Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rento

    őstag

    válasz Magnat #18058 üzenetére

    Értem.
    Drive nem volt fenn, szóval nem ettől fogyott el, az biztos. Itt van most nálam a gép, ha vinyó nélkül indítom, akkor hibátlanul indul, kap ip-t, minden ok. Ha csak az sata1-s portban lévő 1tb-s vinyót dugom rá, ami az elsődleges vinyó akkor csinál olyanokat, hogy újraindulgat a gép, mindezt azután mikor már megvolt a választó menü, tehát miközbe bootol a nas. Ha épp jó kedve van akkor kb a 3. újraindulás után úgy tűnik, hogy minden jó, de nincs ip, tehát olyan mintha megállna a boot folyamat. A képernyőn, természetesen látom a happy hacking feliratot, meg mindent. Ha a viszont a másodlagos 2tb-s vinyót dugom rá csak, akkor hibátlanul elindul a rendszer, kapok ipt, bejön a bejelentkező oldal is, de bejelentkezni már nem tudok, a már említett elfogyott a helyre hivatkozva. Ha csak ez a másodlagos vinyó van rákötve a gépre, akkor nincsenek is újraindulások. Az 1tb-s vinyót kivettem, rádugtam egy windowsos gépre, hd sentinel szerint hibátlan, 100/100%-s.
    Be bootoltam egy live linuxal, mdadm-al sikerült felcsatolni a meghajtókat, látom őket hibátlanul. Ha megcsinálom azt, hogy összefűzöm az első partíciókat úgy ahogy a 6.2-->6.1re való visszaállításnál és formázom, akkor utána működhet a rendszer, csak a konfigot bukom ugye?

    kgymac: Köszönöm neked is! :R

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák