2016. május 30., hétfő

Gyorskeresés

(#14951) frovery válasza chop (#14950) üzenetére

frovery
(senior tag)

Csinálj egy gyári visszaállítást, majd egy teljes keresést. Megkell találja.

(#14952) Voice24

Voice24
(senior tag)

Azért elég hektikus kis jószágok ezek a Kaonok. Az egyikre beállítottam a párom kedvéért felvételre a Szulejmánt, egy 16 gigás 3.0-ás pendrive van rádugva. Korábban nem volt ezzel semmi gond, de most, hogy ellenőrizni akartam, megvan-e a felvétel, be sem tudtam kapcsolni, úgy le volt fagyva. Csak az áramtalanítás segített rajta, és természetesen nem volt meg a felvétel.
Ahogy nézegetem a fórumot, nincs kibékülve a kicsike az adathordozókkal... ;]

(#14953) chop válasza frovery (#14951) üzenetére

chop
(őstag)

Igazabol csak az a kerdes, hogy az elkepzelheto-e, hogy ennek a ket csatornanak erosebb lehet a jele, mint a tobbi HD csatinak? Mert, ha nem, akkor valoban be kene elobb-utobb jonnie az osszesnek.

(#14954) berbatov2 válasza chop (#14953) üzenetére

berbatov2
(senior tag)

Hagyd bekapcsolva es nemsoka felajanl egy frissitest, es ha minden igaz akkor megerkeznek majd a hd csatik is.

(#14955) luke30 válasza Pazolini (#14837) üzenetére

luke30
(lelkes újonc)

Köszönöm a választ, lecseréltem a JETFLASH 790 -est egy Sandisk Cruzer Extreme 64GB pendrivera, és így már tökéletes a felvétel HD adásoknál is.
Már csak az dühít hogy a KAON -on a Eurosport 1-2 HD-nál nagyon nem akar működni az EPG (max. az épp sugárzott műsor látszik) így kénytelen vagyok az SD csatornákról felvenni az adásokat(ott persze az egész napi műsort látom).

(#14956) frovery válasza luke30 (#14955) üzenetére

frovery
(senior tag)

Az sd és a hd csatorna műsora tök ugyanaz. Megnézed az sd-n, mikor kezdődik és manuálisan (nem epg-ből) beállítod a hd-ról a felvételt. :K

(#14957) luke30 válasza frovery (#14956) üzenetére

luke30
(lelkes újonc)

Persze,csak hajnalban sietve nem volt időm. :(

(#14958) frovery válasza luke30 (#14957) üzenetére

frovery
(senior tag)

:R

(#14959) luke30 válasza frovery (#14958) üzenetére

luke30
(lelkes újonc)

24 órában dolgozom és ilyenkor 6-8 műsort veszek fel(foci), hajnalban sokkal gyorsabb (lenne) EPG -ből beprogramozni mint manuálisan.

(#14960) frovery válasza luke30 (#14959) üzenetére

frovery
(senior tag)

Ez igaz de a Digi sosem volt híres az epg-jéről. :U

(#14961) AtHoS válasza luke30 (#14959) üzenetére

AtHoS
(PH! kedvence)

"hajnalban sokkal gyorsabb (lenne) EPG -ből beprogramozni mint manuálisan."

Nem hajnalban más módszer "lenne" a gyorsabb? ;]

ui. Bocs, ezt nem lehetett kihagyni :R

Vistaboy: "Nem kell, ugyanis nem lesz DNF-em. A demó alapján felejtős" válasz rá KKaresz45-től: "Ez van, ha gyorsan összecsapnak valamit"

(#14962) luke30 válasza frovery (#14960) üzenetére

luke30
(lelkes újonc)

Kábeles Digi-nél nincs ilyen probléma, ott tudok napokra előre is programozni.

(#14963) Pazolini válasza luke30 (#14955) üzenetére

Pazolini
(senior tag)

Ezek szerint bizonyos pendrive-okat gond nélkül eszi, másokat meg kiokád a Kaon kisszörny. ;]
Amúgy is, más célra is kiváló, extrém gyors és megbízható pendrive ez, és még viszonylag olcsó is. Jó döntés!

(#14964) luke30 válasza Pazolini (#14963) üzenetére

luke30
(lelkes újonc)

Nálam a Transcend és a Sandisk -el sem volt semmi probléma, 2 hónap alatt semmi hibát nem vettem észre a KAON működésében, azon kívül persze hogy a JETFLASH 790 re nem lehet zökkenőmentesen rögzíteni.

(#14965) hzsolee

hzsolee
(fanatikus tag)

Sziasztok!
Akinek hyundai a beltéri egysége, elárulhatná milyen gombokkal jön be az a kép ahol a csatornák sok kis képben jelennek meg? Egyszer sikerült behozni amikor ráfeküdtem a távirányítóra......

(#14966) yanna válasza hzsolee (#14965) üzenetére

yanna
(senior tag)

Ismételt ráfekvés nem segít? ;]

(#14967) hzsolee válasza yanna (#14966) üzenetére

hzsolee
(fanatikus tag)

Próbáltam párszor de nem sikerült :)

(#14968) Winnie The P

Winnie The P
(senior tag)

Hali!
Gondolom másnál is eltűnt a Sportklub? Azt lehet-e tudni, hogy lesz-e valami helyette?

ASRock M3A785GM|Phenom II X4 955BE|Deepcool Gammaxx200T|Kingston HyperX 2*4 Gb 1333Mhz|Gigabyte R7 370 OC|Samsung F3 500Gb|Chieftec 450W|LG Flatron W1934S|Windows 7 Home Premium 64bit|ESS9

(#14969) Atomantiii válasza Winnie The P (#14968) üzenetére

Atomantiii
(senior tag)

A sportklub megszűnt teljesen.

(#14970) Winnie The P válasza Atomantiii (#14969) üzenetére

Winnie The P
(senior tag)

Köszi, és azt lehet tudni, hogy lesz-e valami helyette?

ASRock M3A785GM|Phenom II X4 955BE|Deepcool Gammaxx200T|Kingston HyperX 2*4 Gb 1333Mhz|Gigabyte R7 370 OC|Samsung F3 500Gb|Chieftec 450W|LG Flatron W1934S|Windows 7 Home Premium 64bit|ESS9

(#14971) Atomantiii válasza Winnie The P (#14970) üzenetére

Atomantiii
(senior tag)

Nem olvastam semmit sem róla, hogy lenne helyette más. Ez esetben más a dolog, mert nem a szolgáltató vette ki, hanem maga a csatorna fejezte be a sugárzását.

(#14972) Flashget

Flashget
(Jómunkásember)

Háromszor számoltunk utána, mivel nem hittünk a szemünknek, de igaz, 5 éve nem látott mértékű növekményt ért el a DIGI, mellyel magasan nyerte a hónapot.

2016. márciusi DTH előfizetői számok

(#14973) Ghostman78

Ghostman78
(senior tag)

12 év után ma váltottam upc directről digi műholdra. Kaon HD beltérit kaptam , 90-es tükörrel.
Első blikkre ugyan az a kép minőség mint UPCnél.
Mit érdemes tudni a szolgáltatásról esetleg ? :DDD
anélkül hogy átolvassak 14ezer hozzászólást :D

az uccsó adót hogy lehet elővarázsolni ? ;]
külön előfizetéses ?

(#14974) Drexler válasza Ghostman78 (#14973) üzenetére

Drexler
(tag)

23óra után meglátod.alapból 0000 a kódja

A fecske egy költöző madár olyan, mint a gólya, csak sokkal kisebb és nem hasonlit rá !!!

(#14975) Voice24

Voice24
(senior tag)

A digifilm alapból mindenkinél akadozik a filmek nagy részénél, vagy csak nálam van valami gubanc? Egy sokmozgásos filmnél elég zavaró tud lenni a néhány másodpercenkénti megakadás.

(#14976) yanna válasza Drexler (#14974) üzenetére

yanna
(senior tag)

Nálam nappal is jön. :DDD :D :DD

(#14977) dsd1 válasza Ghostman78 (#14973) üzenetére

dsd1
(tag)

Szerintem még mindig él rá az hogy külön kérésre átállítják nonstopra, tehát nem kell a falat kaparni míg végre eljő a 23 óra :-D
De a PIN kód akkor is kell hozzá (hálistennek)

Ha HD felvételt akarsz a PVR-en, akkor a legjobb megoldás a külső HDD, mert a pendrivokkal eléggé különböző tapasztalokat szereztek a fórumtársak. Futó felvétel esetén csak az azonos transzponderen futó csatornákra tudsz átkapcsolni.

