Új hozzászólás Aktív témák

  • zengoe

    csendes tag

    Örömmel láttam, hogy 3D témában más is nyitogat projektor ügyben. Ez ügyben kérnék segítséget, tanácsot. Teljesen tapasztalatlan vagyok a kérdésben. Projektort kívánok venni, amelynek fő (hivatalos) feladata a prezentáció lenne, azonban szívesen használnám filmnézésre is. 3D felhasználási terület engem két szempontból érdekel. Egyik 3D filmek. Másik, hogy régóta vannak fényképezési próbálkozásaim 3D-ben (digitális éra előtt diapozitívet szerettem), így most a projektorok fejlődésével egy régi álmom teljesülhetne. Több projektor műszaki adatlapját, felhasználói könyvét megnéztem, de nehezen igazodok el, hogy minek mi a jelentősége.
    Kinéztem az Acer P1303W, valamint Acer H5360 projektorokat. Az előbbi prezentáció szempontjából tűnik jobbnak, a második pedig elvileg házimozizásra lett kitalálva. Az előbbi támogatja a DLP 3D technikát, de a nVidia 3D Vision technikát nem. Az utóbbi projektor mindkettőt támogatja.
    Kérdéseim:
    1. Van-e számomra a fenti két 3D-s felhasználási szándék szempontjából jelentősége a nVidia 3D Vision technikának, vagy nélküle is boldogulok?
    2. Két fénykép (bal és jobb szem) esetén, hogyan tudom használni a 3D projektorral a 3D-s képeket? (Eddig szoftveres átalakítás után kétszínű szemüveggel néztem a digitális képeket PC-n, illetve dia esetén spéci házikészítésű eszközöket készítettem anno.)
    3. Szubjektíve, melyik projektort (vagy mást) választanátok? (Bár nem tartozik a topichoz szorosan, örülnék a meglátásoknak.)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák