Új hozzászólás Aktív témák

  • CubeDogg

    csendes tag

    Sziasztok!

    Mivel pár dolgot hiányoltam a tesztből és a hozzászólásoknál sem találtam rá választ így most egy hét használat után én is megosztom a tapasztalataimat.

    Azzal kezdeném, hogy már egy ideje ízlelgettem a telefon cserét, de az árak miatt sajnos a dolog megragadt a gondolkodási fázisnál, egy Xiaomi Pocophone F1-et használtam már lassan négy és fél éve. Mindenben elégedett is voltam vele, mostanában kezdett csak el hiányozni az NFC, mivel így a mobillal való fizetést nem tudtam használni, ezen kívül viszont még mindig baromi gyors volt, a játékok (legalább is amikkel játszottam) teljesen jól futottak rajta, talán a GRID Autosport volt az egyetlen ahol a grafikát vissza kellett vennem mert fullon szaggatóssá vált a dolog, viszont ezt a mobilt “sikeresen” összetörtem és a javítása már nem biztos, hogy megérte volna, már a Lineage OS-ből sem volt rá friss, így még inkább a váltás mellett kezdtem gondolkodni.

    A Xiaomi 13 Pro a méret és a lekerekített kijelző miatt nálam szóba sem jöhetett, volt a kezemben nemrég valamelyik iPhone és ott a méret és a “faltól falig” kijelző nagyon megtetszett, viszont ahogy az előttem szólók sokasága nálam is játszik, hogy zárt iPhone rendszert a franc se akar használni, ha a kezembe adják sem vagyok oda érte, nemhogy én használjam. A Samsung Galaxy S23-on erősen gondolkodtam, sok jó tapasztalatot írtak a kameráiról, a rendszerről, úgy az egész telefonról, plusz geek-ként a samsung DeX is izgalmasnak tűnt, viszont belegondoltam és rájöttem, hogy egy évben max párszor használnám így ennek sincsen sok értelme, plusz a Samsung kezelőfelülete sem tetszik, így maradtam tehát a Xiaomi 13-nál.

    Itt viszont a mobilaránás teszt miatt hezitáltam. A melegedés, a Xiaomi 12-nél is eléggé bosszantó volt, hogy egy flagship-nél nem tudták megoldani a hűtést idén pedig még inkább, hogy a tavalyi után megint elkövetik ugyanazt a hibát. Ennek viszont utána túrtam és youtube-os és egyébb külföldi mobilos oldalak tesztjeiben vagy nyoma sincs ilyen jellegű melegedésnek, vagy van melegedés, de nem kellemetlen szintű az sem. Na ezen felbátorodva megrendeltem a telefont, “legfeljebb visszaküldöm ha nem tetszik alapon”.

    Hát gyerekek!! Csoda! Már kibontva a telefont is iszonyat minőségi a cucc, bekapcsolod és szélsebes, a melegedés nálam egyedül az első beállításnál jött elő, jelzem egyszerre nem is tudom hány app futott és töltődött le (rendszerfrissítés (mert az is rögtön megjött), Google Play appok, a xiaomi saját apjai) közben ami már lent volt azokat elkezdtem beállítani (bejelentkezések, témák stb.) ekkor még nem tettem rá a hozzá járó gyári tokot mert úgy is abban fogom folyton használni, akkor már legyen kicsit a kezemben “csupaszon” is :) hát, mit mondjak, a melegedés nem volt vészes, persze lehetett érezni, hogy dolgozik, de a forrót meg sem közelítette (nem mértem rá pontosan de a kézmelegnél talán picit volt több). És hiába volt gyors a Pocophone, ennek a közelébe sem ér. A beállítás alatt még párszor kellett nyomkodnom a Poco-t. Hát szinte bántotta a szemem, mert a Xiaomi 13 annyira finoman működik.

    A fotós képesség a másik ami miatt top telefon szerettem volna és itt is a samsung volt a komoly kihívó, hát itt is azt kell mondjam mást tapasztaltam mint ami a tesztben van, a nappali fotók elképesztőek, a külön portré mód fantasztikus, és már a “Fénykép” automata módnál is tudja magától az automatika, hogy ha este fotózol akkor feljebb kell “tekerni” a záridőt és figyelmeztet, hogy próbáld stabilan tartani a telefont és akkor olyan fotókat lő, hogy megőrülsz.

    Lehet, hogy én vagyok igénytelen, de ezért a pénzért abszolút top kategória a készülék nem kell szégyenkeznie a többi gyártóval szemben, igen egy nagy negatívum, hogy az USB-je csak 2.0-ás és csak OTG-s. De mivel egy évben 1x 2x csatlakoztatom csak a PC-hez ezért ez is szinte lényegtelen, az elkészült fotókat pedig a Share Me appal ftp kapcsolaton pik-pak le lehet tölteni a telefonról. A sebesség és a minőség pedig Áhhh elképesztő :)

    Ja és majdnem kifelejtettem az akkut. Az üzemideje is valami zseniális, persze az, hogy 30-40 perc alatt telepumpálja a gyorstöltő az se piskóta, de a másik melléklet képen látható képernyőidő úgy jött össze, hogy este feltöltöttem a telefont, utána éjjel lekapcsoltam a fogyasztókat (Wifi, mobilnet, GPS, stb) és energiatakarékosra kapcsoltam, majd másnap, könyvet olvastam rajta youtube-oztam, játszottam (Hearthstone, Real Racing 3, nem, nem melegedett ;) ) zenét hallgattam és neteztem rajta, tudom, hogy már így is szuperlatívuszokban írok a telefonról de ez számomra elképesztő :)



    Ami miatt esetleg mást tapasztalhattam én is és a youtube-os tesztelők, illetve a többi cikk írója, az a szoftverben lehetett. Valószínűleg abban orvosolhatták a melegedési problémát.

    Szóval szerintem ez a cucc telitalálat nekem nagyon bejött, nagyon fogok rá vigyázni mert szerintem ez hosszú távon ki fog szolgálni.

    Pacsi!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák