Aktív témák

  • shev7

    veterán

    Sztem meg azért kell 2-vel osztani, mert a csatorna half-duplex legjobb tudásom szerint, bár ennek nem kéne feltétlen így lennie, csak akkor vki magyarázza el, hogy ha a router mellé rakom a gépet, akkor is csak kb 5mbps tudok belső hálón másolni.

    ''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

  • joe69

    senior tag

    1.5 megabites netnek kene atmennie, ehhez eleg a 11mbps-es modem meg pci kartya?

  • Protoss

    senior tag

    válasz Cpt. Zsöci #950 üzenetére

    1, Ilyen áron van dmc is az pl jobb. Nincs benne wireless, de routerként jobb.
    2, Pingeld meg nálam 4-ből 2 elveszettel tért vissza, de min 1 csomag döglik 50-60% kapcsnál
    3, A gondom annyi, hogy nagyon dicsőítitek itt közben meg még mindig nem kaptam választrá hogy miért csak 1 mac-et adhatok meg (leírásban is 8 van, support válasza bios update - kár hogy a legújabb van fent), garinál első körben csak néztek most gondolkodnak, hogy mi legyen. Itt a fórumon is vitt már vissza másik emberke ilyen cuccot annyira nem kell érte tűzbe menni.

    Nem rossz de csodát ne várjon senki. Ha annyire király gép lenne talán nem lenne 900 hozzászólásos fóruma. Tehát tényleg érdemes a 3 napon belüli izzítást és cserét komolyan venni, mert bizony kifoghatsz olyat ami gázos. Utánna meg gariban bizonygatni nem kellemes.

    Ja igen és ha valaki varázslót használ akkor jobban teszi, ha a nem egyéb... hanem a kapcsolat másik gépen vagy átjárón keresztül -t választja.

    Ha nincs különleges igényre csak annyit, hogy a nat-ot és port forwardot miért kellett átnevezni? talán egyértelműbb lett volna meghagyni, ha már a szakma így ismeri. Szerintem csak sulinetben érdemes venni.

    Ne glettelj, a vakolás jobb

  • Protoss

    senior tag

    válasz joe69 #952 üzenetére

    Valós másolási teszt:
    Xmicro USB (11Mbps, usb 1.1 portban) és router között helyi hálón 66% és 60% jellemzők mellett, 732 Mb fájl => 250-312 Kbyte/sec Total Commander. Szal túl becsültem a képességeit.

    Ne glettelj, a vakolás jobb

  • joe69

    senior tag

    válasz Protoss #954 üzenetére

    thx
    ezek utan nemtom mi legyen, ugy latszik ilyen arban eleg harmatos a wireless

  • Protoss

    senior tag

    válasz joe69 #955 üzenetére

    Szerintem külön router és külön access pointtal is érdemes próbálkoznod. Ha nem internetre kell akkor csak 54-sekben gondolkodva és PCI kártyákkal az usb arra jó, hogy ha jön valaki és gyorsan akarod csatlakoztatni (feltéve, hogy kéznél van az install lemez és engedi hogy pöcköld a hálózati beállításait). Ha jobb a kapcsolat (tehát kb 85-90%) akkor gyorsabb. Ha arra kell hogy egy falat ne kelljen átfúrni arra jó. (a router és usb között max 3-4 méter). A födém az már erősebben lefedi.

    Ne glettelj, a vakolás jobb

  • joe69

    senior tag

    válasz Protoss #956 üzenetére

    igazabol csak netre kell

    ha kabelesen hasznalom ezt az x-micro-t, akkor azert megbizhato?

    baj ha mas markaju wlan kartyaval hasznalnam? mert mustar arlistaban nem talaltam pci-os x-micro-t

  • Protoss

    senior tag

    válasz joe69 #957 üzenetére

    Kábelesen ment elsőre nekem. Igazából a wireless rész vágott mellbe. Szerintem mennie kell mert a szabvány szerepel a dobozon. Levehető antennás pci karit érdemes venni, bármikor előfordulhat, hogy elásod a géped valahová, akkor legalább az antennát kirahasd :)

    [Szerkesztve]

    Ne glettelj, a vakolás jobb

  • Cpt. Zsöci

    tag

    válasz Protoss #953 üzenetére

    1, Ilyen áron van dmc is az pl jobb. Nincs benne wireless, de routerként jobb.

    Hát sima router van már 5-6 ezer forintért is. Természetesen nem az a része a drága hanem a router mellé integrált access point. (gyk, pont a wireless rész a drága) Egy sim AP csak néhány ezressel olcsóbb mint ez, de azzal persze nem tudsz netet osztani.

    2, Pingeld meg nálam 4-ből 2 elveszettel tért vissza, de min 1 csomag döglik 50-60% kapcsnál

    Hát nálam nem, bármennyire is gyenge a jel.... Szerintem a probléma az USB-s cuccal van. Gondold el, abban a kis mütyűrben mekkora antenna lehet? És alapból USB-n csatlakozik, aminek master-slave infrastruktúrája van. Nem lehet ilyen célra gyors sztem.

    3, A gondom annyi, hogy nagyon dicsőítitek itt közben meg még mindig nem kaptam választrá hogy miért csak 1 mac-et adhatok meg

    Azért nem mert ilyen csak nálad volt eddig. Vagy garis a dolog, vagy te szúrsz el valamit.

    Mondj egy népszerű cuccot, amivel nem ment még egy ember (ember, nem emberke) sem visszagariba.

