Új hozzászólás Aktív témák

  • D.Va

    senior tag

    Hali minden 3D-s arcnak!

    Lenne egy kérdésem, és pár tapasztalatom!

    Kérdés: Tuti hogy a DLP 3D csak ATI HD 5/6-os szérián műxik?
    Azért kérdem mert nekem R4870-em van és régóta 3D-zek vele iz3D driverrel, igaz nem DLP 3D-ben hanem sima piros/kék lencsés stereoscopic módban 22"-os monitoron (Mit ne mondjak -fél óra után jojózik a szemem :Y -borzalom ez a piros/kék izé...)

    Mindenesetre az biztos hogy a 3D-zéshez kell kakaó:
    A gépem:
    MSI-DKA790GX alaplap
    MSI R4870-MD1G VGA
    4 magos Phenom II X4 940 BlackEdition (alapórajelen 3.2GHz + 8MB Total Cache)
    Corsair Dominator 4GB 1066MHz DDR2

    Ez azért nem rossz konfig de bizony sok játék játtszhatatlan, bár érdekes módon nem minden. (Pedig gépigény alapján azt várná az ember.)
    Mondjuk az is igaz hogy 1920*1080-ban játtszom, és szeretem legalább 4x-esen az élsimítást. Ugyebár 3D módban a képet duplán kell kiszámolni a VGA-nak. Már önmagában ettől sírni kezd a gépem, de ha ehhez még megemlítek olyat hogy Crysis - na az valóban KRÍZIS, főleg ha hozzáveszem az ultra graf-moddokat. Na ekkor mindegy ha projektor helyett diavetítőt vesztek! ;] Hisz az is tud kb 4 képkocka per másodpercet! :D
    A Colin Dirt 1 szintén játtszhatatlanul akad kb -15-20FPS- 1080p-ben élsimítással. Még a 2004-es FarCry is igen belassul FullHD 3D-ben 4x élsimuval ilyen 20FPS-re néha, de azért játtszható, csak így azért nehezebb pontosan buksira célozni... De pl az Aassassin's Creed pölö tök zsírul megy fullhd-ban is. Kipróbáltam sok játékot kb a fele jól játtszható.
    Persze könnyít a dolgon ha a projektor 1280*720-as, de azért ehhez is kell 3D-ben kakaó, és hiába 720-as a projó, akkor is szebb képet kapunk ha 1080p-s forrást küldünk neki! (Főleg ilyen részletgazdag gémeknél mint a CrySis.)

    Ja és van egy nagy problémám a 3D-vel: A fókusz az FIX ami sokszor idegesítően gusztustalan ha a fókusztától távolabbi vagy közelebbi pontra nézünk. Hisz sem a szemüveg-sem a projektor-sem a VGA nem figyeli a szemgolyónk mozgását...

Új hozzászólás Aktív témák