Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rlazol

    addikt

    válasz Jadro #131658 üzenetére

    Antonius1978 élete röviden. :D Másrészt benne van, h a piroska is élvezi a játékot.

    Senki nem mondja, h nem élvezi a gyenge játékos. Csak azt nem értem, miért nem tesz azért, hogy jobban élvezze, hiszen ő is azt élvezi, h meglő/kilő egy tankot, ha kicsit belefeccolna sokkal jobban élvezné.

    Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

  • Antonius1978

    addikt

    válasz Jadro #131658 üzenetére

    Haaat, megprobalom, de csakis a te kedvedert :) + rlazol
    Nos, a piroskak valoszinuleg azert nem fejlodnek elegge, mert nekik igy jol van, ahogy van, mert nincs viszonyitasi alapjuk, az hogy hogyan tudjanak jobban jatszani ahhoz hianyzik a tapasztalat, nem ismerik a terepet, es hianyzik az a tapasztalat is, hogy hogyan kellene, azaz hogyan tudjanak hasznalni bizonyos tankokat, ebben bennefoglaltatik az adott - kifejlesztett tank stock allapota is, legenyseget is beleertve.

    Mondok 1 peldat is, hogy erzekeltessem, egy bizonyos tankkal meg unikum sem tudna elegge beleszolni a csata megnyeresehez szukseges menet kialakulasahoz, hacsak teszem azt fel, nem kedvez neki nagyon a palya, vagy a tank jellemzoinek a kiaknazasa.Egy teljesen stock T-54-rol beszelek a jelen pillanatban, mondjuk amelyben olyan legenyseg ul, amelynek az alcazasi kepessege mondjuk hogy kb osszbe 90% korul mozog.
    Egy bokros, kempelos palyan ezt egy unikum tuti jobban ki tudna hasznalni mint en, de baj az adott loveg, aminek mar fene tudja, 180 az atutese,az nem tul acelos T9 es 10-es tankok ellen.Es itt lennek kivancsi arra, hogy ezzel egy unikum hogyan tudna sikert elerni, mondjuk az alcat es a gyorsasagot (ugye alap motorral azert meg nem elegge furge a tank) kihasznalva, vagy epp egy varosi palyan, ahol a gyorsasagot ki tudna aknazni, de meg nem elegge gyors/furge hozza a tank, es szinten hatrany az alap loveg szar atutese, mondjuk arannyal megfejelve mar vagy 235 koruli az atutes, mar nem nagyon dereng.Szoval en, mint bizonyos tapasztalattal rendelkezo, es gondolkodo jatekos egyszeruen nem tudom befolyasolni tulzottan a csata kimenetelet, mert egyszeruen nem tudom eldonteni, hogy a lassabb es gyenge loveggel rendelkezo tankommal mit tudjak csinalni, hova tudjak menni hogy valamennyire is hasznara lehessek a csapatomnak.

    Kisse a sakkhoz hasonlitom a jatekot, hogy sok minden mulik a felallason, a nyitason, aztan hogy milyen tankban ulo ellensegek kerulnek szembe egymassal, ezt ertsd a tank jellemzoire, es a jatekos tapasztalatara.Amugy regebb azzal szorakoztam - es lehetseges hogy az unikum jatekosok is igy vezetnek le bizonyos kovetkezteteseket az adott csatara vonatkozolag, ezt esetleg Diegho tudna megmondani, hogy o hogy spekulal amikor meglatja a betoltokepernyon a sajat es ellenfel tankjait - , hogy megprobaltam megjosolni az elejen, fuggetlenul helyezkedestol es miegymastol, hogy ki fog nyerni.Ezt ugy kovettem el, hogy fejben megfuttattam, hogy kb mennyi HP-ja es ossz-tuzereje van a ket oldalnak.Ertelemszeruen altalaban az a csapat kell nyerjen, amelynek nagyobb a HP poolja, ugyanis ok sokkal hamarabb le tudjak csokkenteni az ellenseg kevesebb HP pooljat, ugy hogy meg nekik marad sajat HP pooljuk, amivel el is dolt a csata sorsa.Gondolom az unikumok nagyon is tisztaban vannak ezzel a dologgal, es ezert vannak a sulypont athelyezesek, mert nem mindegy, hogy a csata vegere az unikum egy full HP-s tapasztalt ellenseggel kell szembenezzen, vagy egy mar nagyon lesebzett keves HP poollal rendelkezo jatekossal, mert akkor az unikum nyer, mert neki van tartalek HP-ja - altalaban ezt latjatok akkor amikor az unikum elfut kempelni jobbra balra, vagy sulypont athelyezesnel.A masik dolog meg, amit meg kell valositani, hogy az ellenfel legerosebb (ertsd legtobbet sebzo) lovegekkel rendelkezo tankjait mar az elejen el kell pusztitani, mert akkor az ellenseg nem kepes nagyon nagy mertekben pusztitani a te csapatod HP pooljat, ezaltal ti lesztek a vegen elonyben - en ezt ugy valositom meg, ha nagyon muszaj, hogy inkabb ramegyek az adott tankra barmilyen tankkal, ha ezzel eselyt adok a mellettem levoknek, hogy kilojjek a nagyon veszelyes tankot, meg akkor is, ha en ottpusztulok.

    Visszaterve meg a piroskakra, ok ugy tudnak fejlodni, ha mondjuk visszaneznek PHs jatekosok csatait, vagy a youtubos unikumoktol neznek videokat, es ezzel parhuzamosan gyujtik a sajat tankjaikkal szerzett tapasztalatokat, ami rettento sok csata utan majd osszeall a fejben egy nagyjabol a jatek es a tankok mukodesevel kapcsolatos tenyleges valos, osztoni tapasztalatta, de ezt nem lehet elerni ha nem jar utanna nagyon sok dolognak.Mar emlitettem, hogy en itt a forumbeli tanacsokon kivul nem vesztegettem az idomet videokra es tarsaira, meg is latszott, ugyanis en a 10 ezredik csatam korul kezdtem el csak jobban jatszani, ezzel szemben pl Stanislav kollega mar 6 ezer koruli csataval jobb jatekos mint en, hogy o hogy csinalta nem tudom, te tuti nem ugy mint en :D
    Uff, en beszeltem :))

Új hozzászólás Aktív témák