Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • icemad

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz F.B.I. #40006 üzenetére

    Azért az már nagyon durva gép lehet. :Y
    Tudom, bunkó magyar vagyok, de én irigylem az ilyen embereket. :D
    Más kérdés, hogy ha a munkájához is kell, akkor ez befektetés, hogy mellette tud vele játszani is, az a bónusz.
    Azt az 500k-t viszont nem értem... Nem 190k körül van az sx?

    Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

  • Beniii06

    őstag

    válasz F.B.I. #40006 üzenetére

    "mennyire jól tettem, amikor kiszálltam a PC master race-ből. Egy nagyon pénzes ismerősnek"

    És te is építenél ilyen gépet, mármint lenne rá lehetőséged?

    Kár itt nyugtatgatni magad, az igaz, hogy ennyi pénzt tényleg felesleges kiadni egy PC-ért, főleg most mikor minden duplájába kerül hiány miatt. A 3090-es kártya sem éri meg, nvidiánál az mindig tech demo, nem játékra éri meg, CPU-nál az intel alaposan lecsúszott ott sincsenek most rendes árak mindkét oldalon. Ha 3-4 hónappal később építik ugyanezt a gépet ~600 ezerrel biztosan olcsóbb lenne, 1 év múlva pedig fele annyi, de ha mindenből a csúcsot akarja az ember akkor annak ára is van.

    Egy átlagos, jó játékra alkalmas gépet 300-500k-ból ki lehet hozni, attól többet nem érdemes rákölteni és továbbra is igaz marad, hogy ott a több pénzért többet is kapsz, legyen az funkcionalitás(pl. VR), gyorsabb háttértár(pcie SSD Raid tömbökben) vagy játékok tekintetében mennyiség(főleg FPS multik, RTS játékok, HL Alyx) és modolhatóság is. Ilyet az SX-ed nem tud.

    Ha PC-n nem költenének ennyit a fejlesztésekre pl RTX 2018-ban vagy Ryzen APU-k, akkor most neked sem lenne ilyen SX-ed, hanem teljesítményben a töredékét tudná csak.

    " Vicces olvasni....800K egy VGA 2021 és fejlődik a technika. "

    Nem érted, hogy működik a piac? Amiből hiány van annak magasabb az ára és ott vannak a fejlesztési költségek is. Technológiai határok miatt nagy teljesítményt már nem lehet növelni a csíkszélességgel, csak kb. ugyanazt adni kevesebb fogyasztással.

    [ Szerkesztve ]

    "Got any other secret weapons?"

Új hozzászólás Aktív témák