Aktív témák

  • Dilikutya

    félisten

    300. Annyian írták, hogy milyen jó film, hogy hétvégén végre sort kerítettem rá, és megnéztem. Magyar szinkronnal, mert nem volt kedvem olvasgatni. Írták róla, hogy nem jó, de szerintem nincs vele baj, az angol hang számomra semmit sem tenne a filmhez... ami nem tetszett. Mondjuk nem tetszett nekem a Sin City sem, szóval lehet, hogy csak Frank Miller stílusa nem fekszik nekem (bár a Batman Begins-t élveztem, és ha jól tudom, az is Miller adaptáció). A képi világ elsőre szokatlan volt, de tulajdonképpen tetszett, mind a színei, mind a stílusa. A történet viszont nem tudott lekötni, túlzottan heroikus, fellengzős, az egekig magasztalja Leonidas és katonái tettét. Túlzottan magasra emeli a spártaiakat, a felsőbbrendűségüket szimbolizálja az is, hogy szinte anyaszült meztelen indultak harcba a védettebb szerelésben érkező perzsák ellen. Xerxes isteni isteni szintre emelése, a méretes vadállatok legyőzése is a görögök nagyságát mutatta. Az egész mű túlzásokkal teli. Részemről egyszer nézős.

    Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

Aktív témák