(#14978) yanna válasza Voice24 (#14975) üzenetére

yanna
(senior tag)

Most belenéztem, lőttek mint az orosz katonák, semmi nyoma akadásnak.

(#14979) Pumma válasza dsd1 (#14977) üzenetére

Pumma
(PH! kedvence)

Csak addig kell PIN kód amíg ki nem kapcsolja a menüben.

Xiaomiiiiaaaaúúúú

(#14980) Voice24 válasza yanna (#14978) üzenetére

Voice24
(senior tag)

Én akkor már mást néztem, de ami 20 órakor volt, az akadozott rendesen. De pl. ami most megy (Kicsi kocsi), az nem akad. Nem tudom, mitől függ a dolog.

(#14981) dsd1 válasza Pumma (#14979) üzenetére

dsd1
(tag)

Szerintem jobb azt a PIN-t meghagyni a menüben :) Kb egy éve még volt egy kisebb bug a rendszerben hogy amikor kapcsolgattam a csatornák között és véletlenül odatévedtem a SuperOne-ra, akkor bejött az éles "akcióval" megtöltött kép és csak pár másodperc után sötétült el. Nem nagy dolog de kínos tud lenni az ilyen ha éppen gyerekek is jelen vannak, persze jó hogy magad döntöd el, kell-e az óvatosság.

(#14982) Voice24

Voice24
(senior tag)

Kezd kiakasztani a Kaon! Az amelyikről múltkor írtam, hogy lefagyott. Most szerdára megint beállítottam rajta felvételre a Szulejmánt. Mikor ment már, direkt rá is néztem, zöld volt a led, tehát bekapcsolt, meg voltam nyugodva, hogy nem fagyott le, hanem készíti a felvételt (olyan szobában van, ahol egy második tévé van, ritkábban nézzük). Erre ma a párom nézné az epizódot, amit bizony hiába keresett a listában, merthogy az nem volt ott. Tehát nem vette fel a Szulit, holott teljesen biztos vagyok benne, hogy felvételt állítottam be. Furcsa is lenne, ha a másik, a menüben "Hírek"-nek keresztelt opcióra navigáltam volna el a Felvétel-ről.

(#14983) Lacpac

Lacpac
(őstag)

Sziasztok,

hunyadi 1165na.
Nyomtam rajta egy gyári alaphelyzetbe állítást.

Most ott áll, hogy:
első telepítés.
Nyelv Magyar
Beállítás rendben/ok.

Nincs hozzá távom, Nem tudom ezt a lépést távkapcsoló nélkül elvégezni?
Hiába nyomok select-et, nem reagál.

"Jelentős problémáinkat nem tudjuk ugyanazon a gondolkodási szinten megoldani, amelyen akkor álltunk, amikor ezeket létrehoztuk."

(#14984) zharmat

zharmat
(lelkes újonc)

Sziasztok,
érdeklődni szeretnék, hogy van valami megoldás arra, hogy a kaon beltéri egység műsorújságján szereplő szövegben az ékezetes karakterek normálisan jelenjenek meg?
köszi előre is a válaszokat.

(#14985) bacus válasza zharmat (#14984) üzenetére

bacus
(senior tag)

Sziasztok,

Vettem egy Amiko HD 8260+ boxot, ma kihozta a digis a ci+ kártyát, ráeresztettem az automata hangolást, talált több száz adást, közte a digi-s csatornákkal, meg az összes többivel, ami ott van de számomra nem elérhető (pl upc)

Ha valaki ismeri ezt a típust árulja már el nekem a titkot, hogy kellene ezt a hangolást jól csinálnom? a digis itt hagyott egy manuál behangoláshoz szükséges freki táblázatot. Ez lehet jó, de minden újrahangolás ennyire fájdalmas lesz? hangolás után töröljek kb 500 csatornát?

Ha a trükk mellé csinálna nekem egy csatorna lista mentést amit csak ráeresztek a készülékre, azért hálám a örökké üldözné.

