2014. augusztus 21., csütörtök

(#11651) Samanbacsii

Samanbacsii
(senior tag)

Sziasztok!

Az alábbiakat posztoltam egy másik fórumban remélem ez nem baj, itt is segíthet.

Néhány észrevétel DIGI Satellit CAM modul beüzemeléséhez:
Nálam csatorna kereséskor kissé lassan kommunikált a modul a digi "központtal" ez okozta a tegnapi hajtépésem...
Konkrétan: a csatorna keresések közt ha már 5-10 csatornát beállítottam és az oldal léptetővel folytattam akkor digi kártya "elvesztette a fonalat" és minden csatornát kódolatlannak írt még az előző működóeket is! Erre akkor jöttem rá mikor másnapi bekapcsolás után a főmenüben a kódolatlannak mondott csatornák sorba bejöttek. Gondoljátok el minimum van minden adóból legalább négy, van amiből hat is, közben véletlenszerűen feladja a digi kártya. Te csak annyit látsz, hogy minden kódolatlan és nem tudod miért mikor az előbb megjelent. Klassz volt... :R

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#11652) gjoe válasza Samanbacsii (#11651) üzenetére

gjoe
(fanatikus tag)

Akkor az inkább pana hiba.
Az lg nem csinál ilyet.

(#11653) grabber

grabber
(őstag)
LOGOUT blog

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem.Van egy Humax beltérim is és ezzel nézem a jelszintet,mert reálisabb értékeket mutat szerintem.
Esős időben már elmegy az adás,miközben a jelszint 90 % minőség 70% jó időben.Ez most 90 és 10-73között tud ugrálni csatornánként.Egy Triax quad fejem van(3 beltérihez),elforgatva,15 m 3x árnyékolású kábelem,normális F csatlakozó.Kiépítéssel szerintem nincs gond.Jó időben próbáltam beállítani az antennát,de 20 perc alatt ezt tudtam max kihozni,ami esőben már nem elég.Mi lesz télen?

Szeretnék ezen javítani,de nem tudom mivel járok a legjobban.T-home 80-90 cm antennám van régről,erre kötöttek rá.Csak a minőség gyenge.A fentiek alapján csak nagyobb antennával tudnék javítani a helyzetemen?Vagy van más megoldás estleg?

A világon minden szép, csak nem mindenki tudja értékelni a szépséget!      Samsung Galaxy Note 2 Titanium Grey Omega V26 4.3

(#11654) frovery válasza grabber (#11653) üzenetére

frovery
(fanatikus tag)

Egy profi szerelővel, profi beállító műszerrel kell azt beállíttatni!
A beltérikben csak egy viszonyítási alapnak elegendő a szint kijelzés.

(#11655) gjoe válasza frovery (#11654) üzenetére

gjoe
(fanatikus tag)

Teljesen egyetértek.
Most épp szakad az eső, de csak a hd adások lassultak be. Az sd adások tökéletesek.

(#11656) grabber válasza frovery (#11654) üzenetére

grabber
(őstag)
LOGOUT blog

Még anno a T-home szerelő lőtte be műszerrel pár évvel ezelőtt.De nem volt az igazi már egy jó ideje,azért nyúltam bele.Mit tehetek bejelentem hibára és megvárom a szerelőt?

A világon minden szép, csak nem mindenki tudja értékelni a szépséget!      Samsung Galaxy Note 2 Titanium Grey Omega V26 4.3

(#11657) Rick4 válasza grabber (#11653) üzenetére

Rick4
(PH! nagyúr)

Vegyél egy ilyen: [link] profi antennabeállító műszert, és lődd be magad 5 perc alatt. A fej elforgatás pontossága is sokat számít, arra is figyelj, illetve az sem mindegy, illetve az is lényeges, hogy a fej mennyire van a tükör fókuszpontjában, tehát lehet, hogy a nyakánál lazítani kellene a csavarokon, és kifelé húzva, befelé tolva ellenőrizni, hogy lehet-e nagyobb jelszintet találni.

A probléma Te magad vagy: ebben az évben is mindent úgy csináltál mint eddig, mégis végig más eredményekben reménykedtél.

(#11658) grabber válasza Rick4 (#11657) üzenetére

grabber
(őstag)
LOGOUT blog

A fejjel már sokat játszottam,ezeket már kipróbáltam.Amúgy ilyen keresőm van [link]
De profinak nem nevezném.5 perc sípolás után kiszedtem.Valahogy nem sikerült jól beállítanom az érzékenységét.Vagy állandóan jelzett vagy nem volt jel.Majdnem úgy ugrált mint a beltéri.Beltérire támaszkodtam inkább.Lehet hátul át kell kapcsolnom az 5dB kapcsolót :U Más ötletem nincs.
De az antennának ilyen időben is hoznia kéne a csatornákat?Ha jó minden,ilyen durva esőkben sem kéne elmennie?

[ Szerkesztve ]

(#11659) Rick4 válasza grabber (#11658) üzenetére

Rick4
(PH! nagyúr)

Majdnem ilyenem van nekem is, szerintem tökéletesen használható. Ha a hold megvan, már csak finomítani kell, ennek az a lényege, hogy középen tökéletes a jel, akár jobbra-balra, akár fel-le mozgatod, lesz egy közepe a már gyengülő jeles zónának, na ott kell középen hagyni. Ha mindenhol sípol, lejjebb veszed az érzékenységét. És pont az a lényeg, hogy minél közelebb vagy, annál lejjebb kell venni, és annál finomabb határok között kell mozgatni. Az antenna szélén mért 1 cm-es elmozdulás már teljes jelvesztést okoz, akkor másképp mondom, ez egy egyszerű eszköz, profik kezében profi eszközként funkcionál. Egy 200 ezres műszerrel sem lehet pontosabban beállítani az antennát. Mivel nem szomszédok vagyunk, fogalmam sincs, nálad milyen idő, milyen vastag felhőréteg van az antenna és a műhold között, így erről nyilatkozni nem tudok. A műholdvétel sajátossága, hogy az alkalmazott sugárzás egy bizonyos felhővastagság fölött kevés a hagyományos méretű (70-120cm átmérő) antennáknak, ha most nem megyünk bele, hogy az egyes transzponderek eltérő erősséggel sugároznak, akkor ökölszabályként kijelenthető, hogy a nagyobb méretű, / jobb minőségű / antennáknál később következik be a jelvesztés felhősödés, vihar esetén. Digihez amúgyis célszerű a nagyobb antenna, de a jól beállított, nagyméretű antenna is olyan, hogy simán elmehet a kép, csökkenhet a jel, ha esik az eső, csak lehet, hogy nagy antennával a vihar közepén 3 percre megy el, másnak a kisebb antennával meg negyed óráig nincs adás. Azért évi 3-4 alkalom gondolom belefér, vihar alatt sokszor célszerűbb kihúzni mindent a konnektorból, úgy meg nem számít a tükörméret.

A probléma Te magad vagy: ebben az évben is mindent úgy csináltál mint eddig, mégis végig más eredményekben reménykedtél.

(#11660) grabber válasza Rick4 (#11659) üzenetére

grabber
(őstag)
LOGOUT blog

Értem.Eddig csak műhold keresésre használtam és nem finomhangolásra.De ha tényleg jól használható,akkor türelmesebb leszek és majd újra neki állok jó időben.
Igazából nem fontos a nagyobb antenna,hanem ezt lőjem be tökéletesre.

(#11661) Rick4 válasza grabber (#11660) üzenetére

Rick4
(PH! nagyúr)

Amikor sípol, szimplán visszaveszed. Ha egészen vissza van véve, gyakorlatilag a tutitól milliméterekre már nem sípol. Ez a rész az érdekes.

(#11662) grabber válasza Rick4 (#11661) üzenetére

grabber
(őstag)
LOGOUT blog

Sejtem.Amikor próbáltam semmihez nem nyúltam,de ugrált össze-vissza.Itt könnyen feladtam.

(#11663) KisDre

KisDre
(fanatikus tag)

Üdv!
Szeretném a segítségetek és tapasztalatotokat kérni.
Jelenlegi kábeles trió (6900ft/hó) csomagot váltanék le, helyére az internetet ugyanattól - Vidanettől rendelnénk csak épp eggyel nagyobb csomagban, telefon kilőve.

