Új hozzászólás Aktív témák

  • domi007

    őstag

    Ezen technológia lényege az lenne, hogy tetszőleges 3D forrást rákötvén a DLP-3Dt használó megjelenítőeszközünkre (pl. projektor vagy DLP-tv) DLP-3D szemüvegekkel nézhetjük a térbeli tartalmat. A szinkronjelet ugyanis egy szabványosított, a DLP chipbe épített jeladó biztosítja, ezáltal nincs szükség drágább, másfajta szemüvegekre, vagy külön jeladókra.

    A DLP 3D szemüvegek jóval olcsóbbak mint a többi aktív shutteres 3D szemüveg, de ugyanakkor ugyanolyan jók, ha nem jobbak többi társuknál.

    Bennem azonban sok kérdés felmerült, amelyekre nem tudom a választ, nézzük csak sorban:
    -3D-s tartalmat jelenleg nagyjából csak számítógépről tudnék a rendszerbe küldeni (tegyük fel, hogy van egy 3D-s DLP projektorom), de ezt milyen kábelekkel, csatlakozókkal tudom megtenni? Elméletileg a HDMI nem jó, csak a HDMI 1.4 ami támogatja a HDMI3D kiegészítést. De működne-e az egész miskulancia egy nem nVidia rendszerről, az nVidia 3D Vision változtat-e a dolgokon itt (mondhatni hogy jön a képbe? :DD)?
    Elméletileg megfelelő film és Steroscopic Player csak a lényeg a VGA nem játszik bele (főleg, hogy nem is ő adja a szinkronjelet)

    -2D-s tartalom 3D-sbe való konvertálása valós időben milyen hardvert igényel? Pl. egy kétmagos Atom + nVidia ION megbirkózhat vele?

    Az egész azért érdekes, mert relatíve (3D HDTV-khez képest) olcsón lehet 3D DLP 720p projektorhoz jutni, és az olcsóbb szemüvegekkel meg 5.1-el kombinálva igazi otthoni bestbuy 3D mozit lehetne csinálni, ami azért mégiscsak faja lenne :DDD :DDD

    Akinek van valami információja/jobban Googlezik mint én, az kérem ne fojtsa magába :))

    Kösz,
    DOMy

    "̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

  • domi007

    őstag

    Annyit már kiderítettem, hogy a technológia neve DLP Link, de a működése még mindig nem tiszta, viszont tényleg nem kell hozzá infra adó.

    Nem keverendő össze a 3D Port-tal amelyik egy speciális csatlakozó, amibe infra-jeladót kell dugni és úgy működik.

    A 3D-hez azonban úgy néz ki még mindig szükséges egy nVidia videókártya a PC oldaláról, de a HDMI kérdésben még nem találtam semmi biztosat.

    Továbbra is várom az ötleteket, netán a tapasztalatokat.

    DOMy

    "̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

  • SimonMágus

    aktív tag

    válasz domi007 #1 üzenetére

    Szia, én épp most építek ki egy ilyen rendszert, PC szolgáltatja a jelforrást egy 3D DLP projektornak.
    Az összetevők:
    VGA: GTX460 1GB, ennek már nagyjából elég az ereje, hogy a projektor natív felbontásában (720p) is elfuttassa élvezhető minőségben és sebességben 3D használata esetén is.
    Projektor: Acer eMachines v700: ez egy átcímkézett Acer H5360, ugyanazt tudja, azonban nincs hivatalos 3D Vision támogatás hozzá, ettől függetlenül fel lehet ismertetni a PC-vel mint H5360.
    Szemüveg: Acer E1b 3D DLP szemüvegek.

    A következő információkat sikerült összegyűjtenem a 3D DLP használatával kapcsolatban:
    - nem kizárólag Nvidia kártyákkal működik, hivatalosan az Amd 5-ös és 6-os szériával is megy, ezek is támogatják a 120Hz-es jelkibocsátást, azonban nagyon kevés tapasztalatot lehet még ezekkel kapcsolatban találni.
    - A HDMI 1.4 csak bizonyos eszközökhöz kötelező, ilyenek például az új generációs 3D BlueRay lejátszók. A lényeg, hogy olyan jelátvitelt alkalmazz, ami biztosítja a projektor natív felbontásában (ugye ekkor lesz a legszebb a kép) a 120Hz-es jelfolyam továbbítását. A fenti projektor például csak 1.3-as bemenettel rendelkezik, mégis alkalmas a 120Hz-es jelek HDMI-n keresztüli fogadására.

    A konvertálásról még nem olvastam bővebben, ezt majd akkor, ha már szépen megy otthon a rendszer.

    Amint tapasztalatok lesznek, természetesen megosztom itt is.

    Üdv: SM

  • domi007

    őstag

    válasz SimonMágus #3 üzenetére

    Kösz szépen a reakciót, nagyon sok mindenre választ adtál.
    Az én kérdésem mindössze annyi, hogy az nVidia honlapja szerint a 9xxx széria is alkalmas a 3D mozik megjelenítésére, ezért én arra gondolok, hogy elméletileg akkor lehetőség van egy Ion-os Atom procis géppel is 3D-t nézni, mondjuk egy Viewsonic PJD6531W-vel, nem igaz?

    Várom majd a kész rendszerről a tapasztalatokat, és még egyszer kösz
    DOMy

    "̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

  • SimonMágus

    aktív tag

    válasz domi007 #4 üzenetére

    Igen, működni fog az Ionnal, ez itt nagyon szépen le van írva. Az egyetlen problémát a kimenetek jelenthetik, de ezt is nagyon érthetően taglalják.

    Üdv: SM

  • SimonMágus

    aktív tag

    Na, megvannak az első tapasztalatok, a legfontosabbak ezek közül:
    - GTX460-nal nem sikerült összehozni a 3d mozizást. A játékok remekül mennek 3d-ben, de a filmnézést nem sikerült élvezhető minőségben összehoznom (hosszú netes kutakodás után több hasonló tapasztalat van). Ennek az oka az lehet, hogy az Nvidia driverében nem lehet engedélyezni a szetereoszkópikus megjelenítést, csak ha rendelkezel 3DVision csomaggal, és azzal végig tudod vinni a telepítés folyamatát. Állítólag ez másoknál megoldotta a gondot, miután települt a Vision, normálisan lehetett használni a DLP Link szemcsiket is.
    - A laptopomban egy mobility HD5650 van, amivel viszont tökéletesen össze lehetett hozni a mozizást, kb. 2 perc alatt, Iz3d drivert feltelepítettem, 120Hz-es módot kiválasztottam, Catalystban szintén 120Hz-re állítottam a megjelenítőt, és stereoscopic playerrel máris ment a mozizás.

    Röviden ennyi, bárkinek lenne további kérdése, szívesen megválaszolom, ha tudom ;)

  • zengoe

    csendes tag

    Örömmel láttam, hogy 3D témában más is nyitogat projektor ügyben. Ez ügyben kérnék segítséget, tanácsot. Teljesen tapasztalatlan vagyok a kérdésben. Projektort kívánok venni, amelynek fő (hivatalos) feladata a prezentáció lenne, azonban szívesen használnám filmnézésre is. 3D felhasználási terület engem két szempontból érdekel. Egyik 3D filmek. Másik, hogy régóta vannak fényképezési próbálkozásaim 3D-ben (digitális éra előtt diapozitívet szerettem), így most a projektorok fejlődésével egy régi álmom teljesülhetne. Több projektor műszaki adatlapját, felhasználói könyvét megnéztem, de nehezen igazodok el, hogy minek mi a jelentősége.
    Kinéztem az Acer P1303W, valamint Acer H5360 projektorokat. Az előbbi prezentáció szempontjából tűnik jobbnak, a második pedig elvileg házimozizásra lett kitalálva. Az előbbi támogatja a DLP 3D technikát, de a nVidia 3D Vision technikát nem. Az utóbbi projektor mindkettőt támogatja.
    Kérdéseim:
    1. Van-e számomra a fenti két 3D-s felhasználási szándék szempontjából jelentősége a nVidia 3D Vision technikának, vagy nélküle is boldogulok?
    2. Két fénykép (bal és jobb szem) esetén, hogyan tudom használni a 3D projektorral a 3D-s képeket? (Eddig szoftveres átalakítás után kétszínű szemüveggel néztem a digitális képeket PC-n, illetve dia esetén spéci házikészítésű eszközöket készítettem anno.)
    3. Szubjektíve, melyik projektort (vagy mást) választanátok? (Bár nem tartozik a topichoz szorosan, örülnék a meglátásoknak.)

    [ Szerkesztve ]

  • domi007

    őstag

    Örülök nagyon a válaszoknak, és hogy ez a topik elkezdett élni :))

    SimonMágus, ezer köszönet a sok információért, akkor tehát kijelenthetjük összefoglalva, hogy ha a driverekkel minden rendben, (egyelőre csak AMD-ATI fronton bár, de alapvetően mindenfajta videókártyával majd) akkor csak annyi a feladat, hogy eljuttassunk egy 120Hz-es jelet a projektorba, mondjuk HDMI-n keresztül, feltegyük a DLP szemüvegeket és kész, élvezhetjük a 3D-t.... ez nagyon jó :), egyszerű, és olcsó(bb).

    zengoe:
    Végigolvasva amire haszálnád a 3Dt szerintem nem szükséges az nVidia 3D Vision neked, mert mint SimonMágus leírta, ATI videókártyákkal és DLP szemüvegekkel tökéletesen működik a dolog az nVidia nélkül is.

    A hogyan nézzünk álló 3D-képeket kérdésre szerintem a stereoscopic player a válasz, itt meg lehet adni a jobb és bal szem számára megjelenítendő média-anyagot külön külön (szerintem képeket is benyel, bár elméletileg alapvetően filmlejátszó-programról van szó).

    A milyen projektort kérdésre sajnos nem tudok válaszolni, de szerintem ez igenis tartozhat a topikhoz, szóval az én alapelveimet azért rögzíteném:

    Milyen környezetben szeretnél vetíteni?
    A projektorok egy része alkalmas az irodai-konferenciai felhasználásként emlegetett célra is, amely esetben nincs besötétítés a teremben, így a projektornak le kell győznie a természetes fényt. Körülbelül 2000-2500 lumen felett már alkalmas egy projektor ilyen célra, azonban meg kell jegyezünk hogy a gyártók nem mindig pontosan adják meg a fényerőt, plusz a 3D levesz a fényerőből szintén (nem is keveset) így ha sötétítés nélkül szeretnénk 3D-t vetíteni baromi nagy fényerőre lesz szükségünk. Persze lehetséges egy közbenső megoldás, amikor sötétben 3D-zel és világosban konferenciázol-vetítesz, ekkor érdemes egy jól megválasztott, mondjuk 2000 lumenes projektort venni, mert bár ez talán nem lesz nagyon erős nappali fényben, ám a sötét 3D-zés közben sem lesz túl fényes és bántó a képe. Ugyanakkor lehet játszani az ECO-móddal is pl. a fényerő csökkentéséhez.

