2015. augusztus 1., szombat

Gyorskeresés

(#13603) wolf033

wolf033
(senior tag)

Tegnap párszor lefuttattam még a keresesést és sokadikra bejött az m4 hd is. Biztos a tv-nek is melege van nem csak nekem. :)

(#13604) Watt25 válasza dethroner (#13596) üzenetére

Watt25
(PH! addikt)

Az emberek különbözőképpen veszik észre ezeket a dolgokat, de konkrétan én bármilyen CRT tévén is kiszúrom, hogy a műholdas Digi SD képminősége okádék. (Lehet vitatkozni, de én úgy érzem, hogy ez a megfelelő szó rá.) Márpedig LED tévén még jobban kijön ez...

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#13605) dethroner válasza Watt25 (#13604) üzenetére

dethroner
(őstag)

Én is ezt látom anyáméknál, akik nagyon vidéken laknak :) De árban ez van olcsón, plusz apám nem adná a digisportokat, és én is digis vagyok, kábelen. Mondjuk 55 colon az sd itt is csak 3,5 méterről nézhető, de a hd adásoknál bátran közelebb húzhatom a tévét, mert megéri.

Nincs semmi más, ami jobban egységbe forrasztja a normális értékrend szerint nevelt futballszurkolók táborát, mint a Bayern München feltétlen ...

(#13606) Pumma válasza dethroner (#13605) üzenetére

Pumma
(PH! addikt)

Igazad van, még az árakat is érdemes figyelembe venni.

Xiaomiiiiaaaaúúúú

(#13607) repvez

repvez
(senior tag)

Már a kép minősége javult ,de a hangja másnál is sokkal halkabb mint az SD csatornás veriónak?

Csak stereo hangot lehet választani tehát nem lehet az a halkulás oka mint máshol hogy 5.1be adnák és emiatt csak a centerből szolna a beszéd.
Házimozi erősitőn keresztül ugyan olyan hangerön majd 2x hangosabb az SD mint a HD M4!.

(#13608) vatafakk

vatafakk
(tag)

sziasztok!

Digi műholdas TV bekötését tervezem 4 készülékre, ahogy néztem 3-ra lehet csak kötni, a negyedikre új előfizetést kellene kötni?
Másik kérdésem, hogy van-e olyan Set Top Box náluk, ami kijelzi az időt kikapcsolt állapotban? T-ről váltok és ott ez egy nagyon hasznos funkció volt.

[ Szerkesztve ]

(#13609) Fuvaros válasza Watt25 (#13604) üzenetére

Fuvaros
(tag)

havi 3 ezer forintért szerintem jó választékot és minőséget ad a DIGI. Persze mindennél van jobb, de azt meg kell fizetni...

(#13610) Pumma válasza vatafakk (#13608) üzenetére

Pumma
(PH! addikt)

Jól tudod, sajnos csak 3 tévén engedik használni egy előfizuval, bár ilyenkor quad fejet tesznek fel, szóval egyszerű lenne, de nem lehet. A 4. tévéhez új előfizetés kell, vagy más megoldást kell keresni. Sztem nincs órás STB, ezt a funkciót egy Led kijelzős órával , vagy rádiós órával is lehet pótolni.

[ Szerkesztve ]

Xiaomiiiiaaaaúúúú

(#13611) Atomantiii válasza Watt25 (#13604) üzenetére

Atomantiii
(senior tag)

A UPC se szárnyalja most már igazán túl, sőt a freesatos csatornák még a diginél is rosszabbak.

(#13612) frovery válasza Atomantiii (#13611) üzenetére

frovery
(fanatikus tag)

"sőt a freesatos csatornák még a diginél is rosszabbak."
Ezt milyen tényre alapozod???
Ugyanazon megjelenítővel, ugyanazon beltérivel???
Mert csak így lenne tényszerű a közlésed, ami így csak szubjektív. :K

(#13613) Watt25 válasza Atomantiii (#13611) üzenetére

Watt25
(PH! addikt)

Nem mondtam, hogy bármelyik magyar műholdas szolgáltató szignifikánsabb jobb lenne. Csak a kábelben hiszek.

(#13614) Gyuszopapa

Gyuszopapa
(lelkes újonc)

Sziasztok.

Van valahol leírás hogy hogy kell beállítani a Digi smart card-ot használó tv-t.
Melyik műhold stb.
Hülye vagyok hozzá.

Üdv. Gyula

(#13615) napocska2 válasza Gyuszopapa (#13614) üzenetére

napocska2
(senior tag)

A digi dokumentumtár azt írja a műholdas Smart Camhez, hogy az azonosítás lefutása után elég egy csatornakeresés, hogy megkeresse a csatornákat.

[ Szerkesztve ]

(#13616) Gyuszopapa válasza napocska2 (#13615) üzenetére

Gyuszopapa
(lelkes újonc)

Igen de kér műholdat.Egy darab magyar adást nem találtam eddig.Se a Thor se a Intelsat 1002 műhold nem található meg a listában akkor eddig hogy fogtam.

[ Szerkesztve ]

(#13617) frovery válasza Gyuszopapa (#13616) üzenetére

frovery
(fanatikus tag)

Mondjuk ha leírnád a tv pontos típusát, akkor biztosan tudunk segíteni.
Kézikönyv nem írja???

(#13618) Gyuszopapa válasza frovery (#13617) üzenetére

Gyuszopapa
(lelkes újonc)

Lg 42lb650v

(#13619) frovery válasza Gyuszopapa (#13618) üzenetére

frovery
(fanatikus tag)

Októberben csináltam egy ismerősömnek upc-re ugyanezt a típust, fejből már nem emlékszem a beállítására. A upc topikban éppen erről van szó, keresd őt: Gaben92

(#13620) Gyuszopapa válasza frovery (#13619) üzenetére

Gyuszopapa
(lelkes újonc)

Köszi.

Egyenlőre még próbálkozom mert közben kaptam segítséget máshonnan is ha nem boldogulok akkor majd írok neki.

(#13621) Gyuszopapa válasza Gyuszopapa (#13620) üzenetére

Gyuszopapa
(lelkes újonc)

Megoldódott a probléma,köszönöm mindenki segítségét.

Üdv. Gyula

(#13622) vatafakk válasza Gyuszopapa (#13621) üzenetére

vatafakk
(tag)

szia,

légyszives oszd meg a beállítás menetét majd, a héten nekem is jön a smartcam elvileg, és még nem csináltam ilyet.

(#13623) Atomantiii válasza frovery (#13612) üzenetére

Atomantiii
(senior tag)

Nyilván van rálátásom a digi, upc (freesat) és austriasat csatornáira is ugyanazon a tv-n.

(#13624) Watt25 válasza Atomantiii (#13623) üzenetére

Watt25
(PH! addikt)

Kábelszolgátatós csatornákat nincsen lehetőséged így megnézni? Mert nagyon kíváncsi lennék a véleményedre, ezzel kapcsolatban. Vajon a gyakorlati tapasztalat alátámasztja-e a sorrendet? (Legalább nagyjából...)

(#13625) Atomantiii válasza Watt25 (#13624) üzenetére

Atomantiii
(senior tag)

Kábelre sajnos nincs rálátásom, de abban sem vagyok biztos, hogy a mindig tv a digi előtt van. Legalábbis nehéz ezt így kijelenteni, mert vannak csatornák, amik az egyiknél, míg mások a másiknál jobbak.

Bitráta infókat max műholdas adásnál és DVB-T esetén tudok nézni.

De pl a HD csatornáknál a grafikonnál nem vagyok biztos benne, hogy pl a upc olyan nagy bitrátával adja a saját HD csatornáit (upc féle spórolós HD módban - max a telenortól átvett csatornák húzták fel a grafikonon magasabbra a diginél), amikor a digi is teljesen jó minőségben full HD-ban adja a HD csatornáit.

[ Szerkesztve ]

(#13626) Watt25 válasza Atomantiii (#13625) üzenetére

Watt25
(PH! addikt)

A műholdas UPC adatait régen frissítettem, sajnos azokat valóban nem igazán szabad figyelembe venni. A MindigTV pedig szerintem egykutya a műholdasokkal, az hogy számszerűen kijött, hogy talán valamivel jobb, nem jelent semmit.

(#13627) Atomantiii válasza Watt25 (#13626) üzenetére

Atomantiii
(senior tag)

Amilyen jó volt a upc a thorra való költözéskor nos azóta ugyanolyan sz@r lett, mint a digi vagy egyes esetekben még tán rosszabb is.

Na de hát minek is törné magát bármelyik is, ha így is megvan a biztos bevétel, az a lényeg sokaknak, hogy legyen kétszáz csatornám, mindegy, ha olyan szar, hogy semmit se látok belőle de van.

Copyright © 2000-2015 PROHARDVER Informatikai Kft.