Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Balage76

    senior tag

    válasz parkasz #213 üzenetére

    Én is most akarom megcsinálni, talán lesz rá idő a négy nap alatt :) A haver mindenféle más gépen már sikerrel próbálta a telepítést, de az N40L-en ez lesz az első próba, nekem meg teljesen az első. :)

    Nem kell teljesen külön vinyó, csak nem lehet az USB kulcson, amiről a boot megy.
    Én úgy szeretném megcsinálni, hogy belül az USB kulcs a bootnak + az 5. SATA-n az SSD az oprendszernek, a torrent letöltő könyvtárnak, FTP-nek, meg ami még szükséges + 3 db WD40EZRX a fiókokban RAID5-ben a filmeknek, zenéknek, családi fotóknak, fontos dolgoknak. Ha elfogy a hely, akkor beleteszek mégegy vinyót és kibővítem a kötetet. (ez egyébként akkora feature, nagyon hiányzik a mostani win7 felállásból, gyakorlatilag az egyik döntő érv a váltás mellett.) 12TB még a család hangyatípusú tagjainak is elég kell hogy legyen. :)

    Általában reggel és este kellenek a fájlok, így a vinyók éjszaka/napközben pihenhetnek, míg az SSD vígan dolgozik.

    Bakker, mennyi eszed van! Ilyenem nekem is van, csak régóta nem használtam és le került a kincsesláda aljára... :) De nagyon köszönöm a felajánlást!

Új hozzászólás Aktív témák