Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • homeoffice76

    tag

    Jelenleg T-Home Sat TV-m van, 3 TV-n, kicsivel több, mint 5e Ft-os havidíjért. Elégedett vagyok a szolgáltatással, még az ügyfélszolgálat meg a weboldaluk is okés, de jól jönne a DigiSport és a DigiSport Plusz. Ha hasonló színvonalat kapnék a Digitől, akkor persze az is, hogy náluk csak 3.600,- Ft a legnagyobb műholdas csomag, 3 beltérivel. Nézzük, mi történt velem, a szolgáltatóváltás ügyében kifejezetten elszánt téhomos előfizetővel!

    Tegnap nézem a digi weboldalán az alábbi részt, és ezt olvasom: "A szolgáltatás maximum 2 televízión vehető igénybe. A készülék(ek)et az Előfizető megvásárolhatja, vagy bérelheti."

    Felhívom azért az ügyfélszolgálatot, ahol hosszú-hosszú percekig tart, mire eljutok az ügyintézőig (téhómnál ez feleennyi ideig sem tart, pedig nem tudom fejből a menütérképet, éves átlagban max. egyszer hívom őket), közben az automata is közli velem, hogy itt csak 2 TV-s előfizura van esélyem. Mondom nem rakom le, mert ezeknél állítólag minden elképzelhető, és lőn! Azt mondja az ügyfélszolgálatos, hogy ha jan. 1-jén indult volna a 3 beltéris megrendelés lehetősége, akkor értené, hogy fals infó szerepel az oldalukon és az ügyfélszolgálatuk telefonautomatájának felvételén is (megjegyzem, én akkor sem érteném), de így, hogy 2011. nov. 1-je óta (!!!) tart az akciójuk, így nem érti, de szól az illetékeseknek és javítani fogják. A telefonos ügyfélszolgálatukat nem hívtam fel újra (a fene sem fogja megint percekig hallgatni az automatát), de a weben (egyelőre legalábbis) nem javították a bénaságukat. Az milyen szolgáltató, amelyik vevőriasztó álinformációkat tesz közzé saját magáról a neten, és amikor szól nekik egy potenciális ügyfelük, hogy ki kellene javítani, akkor is sz@rik rá???

    Fentiekhez járult még, amit ma itt a fórumon olvasgattam, jelesül: a műholdas szolgáltatók közül a Digié a leggyengébb minőségű szolgáltatás, ami nemcsak képminőségben, de viharok idején adáskimaradásban is jelentkezik (erről többen és többször is írtatok), amit viszont én a T-Homenál évek alatt talán egyszer tapasztaltam, amikor elment az áram! :) Szóval aki a 2 sportcsatorna miatt ügyfelük, azt értem is, meg nem is, de én más, mellettük szóló érvet nem látok, ez pedig nekem édeskevés. A kábeles szolgáltatásuk persze külön történet, AZONNAL digis tévére és netre váltanék, ha szolgáltatnának nálunk.

    Fentieket egyrészt azért írtam le, hogy más is lássa az olcsóbb szolgáltatás általam megtapasztalt/másoktól olvasott árnyoldalait, másrészt pedig azért, mert szívesen meghallgatom azok véleményét, akik nem értenek egyet valamivel, amit képernyőre vetettem. Továbbmegyek: kifejezetten örülnék neki, ha valaki meggyőzne arról, hogy érdemes a Digi műholdasára váltani, hisz havidíjcsökkenés mellett lesz 2 jó kis sportcsatornám, és az adás minőségével sem lesz gondom!

    Más: komplikált dolog mérni azt, hogy az adás mekkora sávszélességen és bitrátával érkezik? TV-tuner kártyával felszerelt sztg kell hozzá, vagy egyéb? Teljesen alulinformált vagyok a témakörben. A válaszokat kösz előre is!

    [ Szerkesztve ]

  • homeoffice76

    tag

    válasz Rick4 #7613 üzenetére

    Egy 32"-os lcd, egy 24"-os monitor, és egy régi, 55 cm-es Grundig CRT működik nálunk. Utóbbi mondjuk már nem sokáig, mert vagy 10-szer be kell kapcsolni, mire "megmarad" a kép. Talán az utóbbin nem lenne gond a képminőséggel, amíg még be lehet kapcsolni! :-)

    Más: tegnap elfelejtettem írni, hogy kipróbáltam a műholdas digit (egy családtagnak van, nem messze tőlem), és észrevettem egy szarvashibát. Nem tudom, hogy csak a szoftverfrissítés hiánya okozza, vagy sztenderd probléma (ha valaki tudja, megírhatná). A lényeg: ha a Sat TV-men a távirányítón nyomok egy OK-t, majd az iránygombokkal "barangolok", és 20 csatornával arrébb, mint amit épp nézek, nyomok egy jobbra lépést, akkor meg tudom nézni azt is, hogy mi lesz az adott csatornán a következő műsor. Ugyanezt kipróbáltam a digi műholdasán is, az eredmény a következő: az éppen nézett csatornán egynél többet is tudtam előre lapozni (ez jobb, mint a Sat TV esetében), de ha "arrébbmentem" 1-2 csatornával és ott próbáltam megnézni a következő műsorszámot, akkor visszaugrott az épp nézett csatornára. Szóval nézed a digisportot, az OK gombbal előhívott kis menüben átváltasz a digisport pluszra, ahol 2 perc van hátra abból, ami épp megy, de te nem tudod megnézni, mi következik utána. Óriási balfékség, de simán elképzelhetőnek tartom, hogy bekötés óta nem frissítették a szoftvert a set top boxon, szóval emiatt csak feltételesen ekézem őket.

    Kiegészítés: igyekszem alaposan körbejárni a témát, és ma volt egy kis időm telefonálni, így rácsörögtem az Invitelesekre is. Az ügyfélszolgálat hosszú ideig tartó csengetés után sem volt elérhető, az értékesítés viszont gyorsan, és nagyon segítőkészek is voltak. Elmondtam nekik, hogy most 60 Mbit/s-os netem van a UPC-től és családi csomagom a T-Hometól, Sat TV formájában, 3 STB-vel, összesen kb, 10.500,- Ft-ért. A hölgy válasza a következő volt: 5x TV-csatornát és 15 Mbit/s-os netet tudnak adni, mindez 3 beltérivel 15.450,- Ft / hó!!! Invitel-területen, negyedére csökkentett internetes sávszélesség mellett!!! Miközben 1 szolgáltatóhoz vinném az előfizetéseimet, amik most 2-nél vannak, tehát elvileg csomagkedvezményt is kapnék. Röhej. Még annyit sikerült kideríteni, hogy építik az optikájukat, és azon egyedi ajánlatként 10e Ft alá is tudnának menni, de a mi utcánkban sajnos nem elérhetőek. Akinél túrják a földet, az mindenképp hívja őket és kérjen kétszer jobb ajánlatot annál, mint ami jelenleg van neki - meg fogja kapni, kellenek nekik az új ügyfelek, drága az optikaépítés.

    [ Szerkesztve ]

  • homeoffice76

    tag

    válasz homeoffice76 #7614 üzenetére

    Bocsánat, kiegészítés az inviteles témához: az előbb említett árajánlatuk IPTV-re szólt, ami azért valószínűleg előrelépés lenne a jelenlegi műholdasomhoz képest. De akkor is nevetséges, hogy negyedakkora nettel 50%-ot rá kellene dobnom a jelenlegi havidíjamra.

    Digitális kábeltévével (nem IPTV!!!), 1 STB-vel és 10 Mbit/s-os nettel kerülnének 10.580,- Ft-ba havonta, ami több, mint amit jelenleg kétfelé fizetek, pedig tartalmaz 1.400,- Ft csomagkedvezményt is. Mindez 6-odára csökkentett internet-sávszél és kettővel kevesebb STB mellett. Ezeknek nincs a marketingosztályukon árazó kolléga?!?!?

    [ Szerkesztve ]

  • homeoffice76

    tag

    válasz v.attis #7616 üzenetére

    Újabb ellenérv a Digivel szemben, ha nem megy náluk a Prizma! Hol nézném a Rém rendes családot? :)

  • homeoffice76

    tag

    Gyerekek, a Digi műholdasa tényleg mindenhol, mkinél ekkora fos? Miközben ez az egy szolgáltatásuk érhető el mindenhol? Ezek hülyébbek, mint az invitelesek, akikről fentebb írtam - már elnézést a kissé erős megfogalmazásért.

  • homeoffice76

    tag

    válasz Rick4 #7648 üzenetére

    Igazad van, és ha egymás mellé tesszük a 2 dolgot, amit írtál a Digiről (minden jó sporteseményt adnak + a fos minőség miatt nem tudnak dinamikusan bővülni), akkor azokból az következik, hogy zsákutcában vannak. Ugyanis a jelenlegi előfizetői létszámuk mellett a sportesemények által termelt reklámbevétel nem lehet elegendő az események jogdíjára. Ha az lenne, akkor a Sport TV rájuk licitált volna minden téren, ugyanis sokkal több előfizetőhöz jutnak el, ezáltal sokkal drágábban értékesíthetik a reklámperceket, mégis azt mondták, hogy annyiért már nem éri meg nekik, amennyit a Digi rááldozott. Ahhoz meg utóbbi túl kis cég, hogy "kivéreztesse" a 2 nagyot. Szóval nem tudom, mennyibe kerülne a nagyobb sávszélességen és bitrátával történő közvetítés, de biztos vagyok benne, hogy nemcsak engem tart vissza a gyenge minőség a váltástól. Pedig havonta kb. 1.600,- Ft-tal még olcsóbbak is lennének, mint most a Sat TV.

  • homeoffice76

    tag

    válasz Anubis_9 #7645 üzenetére

    Kösz az infót, engem ez a fórum győzött meg arról, hogy ne váltsak Digire (meg a béna ügyfélszolgálatuk és weboldaluk, amiről az első, 7612-es hsz-emben írtam).

    [ Szerkesztve ]

  • homeoffice76

    tag

    válasz Rick4 #7651 üzenetére

    Ezért (is) zsákutca a történet. Amúgy fejlesztés esetén minden előfizetőjükre ráverhetnének havonta egy ezrest, és még akkor is ők lennének a legolcsóbbak. Nem tudom, mennyibe kerülnének a fejlesztések, nem értek hozzá, de előfizetőnként havonta ezer Ft azért nem kis pénz, pláne, ha jönnének újak is. De aki túlköltekezik, hogy minden sporteseményt adhasson, az persze nem ugrálhat.

  • homeoffice76

    tag

    válasz Rick4 #7653 üzenetére

    Én 3 beltérivel számoltam, ez esetben bőven beleférne a Diginek az 1.000,- Ft-os emelés, mert náluk csak plusz 600,- a plusz 2 db. De akkor emeljenek csak 800,- Ft-ot előfizetőnként, az is nagyon komoly bevételnövekedés, amiből lehet hitel nélkül fejleszteni, és akkor még mindig mindenféle beltéri darabszámnál ők a legolcsóbbak, mindezt úgy, hogy a 2 sportcsati miatt az övék a legvonzóbb csatornakiosztás. Sztem hülyék, ha ezt nem látják, de különösebben nem érdekel, a számomra érdekes meccsek közvetítéseit nézem neten vagy más csatornán, az egyéb műsorokat meg a Sat TV-n (amiből lehet, hogy UPC Direct lesz, még nem tudom).

  • homeoffice76

    tag

    válasz Anubis_9 #7660 üzenetére

    Hát, a fél karomat odaadnám egy olyan szolgáltatónak, amelyik jó minőségben közvetít, ráadásul szerepel a kínálatában a Digisport és a Digisport plusz is! Mindenki költözzön Zircre!!! Van arborétum is, meg fasza TV-szolgáltató is. Mi kell még? Tengerpart? :DD

    [ Szerkesztve ]

  • homeoffice76

    tag

    válasz Watt25 #7669 üzenetére

    Szerintem nem kell feltétlenül DVB-S tuner, hisz a STB-ot kötöd a sztg-re, aminek többféle kimenete is van. A téhómos sat TV-hez kapott STB-k pl. hdmi-, scart- és rca-kimenettel (utóbbi csak hang) is rendelkeznek, az enyém hdmi-n csatlakozik a monitoromhoz és scart-rca átalakítóval plusz egy rca videókábellel egy usb-s digitalizálóhoz, hogy sztg-en keresztül is tudjam nézni az adást (meg persze az rca-s hangkimenet csatlakoztatva van a hangfalamhoz). Én nem tudom megcsinálni a kért mérést, mert a kemény 4e Ft-ba kerülő digitalizálóm érezhető minőségromlást okoz (ha élvezhető minőségben akarok nézni vmit, nem csak a háttérben megy a TV, mint most, akkor a monitorom hdmi-bemenetére váltok).

    A lényeg: bármelyik, s-video, rca- vagy hdmi-bemenettel rendelkező tuner alkalmas az általad kért mérésre, amennyiben utóbbi előfeltétele az, hogy minőségromlás nélkül a sztg-re kerüljön az adás. Én is kíváncsi lennék a dologra, kérdeztem is már itt, hogy hogyan lehet ilyen mérést csinálni, de nem válaszolt senki.

    [ Szerkesztve ]

  • homeoffice76

    tag

    válasz Watt25 #7676 üzenetére

    Ha hdmi- vagy s-video kábelen, minőségromlás nélkül juttatom el a képet egy tv tunerkártyába, akkor is változtatok a bitrátán? De akkor a TV-re, monitorra átvitt kép esetében is ezt tenném.

    Nem vagyok szaki a témában, nem is akarok vitatkozni, csak még nem győztél meg! :)

  • homeoffice76

    tag

    válasz Rick4 #7818 üzenetére

    OFF

    Jé, hogy mekkora arrogáns tirpákok írkálnak errefelé... Barátom, te - ezek szerint - bejártál egy utat kis helyről nagy helyre, sikeresnek érzed az életpályád, és emiatt meg vagy győződve róla, hogy aki nem hasonlóan, ne adj' Isten fordítva jár el, mint te, az mind "síkhülye"? És ha tojástermesztésből fog élni a srác, mellette meg mondjuk benzinkutas lesz, hogy legyen egy kis fix jövedelme is, akkor mi van? Le kell oltani? Ez igen, intelligens fiú vagy! :(

    ON

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák