Új hozzászólás Aktív témák

  • zengoe

    csendes tag

    válasz Kvazár #715 üzenetére

    A 3D kép a DLP technológiával szemüveg nélkül világosabb a kép, egyben kettőzött. Szemüveggel pedig sötétebb kép (vagyis normális) és kettőzöttség nélküli kép (olyan mint a moziban az IMAX - persze a filmanyag, és esetleges beállításoktól (pl. mélységélesség) függően). A kettőzöttség szemüveggel való eltűnése alapján meg lehet ítélni, hogy a rendszer működik-e. Ha szemüveggel nem látsz kettőzöttséget, akkor jól van a lényeg beállítva (ez feliratoknál vagy egy egyszerű 3D-s fényképnél könnyebben meglátható). A lejátszó szoftveren is be kell állítani a kijelzőt (monitort). A TotalMedia Theatre 5-ön 3D/Viewing enviroment/ menűn belül 120Hz LCD display-t kell választani (vagy hasonló - valószínűleg az első menűpont). (Ugyanitt a General Settings-ben lehet a mélységélességet is állítani.) Ha mindent jól beállítottál, akkor elvileg működni fog (remélhetőleg gyakorlatban is).

    A projektor és a szemüveg automatikusan szinkronizál (egy hiba szokott esetleg lenni, hogy nem a megfelelő szemnek megfelelő képet látod, hanem felcserélve - ilyenkor a lejátszó szoftveren, illetve a projektoron is lehet többnyire módosítani a helyesre).

    Több szoftver is létezik, amellyel lehet 3D-t nézni. Azonban ezek többnyire fizetősök. Én OEM verzióban PowerDVD-vel tudok blu-ray-t nézni (blu-ray íróhoz kaptam). Mkv kiterjesztésű 3D-s filmeket az ingyenes sview-val tudok nézni. Tehát én sem költöttem külön szoftverre. Lehet, hogy pl. TotalMedia Theatre 5, ha megvenném alkalmas lenne erre, de egyelőre megvagyok azzal, amim van.

Új hozzászólás Aktív témák