"Nagyon rossz lány voltam. Meg kell büntess !" nyögte a fülembe, így aztán telepítettem a windows 10-t a laptopjára... https://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd=_s-xclick&hosted_button_id=5G9H3CV7EC8G4 <br> https://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd=_s-xclick&hosted_button_id=LCUKFU8WQV48A

(#14986) frovery válasza bacus (#14985) üzenetére

frovery
(senior tag)

Töröld az összes lekeresett csatornát, majd egyenként TP-ként keresd le, a papír szerint, amit kaptál. Majd kitörlöd azokat, amik nem nézhetőek, nincs rá előfizetésed. Ezután már azok maradnak, amik kellenek. Sorrendbe rakod, majd mikor készen vagy, penre csinálsz egy mentést. Ezt elmented pc-re, laptopra. Ha hibázol vagy gubanc van, csak visszatöltöd penről.
Amikor új csatorna lesz, (ami valljuk be évente ha 1-2), akkor csak azt az új TP-t kell lekeresned. Azt viszont a végére rakja, így onnan kell csak előrébb hozni a listádba.

(#14987) bacus válasza frovery (#14986) üzenetére

bacus
(senior tag)

köszi, ha ez a legegyszerübb mód, akkor igy lesz. :)

"Nagyon rossz lány voltam. Meg kell büntess !" nyögte a fülembe, így aztán telepítettem a windows 10-t a laptopjára... https://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd=_s-xclick&hosted_button_id=5G9H3CV7EC8G4 <br> https://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd=_s-xclick&hosted_button_id=LCUKFU8WQV48A

(#14988) d@minator

d@minator
(PH! addikt)

Sziasztok! Faluban tányéros UPC, tányéros DIGI vagy vezetékes Invitel a lehetőség. Mivel több a nem HD csatorna, mint a HD ezért előbbiek tehát a NEM HD csatornák minősége érdekelne LCD TV-n. Melyik a leggyengébb?
Az tudom, hogy optikán a DIGI a legjobb. De itt más a helyzet.

(#14989) Attis55

Attis55
(újonc)

Sziasztok! Vettem egy új SUHD tv-t és ehhez már illene valami jó set top box, amivel HD adások is jönnének. Viszont cserélni nem akarom a régit, újat meg nem ad a Digi. (mert hogy már van a címen 3)

Milyen módon tudnék egy HD boxot használni? Tudtok esetleg ajánlani egyet, amibe csak bele kell rakni a jelenlegi kártyát? (ez a régi típusú készülékünk van: http://www.digiportal.hu/images/7160_eleje_th.jpg)

Vagy ahhoz hogy HD adás jöjjön más kártya is kell a Digitől?

Gondolkoztunk ezen a CI kártyán is, de ezt se ad a Digi csak cseréli a régebbit erre, sőt ott azt is olvastam, hogy a kártya csak az általuk adott készülékkel működik (párosítva van) Ez igaz? Nem vehetek csak egy CI modult belerakom a kártyát és kész?

Előre is köszönöm és elnézést a béna kérdésekért!

(#14990) bacus válasza Attis55 (#14989) üzenetére

bacus
(senior tag)

igen, így van. A kártyájukat összepárositják a ci+ modullal, vagy boxukkal, ezt kipróbálhatod, ha a készülékeiden kicseréled a kártyákat, nem fog működni.

Mivel max 3 készülék lehet, ezért ahhoz hogy kapj egy másikat, ahhoz ezt vissza kell add.
Amit belinkeltél az dual beltéri.

Egyébként 2 hete ugyanebben a cipőben voltam (de én még nem vettem tévét, csak tervezem), és 1 év aláríásával a dual beltérit lecserélték egy hd box-ra és egy ci kártyára.
A hűség miatt a hd boxnak nincs költsége, a kártya 200Ft/hó

A kártyát közvetlenül a tvbe is dughatod, amennyiben van benne DVB-S2 tuner. Nem írtad a tv típusát, lehet van benne, de ez inkább a közép-felső kategóriától jellemző, pl samsungnál a 6500-tól felfele.
Ha nincs benne, akkor vehetsz boxot, a lényeg, DVB-S2 tuner, ci+ kártyahely.
A ci kártyás (beltéri v. tv) hangolásnál mindenképpen probléma (inkább kellemetlenség), hogy rengeteg csatornát talál ami nem digis. Mivel UPC ugyanarról a műholdról ad, ezért lesz RTL KLUB HD több is, de nyilván csak a digis nézhető számunkra. A többit törölni kell. Manuális keresésnél is sok a plussz csatorna.

