Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rjg

    őstag

    válasz Somatom #105 üzenetére

    Az elmúlt néhány évben Xiaomi telefonjaim voltak, (Mi Mix 3, Mi 9, 10 és 11) de xiaomi.eu ROM-mal, innen álltam át kb egy hónapja S23U-ra.
    Ami MIUI-n alap és egyszerűen beállítható volt, ahhoz Samsungon komolyabban utána kellett nézni és feltenni néhány Good Lock modult. A teljesség igénye nélkül:
    - amikor a MIUI nem támogatta a gesztus vezérlést külső launcher alatt, akkor úgy át tudtam állni Nováról, hogy semmi nem hiányzott, minden nekem fontos funkciót benne volt, testre szabhatóan
    - Samsung alatt kellett a HomeUp, hogy ne tudjam állítani a 5x7-es ikon kiosztást. Ha az alkalmazás listát átállítom függőlegesre, akkor nem lehet ugyanazt a 5x7-es kiosztást beállítani, mint ami fekvőben van
    - MIUI-n egy-egy gomb volt, hogy hangerő gomb le kétszerre elinduljon a kamera, bekapcsoló gomb kétszerre a zseblámpa
    - Samsungon a RegiStar modul kellett hozzá, hogy a kamera a bekapcsoló gomb kétszerre, a lámpa pedig a hosszú nyomásra bekapcsoljon
    - A MIUI-n egy kapcsolóval láttam az értesítési sávon az aktuális adatforgalom sebességét, Samsungon nem találtam ilyet.
    - MIUI-n az értesítési sáv ikonjait egy "kompakt" kapcsolóval lehetett "sűríteni", Samsungon ehhez is egy modul kellett, hogy lehúzva hat gyors kapcsolót érjek el, ne kevesebbel
    - MIUI-n lehúzva az értesítési sávot az órára nyomva, azonnal betöltötte az alkalmazást, itt hiába nyomkodom, nem történik semmi, pedig könnyebb lenne innen elérni, mint a widget-en eltalálni az órát dátum és a hely között.
    Stb.

    Ettől még nem mondom, hogy a Samsung vagy a OneUI rossz, de a MIUI (főleg a kínai alapú eu ROM-mal) mára egy jól használható, átgondolt, kiforrott rendszer.

    MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

  • rjg

    őstag

    válasz Donki Hóte #133 üzenetére

    Ezért kezdtem azzal, hogy az írásom kimondottan kínai alapú, xiaomi.eu ROM-okra vonatkozik. De, azt is hozzá kell tennem, hogy az elmúlt években a családi és baráti körben is Xiaomi-kat javasoltam, és mivel ők mind a standard, hivatalos global ROM-mal használják, amivel a telefont vették, látom, hogy azok is tudják a felsoroltak jelentős részét.

    A Samsung előnye, amiért váltottam, az a végre jó hardveren túl, a hosszú termék támogatás és hogy néhány nekem fontos dolog (hívás rögzítés, ehhez elég volt egy CSC csere, illetve automatizálható repülőmód, amit tud a gyári rutin) bootloader nyitás és ROM csere nélkül is megy.

    MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

Új hozzászólás Aktív témák