Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dfsz34

    őstag

    válasz Djuree #68390 üzenetére

    Alacsony hp-s kőkemény tankokat, pl t95 szépen ki lehet csipegetni he-vel még olyan ágyúkkal is, mint az SP, ami egyébként megkarcolni sem nagyon tudná. Bár célozni itt is kell valamennyire, mert megtréfálhatja az embert egy "nincs átütés, nulla" sebzéssel, de nem veszélyes, elég sok helyen sebez rajta, igaz kicsit. Olyan 40-50-t szokott bevágni, szóval ha tényleg nem sok hp maradt neki, akkor általában ez az egyetlen megoldás.

    Normál lőszerrel én még soha nem sebeztem szemből T95-t az SP-vel, szóval ilyen esetben nem is kérdés, elkerülöm, megvárom, amíg lefogy a hp-ja és a végén beszállok a csipkedésbe he-vel.

    A másik, a papírtankok, wt-k, hellcat, t49 stb, szép kövéret beléjük lehet vágni. Öröm nézni, de itt is fontos, hogy érdemes célozni, mert még egy wt is megtréfálhatja az embert ha csak úgy rálő bárhova.

    Az HE további előnye a modul és legény kiütése. Ha például rámászik az emberre (mondjuk SP-ben vagyok) egy borsó úgy, hogy nem lehet elbújni előle, akkor ugye elméletileg már lehet is készülődni a garázsba. He-vel viszont van esély, egyrészt nagyobbat sebez, bár ez még mindig nem elég, de ha azzal kezd az ember, hogy pofán lövi a borsót az ágyú mellett, akkor szinte garantáltan kiüti az ágyút és az esetek nagy részében úgy, hogy javítania kell, nem tud lőni egy ideig. Persze nem garantált módszer, mert a borsó javíthat gyorsan vagy csak a pontosságát veszti el az ágyú, de így még mindig sokkal jobb a túlélési esély. HE-vel pofán lőni, ahányszor csak lehet, hogy kiüssem az ágyút.

    Szóval nagyobbat sebez (papírtankok vagy gyenge pont meglövése esetén), kiüti a modulokat, ágyút, legénységet, illetve a kőkemény tankokat is ki lehet vele csipegetni, ha már nem sok van nekik hátra.

    Azért is szoktak vinni HE-t, ha resetelni kell foglalást, akkor ezzel kell először lőni.

    A probléma viszont tényleg az, hogy sokszor jól jönne az HE, de nem az van betárazva. Elméletileg van a töltőnek skill, sőt kettő töltő esetében kumulált hatás, de még akkor is ott a kockázat, hogy újra be kell tölteni és nem biztos, hogy megkockáztatja az ember.

    Ha lehet előre gondolkodni, akkor sok olyan helyzet van, amikor szigorúan HE-t ajánlott tölteni, lásd pl a leírt borsó 1:1 közelharc.

Új hozzászólás Aktív témák