2014. október 22., szerda

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia  »  Hangkártya probléma (kiemelt téma)

(#4101) MasterMark válasza asr27 (#4100) üzenetére

MasterMark
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Miért nem optikaival van összekötve?

R.I.P. P4

(#4102) asr27 válasza MasterMark (#4101) üzenetére

asr27
(újonc)

nincs hozzá kábelem.

(#4103) asr27

asr27
(újonc)

A filmek sem szólnak 5.1-ben. :F

(#4104) MasterMark válasza asr27 (#4103) üzenetére

MasterMark
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Akkor nincs jól beállítva a lejátszó.

R.I.P. P4

(#4105) watador600

watador600
(kvázi-tag)

Sziasztok!
Van egy Asus Xonar DG kártyám, és olyan problémám lenne vele, hogy ha megszólaltatja a hangfalat, vagy a fülest, akkor azt egy nagy pukkanással csinálja. Utána szól rendesen. Viszont, ha sokáig nem szól, akkor megint pukkan.

Ez mitől lehet? Garanciás még a kártya, vigyem vissza?

Válaszokat köszönöm!

(#4106) balitam

balitam
(újonc)

Sziasztok! Van egy Alesis IO 26 firewire hangkártyám.

http://www.soundcreation.ro/admin/uploads/images/cms_products/module_2861/4995.jpg

Kábel vég:

És Macbook Air-hoz szeretném csatlakoztatni és néztem az XMS-ben átalakítót hozzá, de az szerintem nem ez a szabvány :S

http://store.apple.com/hu/product/MD464ZM/A/apple-thunderbolt%E2%80%93firewire-adapter?fnode=51

Szeretném kérni a segítségeteket, hogy hol tudnék ehhez szerezni egy átalakítót és egyáltalán kompatibilis-e ez a Macbook thunderbolt portjával.

Köszi előre!

(#4107) MasterMark válasza balitam (#4106) üzenetére

MasterMark
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Abba az Apple kábelbe 9 pin-es firewire dugható bele, ez a kábel meg ami a fényképen van 6 pin-es.

R.I.P. P4

(#4108) balitam válasza MasterMark (#4107) üzenetére

balitam
(újonc)

Hú tényleg köszi! Most akkor kell egy átalakító egy másik firewire véghez, hogy a jelenlegi 400-ast 800-asra átalakítsam majd megvegyem a 800-as átalakítót a thunderboltba... Ez körülbelül 12 ezer Ft-omba fog fájni... mert ugye az Macbook air-nek nincs firewire bemenete -.- Istenem maradtam volna a sima PC-mnél.

Köszi azért! :)

(#4109) peti0017

peti0017
(újonc)

Sziasztok!

Asus P8Z77-VLX alaplapi Realtek hangkártyám van.
Ha PC-n zenét hallgatok, akkor tökéletesen működnek a hanghatások, hangszín stb...
Viszont, ha rákötöm a TV-t a PC-re sima Jack-Jack kábellel, és beállítom vonalbemenetre a csatlakoztatott eszközt, akkor arra nincs hatással a hangszín, egyedül a fő hangerő állítható, semmi más.
+ a vezérlőpult>hangok>hangszórók>tulajdonságok-ba van a jelszintek fül. Ott 5.1 filmnél szépen be tudom állítani külön a center/ front / sub hangerejét, viszont a vonalbemenet csúszka csak dísz. Az miért nem működik?
Megoldható-e, hogy a vonalbemenetet úgy kezelje a hangkártya, mintha simán zenét hallgatnék, tehát működjön a hangszín?

Köszi
Peti.

(#4110) MasterMark válasza peti0017 (#4109) üzenetére

MasterMark
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Hova kötsz mit?