    Felbontás?
    Alapvetően minél nagyobb annál jobb. Viszont ugye a FullHD 3D projektorok manapság még nagyon drágák ezért maradnak a 720p felbontású modellek. Ez alá nem érdemes menni, ennyi azért kell. Ha túl szemcsésnek, pixelesnek látjuk a képet akkor van egy egyszerű megoldás a fullHD helyett: távolabb kell ülni a vászontól :DD .

    Eltérések a modellek között, apróságok:
    DLP-chip: a Texas Instruments, a DLP technológia kiötlője már 3 vagy 4 3D-t támogató chipnemzedéket is útjára indított, ezek közül érdemes a lehető legújabb verziót megvenni, tehát erre figyeljünk projektor összehasonlításkor, vásárláskor.
    Zaj: filmnézés közben a lehető legrosszabb a csendes jelenetek közben jól hallható projektor-ventilátor zaj, ha lehetséges a lehető leghalkabb modellt vegyük, 20 dBa az nagyon halk már, 28-32 az már hallható, efelett viszont akár már zavaró is lehet. Persze házilag lehet segíteni a hangos ventilátor halkabbra cserélésével, de garancia-idő alatt az ember ilyet nem szokott csinálni.
    Méretek, lámpa-élettartam, cserelámpa ára és elérhetősége

    "̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

  • zengoe

    csendes tag

    Köszönöm a gyors választ.
    A projektort prezentációra változó helyszíneken fogom használni. Tehát előre nem tudom, hogy mekkora helységben, milyen fénymennyiséggel, sötétítési lehetőséggel fogok vetíteni (de itt nem lesz 3D). Ezért ebből a szempontból érdemes minél nagyobb fényerejű eszközt vennem. Ugyanakkor nem tudom, hogy egy projektort amit mobilitásra terveztek nem lényegesen masszívabb, mint egy másikat amelyet házimozizásra?

    3D kép nézegetés, 3D filmnézés (vagy egyáltalán filmnézés) többnyire otthonunkban lesz.

    A kézikönyvek alapján a fényerő OSD menűből szabályozható. Így gondolom, hogy a műszaki adatokban szereplő fényerő az adott üzemmódban a legerősebb csak (vagyis lefelé lehet csökkenteni, így házimozi igényre szabható). Kérdés: a ventillátor zaja nem csökken, ha eleve tovább csökkentem a fényerőt?

    A két eszköz:
    Acer P1303W ------------------------------------------------ Acer H5360

    1280X800 ------------------------------------------------------- 1280X720
    Funkció: hordozható ---------------------------------------- házimozi
    Fényerő: 3100/2480 ANSI Lumen ---------------------- 2500/2000
    Élettartam: 2500/4000 óra -------------------------------- 3000/4000
    Zaj: 34/31 dB -------------------------------------------------- 32/27
    Kontraszt: 3700:1 -------------------------------------------- 3200:1
    Vetítési arány: 60"@2m (1.55 ~ 1.70:1) ------------- 58"@2m (1.55 ~ 1.70:1)
    DLP 3D támogatás ------------------------------------------ DLP 3D+nVidia 3D támogatás
    Ár: 181866 Ft (digitaltrend.hu) ------------------------- 173675 Ft (PCLand.hu)

    (Pixmaniánál a H5360: 156200+ kb. 3000 Ft szállítás, kicsit bizalmatlan vagyok az előre fizetek és egyszer kapok valamit internetes boltokra)

    A P1303W újabb széria tudtommal. (Többi paraméterben szinte azonosak.)
    Melyiket vennétek meg helyemben?

    A 3D kép vetítés, hogyan történik ezzel a programmal? (Semmi más nem kell hozzá, csak a program és ismerjem meg?)

    Köszönöm a választ. :N

    [ Szerkesztve ]

  • zengoe

    csendes tag

    Acer P1303W

    Acer H5360

    Megadtam két linket a két masinához (ha van rá időtök). Előre is köszönöm.

  • domi007

    őstag

    válasz zengoe #9 üzenetére

    Mobilitás = kisebb súly, kisebb méret, kisebb fényerő.

    Fényerő csökkentésével valóban csökken a zaj, de hogy mekkora tartományban az egy másik kérdés :)) :K

    Képvetítés: kell hozzá ugyebár a megfelelő ATI-AMD videókártya (5xxx/6xxx széria), a megfelelő driver és a program.

    A webshopokkal szembeni bizalmatlanságod érthető, de alapvetően nincs ezekkel semmi baj, nem verik át az embereket. Persze ebben te döntesz.

    Végignézve a paramétereket a P1303W jobbnak tűnik, és bár nem találtam infókat a H5360-ról, azonban tudom, hogy a P-ben a TexasInstruments DarkChip 3-as van, ami eléggé új, tehát jobb minőséget produkál mint az elődei.

    "̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

  • SimonMágus

    aktív tag

    válasz zengoe #7 üzenetére

    Szia, na akkor válaszok a kérdésekre:
    1. Nincs jelentősége, de azért netes fórumokon általános tapasztalat, hogy az Nvidia technológiája valamennyivel megbízhatóbban működik, ez főként a külön transmitternek köszönhető, cserébe természetesen drágább a hardver, viszont ingyenes a driver és a lejátszóprogram hozzá. Szóval a mérleg mindkét oldalán vannak tényezők, érdemes utánaolvasni, és az alapján dönteni.
    2. 3D képnézegető programmal, többet is lehet találni a neten.
    3. Ez a kérdés erősen függ az 1. pontban foglaltakban hozott döntésedtől. Ha megelégszel a DLP Link funkcióval, és tényleg a prezentációra és képnézegetésre használod elsősorban, akkor jobb a P1303W. Ha inkább az Nvision mellett döntessz, akkor maradna a másik, de akkor én inkább már az eMachines V700-at javaslom, szintén az Acer gyártja, tulajdonképp egy átcímkézett H5360, amit ha egy ingyenesen letölthető inf fájllal telepítessz, akkor 5360-asnak látja a számítógép is. Én 139k-ért vettem újonnan, bontatlanul, garanciásan, számlával úgy, hogy adtak hozzá egy Acer DLP Link szemüveget is (ami 22k legolcsóbban a neten).

    Üdv

  • SimonMágus

    aktív tag

    válasz zengoe #9 üzenetére

    Pixmániát én sem szeretem, több negatív hírrel is találkoztam már. Egyébként én is webshopból vettem, nem kell előre fizetni, csak amikor a térítésmentes futár kihozza.

    A mobilabb eszközök inkább kisebbek és könnyebbek, ebben az esetben viszont hangosabb is.

    Általában minden projektor két vetítőmódot tartalmaz, egy normál módot, amikor leadja a teljes fényerejét, és egy ún. ECO módot, amikor kevesebb feszt kap az izzó, ez kisebb fényerővel társul, viszont hosszabb izzóélettartammal és halkabb ventilátorral. A fényerő további csökkentése viszont nem jár további zajcsökkenéssel.

  • SimonMágus

    aktív tag

    válasz domi007 #8 üzenetére

    Az Nvidiánál is minden rendben, ott a gondot az jelenti, hogy a sztereoszkopikus módot csak úgy lehet engedélyezni, ha telepíted a 3DVision eszközöket, viszont ehhez rendelkezned is kell a készülékkel, mert ha nem, nem enged tovább a telepítés és az engedélyezés folyamatán. Azonban olvastam olyat is, aki mind a két eszközzel rendelkezett (3DVision és DLP Link szemüveg), és szintén gondjai voltak a DLP Link - Nvidia párosítással, de miután telepítette a 3DVisiont, a DLP Linkes gondok is megoldódtak.

  • domi007

    őstag

    válasz SimonMágus #14 üzenetére

    Értem, de akkor az alapban nem tévedtem - 3D vision cuccok nélkül nem lesz DLP 3D nVidia úton :)

    "̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

  • zengoe

    csendes tag

    Köszönöm mindkettőknek a válaszokat. Kezd bennem érni a döntés. De még fontolgatom.

    SimonMágus: V700-t nagyon jó áron vetted. Néztem, hogy jelenleg sehol nem láttam ilyen akciós ajánlatot.
    Az nVidia-ból nekem annyi "jön át", hogy ezzel hozzánemértésemmel csak problémám lenne.

    domi007: 3D kép nézésre, ha majd aktuális lesz, szeretnék visszatérni.

    Nézegettem 3D-s szemüveget. Találtam egy ilyen oldalt: 3d szemüveg. Nem tudom megítélni, nem derül ki számomra, hogy ez DLP 3D technológia lenne? Vagyis az itteni olcsóbb szemüvegekkel lehetne 3d-t nézni?

  • zengoe

    csendes tag

    Megnéztem nVidia GeForce 7600 GT vga kártyám van (4 éves). Ez nem alkalmas a 3D használatra képnézéshez?

  • zengoe

    csendes tag

    Közben döntöttem és a P1303W rendeltem meg. (Találtam egy helyet, ahol 175200 Ft-ért árulják.) Ha minden igaz hétfő délután lesz a birtokomban.

  • domi007

    őstag

    válasz zengoe #16 üzenetére

    Ezek a szemüvegek csak az ott felsorolt márkájú TV-khez valók, nem DLP 3D-sek.

    A 7xxx nVidia széria nem alkalmas a 3D-re egyáltalán, [itt az oldal alján] megnézheted a jelenleg 3D-re alkalmas VGA-k listáját.

    Gratula amúgy az új projektorodhoz :K :))

    "̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

  • zengoe

    csendes tag

    válasz domi007 #19 üzenetére

    Kár, hogy nem jók azok a szemüvegek, mert lényegesen olcsóbbak.

    Fejleszteni fogom a számítógépemet 3D miatt. Jelenleg a gépem: Asus M2N SLI Deluxe alaplap, Athlon 64 X2 4200 AM2 proci, 2 GB RAM, 2 db 320 GB winchester (raid-ben volt sebességnövelés céljából, amíg a vírusírtóm újabb verziója fenn nem akadt rajta). win xp prof. op. rendszer. Vga kártya GeForce 7600 GT.
    Kérdésem, hogy a vga kártyán kívül mit változtassak? (Mindent? Semmit?) Megnéztem a vga kártyákat és áraikat, melyik szintű kártyával elégedjek meg? (Ahogy nézem akár 30000 Ft különbségek is vannak.) Milyen vga kártyát vennétek erre a célra?

    Várom a hétfőt, hogy tapasztalatokat közölhessek. :)

    Találtam egy meglepő eredményű tesztet a Acer H5360-ról [link]. Azt írják benne, hogy DLP 3D támogatás ellenére nem lehet vele 3d-s blu-ray-vel 3d-s filmeket nézni, csak pc-vel. Bár nem ezt választottam, kicsit aggódom, mert alapvetően nem pc-vel szeretném majd élvezni a 3d filmeket. (Egyszerűbb egy lejátszó és mobilisabb is.) Mit gondoltok? Ez igaz?

  • domi007

    őstag

    válasz zengoe #20 üzenetére

    Fentebb már leírtuk, hogy a BluRay 3D-hez HDMI 1.4-es csatlakozó kell, ami nincs ezeken a projektorokon, az általad megvett P1303W-n sem. Az más kérdés, hogy pl. a ViewSonic kiadott a sajt DLP 3D-s projektorához egy firmware frissítést, amivel az eredetileg HDMI 1.3-as port HDMI 1.4-é változott. Lehetséges, hogy az Acer is csinál ilyet, ennek utána kell nézned.
    Az másik kérdés, hogyha van pl. a PC-dben egy BluRay olvasó akkor simán lehet HDMI1.3-on keresztül is 3D-zni.

    Nem kell ezen a gépen nagyon változtatni 3D szempontjából igazából csak egy másik videókártya kell neked, szerintem ATI-AMD 5xxx szériából válassz, ezekről találsz itt tesztet a PH!-n.

    Ha nem akarsz játszani, akkor bőven elég egy belépőszintű kártya is, pl. 54xx szériás.

    Jah, és szerintem érdemesebb manapság Windows 7-et használni XP helyett.

    A szemövegekről meg: az okés, hogy a szemüveg olcsóbb, csak éppen a TV emiatt félmillától indul :DDD :DDD

    [ Szerkesztve ]

    "̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

  • zengoe

    csendes tag

    válasz domi007 #21 üzenetére

    Ez [link] a vga kártya ezek szerint megfelelő?
    Blu-ray olvasót is kell vennem a PC-be. Ez is lehet a legegyszerűbb?
    Egyébként mi a különbség, ha PC keresztül küldöm a 3d jelet vagy 3d-s blu-ray lejátszóval? Nem értem alapvetően a különbséget.

    Xp mellett is lehetséges a 3d használata vagy szükséges win7-re váltani?

    Elnézést a sok láma kérdésért. Köszönöm segítségedet.

  • domi007

    őstag

    válasz zengoe #22 üzenetére

    A kártya megfelelő.

    Az a különbség, hogy míg a 3D-s BluRay lejátszó önmaga állítja elő a képet, és küldi ki a jelet a projektorra, addig a számítógépedben a videókártya, illetve a lejátszószoftver teszi ugyanezt. A BluRay 3D-lejátszó nem tudja, mi van a kábel másik végén, ezért találták ki a szabványalkotók, hogy a tut biztos kompatibilitás érdekében a BluRay lejátszók csak HDMI 1.4-es portra küldjenek ki 3D anyagot. A számítógépeden ezzel szemben mindent úgy állítasz be ahogy akarsz, hiába megy HDMI-n a jel, ez esetben a HDMI csak hordozó csatorna nem pedig kontrol és hordozó csatorna. Nem tudom, ez mennyire volt érthető.

    Én javasolnám a Windows 7 használatát, de elméletileg vannak driverek XP alá is, ennek könnyen utána tudsz nézni az ATI honlapján.

    "̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

  • KING1000

    tag

    Sziasztok!

    Tudom, hogy ez a kérdés nem éppen ebbe a kategóriába való, de kérlek segítsetek!
    -----
    Az lenne a problémám, hogy van nekünk egy Samsung sp47w3hf1x projektoros televíziónk, amin szét vannak csúszva a színek. A három szín teljesen külön van válva egymástól.
    Próbáltam már a Mute 183 menüben állítgatni dolgokat, de nem sikerült ott sem beállítani.

    Szerintetek mi lehet a gond?

  • zengoe

    csendes tag

    válasz domi007 #23 üzenetére

    Értem.

    Érdekességként az Acer hivatalos válasza a kérdésemre az adott készüléknél:

    "Amennyiben a DLP Blu-ray lejátszó beállítható 1280x720 120Hz felbontásra,
    az esetben a projektor kezelni fogja a DLP 3D jelet."

    (Nem tudom, hogy egyébként egy blu-ray lejátszón mit lehet beállítani, mit nem.)

    Sajnos nincs még meg a projektor, mert a cég akitől rendeltem csak 2-3 hét múlva kap. :(
    Így most más cégtől rendeltem meg, itt 2-5 nap között ígérték. Ha minden igaz hétvégére azért meglesz.

