Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mankó

    veterán

    válasz r4z #5449 üzenetére

    Sajnos a 7-es csak 2 Tb-s hdd-t fogad, s a már meglévő is 3 Tb-s. Szerintem saját építés lesz, mert a 8-as már sokat eszik, pedig bejönne a felépítése, az egyszerű bővítése és az ára sem rossz.
    Olvasgattam kicsit a virtuális rendszeréről, de a rendszer alatt futtatott virtuális Xpenelogy már sávszélesség csökkenést okoz, így az egybe rendszer sajnos nem nyerő.

    Az eddigi állás:
    Asrock N3700 vagy N3150, J3710, J3160 modellek közül az egyik. (Lehet akkora teljesítménybeli különbségek nincsenek az egyes modellek között és a legolcsóbbat kellene választanom. Ez még utána olvasás, tapasztalatcsere kérdése.)
    2x 2Gb vagy 2x 4 Gb ddr3l (szerintem bőven elég lesz szerver feladatokra a 2x 2 is)
    Ház: Cooler Master Elite 120
    Tápegység: 90w-os laptop táp vagy 300w-os Be quiet.

    58 vagy 75 k a végeredmény, választott proci és ram mennyiség függvénye.

    A kérdés, hogy az egyes processzor variációkkal érzékelnék e szignifikáns különbséget (1x 3 Tb wd red-del kezdetben) a fogyasztás és teljesítmény esetében? Ha nagy különbségek nincsenek, bőven elég lehet a legolcsóbb N3150 is, de az a 10-es sem akadály, ha minimális fogyasztás növekedés mellett észlelhető a teljesítmény többlet.
    A baj csak az, hogy erre már csak akkor lesz válasz, ha össze épült. :(

    Esetleg tulajok, akik ilyen kiépítéssel rendelkeznek, írhatnának gyakorlati tapasztalatokat! Letöltési, másolási sebesség, fogyasztás (terhelés, idle), zaj stb.

    kabar: Milyen konfigot tettél a Xpenelogy alá? Összehasonlítva a gyári Syno szoftverével és használhatóságával, szerinted mennyire jó ötlet Xpenelogyval futattott NAS-t építeni? Vennél újra új Synology terméket? (Eltekintve, a "ha nagyon el lennénk engedve anyagilag" résztől.)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák