Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mauzes

    őstag

    válasz Essejó #4125 üzenetére

    A házat úgy értettem, hogy van egy USB-s HDD mobil rack-em, ide akartam lementeni az adatokat, hogy akármi van, ott meglegyen. Csakhogy a rack 3 TB-ot már nem ismer fel, így nem tudok semmit sem menteni.

    A Syno-n 5.2-5644 Update 3 fut. Tehát Xpeno-ra telepítem a 5644.4 Xpenoboot-ot, majd 5644 DSM, újraindít, 5644 Update 1, újraindít, 5644 Update 2, újraindít. Update 3 nincs a Xpeno-ra még.

    Na most a Xpenonology-t az új szerveremre úgy is tudom telepíteni, hogy abban nincs HDD? Mert elvileg csak így tudnám a 2 lemezt egyszerűen kivenni a Synology-ból, és berakni a szerverbe, amin már Xpeno van.

    Az egyébként működne úgy, hogy nagyjából azt csinálom, mint amit mondtál, de csak 1 lemezzel? Tehát Syno-ból kiveszek 1 lemezt. Az rinyál, hogy a kötet szétesett, de elvileg mindkét lemezen megvannak az adatok. A kivett lemezt átteszem a Xpeno-ba, ami (mivel ugyanaz a DSM van rajta) nem formázza meg 0-ra, hanem kvázi felismeri az adatokat meg a fél kötetet. Majd a 2. lemezt is átteszem, és felépül ugyanaz a kötet a Xpeno-n.

    Csak egy kicsit aggódom, hogy ha mindkét lemezt kiveszem, átteszem a szerverbe, az meg esetleg újraformázza, akkor minden adatomat buktam.

Új hozzászólás Aktív témák