    Ha visszaolvasnál tudnád, hogy miért van 900hsz. És azt is látnád, hogy már bőven több mint egy év alatt gyűlt ez össze. Gyengébbek kedvéért: ennek a cuccosnak ennyi volt az ára (13ezer) egy éve is (most a b-sről beszélünk, de a topiknak is ez a címe), amikor még a következő wireless-es router kb a duplájába került (a gigabyte-nak volt 18-ért egy AP-ja ami igazából router volt, aztán egy pusztán jót akaró arc szólt, hogy az igazából router is és a bolt rádobott még 5ezret)

    Ja igen és ha valaki varázslót használ akkor jobban teszi, ha a nem egyéb... hanem a kapcsolat másik gépen vagy átjárón keresztül -t választja.

    Erről már volt szó és még jobban meg is volt fogalmazva.

    Ha nincs különleges igényre csak annyit, hogy a nat-ot és port forwardot miért kellett átnevezni?

    Nincs átnevezve. Főleg a NAT nincs hisz az maga a router, vagyis az amit a router csinál (csak a hardware-t is szokták így hívni), szóval fogalmam sincs miről beszélsz (de lehet, hogy neked se)
    A port forward, meg nincs átnevezve. Ha a tiedben ne adj Isten virtual server néven fut, akkor elárulom hogy az a dlink és a surecom routerekben is ezen a néven szerepel.

    ''Destiny may know where you live, my squids, but will you be home when it comes over to play?''

  • Cyberslider

    őstag

    Ez elég pörgős topic :))

    Kérdésem,egy ilyen sima wlan router beépített antennával mit bír kb?
    Laptoppal lenne használva, vékony téglafalak,családi ház. Maximum 1 emelet különbség. Menni fog?
    Laptopba melyik a jobb jelerősség szempontjából pcmcia,vagy usb inkább?

    https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/cyberslider/index.html

  • Cpt. Zsöci

    tag

    válasz Cyberslider #961 üzenetére

    Már durvább környezetben is volt használva. simán viszi az 1 emeletet (nekem is ment egy emelt különbség + 3 tégla fal ebből egy vastag tartó lehet, hogy vasbeton).

    Én személyszerint a pcmcia-ra szavazok, sokkal jobb az antennája....

    ''Destiny may know where you live, my squids, but will you be home when it comes over to play?''

  • Cpt. Zsöci

    tag

    válasz Protoss #954 üzenetére

    nekem most ment 580kbyt/sec-kel

    olvasd el a nemrég itt ph-n megjelent cikket az xmicro-król, ot megtalálod, hogy kell érteni 11mbps-t

    ''Destiny may know where you live, my squids, but will you be home when it comes over to play?''

  • Protoss

    senior tag

    válasz Cpt. Zsöci #960 üzenetére

    Hali!

    Igazából mikor kérdeztem akkor nem voltál ilyen szószátyár, igaz nem is sokra mentem a segítségeddel.
    Bővebben: link , Bővebben: link kettő külön és az ára nem tíz ezrekkel drágább és ebből az AP Asus.

    Következő: a kérdés usbs cuccra vonatkozott és én usbs cuccra válaszoltam. Te nem tudom mire akarsz kilyukadni. Én legalább lemértem és leírtam hogy nálam mit csinál a cucc. És nem igazán érdekel, amiket itt hasalsz az USB-ről, a gond annyi hogy az eszközre ráírják a 11 Mbps (sőt USB 2.0-val az 54 Mbps értéke), ez nálam min 700-800 Kb/s értéket (az 54 Mbps-től meg min 2-3 Mb/s) értéket várnék el.

    A MAC címre te magad se reagáltál eddig (ha jól emlékszem azt írtad majd lesz), csak hogy megtudtad, hogy már gariztatom. Most már nagyon nagy a szád. (arra se vetted a fáradtságot, hogy megnézd mi a gondom.)

    A NAT nevén nevezve csak a 108 Turboban jelenik meg. Furcsa ott már kibökték, mert hát ugye ez mennyire hardveres elnevezés, a te szavaiddal élve.

    Az egyéb ötletes beállítást több hozászólásban is olvastam és félre vezető (többek között te is ezerrel nyomtad), ezért gondoltam egyértelműen leírom. Igazából nem érdekel mert már korábban is írtam, hogy a varázslós beállításokból elegem van.

    Utólag annyit egy kicsit olvasd vissza a saját hozzászólásaidat és furcsa módon csak duma jön ki belőle. Most sem írtál konkrétumot, a másik topikban sem csak löktél egy linket. Nekem úgy tünik, hogy olyan eladó tipus vagy mint Bill bácsi (és akkor ebből az ablakból áthúzzuk abba az ablakba, meg nálam jó akkor mindenhol jó.)

    Ne glettelj, a vakolás jobb

  • Protoss

    senior tag

    válasz Cpt. Zsöci #963 üzenetére

    Nekem meg 7 Mbyte/sec. :) Ja Bocsi kábelen nyomtam ezt most :D
    Hát még sokat kell tanulnod, legalább egy strengh értéket rakhattál volna mellé.

    Ne glettelj, a vakolás jobb

  • Protoss

    senior tag

    válasz Cpt. Zsöci #963 üzenetére

    Hali!

    Igazából nem tudom min vagy megsértődve, nem anyáztam csak leszögeztem, hogy vannak hiányosságok. Talán fáj hogy korektebb véleményt merek írni, azért hogy más tudja mit várjon az eszköztől?
    Mert nekem nem az a legfontosabb, hogy kék vagy áttesző dobozban árulnak valamit, sajnos már a prohardver is olyan lesz mint az Rtl klubon Répa Katával az autómánia. Pedig inkább a totalcarra kellene hasonlítani.

    Ez tipikusan a samsung vinyók esete ilyen jók olyan jók, aztán mikor kicsit megkapirgálja a témát az ember kiderül, hogy azért van gázos széria is belőle és kár volt olyan korán temetni a seagatet vagy a maxtort. Ott is mit összekáráltak, aztán sorba jöttek azok akik bizony pórul jártak vele.

    Ja igen és a hangnemen változtass egy picit, mert nagyon fejedbe szált ez a router.

    Üdv

    [Szerkesztve]

    Ne glettelj, a vakolás jobb

  • Cpt. Zsöci

    tag

    válasz Protoss #964 üzenetére

    Úristen te miről beszélsz????
    most olvasom, hogy milyen tippeket adsz a másik x-micros topikban a srácnak a dc-hez és kettőnk közül nem én nem értek a dologhoz
    1. a DMZ az két AP összekötéséhez van, egyáltalán nem kell semmit beírni oda a dc-hez
    2. azt mondod, csak a virtual server nem kell? hát csak AZ kell, mert az a port- forward.
    3. port filteringet engedélyezni kell? lefordítom ok? kapu (port) szűrés (filtering), amit ott engedélyezel azon legfeljebb faltörőkossal lehet átmenni...

    Nagyon kérlek ne adj tanácsot olyan dolgokban amihez nem értesz. És ezen ne is kezdj el vitatkozni, mert nincs értelme, itt ebben a fórumba már sokszor elhangzott ez a verzió és mindenkinek működik (nekem is).

    ha nekem nem hiszel keress rá dc-n erre a fájlra:
    DC++ aktiválási útmutató router használata esetén.doc
    ebben is ezt fogják írni

    geeeez

    ''Destiny may know where you live, my squids, but will you be home when it comes over to play?''

  • Cpt. Zsöci

    tag

    válasz Protoss #964 üzenetére

    Igazából mikor kérdeztem akkor nem voltál ilyen szószátyár
    (#864)
    bocs hogy nem írtam szakdolgozatot


    igaz nem is sokra mentem a segítségeddel.
    Utólag annyit egy kicsit olvasd vissza a saját hozzászólásaidat és furcsa módon csak duma jön ki belőle. Most sem írtál konkrétumot, a másik topikban sem csak löktél egy linket. Nekem úgy tünik, hogy olyan eladó tipus vagy mint Bill bácsi (és akkor ebből az ablakból áthúzzuk abba az ablakba, meg nálam jó akkor mindenhol jó.)
    Nem egy ember mondta már hogy ez egy igen hasznos topik (persze ők visszaolvastak). És nem egyszer mondták az itt rendszeresen megfordulóknak, hogy ''köszi a segítséget, bejött'' Nem vagyok egy dicsekedős tipus, de nekem is néhányszor. Teljesen alaptalanul vagdalózol bele a vakvilágba. Az eladó típus dolgot meg egyáltalán nem is értem. (bár ha jól emlékszem akkor te mondtad, hogy a ph is hogy eladta magát ennél az xmicros cikknél, ami bárki számára aki rendszeresen olvassa a ph-t egyszerűen nevetséges ... ha nem te voltál akkor visszavonom)

    kettő külön és az ára nem tíz ezrekkel drágább és ebből az AP Asus.
    Nem tízezrekkel, csak 9ezerrel, ami azért ebben az árkategóriában még mindig sok. Nem beszélve arról, hogy így már két eszköz van közted és a net között ami nem feltétlen előnyös.
    Ha figyelmesen olvastál volna azt is észreveszed, hogy a több tízezres kifejezés másfélévvel ezelőttre vonatkozott...


    kérdés usbs cuccra vonatkozott és én usbs cuccra válaszoltam
    lehet, hogy az ubs-re válaszoltál, de nem azt mondtad, hogy az a szar, hanem azt hogy a router

    a gond annyi hogy az eszközre ráírják a 11 Mbps...
    a gond annyi, hogy a 11, 54, 108 értékeket nem csak az xmicrokra írják rá, hanem minden wlan termékre, de egyik sem tud annyt. olvass utána a neten, hogy mit jelölnek ezek az értékek, nem fejtem ki, már így is hosszú leszek

    A MAC címre te magad se reagáltál eddig
    Ha jól emléksze azt írtam, hogy azért nem reagál senki, mert eddig még az elmúlt 900 hszben senkinek sem volt ilyen problémája. Ha ennyiből nem jöttél rá, hogy gari, akkor részvétem

    A NAT nevén nevezve csak a
    Bővebben: link
    minden routerben alapból van nat, mert ez a lényege.
    ha néven van nevezve ha nincs

    Az egyéb ötletes beállítást több hozászólásban is olvastam és félre vezető (többek között te is ezerrel nyomtad)...
    Nem én pont az ellenkezőjét mondtam.
    #925

    ''Destiny may know where you live, my squids, but will you be home when it comes over to play?''

  • Cpt. Zsöci

    tag

    válasz Protoss #967 üzenetére

    talán a te stílusodon sértődtem meg
    idejössz, segítséget kérsz és amikor majdnem egy egész napot kell várnod kiborulsz
    próbálunk segíteni, de te mész a saját fejed után és a routert szapulod
    ha valaki belfullad a vízbe mert nem tud úszni, akkor nem a víz a hülye

    Nem nem az fáj, hogy korrektebb hozzászólásokat írsz hanem az, hogy használhatatlan, téves információkkal dúsított hozzászólásokat írsz. Mindenkinek elmondjuk mit kell várni ettől az eszköztől:
    Az X-Micro olcsó, de ennek megvan az ára. A friss termékeik általában ''bugosak'', de ezeket firmware-ekkel javítják. Ha egyszer viszont stabil lesz a dolog az is marad. Sokaknak számít ha több ezer forintot meg tudnak spórolni, ezért nekik ezt ajánljuk.
    Ez (ha nem is szószerint), már nagyon sokszor elhangzott itt. És ha megnézed az első 300hsz-t akkor azt is észreveszed, hogy egy éve mindannyian szenvedtünk a b-s routerünkkel, mert kb 3naponta resetelni kellett. Nekem mostmár csak akkor indul újra, ha áramszünet van, különben hónapokat kibír. A szolgáltatások köre is bővült, mostmár minden megvan a routerban ami kell (a sávszél elosztást leszámítva, de azt 50rugó alatt nem kapsz).
    Ez is sokszor elhangzott már.

    az autómánia vs totalcar összehasonlítás a ph-val kapcsolatban, nem állja meg a helyét különben teljesen igaz.
    És, hogy a vinyós dolog mennyire nem igaz lám ebben a tesztben még csak nem is találunk samsungot: Bővebben: link


    és nem a router szállt a fejembe, hanem te.
    általában nem szoktam fölvenni a hangnemet, ha rámflémelnek, de most annyira fáradt vagyok a vizsgák miatt, és annyi félrevezetődolgot írtál itt is és a másik topikban is (főleg) hogy asszem elpattant valami


    ezennel eltemetem a csatabárdot

    Bővebben: link


    [Szerkesztve]

    ''Destiny may know where you live, my squids, but will you be home when it comes over to play?''

  • nagymester

    csendes tag

    válasz joe69 #957 üzenetére

    Be kell, hogy valljam: én vettem meg a mustárnál az utolsó X-micro 54+ -os pci kártyát még karácsony előtt! :)
    Azt ígérték, hogy hozznak még, de azóta se látom az árjegyzékükben. :(

    PII Celeron 1000, 384Mb RAM, Diamond Viper II 32Mb, Segate 120Gb 8Mb ATA133, LG GSA-4160b. volt a régi configom

  • Cpt. Zsöci

    tag

    válasz nagymester #971 üzenetére

    Azért nem muszáj x-micrós hálókártyát venni, bármely másik is megteszi.
    Itt vannak az 54-esek 11ezer forintig:

    Bővebben: link
    Bővebben: link
    Bővebben: link
    Bővebben: link

    És ezek csak a depóról vannak, szal még biztos lehet olcsóbbat/másmilyet találni

    ''Destiny may know where you live, my squids, but will you be home when it comes over to play?''

  • tibibi

    őstag

    válasz nagymester #947 üzenetére

    az aláírásodra reagálva tegnap tankolt nálam egy dagadt ronda nagyképü picsa az RX8.ba :DD
    mondjuk a pasija se volt egy világszám :DD

    [Szerkesztve]

  • nagymester

    csendes tag

    válasz tibibi #973 üzenetére

    A kivétel erősíti a szabályt!! :)

    PII Celeron 1000, 384Mb RAM, Diamond Viper II 32Mb, Segate 120Gb 8Mb ATA133, LG GSA-4160b. volt a régi configom

  • Protoss

    senior tag

    válasz Cpt. Zsöci #968 üzenetére

    Akkor zseni vagyok nálam virtual server nélkül megy a dc++.
    A filteringet egy kicsit olvasd el a leírásban, 47 oldal 5.3 fejezet. Bővebben: link A forgalom szabályozására van és van enabled és disabled fül Okostojás.

    A DC++ mellesleg udp és tcp proton simán ki és besétál, ha nyitott (azaz enabled) funkció van.

    Ne glettelj, a vakolás jobb

  • Cpt. Zsöci

    tag

    válasz nagymester #974 üzenetére

    az meg már csak hagyján, hogy nekem nem is feltétlen jönnek be azok a nők :))
    Mer ha elveszed a sminket, a szőkítőt, a szilikont és arc arcfelvarrást akkor mi marad? kb egy agy nélküli woody allen

    ''Destiny may know where you live, my squids, but will you be home when it comes over to play?''

  • Cpt. Zsöci

    tag

    válasz Protoss #975 üzenetére

    azthiszem a másik fórumban megkapod a választ arra hogy ki az okostojás....

    ''Destiny may know where you live, my squids, but will you be home when it comes over to play?''

  • Cpt. Zsöci

    tag

    válasz Protoss #975 üzenetére

    Port Filtering
    Entries in this table are used to restrict certain types of data packets from your local network to Internet through the Gateway. Use of such filters can be helpful in securing or restricting your local network.

    Port szűrés
    Az itt található bejegyzések arra valók, hogy bizonyos tipusú, a helyi hálózatból az átjárón keresztül az internetre küldött adatcsomagokat lekorlátozzanak. Az ilyen tipusú szűrők használata hasznos lehet a helyi hálózat bebiztosítása vagy korlátozása esetén.


    A fenti idézet az X-micro wlan 11b broadband router webconfigjából van véve. Én fordítottam le. Lehe vele kötekedni, de nem érdemes, mert fordítással foglalkozom a mindennapi életben. (ELTE BTK angol szak)

    ''Destiny may know where you live, my squids, but will you be home when it comes over to play?''

  • nagymester

    csendes tag

    válasz Cpt. Zsöci #976 üzenetére

    Feleségül nekem se kéne! Még ha műanyagból vannak is azért valljuk be őszintén, egyikmásik példány igen szemrevaló. :Y
    Ezeket a hölgyeket nem is azért tartják, hogy gondolkodjanak!! :))

    PII Celeron 1000, 384Mb RAM, Diamond Viper II 32Mb, Segate 120Gb 8Mb ATA133, LG GSA-4160b. volt a régi configom

  • shev7

    veterán

    válasz Protoss #975 üzenetére

    Nem az a kérdés, hogy megy-e a DC, hanem, hogy aktívban megy-e a DC. router mögött portforward nélkül sosem leszel aktív. Fizikailag lehetetlen.

    ''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

  • Zeck

    aktív tag

    Nah feldobok egy kérdést hátha fellendítem a topicot. :) Szóval nekem is ilyen routerem van és azt szeretném megoldani, hogy egy játék portját ne zargassa, tehát azon a porton gyorsan tudjon komunikálni a gép. Ilyen esetben a Port forwardingot kell állítgatni vagy megpróbálni kikapcsolni az adott portra a tűzfalat?
    Ha valaki tudja melyik azt is mondja meg hogyan plz! Megpróbáltam firewall rule-nál kifelé is meg befelé is ip nélkül azt a portot engedélyezni (asszem ami nekem kell aza 27015 - counter-strike), de az lett az eredménye, hogy most a tűzfalteszt szerint az összes portom látható, pedig kitöröltem a bejegyzésemet. Eddig a portok láthatatlanok voltak. :F

    "két lábon járó növényevő szarkészaurusz"

  • Cpt. Zsöci

    tag

    válasz Zeck #981 üzenetére

    HÁt most bevallom, nem egészen értem mi a baj. Nekem A CS:source minden külön állítgatás nélkül ment, úgyhogy...
    De ha neked nem menne, akkor a fent említett portot, portforwardolni kel a saját belső címedre.
    A lényeg, hogy bállítod azt hogy port: 27015, protocol :''both'', és az ip a te belső ipd, ami mondjuk 192.168.1.100 (ez csak egy példa, nálad lehet hogy más)
    a comment lényegtelen

    ''Destiny may know where you live, my squids, but will you be home when it comes over to play?''

  • Cpt. Zsöci

    tag

    válasz shev7 #980 üzenetére

    nah végre valaki, már azthittem idegösszeroppanást kapok
    köszönöm shev

    ''Destiny may know where you live, my squids, but will you be home when it comes over to play?''

  • Zeck

    aktív tag

    válasz Cpt. Zsöci #982 üzenetére

    Igazából nem source-ról van szó,hanem 1.6-ról, de nemhiszem hogy ez számít. És nem az a baj, hogy nem megy, hanem, hogy nem jól, jók a pingjeim, az fps-em is, de pontatlanok a lövések, és nem csak beképzelem. Szóval ezért próbálkozok leszedni a portról a tűzfalat. Lehet, hogy nem segít, de hátha. Portforwarding esetleg segíthet? Vagy az csak akkor kéne ha egyáltalán nem menne?

    "két lábon járó növényevő szarkészaurusz"

  • shev7

    veterán

    válasz Zeck #984 üzenetére

    nem értem, hogy a pontatlan lövés, és a portforward hogy jön össze :))

    ''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

  • Zeck

    aktív tag

    válasz shev7 #985 üzenetére

    Hát gondoltam, hogy a kérdésemből kiderül, hogy nem értek hozzá. Azt se tudom mit csinál a port forward. De gondoltam, hogy a tűzfal esetleg lassitja a kapcsolatot. Vagy talán, ha portforwarda berakom a játékot kevésbé késlelteti a router. Persze lehet, hogy ez hülyeség ezért kérdezem.

    "két lábon járó növényevő szarkészaurusz"

  • shev7

    veterán

    válasz Zeck #986 üzenetére

    semmi köze a kettőnek egymáshoz :)

    ''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

  • Protoss

    senior tag

    válasz shev7 #980 üzenetére

    Hali!

    Lássatok csodát:

    Aktív dc: 1412 Tcp és 1412 udp port-on, 54Mbps xmicro 11g wlan router:, win xp sp2 tűzfallal (azt most nem részletezem)

    DMZ: Public IP = szolgáltatótól kapott IP, Private IP = dc gép ip-je
    Use the DMZ Host screen to expose one or more computers on your network to the internet. This feature is often used for online games that require unrestricted two-way communication.

    Special apps: TCP és UDP-nek, trigger port rangnek ugyan csak 1412-1412
    Use the Special Apps screen to allow certain ports to communicate with computers outside your network. This feature may be necessary for special applications like online gaming and video conferencing.

    Filters: Port filtering, direction both, protokol both, private port range 1412-1412
    Use this screen to create and apply filters that can selectively allow traffic to pass in and out of your network.If no filters are enabled, all traffic will be blocked. The Gateway comes with nine filters predefined for you.

    Nos most már hogy lassan mindenki neki bátorodott elárulom a titkot, a virtual server ugyan így megnyitja magának ezeket a portokat. Egy két lényeges mozzanat kiemelve

    Üdv

    Ne glettelj, a vakolás jobb

  • Protoss

    senior tag

    válasz Cpt. Zsöci #978 üzenetére

    Zsöcikém!

    Engedelmeddel, be tudom fáradtságodnak és kimerültségednek. Én végig a 11g-ről beszélek a link is oda mutat és ott kristály tisztán leírják, hogy a virtual server is nyit magának automatice filter kapukat. Szóval légyszíves klikk a fenti linkre És a 47. OLDALON AZ 5.3. FEJEZETET OLVASD EL (ha már egyszer fordítással foglalkozol, ne csak ordíts - bocs hülye szóvicc:U). Mellesleg jeleztem a hozászólásban is hogy a 11g 54Mbps xmicro routeről írok.

    Most ne gyere azzal, hogy ez nem az a topik, minrek írok ide, mert te magad ajánlottad ezt!
    2004.12.30-án ennyi volt a reakciód a 2004.12.28-i kérdésemre, majd mikor 2005.01.02. sajnálkoztam azt vágtad a fejemhez, hogy türelmetlen vagyok, mert 5 nap után felmertem hozni egy topikot tényleg türelmetlen vagyok. :C
    Ja apropó arra, hogy csak 1 mac cím van pedig helyből azt vágtad rá, hogy majd lesz több. Csak utánna kezdtél takarózni a garival. Az Asus Ap (14 eFt - Mekka) és Dlink (8400 Ft -Lord) ára 5 eFt-vel több a sulinetes X-micronál (17500 Ft) (Tehát nem 9.)

    Röviden még pár dolog:
    - a router átlagos és nézd meg alaposan mielőtt megveszed én ennyit mondtam (Ebben mi a sértő? Ami miatt a pipától nem látva a következő pontokban leírtakat elköveted)
    - te sok helyen az usbs cuccal keverted a dolgot, mert felületesen olvasol,
    - aki csak virtuális serverrel tud varázsolni az gondolja végig mielőtt anyáz.

    Mielőtt újabb odába kezdenél, leszögezem biztos fáradt vagy rendben, de nem értem miért támadsz nekem mikor még olvasni se veszed a fáradtságot. Biztos a szived csücske a router, de had legyen másnak is véleménye. ( Ez értendő arra is, hogy hány eszközzel épít valaki hálót.) Ahogy én se mondtam senkinek, hogy építsen külön álló eszközökből a véleményemet mondtam el. Veled ellentétben aki ideológiát akar gyártani! És utólag mindenki ntud nagyon okos lenni lásd mac címek esete.Higgadj le és olvass vissza. De nem kell újabb válasz, csak akkor ha normálisan sértegetés nélkül megy. És láss is ne csak nézz!

    Üdv

    ui.: a vizsgához egy kalappal és pihend ki magad, talán akkor nem leszel ilyen sértődős



    [Szerkesztve]

    Ne glettelj, a vakolás jobb

  • nagymester

    csendes tag

    Tegnap végre a Nagy Matáv meghozta az ADSL modemet. D-Link. Összeraktam az X-Micros routerrel és egyből beröffent. Semmi gond nélkül egyből lett net. A biztonság kedvéért felraktam a routerre a frissítést és beállítottam az MTU-t 1400-ra. :)
    A Wlanos géppel szoptam egy kicsit, mire a rádiós kapcsolatot belőttem. De már az is megy.
    Felraktam a DC++. Az XP-s tűzfalon megcsináltam az átjárót.
    A HUB-okat látom, a hubon lévőket is látom, de letölteni nem tudok még listákat se. :(
    A keresések se találnak semmit. :(
    Help!!!

    PII Celeron 1000, 384Mb RAM, Diamond Viper II 32Mb, Segate 120Gb 8Mb ATA133, LG GSA-4160b. volt a régi configom

  • Cpt. Zsöci

    tag

    válasz Protoss #989 üzenetére

    Engedelmeddel, el is olvastam már mikor először belinkelted.
    Nem arról van szó, hogy így nem lehet megcsinálni, de sokkal körülményesebb és veszélyesebb. A DMZ (azaz Demilitarized Zone) általában több belső háló összekötésére szolgál (tehát általában ap-kat szoktak ezzel összekötni). Pontosan azért, mert a belső háló megbízható. Ha te mégis úgy döntesz, hogy feladod a router második legnagyobb előnyét (még pedig azt hogy kívülről láthatatlanná teszi a géped a támadások ellen -- tudom hogy nem teljesen, de eléggé), akkor tégy így dobd ki a géped a netre. Mert ez ugye még a firewall elé teszi ki a gépet). Azt végképp nem értem miért érzed szükségét annak hogy 3 különböző módon nyisd meg a kívánt portot.
    (ha már itt tartunk akkor egy külön hozzászólást érne az, hogy nyit magának filter kapuka)
    és azt el is felejtettem, hogy a te megoldásodhoz engedélyezni kell az UPNP-t. Ez senkinek sem ajánlom,sőt! Keress rá a neten és a találatok egyik fele anyázás lesz, a másik meg figyelmeztetés.

    soha senkinek nem mondtam eddig, hogy ne írjon ebbe a topikba, még akkor sem ha dlinkes routerral jött...
    a dátumozásoddal összekevered a két fórumot. 12.28-án a másik fórumba írtál, én ott adtam a linket, hogy gyere át, de mivel nem jelentkeztél be, nem tudhattam, hogy itt vagy-e és bevallom nem is tartom fejben hogy ki mit mond a fórumokban. úgygondoltam majd itt is felteszed a kérdést, hisz azért adtam a linket, mert itt talán többen olvassák. a türelmetlenkedést mint ahogy azt a smiley is elárulja nem komolyan gondoltam és nem fejhez vágásnak szántam, arra irányult, hogy alig egy napja tedted föl a kérdést a topikban és nem mellékesen újév első napján amikor szerintem a többség alszik. hasonló okokból nem emlékeztem arra, hogy a másik topikból jöttél át (se arra, hogy miért tartott jan.1-én kétszer annyi ideig hazagyalogolnom mint különben)....

    és mégegyszer: nem takarózom a garival, mert nincs rejtegetni valóm, ugyanis nem én nem az x-micro forgalmazója vagyok. először azt mondtam, a macre, mint kb mindenkinek aki először idejön, hogy tedd föl a legújabb fw-t. aztán azt, hogy ilyen probléma még sosem volt erre.
    Hamár a figyelmetlen olvasásnál tartunk: az Asus AP a mekkában nettó 14400Huf, bruttó 18rugó. szal megint ugyanott vagyunk. Arról nem is beszélve, hogy legutóbb még egy 11Mbps- asust linketél be és én az annak megfelelő x-micro routernek az árát adtam meg. Szóval igen, itt csak 8900huf a különbség.
    Csak hogy még a felületes olvasásánál maradjunk az usb-s cuccot nem kevetem semmivel, ara mondtam, hogy valószínűleg amiatt alacsony a jelerősség és az átviteli sebesség.

    aki csak virtuális serverrel tud varázsolni az gondolja végig mielőtt anyáz.
    hát most erre nem is tudom mit mondjak. elsőre talán azt, hogy nem anyáztam. másodjaára azt, hogy nem vagyok varázsló, harmadjára azt, hogy ha visszaolvasol látod, hogy nem csak ezt szoktam mondani, negyedjére pedig már leírtam fentebb, hogy miért jobb és egyszerűbb a VS.

    szerintem kettőnk közül nem nekem kell visszaolvasni, mert valószínűleg én már elolvastam a 98%-át a hozzászólásoknak, és mégegyszer azon húztam föl magam, hogy feleslegesen szapiltad a routert....

    ''Destiny may know where you live, my squids, but will you be home when it comes over to play?''

  • Cpt. Zsöci

    tag

    válasz nagymester #990 üzenetére

    először is szerintem kapcsold ki a windows tűzfalad, mert semmit sem ér.
    másodjára, ha aktív akarsz lenni akkor ahhoz két dolog is kell. ha jól olvasom adsl-ed van. Akkor először ha nem akarod mindig állítgatni az ip-d a dc beállításokban, csinálj magadnak egy domaint, mondjuk itt: Bővebben: link
    miután ingyenesen regisztrálatad magad lesz egy ilyesmi dnds-ed:
    nagymester.no-ip.com (csak egy példa)
    ahoz, hogy ez mindig up-to-date legyen le kel töltened a szintén ingyenes kliens programot, ugyanerről a szájtról. ezt úgy állítsd be hogy mindig a windows-zal együtt inuljon.
    Ha ez megvan akkor a routeren kell engedélyezni egy portot a saját belső ip-dre (ami nálam pl 192.168.1.100), a protocolnál a 'both'-t válaszd ki. Azt hogy melyik portot, az nagyjából mindegy, csak ne olyat amit már valami használ... Tehát például a 6667-et.
    Aztán a dcben beállítások/általános menüben jelöld ki az aktív módot, ip-nek add meg a domaint, és portnak pedig azt amit forwardoltál.
    jóétvágyat hozzá

    [Szerkesztve]

    ''Destiny may know where you live, my squids, but will you be home when it comes over to play?''

  • nagymester

    csendes tag

    válasz Cpt. Zsöci #992 üzenetére

    Este kipróbálom. Előre is köszönöm a segítségedet.
    Az ADSL modem és a router mindig fent van a neten. Azt nem értem, hogy miért kell fix IP címet csinálnom??? Addig nem változik az IP cím, amíg a modemet ki nem kapcsolom. Nem ???
    Az IT-ik a routert valami fizikai cím megadásával állították be.
    A routerhez egy fix IP cím megadásával kapcsolódok (asszem 192.168.62.1).
    Olvastam amit küldtél ''DC aktíválási útmutató router használata esetén''.
    : ''menjünk el a www.myip.com oldalra és az ott detektált külső IP-címet írjuk be''
    Megnéztem az odalt, de nem igazán találtam meg, hogy hol ''detektál''-ja az én IP címem.
    A routeren nem találtam olyan beállítási lehetőséget, amit a leírásban olvastam. :(
    (Portforwarding)

    Bocs, hogy hülye kérdéseket teszek fel, de az informatika ezen részébennem vagyok otthon.

    PII Celeron 1000, 384Mb RAM, Diamond Viper II 32Mb, Segate 120Gb 8Mb ATA133, LG GSA-4160b. volt a régi configom

  • Cpt. Zsöci

    tag

    válasz nagymester #993 üzenetére

    hát amikor az a doksi írodott, akkor még nem adta el magát az az oldal. szóval most már ezt kell:
    www.whatismyip.com
    de a router ebconfigjánál is ott van a statusban
    az adsl-nél naponta van egyszer ipcím frissítés, ha minden igaz (ez nem biztos), de akkor is újat kapsz, ha újra csatlakozol (pl áramszünetnél újrabootol a router). A lényeg, hogy szokott válttozni, ezért kell a progi.
    A te routereden a portforward az valószínűleg virtual server néven szerepel.
    a fizikai cím= mac address
    az ebből a szempontból lényegtelen, de arrajó, hogy csak azzal a hardware-rel lehet hozzá kapcsolódni, aminek ez a macja

    ''Destiny may know where you live, my squids, but will you be home when it comes over to play?''

  • nagymester

    csendes tag

    válasz Cpt. Zsöci #994 üzenetére

    Most görcsölök a No-IP-vel. Regisztráció megvolt, No-IP DUC felrakva, de nem akar mosolygósra váltani az ikon: nagymester.no-ip.info: DNS is current, no update needed.

    PII Celeron 1000, 384Mb RAM, Diamond Viper II 32Mb, Segate 120Gb 8Mb ATA133, LG GSA-4160b. volt a régi configom

  • Protoss

    senior tag

    válasz Cpt. Zsöci #991 üzenetére

    Hali!

