Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • SimonMágus

    aktív tag

    válasz D.Va #37 üzenetére

    Szia, a piros-kék lencsés megoldáshoz tényleg nem szükséges ötös vagy hatos széria, azok egészen pontosan az AMD HD3D technológiáját támogatják, érdemes utánaolvasni hogy pontosan mit takar és mire is jó ;)

    A DLP 3D-hez 120Hz-es jelet leadó VGA és azt fogadni képes projektor, illetve megfelelő szemüveg kell.

    A gépigény játékoknál tényleg fontos, de ha egy projektor csak 720p natív felbontású, arra hiába tolsz 1080p jelet, azt nem natívan fogja megjeleníteni, hanem interpolálva, így nem lesz tőle jobb a kép. De szerintem 720p-n játszani mindent maxra véve is tökéletes élmény.

    Üdv: SM

  • zengoe

    csendes tag

    válasz D.Va #37 üzenetére

    Csak az utolsó 3 sorodra reagálnék. A 3D-s filmeket (nem számítógéppel animáltakat) kamerákkal veszik fel. Nyilván az élességet az adott időpontban fontosnak ítélt jelenet szerint fókuszálják. Így valóban máshova tekintve, ha kicsi a mélységélesség és nagy távolságkülönbségek vannak az adott filmkockákon, akkor lesznek életlen részek a képen. Azonban szerintem ennek ellenére is nagy élmény a térbeliség látványa.

    [ Szerkesztve ]

  • priti

    addikt

    válasz D.Va #56 üzenetére

    Az én olvasatomban úgy néz ki a történet, (de senki ne legyen rest leugatni, ha tévedek) hogy maga a kivetített kép mindig a projektor natív felbontásában van. Van a projektorban egy képleképező elektronika ami a bemeneten kapott jelet alakítja át a projektor natív felbontására. Ha a projektorra adott kép felbontása egyezik a projektor natív felbontásával ezen elektronika nem végez fel vagy le konvertálást (ami mindig jár adatvesztéssel azaz a kép minőségének romlásával, ezért a legszebb a projektor natív felbontásával egyező felbontású jelet vetíteni) így az elektronika minősége nem játszik szerepet abban, hogy mennyire lesz pixeles a kép és mennyire nem, szerepe a színkezelésre és egyéb képjavító funkciókra redukálódik, amik egyébként menüből szintén letilthatók többségükben.
    A különböző célra fejlesztett elektronikák alapvető különbsége a képátalakítás és színkezelés minősége, különös tekintettel a fel-le konvertálásra, amikor egy a natív felbontás alatti-feletti febontású képet méretez át, nagyít fel a kivetített natívra. A házimozira fejlesztett képleképező elektronikában inkább az a jó, hogy a natívtól eltérő felbontású jelet sokkal alacsonyabb veszteséggel tudja átalakítani vetíthetőre, mint a data verziók, illetve segítségével a natív felbontásnál jóval magasabb felbontást is tud fogyasztani a projektor a bemenetén, azaz megeszi a fullHD-t is akár úgy, hogy a natív felbontáson felüli képinformációt nem 100% dobja el, hanem felhasználja a színkezelés, élsimítás stb. javítására, tehát mielőtt eldobja azt a pixelt beleszámolja különböző algoritmusokkal a képbe. RARA-nak szerintem azért volt pixeles a nagy kép, mert a natív felbontás volt túl alacsony 800x600, vagy akár 640x480 -ehhez ismerni kéne a projektort- egyrészt, továbbá lehet hogy használt rossz minőségű elektronikát digitális képátméretezést valamilyen zoom-os nagyítást ami mégtovább rontotta a minőséget.

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz D.Va #55 üzenetére

    Én a számítógépen szeretném beállítani a képet, színeket, mindent. Tehát azt szeretném, hogy lehetőleg egyáltalán ne nyúljon bele a projektor semmibe így nem érzem prioritásnak, hogy a projektor házimozis legyen, egy DVD játszós megkergetés esetén nyilván fontosabb, de így hogy a VGA meghajtóban tudom variálni a VIDEO kimenetet nem feltétlen. A projektor menüjében is mindent offolni szeretnék. Zoom-ot sem akarok használni, ezért engem a valós képméret izgat igazán. Elég vizuális vagyok, nem nagyon sikerül elképzelni, hogy ha a számítógép VGA kimenetét beállítom a 16:10-es natív felbontására a projektornak és megkapom kivetítve a windows asztalt a lehető legszebben majd így dobom ki a VLC playert teljes képernyőre és vetítem a 16:9-es HD filmet a hasznos képméret változik e egyáltalán mérhetően :U Elvileg ugye keskenyebb na de a fix méretű monitoron. De a projektor a 16:10 arány miatt eleve magasabb képet vetít. Szóval az nem mindegy ill. abban nem vagyok biztos, hogy keskenyebb lesz a film ami izgat, vagy a film ugyanakkora marad csak szélesebb semmit vetít a "vászon alá és fölé" ami meg nem izgat.

    Hardverlesen

Új hozzászólás Aktív témák