TV-re maradna max havi 3800ft/hó, nem kell sok csatorna csak a közszolgálatinál és alap duónál (tv2+rtl k) legyen több, s minél olcsóbb annál jobb, 2 hagyományos tévére.
Két jelöltem van: a UPC Direct Light, és a DIGI Mini, bár inkább utóbbi felé hajlok, a "közepes" csomagokat is néztem de az már nem lenne kihasználva.

DIGI műholdasnak milyen plusz költségei vannak illetve mit tanácsoltok? Milyen hátrányai vannak a műholdas TV szolgáltatásnak?

"Warcraft 4-et a népnek!" KisDre.deviantart.com

(#11664) tigomigocika

tigomigocika
(kvázi-tag)

Sziasztok!
Az a problémám, hogy pénteken kint voltak a digisek,én ugye nem voltam otthon!
A régi szisztéma a következő:
Volt egy sima fej egy beltéri (ez volt a lenti szobába) és onnan jött fel egy olyan mint a telefon kábel(amin világít egy zöld led) meg ugye a sima kábel!
De fent nem volt beltéri.
MOst ugye sógorom ki bővitette és hoztak egy HDMI-s beltérit felülre a nappaliba az összes többihez nem nyultak csak a fejet cserélték ki twin fejre...
Na már most a mi szobénkban ahova csak a telefon szerú kábel jött fel és azon keresztül váltogattuk a csatornát, na azon most nincs adás csak fekete képernyő!
Ötlet?
Mi lehet a baj?

Eladó cuccaim : http://hardverapro.hu/tag/tigomigocika

(#11665) Rick4 válasza tigomigocika (#11664) üzenetére

Rick4
(PH! nagyúr)

Ha nyomogatod a távot, mit ír ki? Nincs jel, nincs kártya, kódolt?

(#11666) tigomigocika válasza Rick4 (#11665) üzenetére

tigomigocika
(kvázi-tag)

megoldódott
kijött a szerelő :)

(#11667) Rick4 válasza tigomigocika (#11666) üzenetére

Rick4
(PH! nagyúr)

A megoldás nem ez volt, hanem az, hogy elhárította a hibát. Az végül mi volt?

(#11668) tigomigocika válasza Rick4 (#11667) üzenetére

tigomigocika
(kvázi-tag)

nem tudtak róla hogy eddig 2 tv ment és most 3.
magyarul az uj szerzben 2 tv volt benne...
adminisztrációs baki...
4 nap tv nélkül :)

(#11669) Rick4 válasza tigomigocika (#11668) üzenetére

Rick4
(PH! nagyúr)

Majd jön 9 hónap múlva a demográfiai hullám. :DDD

(#11670) Piwi

Piwi
(PH! addikt)

Cam modult használóknak megy a Sport 1 HD? a sima SD csatornája megy,de a HD nem. Többi összes csatornám működik

Aki az ördöggel cimborál, az a pokolban ébred ;] http://goo.gl/oQIRU

(#11671) Rick4 válasza Piwi (#11670) üzenetére

Rick4
(PH! nagyúr)

Csatornák újrakeresése megvolt? Lehet csak átpakolták..

(#11672) Piwi válasza Rick4 (#11671) üzenetére

Piwi
(PH! addikt)

nem kerestettem újra :U

(#11673) tigomigocika válasza Rick4 (#11669) üzenetére

tigomigocika
(kvázi-tag)

csak nem :DD

(#11674) csab70 válasza Rick4 (#11671) üzenetére

csab70
(újonc)

Van mar valami hir errol hogy mi lett a Sport1 HD vel? Nekem csak szines csikok jonnek...

(#11675) feco93 válasza csab70 (#11674) üzenetére

feco93
(kvázi-tag)

Sziasztok!

Nem központi hiba van!
Ha beltérid van kell neki egy gyári beállítás. Ha smart Cam akkor én hiába kerestem le a csatornát újra nem lett jó.

[ Szerkesztve ]

(#11676) feco93

feco93
(kvázi-tag)

Töröltem mindent majd lekerestem újra s nem lett jó. :(
Beszéltem szerelővel ő azt mondta lehet hogy valamin módosítottak s a cam modul nem tudta lekövetni. Ha valakinek van valami újabb információja én is szívesen fogadom!

(#11677) Rick4 válasza feco93 (#11676) üzenetére

Rick4
(PH! nagyúr)

Mit módosítottak? Frekit? Érdekes módon a upc csíkok helyett ki tudja írni az adott csatorna helyére, hogy megváltozott a frekvencia, és itt meg ott kereshető le.

(#11678) feco93 válasza Rick4 (#11677) üzenetére

feco93
(kvázi-tag)

Én nem tudom nem értek hozzá! De frekit biztos nem módosítottak ! Én csak azt tudom mondani amit nekem mondtak. Én arra tudok gondolni hogy valami olyan módosítást történhette amit a smart cam modul nem tudta feldogozni. Gondolom majd dobnak rá valami frissebb szoftvert! De ez csak az én véleményem!!!

(#11679) Rick4 válasza feco93 (#11678) üzenetére

Rick4
(PH! nagyúr)

Na de ha azon a frekvencián nem jön a sport1HD, akkor csak egy dolog van, átpakolták máshová. A többi csatival mi van, ami ugyanazon transzponderről jön?

(#11680) feco93 válasza Rick4 (#11679) üzenetére

feco93
(kvázi-tag)

A többi jön pl m1HD tökéletes már epg is van rajta!

(#11681) tigomigocika

tigomigocika
(kvázi-tag)

Sziasztok!
Annyi kérdésem lenne, hogy azt hol tudom át állítani, hogy ne kapcsoljon ki a beltéri 3 óra tétlenség után?
A másik , hogy hogyan tudom rendezni a csatornákat?
Előre is köszönom! :R

(#11682) Anonymus23 válasza tigomigocika (#11681) üzenetére

Anonymus23
(senior tag)
LOGOUT blog

Minden 2:59 percben nyomsz egy gombot a távirányítón. :DDD
Csak akkor kapcsol ki, ha 3 órán keresztül nem nyúlsz hozzá. Nem lehet kikapcsolni, EU környezetvédelmi előírás, kevesebb energiát fogyassz.

;)

(#11683) tigomigocika válasza Anonymus23 (#11682) üzenetére

tigomigocika
(kvázi-tag)

Na komolyan mondom idióta egy világot élünk...
Mit fogyaszt egy beltéri??????
A gyárak non-stop mennek ipari árammal és emellett a környezetet és az embereket is károsítanak...
:W

(#11684) Rick4 válasza tigomigocika (#11683) üzenetére

Rick4
(PH! nagyúr)

Az egy dolog, hogy mit fogyaszt, de ez kikapcsolva- bekapcsolva is ugyanannyit fogyaszt.

(#11685) Piwi

Piwi
(PH! addikt)

Jelentem a Sport 1 HD helyén a Digi film HD lett... :U most akkor Sport 1 HD nem is lesz? :U

(#11686) tigomigocika válasza Rick4 (#11684) üzenetére

tigomigocika
(kvázi-tag)

Kösz az infókat!

(#11687) frovery válasza Piwi (#11685) üzenetére

frovery
(fanatikus tag)

Van Digifilm HD???

(#11688) mate3553 válasza Piwi (#11685) üzenetére

mate3553
(PH! kedvence)

Tesztel a DIGI Film HD

Most bekapcsoltam és nálam a megszokott helyen gond nélkül megy a Sport 1 HD.

[ Szerkesztve ]

(#11689) feco93

feco93
(kvázi-tag)

Aki cam modult használ annak a Sport 1 HD új frekvenciára került!
12034 V SR:30000 DVB-S2
Bocsánat a téves gondolatok miatt! :)

(#11690) szabogabor10 válasza feco93 (#11689) üzenetére

szabogabor10
(őstag)

Így van, simulcrypt-es lett, a UPC Direct-től veszi át a Digi.

Apple iPhone 5s 32 GB Space Gray -- Apple iPad 4th gen 64 GB LTE Black with iOS 7.1 -- Sony HiFi with AirPlay™

Copyright © 2000-2014 PROHARDVER Informatikai Kft.