Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tarjanyij

    csendes tag

    Jelenleg egy 6.1.7-15284 DS3615xs NAS-om fut ASROCK Q1900B-ITX lapon 2 SATA HDD-vel közel 2T adattal. A kérdés az lenne, hogy kivitelezhető-e adatvesztél nélkül 7.1-re áttérni. Amíg 5.1-es rendszer futott betonsabil volt, de sajnos amióta 6.1 van (cirka 3-4 éve), folyamatosan lefagy. Néha megpróbáltam rá megoldást találni, sajnos semmi nem vezetett célra, így most megpróbálnám a teljes rendszert 7.1 felvinni.
    Annó az 5.1 -> 6.1 váltásnál nem volt gondom adatvesztéssel, örülnék ha most is kivitelezhető lenne, ugyanakkor a platform váltás elbizonytalanított. Ha jól gondolom célszerű lenne a DS3615xs-t DS3622xs+-ra cserélni. Okozhat ez gondot?

  • tarjanyij

    csendes tag

    válasz szaki035 #23357 üzenetére

    Az éjjel nekiálltam és megcsináltam. Mivel első nekifutásra a 3622xs+-ra azt mondta a az első bootnál hogy Not Installed, így kicsit beparáztam, és csináltam egy új loader-t 3615xs-re, de azzal is ugyanaz történt. Vettem egy nagy levegőt, meg ellenőriztem, hogy a google photo-n megvan-e minden képről a backup, majd egyszerűen tovább léptem.
    Annak ellenére hogy először Not Installed-nek írata a meglévő disk-eket, később rájött, hogy régi verziós Syno disk-kel van dolga és szépen el is kezdte felrakni a 7.1-et.
    Első nekifutásra a boot után nem jött vissza pedig egy pillanatra elkezdett ping-ni az eredeti IP cím, update közben ugye a DHCP-ről szed fel egyett. Ekkor visszraktam a 6.1 loader USB-t és arról bootoltam, gondoltam legrosszabb esetbe visszaállok. Be is töltött az Install/upgrade menü, de azt mondta hogy 7.1-es a rendszer.
    Na ekkor gondoltam, hogy valószínű előzőleg is felbootolt, csak más IP-t kaphatott.
    Lekapcs... vissza a 7.1-es loader stick, újabb boot, és igazam is lett. Gyönyörűen bejött, csak elmászott az IP cím.
    1-2 package már nem volt kompatibilis azokat leszedtem, meg a Transmission update-tel még elszórakoztam kicsit, mert az nem akart elindulni, de alapvetően szépen felment minden, az adatok is megvannak.

    A következő nekifutás a 3615xs -> 3622xs+ migráció lesz, remélem azzal sem lesz gond.

Új hozzászólás Aktív témák