(#14991) Pumma válasza Attis55 (#14989) üzenetére

Pumma
(PH! kedvence)

Egyszerűen beviszed az egyik SD boxot a Digihez(a hozzáadott távirányítóval, vezetékkel és kártyával), és kérsz helyette HD-s boxot. Még jobb, ha csak Smartcam-et(kártya+modul) kérsz, amit a tévébe raksz. Feltételezem, hogy az SUHD tv-ben van műholdas tuner is beépítve. Hivatalosan csak 3 eszközöd lehet, ezért más megoldást kell keresni a negyedik tévéhez.

d@minator Sztem a vezetékes Invitel a jobb, és praktikusabb is, de sokkal drágább is a két hasonló minőségű műholdas adásokhoz képest.

Xiaomiiiiaaaaúúúú

(#14992) d@minator válasza Pumma (#14991) üzenetére

d@minator
(PH! addikt)

Invitelre azt mondták máshol, hogy agyontömörített. :-)

(#14993) Pumma válasza d@minator (#14992) üzenetére

Pumma
(PH! kedvence)

Nem tudom, és ez biztos, vagy mivel jár az ilyesmi? Az Invitel topikban kérdezted? Akkor válaszd a műholdast, az olcsóbb is. Csak a bekötés a költségesebb.

Xiaomiiiiaaaaúúúú

(#14994) Voice24

Voice24
(senior tag)

Nem néztem végig a listát, de pl. Viasat3 és Digifilm nálam nem megy, se kép, se hang. EPG van. Másnál mi a helyzet?

(#14995) RaPiDsHaRe válasza Voice24 (#14994) üzenetére

RaPiDsHaRe
(fanatikus tag)

Nálam is ez a helyzet.

"Van ember - van probléma! Nincs ember - nincs probléma."

(#14996) napocska2 válasza RaPiDsHaRe (#14995) üzenetére

napocska2
(senior tag)

Nálunk dettó!
De jó, hogy beírtátok, így legalább tudjuk, hogy a probléma nem a mi készülékünkben van. :)

(#14997) Pumma válasza napocska2 (#14996) üzenetére

Pumma
(PH! kedvence)

Viharos időjárás volt, ilyenkor bármi lehet, akár a műsor feladásnál is, ami Luxemburgban van, ha jól tudom.

Xiaomiiiiaaaaúúúú

(#14998) napocska2 válasza Pumma (#14997) üzenetére

napocska2
(senior tag)

Persze, igazad van. Mi is gyanakodtunk a felhőkre, de az elmúlt két évben ebben a formában még nem mutatkozott meg az időjárás zavaró hatása. Emiatt örültem meg az infónak. :)

(#14999) doberman

doberman
(senior tag)

Upsz... szervusztok.

humax II beltéri (nem röhögni de ez van több mint 10 éve..) nem tudjátok, hogy hova lett a 12643MHz -n transzponderen lévő műsorok? (tv2,rtl klub,super tv2, viasat3 - 6... stb?) a kézi kereséssel sem talál semmit azon a tp-n.
villám látogatás volt a szolgáltatónál? (legalább küldenének egy "borítékot" üzenetben, hogy ne b*sz*gasd a beltérit, nem nálad van a hiba... :W

apropó, megkérdezném, mint "tányéros digi szakértőktől", hogy ezt az elavult beltérit lehet cseréltetni egy modernebbre?

[ Szerkesztve ]

(#15000) doberman válasza doberman (#14999) üzenetére

doberman
(senior tag)

visszajöttek a hiányzó csatornák....
viszont ha van valakinek ötlete a beltéricserére (igazából a kőkorszaki csatorna kezelés bosszant a legjobban)
kérem ne tartsa magában, várom az ötleteket...

(#15001) afecto

afecto
(újonc)

Sziasztok!

Írtam az NMHH-nak a rossz karaktekódolással kapcsolatban.
A választ gondoltam megosztom veletek:

"Tisztelt János!

A Nemzeti Média- és Hírközlési Hatósághoz 2016. április 25-én érkezett elektronikus levelére az alábbiakban válaszolunk. Megkeresésében kifogásolta, hogy a DIGI Kft. elektronikus műsorkalauzában (EPG) a kiírt információk hibás karakterkódolással jelennek meg. Érdeklődött továbbá, hogy az EPG-ben közölt tartalomnak magyar nyelven kell-e megjelennie?

