és jobb minőségű, kisebb késleltetésű hanganyagot kapsz.

Peace

(#4319) Neszójábe válasza Neszójábe (#4318) üzenetére

Neszójábe
(senior tag)
LOGOUT blog

Bár itt egy "moderátor" aszondja, a minőségre nincs hatással...

Peace

(#4320) JoinR válasza Neszójábe (#4312) üzenetére

JoinR
(senior tag)

Najó, először Rocksmith kábelről beszéltél, nem az ugyanolyan nevű szoftverről :)
Azt hittem a kérdés a kábelre irányul.

Egyébként emlékeim szerint több kimeneten is szól az ASIO, csak bemenetből van korlátozva 1-re. Tehát pl. ha valaki hallgat Foobar-on zenét, akkor nem hallatszik a Youtube videó, de attól még kiküldi fejhallgatóra és hangfalra is.
Lényegi különbség szerintem sincs, egy időben használtam (bár inkább WASAPI-t), de utóbbi időben már át se állítom.

[ Szerkesztve ]

(#4321) Neszójábe válasza JoinR (#4320) üzenetére

Neszójábe
(senior tag)
LOGOUT blog

Bocsánat, akkor én voltam félreérthető. :R

Simán lehet, hogy csak a bemenet van korlátozva, nem értek hozzá.

Peace

(#4322) solz

solz
(újonc)

Sziasztok!

Azzal a problémával fordulnék hozzátok, hogy van egy 5.1-es genius hangfalszettem és egy 7.1 envy24 hangkártyám. Össze van rendesen dugva, de az 5.1-es filmnél a beszédet nem lehet hallani, háttérzaj meg zene van, de a beszélgetések némák. Ez miért lehet? Szinte minden beállítást kipróbáltam. Amikor már össze vissza dugdostam, egyszer a hátsó két kis hangszóróból jött beszédhang, de ennyi volt a max amit ki tudtam hozni belőle. A többi filmnél ahol nem 5.1 a hang minősége (pl. magyar szinkron), nincsen semmi gond. De így eredeti nyelven, angolul nem tudok filmet nézni...

Köszönöm előre is annak aki elolvassa és szán rá néhány percet.

(#4323) JoinR válasza solz (#4322) üzenetére

JoinR
(senior tag)

Nincs arra a kimenetre hangfal dugva, ahonnan a beszéd jönni szokott (nem vagyok nagy filmes, úgyhogy nem tudom, de gondolom a front jobb-balból jön. 5.1-re be van lőve a hangkártya?

(#4324) solz válasza JoinR (#4323) üzenetére

solz
(újonc)

Elvileg be van, igen.
Az is érdekes, hogy a tesztelésnél is össze vissza szólnak a hangfalak.
Jobb front helyett a center, a center helyén nem szól semmi és hasonlók.
A kártyára és a csatlakozókra is rá van írva melyiket hova kell dugni, szóval nem lehet eltéveszteni az összekötést.
Feltöltök pár képet a beállításokkal hátha valakinek valami feltűnik.

(#4325) JoinR válasza solz (#4324) üzenetére

JoinR
(senior tag)

A frontok szerintem fizikailag vannak felcserélve nálad, és akkor a legfelső képen ha benyomnád a Center/LFE swap-et, akkor az talán 1-gyel előrébb juttatna a megoldásban.
Amúgy az hogy mire mi van ráírva, nem feltétlenül garancia a sikerre.

(#4326) szajbely

szajbely
(újonc)

Sziasztok!

Betettem a PCI hangkártyát, driver rendben, windows 7 hangkeverőben "ugrál a zöld csík" ha megy a zene, szólval működik, de hang mégsincs. se hangfallal se fejhallgatóval. minden kimenetre rádugtam...a hangkártya hibaelhárító sem talál semmit.

Valakinek valami ötlet?

Előre is köszönöm

(#4327) Primary92

Primary92
(fanatikus tag)

Sziasztok!
Most vettem egy Asus U7-et. A problémám az, hogy eddig semmit nem állítgattam, csak azt, hogy 5.1 a csatornák száma, de a MediaMonkey-ből érkező anyagot felmixeli 5.1-re, pedig csak sztereo az anyag. Youtuberól nem csinálja ezt. Eddig az integrált kártyával, egy Terratec Aureonnal, és egy Creative USB 5.1 Pro-val is jól működött.

(#4328) JoinR válasza szajbely (#4326) üzenetére

JoinR
(senior tag)

Valszeg még az integrált hangkártyán küldi ki a jelet. Vezérlőpult/Hang - lejátszásnál nézd meg, mi az alapértelmezett.

(#4329) szajbely válasza JoinR (#4328) üzenetére

szajbely
(újonc)

A PCI kártya az alapértelmezett, és úgy nem szól...

(#4330) aram01 válasza szajbely (#4329) üzenetére

aram01
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

jobb klikk a hangszoró ikonra, lejátszó eszközök (w7?)
ott kell kiválasztani

[ Szerkesztve ]

(#4331) jmarcell

jmarcell
(újonc)

Sziasztok!
Nekem olyan problémám van, hogy 3-4 hete akadozik és recseg a hang a gépen hangfalnál és fejhallgatónál egyaránt., de nagyon idegesítően. Bármit hallgatok Youtuberól, Media Playerből, de még filmeknél is. Gigabyte B85M-D3H alaplapom van, az integrált hangkártyát használom. Kicsit több mint 1 hónapja tettem fel a Windows 8.1-et lehet az miatt van? Windows 7-nél nem volt ilyen probléma. Viszont a 8.1-nél is az első 2-3 hétben nem recsegett. Előre is köszönöm a segítséget!

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia  »  Hangkártya probléma (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2015 PROHARDVER Informatikai Kft.