Új hozzászólás Aktív témák

  • bencze

    senior tag

    Látom a prohardveren minden említésre érdemes téma említve is van :)
    Én normalt fejeztem be a tegnap. Elég vegyesek az érzéseim.

    A játék kicsit olyan, mintha az idő nem lineárisan telne. Az elejéről arra emlékszem, hogy szenvedtem a pánikkal. A második gameban is egy régi reloaddal sikerült egyenesbe hozni a helyzetet. Ezt kicsit nehéznek érzem.
    A második probléma a cuccok hiánya - kutatás+foundry, gyártás elvisz mindent, sosincs elég erőforrás (cucc vagy pénz).
    Aztán egyszer csak elkezdett mindenből meglenni ami szükséges (2 medikit, 2 scope, 1 sniper rifle stb. szóval mindenből épp annyi item ami egy bevetésre kell), és a következő hónapban már azt vettem észre, luxuscikkekre költök, utána unalmassá is vált az egész, pedig még elég sok időbe telt átépíteni a bázist meg megcsinálni minden kutatást (1gy is a játék végéig majd minden eleriumot elhasználtam).
    A végén próbáltam új squadot kitanítani (a sok reload miatt volt csomó colonelem), a willpoweres oficer school upgrade miatt, hogy majd 100+ willpoweres embereket psi-teszteljek, de félúton meguntam és befejeztem a játékot.

    Szóval az eleje frusztráló, a vége kicsit unalmas mert mindig az van, hogy rég befejezhetném az adott fejezetet de még várok, hogy könnyebb legyen - az első részt akkor zártam le amikor gyakorlatilag mindenem megvolt, ami meglehetett, utána nem is tudom, talán kb 1 hónap leforgása alatt (kicsit kevesebb?) meglett a 2. és 3. is. Szóval van egy olyan várakozó feeling, szerintem a sztorit valahogyan elnyújthatták volna.

    Bizonyos egyszerűsítések nem tetszenek nekem sem, de azért rettenetesen örülök, hogy végre valaki csinált egy rendes x-com-ot. Én az első kettővel játszottam annó, valahogy a többi ki is esett (egyesek elmondása alapján annyira nem kár).

    Az xcom feeling teljesen megvan, vannak határozott negatívumok, de ez azért egy valódi xcom játék.
    Most gondolkodom, hogy normal ironman vagy classic, fene tudja, nekem olyan mód kellett volna ahol mission közben nem lehet menteni - akkor jobban figyelnék és egyes veszteségeket bevállalnék lustaságból (kicsit izgalmasabb lenne). De a no reload nem tetszik. :(

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

Új hozzászólás Aktív témák