Az EPG továbbítására vonatkozó jogszabályi előírás nincs, a szolgáltatónak nem kötelező azt biztosítani. A szolgáltató ezért nem kötelezhető az EPG-vel kapcsolatban a megfelelő karakterkódolásra, a magyar nyelven továbbított információ közlésére. Akár EPG nélkül is adhatja a DIGI a műsorát, de akár visszaforgathatja az eredeti (idegen) nyelvű EPG-t is a saját, hazai szolgáltatásába.

Levelében hivatkozik arra is, hogy a MindigTV és a UPC szolgáltatásával nincs ilyen probléma. A MindigTV-re (a földfelszíni műsorszórásra), induláskor egy szigorúbb műszaki előírásokat tartalmazó NMHH Elnöki rendelet vonatkozott, mind adás- mind vételtechnikai oldalon. Ott feltehetően azért jó ma is az EPG karakterkiosztása.

Sajnáljuk, hogy ügyében érdemi segítséget nyújtani nem tudtunk, egyben reméljük, hogy tájékoztatásunkkal segítségére lehettünk.

Tisztelettel:

Hubert Sándor
tájékoztatási munkatárs

Ügyfélkapcsolati és Tájékoztatási Osztály

1133 Budapest, Visegrádi u. 106.
Tel: +36 1 468-0673
E-mail: info@nmhh.hu
Web: www.nmhh.hu

Kiemelt célunk a Hatósághoz fordulók hiteles és pontos tájékoztatása. Felhívjuk ugyanakkor szíves figyelmét, hogy hatósági eljárás kereteit nélkülöző tájékoztatásunk – az Alkotmánybíróság 60/1992. (XI. 17.) AB határozatának indokolása értelmében – sem normatív, sem jogi kötőerővel nem bír, erre bíróság vagy más hatóság előtt megalapozottan hivatkozni nem lehet. A hatályos jogi szabályozásra tekintettel e-mailen hatósági eljárást kezdeményezni nem lehet, ezen az úton kizárólag tájékoztatást adhatunk."

Ennyi. :W
Valaki?
Vélemény?

(#15002) Dave1984 válasza afecto (#15001) üzenetére

Dave1984
(senior tag)

Nem hogy megoldanak.Engem mint upc direct elofizetot is elegge zavar,hogy amit a digitol vesz at a upc se normalis epg se sub felirat pl hbo3!

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S7,HTC ONE E9 Dual

(#15003) afecto

afecto
(újonc)

De most komolyan, ennyire nehéz ezt megoldani technikailag ,vagy csak tesznek a fejünkre?
Nem vonatkozik rá jogszabály ,ezért ne olvassam.
Bakker ez nagyon komoly.

:F :F :F

(#15004) Voice24 válasza afecto (#15003) üzenetére

Voice24
(senior tag)

Igazatok van ebben. Ha egyszer szolgáltat valamit, akkor azt tegye meg normálisan. Ha nem tudja megoldani, inkább vegye le, ne szolgáltasson epg-t. Mert ebben a formában némely adónál sok értelme nincsen.

(#15005) uvbull

uvbull
(lelkes újonc)

Sziasztok!

Adott egy Samsung LE40-C650 TV

HDMI1/DVI bemeneten keresztül csatlakozik egy KAON 1000HD típusú dekóder.
HDMI4-re meg az RPi3-am amin egy openelec fut.

A problémám az, hogy a dekóder előtt a KODIT simán irányítottam a tv távirányítójával hdmi-cec (Anynet+) csatlakozással. De mióta a dekódert csatlakoztattam, a KODI-t látom a hdmi4-.en de nem tudok csatlakozni hozzá HDMI-CEC-en keresztül, így nem tudom irányítani a KODI-t.

Mintha a Dekóder lehúzná a HDMI-CEC-et, vagy nem tudom mi lehet a próbléma. Valaki találkozott valami hasonló problémával? vagy egyedül vagyok ezzel?

Előre is köszi a válaszokat.

| www.ujpestfc.hu | www.uvb92.hu | http://szse.try.hu | 自由 & 愛 & 性 & のフットボール

(#15006) Pumma válasza doberman (#14999) üzenetére

Pumma
(PH! kedvence)

Ha csak az utolsó pár hsz-t ha elolvastad volna.....(#14991) :B

Dave1984 Mit mondott erre a upc-s ügyfélszolga, amikor reklamáltál? Érdekes, mert a diginél a Digi Sport 1 HD és 2 HD-nek jó a kódolásuk, viszont a Upc-től átvett Sport1 HD meg rossz. :DDD

Xiaomiiiiaaaaúúúú

(#15007) doberman válasza Pumma (#15006) üzenetére

doberman
(senior tag)

hmmm elolvastam- még előtte. :K
nekem csak az tünt fel hogy 1 tp-n lévő adások hiányoznak. a többin megvoltak az adók... vagy van olyan vihar ami csak egy tp-t zavar? :DD
Engem csak a műszaki háttere érdekel a hibának.

(#15008) Watt25 válasza afecto (#15003) üzenetére

Watt25
(PH! kedvence)

Szerintem azért nehéz megoldani, mert az ezer éve a régi előfizetőknél lévő box-okkal csak így működik jól. Márpedig a szolgáltatót csak ez érdekli.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#15009) Dave1984 válasza Pumma (#15006) üzenetére

Dave1984
(senior tag)

Más fajta kódoloást használ a Digi,mint a UPC.Sajnos ez van.Leginkabb zavaro az HBO 3 nal a felirat hianya!

Samsung Galaxy S7,HTC ONE E9 Dual

(#15010) afecto válasza Dave1984 (#15009) üzenetére

afecto
(újonc)

Igen másfajta kódolást használ , de akkor a Digi Sport 1;2 Hd miért jó? Szóval van olyan ami műxik , van ami nem. Talán a nekem megfelelő karakterkódolású csatornák régi beltérivel nem jók?

(#15011) Watt25 válasza afecto (#15010) üzenetére

Watt25
(PH! kedvence)

Valószínűleg így lenne, csakhogy a régi beltérivel nem jönnek a HD csatornák. (Persze kérdés, mit értünk régi alatt...)

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#15012) Pumma válasza doberman (#15007) üzenetére

Pumma
(PH! kedvence)

Nem az adás, hanem a beltéri csere miatt írtam, hogy így: Egyszerűen beviszed az egyik SD boxot a Digihez(a hozzáadott távirányítóval, vezetékkel és kártyával), és kérsz helyette HD beltérit Vagy a 1272-n igényeled, csak akkor fizetni kell a kiszállást 4k-t.

Xiaomiiiiaaaaúúúú

(#15013) doberman válasza Pumma (#15012) üzenetére

doberman
(senior tag)

Köszönöm a válaszod! :R
Ha szabadna megkérdeznem: - milyen tipusú Hd beltérit adnak helyette? /nekem "analóg" tv-m van... -az okok megérnének egy misét- természetesen nincs rajta hdmi bemenet, csak rca és scart. a csere beltéri tudja kezelni ezeket a ősi technikákat?/

"melléfigyeltem" a válaszodnál... elnézést. :B

(#15014) uvbull válasza uvbull (#15005) üzenetére

uvbull
(lelkes újonc)

Közben rájöttem a hibára, valamilyen oknál fogva kikapcsolt állapotban is küldözget a dekóder a 13-as lábon feszültségszinteket, emiatt az egész hdmi-cec (anynet+) hálózat használhatatlan. szétszedtem egy hdmi kábelt, szétcsatlakoztattam a 13-as lábat, és minden tökéletesen müködik.

Olyan kérdésem lenne, hogy hol tudnék gyári 2m-es hdmi kábelt venni ahol alapból nincs bekötve a 13-as láb?

(#15015) Quqesz

Quqesz
(PH! kedvence)

Akinek van gyereke nem tudom észrevette-e, de berakták a NickJr.-t! A bebe tv után van.

LG G4 6.0 & Asus MemoPad HD7;Panasonic TZ20,Op3n dott tab ami megéri az árát

(#15016) Pumma válasza uvbull (#15014) üzenetére

Pumma
(PH! kedvence)

Ahol gyártanak például, de próbálj itt érdeklődni: kacsa-audio.hu

Xiaomiiiiaaaaúúúú

(#15017) Amarth válasza doberman (#15013) üzenetére

Amarth
(fanatikus tag)

Kaon-t kapsz.

(#15018) uvbull válasza Pumma (#15016) üzenetére

uvbull
(lelkes újonc)

Köszi szépen, megkérdezem majd Őket hétfőn. :)

(#15019) dsd1 válasza Quqesz (#15015) üzenetére

dsd1
(tag)

Meg van már Da Vinci Learning is a 77-esen. (Angolul is !)

Copyright © 2000-2016 PROHARDVER Informatikai Kft.