    [ Szerkesztve ]

  • domi007

    őstag

    válasz KING1000 #24 üzenetére

    TV kuka...

    Bár szét lehet szedni, megnézni, hogy a szín-ágyúk szétestek-e a benne, vagy elmozdultak-e, illetve hogy látsz-e más rendellenességet belül.

    "̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

  • domi007

    őstag

    válasz zengoe #25 üzenetére

    Najam, ebből valószínűleg annyi következik, hogy náluk is van frissebb firmware, amit rá is raktak már a gépekre, így HDMI1.4-es lett a port rajtuk.

    "̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

  • zengoe

    csendes tag

    válasz domi007 #27 üzenetére

    Remélem így van. Egyelőre még mindig csak várom a projektor megérkezését.
    Első körben vga kártya csere és PC-be való blu-ray olvasóval oldom meg a 3d-t. Ez olcsóbbnak és biztosabbnak tűnik nekem.

  • domi007

    őstag

    válasz zengoe #28 üzenetére

    Ez valóban stabil konfigurációnak tűnik :))

    "̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

  • hdcsaba87

    aktív tag

    Nekem olyan kérdésem lenne ezekkel a projektorokkal kapcsolatban, hogy képesek-e olyan mozgást megjeleníteni mint a mai 100HZ-es TV-k?
    Mivel ezek a projektorok 120 HZ-en mennek, ezért a hagyományos filmek mozgásvilága is változni fog?!

  • domi007

    őstag

    válasz hdcsaba87 #30 üzenetére

    Az a 100 Hz nem ugyanaz, ami ezen projektorok esetében 120 Hz, lásd: [link]

    Amúgy a mozgásvilág tutira nem változhat egyáltalán, hiszen az tök mindegy, a tv hányszor frissíti a képet a kijelzőn, ha a forrásból ugyanúgy 25/23,97 képkocka jön másodpercenként. (Hz semmi köze FPS)

    [ Szerkesztve ]

    "̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

  • hdcsaba87

    aktív tag

    válasz domi007 #31 üzenetére

    Köszi a linket.

    Létezik akkor olyan projektor ami hasonló elmosódásmentes képvilágot kiadni magából?

    [ Szerkesztve ]

  • danyas31

    csendes tag

    válasz zengoe #18 üzenetére

    http://www.nvidia.com/object/3d-vision-requirements.html
    Az x1261-es projektor a legmegfelelőbb,meg is vettem és jóval ólcsóbb!

  • domi007

    őstag

    válasz danyas31 #33 üzenetére

    Igen, de ez a projektor csak XGA felbontású, nem HD.

    Azonkívül szeretnélek megkérni, hogy ne írjál minden percben új hozzászólást, inkább szedd össze a gondolataidat, és egybe írd le amit szeretnél. Ez csak egy jó tanács és kérés lenne, semmi kekeckedést ne sejts mögötte :).

    Amúgy linket beilleszteni az OK gomb alatt található gombok közül a jobbról másodikkal tudsz, Link a gomb neve. Ez azért jó, mert erre kattintani is lehet, szemben azzal amit te küldtél.

    Kösz,
    DOMy

    "̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

  • zengoe

    csendes tag

    (A projektor még nem érkezett meg.)

    Ugye jól gondolom, hogy mindegy melyik cég dlp 3d-s szemüvegét veszem majd meg (pl. Benq cég dlp-s szemüvegével ugyanúgy tudom nézni a 3d-s Acer projektor képét, mintha Acer saját 3d-s szemüvegét használnám)?

    Nem értem a pontos működést a 3d nézésre. Addig értem, hogy 120 Hz (60 Hz bal, 60 Hz jobb szem) jönnek a képek. A szemüveg pedig hasonló frekvenciával működve engedi át a fényt, hol bal, hol jobb szembe. Így érthető a 3d élmény. Amit nem értek, hogy hogyan van szinkronban a szemüveg és a projektor. (Egy szemüveg esetén talán mindegy is (hisz rossz szinkron esetén a projektoron változtatható a bal-jobb kép). Azonban már két, vagy több szemüveg esetén nem mindegy.) Van erre egyszerű válasz? Hol lehet ennek utána olvasni?

  • D.Va

    senior tag

    Hali minden 3D-s arcnak!

    Lenne egy kérdésem, és pár tapasztalatom!

    Kérdés: Tuti hogy a DLP 3D csak ATI HD 5/6-os szérián műxik?
    Azért kérdem mert nekem R4870-em van és régóta 3D-zek vele iz3D driverrel, igaz nem DLP 3D-ben hanem sima piros/kék lencsés stereoscopic módban 22"-os monitoron (Mit ne mondjak -fél óra után jojózik a szemem :Y -borzalom ez a piros/kék izé...)

    Mindenesetre az biztos hogy a 3D-zéshez kell kakaó:
    A gépem:
    MSI-DKA790GX alaplap
    MSI R4870-MD1G VGA
    4 magos Phenom II X4 940 BlackEdition (alapórajelen 3.2GHz + 8MB Total Cache)
    Corsair Dominator 4GB 1066MHz DDR2

    Ez azért nem rossz konfig de bizony sok játék játtszhatatlan, bár érdekes módon nem minden. (Pedig gépigény alapján azt várná az ember.)
    Mondjuk az is igaz hogy 1920*1080-ban játtszom, és szeretem legalább 4x-esen az élsimítást. Ugyebár 3D módban a képet duplán kell kiszámolni a VGA-nak. Már önmagában ettől sírni kezd a gépem, de ha ehhez még megemlítek olyat hogy Crysis - na az valóban KRÍZIS, főleg ha hozzáveszem az ultra graf-moddokat. Na ekkor mindegy ha projektor helyett diavetítőt vesztek! ;] Hisz az is tud kb 4 képkocka per másodpercet! :D
    A Colin Dirt 1 szintén játtszhatatlanul akad kb -15-20FPS- 1080p-ben élsimítással. Még a 2004-es FarCry is igen belassul FullHD 3D-ben 4x élsimuval ilyen 20FPS-re néha, de azért játtszható, csak így azért nehezebb pontosan buksira célozni... De pl az Aassassin's Creed pölö tök zsírul megy fullhd-ban is. Kipróbáltam sok játékot kb a fele jól játtszható.
    Persze könnyít a dolgon ha a projektor 1280*720-as, de azért ehhez is kell 3D-ben kakaó, és hiába 720-as a projó, akkor is szebb képet kapunk ha 1080p-s forrást küldünk neki! (Főleg ilyen részletgazdag gémeknél mint a CrySis.)

    Ja és van egy nagy problémám a 3D-vel: A fókusz az FIX ami sokszor idegesítően gusztustalan ha a fókusztától távolabbi vagy közelebbi pontra nézünk. Hisz sem a szemüveg-sem a projektor-sem a VGA nem figyeli a szemgolyónk mozgását...

  • SimonMágus

    aktív tag

    válasz D.Va #37 üzenetére

    Szia, a piros-kék lencsés megoldáshoz tényleg nem szükséges ötös vagy hatos széria, azok egészen pontosan az AMD HD3D technológiáját támogatják, érdemes utánaolvasni hogy pontosan mit takar és mire is jó ;)

    A DLP 3D-hez 120Hz-es jelet leadó VGA és azt fogadni képes projektor, illetve megfelelő szemüveg kell.

    A gépigény játékoknál tényleg fontos, de ha egy projektor csak 720p natív felbontású, arra hiába tolsz 1080p jelet, azt nem natívan fogja megjeleníteni, hanem interpolálva, így nem lesz tőle jobb a kép. De szerintem 720p-n játszani mindent maxra véve is tökéletes élmény.

    Üdv: SM

  • SimonMágus

    aktív tag

    válasz zengoe #36 üzenetére

    A szinkront a projektor által kibocsátott megfelelő frekvenciájú fehér fény biztosítja, ezért nem kell hozzá semmilyen emitter. A szemüvegen helyezkedik el az érzékelő, ha azt letakarod, akkor nem fog működni a 3D megjelenítés.

    Szerintem is lényegtelen a szemüveg gyártója, bár én azért javaslom a projektorral megegyező márkájút.

  • domi007

    őstag

    válasz SimonMágus #39 üzenetére

    Kösz, ez megvilágította a technológiát mögötte, nem voltam biztos még ebben sem :B :R :R

    "̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

  • zengoe

    csendes tag

    válasz D.Va #37 üzenetére

    Csak az utolsó 3 sorodra reagálnék. A 3D-s filmeket (nem számítógéppel animáltakat) kamerákkal veszik fel. Nyilván az élességet az adott időpontban fontosnak ítélt jelenet szerint fókuszálják. Így valóban máshova tekintve, ha kicsi a mélységélesség és nagy távolságkülönbségek vannak az adott filmkockákon, akkor lesznek életlen részek a képen. Azonban szerintem ennek ellenére is nagy élmény a térbeliség látványa.

    [ Szerkesztve ]

  • domi007

    őstag

    válasz zengoe #42 üzenetére

    [link]

    Más is észrevette ezt a problémát.

    "̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

  • zengoe

    csendes tag

    válasz domi007 #43 üzenetére

    Elolvastam az írást, amelyre a link mutat. Nem tudom az Avatar-t miért csinálták úgy, hogy életlen hátterek vannak. Szerintem az a vélemény, hogy azért mertha minden tűéles lenne a képen az zavaró, életszerűtlen lenne az sántít. Ugyanis a 3D mozikban lévő hatalmas vetítővászont az első sorokból biztosan senki nem látja be teljesen, csak a perifériás látásával. Perifériás látással pedig nem látunk élesen. Ki lehet próbálni, hogy 2D-s képeket nézve az ember mekkora területet lát egyszerre élesen (szemmozgás nélkül!). Kisebbet, mint elsőre gondolnánk.

    Nekem egyébként mindkét szemem jó. Ezért én nagyon élvezem a 3D-t. Az Avatart én nagy élménynek találtam. De a 3D-t nem itt kezdtem, hanem saját fotózással már sok évvel a 3D-s filmek előtt.

    [ Szerkesztve ]

  • lean

    aktív tag

    Elolvastam én is ezt a kis fórumot, sőt az avsforum.com 3D HTPC FAQ részét is (ott valami ricabullah a nagy guru ebben)
    Szóval részben tiszta nekem ez a 3D-s ügy, főleg a 3D Bluray-ek nem.Mi van akkor ha merevlemezről játszom le a 3D BD- filmet(nálam ez lenne a fő profil+játékok)? eltérőek a vélemények, avsforumon azt irta a totalmedia services fickó (Jason) h file modba elvileg működhet ati 5xxx kártyával is (ATi hivatalos oldalán csak a 6xxx széria támogatja a BD3D-t.
    Egyébként nekem "csak" a projektor hiányozna, sőt ki is próbáltam lejátszani a Kaptár 3D-t, TMT3 3D pluginnel, és a TV-n (Samu LE40B550) olyan elmosódottan jelent meg a kép mintha 3D-ben játszotta volna le... :) (persze DLP szemüvegem nincs), meg a TV sem 120Hz-es...
    Ati 5xxx támogatja az iz3d-vel azokat a játékokat amit az NVIDIA a 3D visionnal?van ott vagy 400 játék...
    Az Acer 5360-nak van alternatívája hasonló árban?
    Várjak a VGA cserével?pl 6850re? :F

    [ Szerkesztve ]

    no cross no crown

  • D.Va

    senior tag

    válasz SimonMágus #38 üzenetére

    Hát nekem marad végül a piros-kék szutyok mert végül nem 3D-s projit veszek hanem normál FullHD-set... De így legalább nem kell lecserélnem a 4870-emet. :D

  • D.Va

    senior tag

    válasz zengoe #42 üzenetére

    Igen igazad van, filmnél tényleg jó a 3D-zés, mert 8már csak azobjektívek miatt is) ott nagyon jó a fókuszon kívüli távoli/közeli elmosódás, szóval filmeknél nagyon jól lehet "irányítani" a néző fókuszát. :R

    Viszont játéknál ez leehetetlen. Ott nagyon sz@r ez a dolog. Pl a Lara Croft And The Guardian Of Light-ban is az átvezetőknél nagyon pengén megcsinálták a fókuszokat, csk mivel az egész kép éles, nincs a figyelem az adott fókuszra terelve. Én meg osztán bambulós típus vagyok, (nem mindíg Lara melleire fókuszálok :D , mert néha a seggére :DDD )

    Viccet félretéve játéknál ez így ezért gáz. És nem csak itt, -itt még hagyján, de pl ott az NFS. Ott aztán pásztázik a tekintet. Egyszer az autót nézem, egyszer a kicsit távolabbi rendőrt, máskor meg egészen a messzeségbe a kanyarívre koncentrálva... Mivel a fókusz az autón van, a távoli kanyarból lazán kettőt látok... Ennek így nincs értelme... Inkább idegesítő mint szórakoztató. Nekem legalábbis.

    Legalább FPS-eknél megtehetnék azt a fejlesztők (nem tom hogy nem jutott még egyiknek sem eszébe...) hogy mindíg automatikusan arra állítódjon a fókusz amerre a célkereszttel mutatok. És akkor nem bénázás lenne a CS3D sem. :P FPS-ben a legfontosabb úgyis a célkereszt irányában lévő tartalom...

    ___
    Am lenne egy tökéletes megoldás: (addígis amíg nem jutunk oda hogy az agyunkkal irányítjuk a gépeket...)
    Mégpedig, egy kameraszerű valami, vagy érzékelő a fejünk elé (vagy monitor tetejére) ami figyelné a szemünk apró mozgásait, és annak irányába állítaná a fókuszt az engine. Nem lehetetlen megcsinálni egy ilyen kütyüt csak nyilván -a precízség mellett- marha drága lenne -nem venné senki... :))

  • domi007

    őstag

    válasz lean #45 üzenetére

    A fájlban tárolt BD 3D film lejátszása semmiben nem különbözik egy akármilyen film lejátszásától, ergo mehet HDMI 1.3-on, és támogatja az 5xxx széria stereoscopic playerrel (már ha a stereoscopic player megeszi a BD 3D fájlokat) szerintem.

    "̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

  • priti

    addikt

    válasz domi007 #48 üzenetére

    Sziasztok

    Szintén 3D párti vagyok. Nekem is úgy jött le, hogy a HDMI 1.4 a BD lejátszók esetén játszik, PC-nél teljesen felesleges.
    Én is az Acer 5360 alternatívái után nyomozok. Nekem a vetítési távolságával van gondom. Ennek a típusnak egyértelműen gyengéje ez a dolog. Az odáig oké, hogy egy nagy nappaliba beteszed fixre, de a tartalom miatt én szeretném mobilizálni és adott esetben kisebb szobába elvonulva is használni, tehát olyan 3-4 méterről vetíteni. A specifikáció szerinint 3 méter távolságból durván 2 méteres képátlót vetít, ami 16:9-ben 1méter magas képet jelent, viszont a legtöbb film 16:9-ben még szélesvásznú is így még levesz ebből az 1 méteres magasságból alul-fölül, emiatt nagyon vékonykának érzem az elérhető hasznos képméretet. Minden más speckó szerintem tök elég.

    Hardverlesen

  • lean

    aktív tag

    válasz domi007 #48 üzenetére

    TMT3-al támogatja-e?de akkor fog ez kiderülni van egy olyan sejtésem, ha meglesz a projektor...

    no cross no crown

Új hozzászólás Aktív témák