Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dualface

    tag

    válasz Pug #199470 üzenetére

    No, akkor mégis csak értjük egymást.

    Szerintem nem működne. Illetve nem lenne eléggé változatos. A jó játékosok sokkal többet veszítenének, illetve a rosszabb játékosok kicsit többet nyernének. Sokkal kisebb lenne a különbség (vagyis a szórás) a winrate-ben. Ergo hiába játszanál jól a winrate-ed mindig az 50%-hoz közelítene minél többet játszol. Én jöbban játszom mint az átlag, így a winrate-em is 56% körül van. Egy unikum 60-65%-os winrate-et hoz mert ő 5-10%-al több csatát tud döntően befolyásolni hozzám képest.
    Ezt amúgy a WG-nél is megvizsgálták már 100%, mert régi developer kérdezz-felelekből emlékszem rá, hogy kérdezték őket, tervezik-e a skill alapú MM bevezetését és mintha lett volna olyan válasz, hogy vizsgálták, de elvetették az ötletet. (Itt a memóriám lehet hogy megcsal, 3-4+ éve lehetett)

    Szerintem jó irány amit a WG a ranked móddal elkezdett, csak még marhára messze vannak a megoldástól.
    Jobban járnának szerintem, ha más játékokban már bevált MMR rendszerét használnák némi igazítással, mint ezt a chevronos marhaságot. A lényeg, hogy ezt a Random játékmódtól mindenképp külön kell szedni.

Új hozzászólás Aktív témák