Új hozzászólás Aktív témák

  • Naiv kezdő

    csendes tag

    válasz Imics13 #1470 üzenetére

    Hali.

    Végülis a a lényeg (az újrakihúzott alu-profil) az méretezhető.
    Próbálgattam ezt a méretezhetőséget, hogyha az egyik függőleges profilt megnövelem, ''húzza'' magával a másikat is. Működik is, csak az a baj, az első profil felfelé, túlnyúlva az áthidaló profilon növekszik. Utólag visszakötögettem a kényszereket, de akkor is csinálja. Asszem, összerakom újra elölről az egészet.
    Azon is gondolkodom, vajon megfelelő, láncszerűen elvégzett lekötés esetén működne-e az a módszer, hogy az alkatrész méreteit megváltoztatom (.par környezetben) s akkor mivel az assembly csak a kötéseket figyeli, automatikusan változna a beszerelt profil mérete (az oszlopként funkcionáló profilok ugyanazok a fájlok, az összekötő/áthidaló más néven van).

    A variables-t így definiáltam:
    profil_1.par:1 ''value'' mezőben: 1000 mm; Exposed name mezőbe beírtam: profil:1.par:2.
    Ha a ''value'' mezőbeni értéket megváltoztatom, akkor változik ugyan a profil_1.par:2 mérete is, csak a utóbbié helyesen lefelé, addig a profil_1.par:1 felfelé toldódik.:(

    Csak erre jöjjek rá, akkor már sok gondom nem lesz, és ha felvesznek, akkor remélhetőleg később már én tudok a kezdő usereknek itt segítséget nyújtani.

Új hozzászólás Aktív témák