    1, Megint hablatyolsz, ahoz képest hogy tegnap még az így lehetetlen a dc++-hez csatlakozni (shev7 azt hiszem rá is kontrázik, hogy fizikailag is), most már a lehet de veszélyes nóta megy. Furcsa akkor most mégis csak lehet, de ha kértem volna akkor nem tudtad volna leírni (szerintem), mert csak virtual serverrel lehet, szerinted. Erre mondom azt hogy hátrább az agarakkal és nem kell játszani a nagy menőt. Mese nem kell nem véletlenül írtam, hogy xp tűzfal is aktív (mielőtt újra visítasz alaplapi tűzfal is van, sőt ha akarod a kedvedért felrakok egy nortont is) tehát nem kell a közbotrány okozás.
    Apropó ezt most hogy is van tényleg az AP-hoz kell? ;)
    ''1. a DMZ az két AP összekötéséhez van, egyáltalán nem kell semmit beírni oda a dc-hez'' - ez biztos csak elírás volt, de félre érthető. A mai megfogalmazás viszont már végre jó, úgy látszik utánna olvastál. :)

    2, Jön a kövekező, hogy 3 különböző modon nyitom meg nóta, a virtual server is létrehozza a port filter beállításokat - lásd leírás (első megnyilatkozásod a filterről csak ennyi volt:
    ''port filteringet engedélyezni kell? lefordítom ok? kapu (port) szűrés (filtering), amit ott engedélyezel azon legfeljebb faltörőkossal lehet átmenni...,'' azért elég sokat változik a véleményed hirtelen, de legalább már tisztában vagy a filter másik funkciójával is.)

    3, UPNP-t nem kellett nyitnom.

    4, A dátumok csupán azért érdekesek, mert annyira lovagolsz rajta. Nem egy napot szívtam vele, hanem ötöt. És el is fogadnám, ha más írja, mert hogy másik topikban kezdtem, nem is igazán reagáltam a te viccelődésedre sem, csak egyre többet irogatod (féltem rögeszméddé vállik, gondoltam segítek felfrissíteni a memóriádat :) )
    5, nem te mondtad az fw updatét, azt a support mondta, neked annyi volt a reakciód majd lesz (ezzel semmi gond, csak utánna ne úgy állítsd be hogy te megmontad, hogy gari hibás)
    6, Te nem anyáztál???
    ''Ha visszaolvasnál tudnád, hogy miért van 900hsz. És azt is látnád, hogy már bőven több mint egy év alatt gyűlt ez össze. Gyengébbek kedvéért ''
    ''Erről már volt szó és még jobban meg is volt fogalmazva.''
    ''Úristen te miről beszélsz????
    most olvasom, hogy milyen tippeket adsz a másik x-micros topikban a srácnak a dc-hez és kettőnk közül nem én nem értek a dologhoz''
    ''Nagyon kérlek ne adj tanácsot olyan dolgokban amihez nem értesz. És ezen ne is kezdj el vitatkozni, mert nincs értelme, itt ebben a fórumba már sokszor elhangzott ez a verzió és mindenkinek működik (nekem is).''
    Bocsika azért ha te így nem anyázol, milyen az amikor anyázol.

    Hol szapultam a routert? Mindig ott szerepelt, hogy számomra, véleményem szerint, én szívtam vele, átlagos, csodát ne várjon az ember (pl.: ezt az usbs cuccra is elmondtam), azaz ez az én véleményem nem jók a tapasztalataim.

    Érdekes módon most nem másoltad ide a leírás 5.3 pontját, gondolom lefordítotad. Ennek örülök és annak is hogy kicsit kezdesz visszább venni magadból. Bár egy bocsit elejthetnél, legalább azért, hogy megmutattam a filterek használatát.

    Remélem a vizsgád sikerült és nem sokára kialaszod magad. :U

    Üdv

    [Szerkesztve]

    Ne glettelj, a vakolás jobb

  • nagymester

    csendes tag

    válasz Cpt. Zsöci #994 üzenetére

    Sikerült beindítani a DC-t. :C
    A no-ip-n keresztül megy, de még mindíg nem mosolyog. :((
    A routeren is megtaláltam a portforwardot (virtual server néven) :))
    Köszönöm a segítséged!!!

    PII Celeron 1000, 384Mb RAM, Diamond Viper II 32Mb, Segate 120Gb 8Mb ATA133, LG GSA-4160b. volt a régi configom

  • cszoli

    csendes tag

    Sziasztok,
    hátha tud valaki segíteni. 11b (X.Micro) routeremen kikapcsoltam az SSID broadcastot, innentől kezdve a PCMCIA (x-micro) kártyával többé nem tudtam felvenni a kapcsolatot.
    Ahogy visszaállítottam (kábelen át), egyből ment megint.
    A másik kérdésem, hogy használ-e valaki WPA-t, és hogy vajona PCMCIA drivere támogatja-e ezt.
    Amúgy letöltöttem már a PCMCIA driverét, de nem tudom, más-e ez mint a gyári, még nem is installáltam.
    A routerre tegnap rátettem az 1610-est. Ezzel van valakinek tapasztalata, kell-e itt is időközönként újraindítani?
    Köszi

  • shev7

    veterán

    válasz cszoli #998 üzenetére

    Igen, nekem is volt ilyen hiba, de nem sikerült megoldást találni. Annyit tudok mondani, hogy sztem nem a router a hibás, mert egy Intel Wireless Proval így is sikerült kapcsolódnom. Szóval sztem a PCMCIA kártya driverét kell frissíteni, ha van újabb.


    WPA-ról nem tudok semmit.

    ''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

  • shev7

    veterán

    válasz Protoss #988 üzenetére

    Csak egy kérdés. DMZ-ben hány IP-t adhatsz meg?

    ''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

Aktív témák