R.I.P. P4

(#4111) peti0017 válasza MasterMark (#4110) üzenetére

peti0017
(újonc)

TV-t számítógépre.
TV fejhallgató kimenet ---> PC hangkártya vonalbemenet

(#4112) MasterMark válasza peti0017 (#4111) üzenetére

MasterMark
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Vagyis a TV-t akarod a PC-n keresztül hallgatni? :F

R.I.P. P4

(#4113) peti0017 válasza MasterMark (#4112) üzenetére

peti0017
(újonc)

Igen, azért mert az 5.1 hangfalszett csak sima 6 RCA bemenettel rendelkezik és csak a PC-vel van összekötve, ahhoz, hogy a TV szóljon rajt, át kell kötni a vezetékeket. De, ha a gépre rá van kötve a TV, akkor nem kell kötözgetni semmit, csak jó lenne hangszínt állítani.

(#4114) AMn3t

AMn3t
(újonc)

sziasztok,
nem tudom h a legmegfelelőbb helyen járok, de remélem választ kapok a kérdésemre :)

a problémám a következő:

volna egy e-mu 0404 PCI hangkártyám és szeretnék rákötni egy 6.1 egyes rendszert. , melynek a lelke egy sony márkájú, STR-DE598 tipusszámú erősitő lenne

kérdésem a lenne, hogy egy optikai kábel birtokában ez az összeállitás müködő képes lenne, vagy ez igy ebben a formában hallott dolog?

a hangkártya már megvan, igy olyan kérdésem is lenne, ha ez igy nem müködik akkor milyen jellegü megoldások jöhetnének szóba :)?

köszi előre is :R

(#4115) MasterMark válasza AMn3t (#4114) üzenetére

MasterMark
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Elméletileg mennie kell.

R.I.P. P4

(#4116) Mindenhova

Mindenhova
(fanatikus tag)

Sziasztok!
Van egy Hercules Game Theater XP hangkártyám. Jó lenne valami univerzális driver hozzá, mert win7 64 re nem írtak már semmit. Elég lenne ha csak sztereó.

Érdekességképp, bármelyik Linux simán meghajtja, sőt Android-X86 is gond nélkül kezeli.

Ne várd, h. felnőttként kezeljelek, ha nem vagy az! (Gondolj, gondolj, gondolj! "Micimackó!")

(#4117) TCr

TCr
(PH! addikt)

Srácok, kérlek segítsetek, mert lövésem sincs!

Párom irodai gépén iszonyatosan torzít a hang / zene, de csak akkor, ha netes (youtube, netrádió böngészőből, netrádió stream pl. mediaplayer-rel, vagy foobar-ral, stb) tartalmat hallgat.
Ha HDD-ről hallgat zenét, az kristálytiszta.

A hangkártya beállításait végigtúrtam, nincs semmiféle EQ, hanghatás, normalizer, stb... beállítva, minden ilyesmi ki van kapcsolva.

Mi lehet a gond? :F

War has changed.

(#4118) MasterMark válasza TCr (#4117) üzenetére

MasterMark
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Driver reinstall?

R.I.P. P4

(#4119) sklopp válasza Mindenhova (#4116) üzenetére

sklopp
(senior tag)

Tehetsz egy próbát a Creativ honlapon, ők hasonló kártyát készítettek SB Live Platinum néven.

Az élet halált okozhat!

(#4120) TCr válasza MasterMark (#4118) üzenetére

TCr
(PH! addikt)

Köszi, de sajnos nem oldotta meg.

War has changed.

(#4121) Gabesz87

Gabesz87
(senior tag)

Valaki tudna segíteni abban, hogy miért recseg a hang zenehallgatásnál (mp3, vagy youtube, videóknál is)? Nemrég telepítettem újra a wint, feltettem a realtek honlapjáról a HD Audio drivert+szoftvert, de még így is recseg. Egy Gigabyte P43-UD3L alaplapom van integrált hangkártyával, ALC888 chipset.

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia  »  Hangkártya probléma (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2014 PROHARDVER Informatikai Kft.