Aktív témák

  • Sword

    őstag

    1-3-6 hónap ingyenes kipróbálás (lakossági / vállalkozói szolgáltatástól és aktuális akciótól függő)
    Havidíj kedvezmény meglévő üzleti mobil előfizetőknek
    Meglévő mobil előfizetés mellett az IrodaNet üzleti internet szolgáltatáshoz még kedvezményesebb áron juthatsz hozzá a 6 hónapos kipróbálási időszak lejárta után.

    5G lefedettség
    esetén akár 1000 Mbit/s letöltési sebesség**. Nem kell a beüzemeléssel bajlódni. A megrendelést követő napon időpontot egyeztetünk az eszköz telepítésére, melyet profi szakember végez. Ezt követően beltéri WiFi egységünk segítségével szupergyors internet biztosíthatsz az iroda minden eszközére.
    Ezzel hirdeti a Yettel az Otthonnet és Irodanet Pro 5g-s szolgáltatását (tehát nem optikai vezetékes, hanem tisztán 5g-s mobilnet alapú internetről van szó.

    ZTE és NOKIA eszközök (külső antenna + router):

    Én március 1. óta "tesztelem" - nagyüzemben :) - használom a szolgáltatást, gyűjtöm a tapasztalatokat. Nokia kültéri antenna - saját router kombó. (Beacon 2 ment a lakás másik részére netet szórni).

    The lesbians next door bought me a Rolex for my birthday. I think they misunderstood when I said I wanna watch...

  • Sword

    őstag

    Cél: kiváltani a megbízhatatlan Vodafone vezetékes internetszolgáltatást
    Telekom tököl, valamiért nem vezetik be a házba az optikát, pedig elvileg itt van az orrunk előtt.

    Maradt a mobil....

    Telepítés körülményei:

    Belvárosi környezet, nagy térre néz. Mellékutcában már gond lehet a szerelő elmondása alapján. A "műszeres" kimérés gyakorlatilag egy 5g-s Samsung tablet + Speedtest combo. Rohangáltunk az ablakok között, hol jön jobban a nafta +1 visszaméréssel. 1.7 mbit / sec-es ablak (mellékutcára néző lett kiválasztva).

    Két lehetőség van ZTE szerelős kültéri antenna vagy Nokia ablakra tapsztós kültéri antenna. Szerelős nem prior, mert fúrni kell, szerelő fel sem hozta, de kérhettem volna ha nagyon akarom. Mivel alapból saját routerrel szerettem volna használni (tuti jobb bárminél, amit adnak és igazam is lett), nem okozott gondot, hogy a Nokia Beacon 2-nek (IrodaNet Pro szolgáltatást vettem (sic!) 1 db LAN portja van. Azt hiszem a ZTE verziónak 4.
    Én egyébként egy bazi stabil Mikrotik 8 portos routert használok, melynek a gyengéje a WIFI, de a többi téren a hagyományos kereskedelmi minőségű routereket az eddigi tapasztalataim alapján szana szét veri.

    Rövid tapasztalatok:
    - szakadásmentes kapcsolat
    - viszonylag magas ping, bix-re mondjuk az átlag 20-25, amerikai szerverre (AWS) viszont meglepően jó 110-130

    Packet loss:
    - 0 terhelés mellett nincs
    - 150-200 mbit terhelés mellett nagyon ritkán, lehet a kapcsolatok száma befolyásolja, hogy van-e vagy nincs
    - tartós letöltés mellett 500-700 mbit/sec a packet loss jelentős, de még mindig nem okoz szakadást (RDP, szerver-kliens kapcsolat - nyilván utóbbi hibatűrése is befolyások, de mondjuk egy online játék esetén azért jellemző, hogy még él).

    Egyébként a net kb. és átlagosan 800/150mbit/sec-et tud nálam.

    The lesbians next door bought me a Rolex for my birthday. I think they misunderstood when I said I wanna watch...

  • Fecogame

    veterán

    válasz Sword #1 üzenetére

    Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

Aktív témák