Keresés

Aktív témák

  • etilin

    aktív tag

    válasz tomazin #213 üzenetére

    Ha nem lennék kolis én se nyomnám, főleg ennyit de a koli bírja az áramszálát :DD

    A procid nem ettől fog behalni, hacsak nem megsütöd vele :C Szerintem.

    Ej, God Vazzeg és egyéb sokak hun vannak, he?

  • Hozo 1969

    tag

    válasz tomazin #213 üzenetére

    Hello !

    Érdekes ''problémákat'' említesz.
    Szerintem az a gondolat, hogy egy processzor ''átlagos'' élettartama 3 év, kicsit megalapozatlan. Ha kevés a hűtés lehet,hogy csak 1 perc :D , ha a géped naponta megy 1 órát lehet, hogy 30 év! :DDD . Természetesen a szilíciumnak van egy bizonyos öregedési tényezője, ami a hőmérséklettel arányosan nő (ezért érdemes odafigyelni a hűtésre..)....de, mégha tényleg néhány év is az élettartama a procidnak,annyi idő alatt teljesen leamortizálódik az anyagi értéke is.Tehát néhány évente -úgy gondolom- megtehető a proci cseréje. :) .
    Másik dolog egy átlagos gép fogyasztása(pl. amikor 100%-on WCG-t számol) kb. 150 W /monitor nélkül/...ami jelenlegi áramdíjak mellett kb. 6 Ft/óra.(ezt le is mértem... ;] ) Vagyis, ha a géped kicsit többet megy naponta, nem fog a család anyagi csődbe jutni a villanyszámla miatt... ;]
    Bár én sem tudom ténylegesen mennyit tudunk segíteni a gyógyszerek előállításában ezzel a számolgatással, de kérdem én mi a ''jobb'' ha ezt számoljuk 6 Ft/óra ráfordítással ( lehet, hogy az unokáink lesznek egészségesebbek) , vagy jobb lenne ha cigiznénk :O , (átlagos erős dohányos 24 szál/nap....1 szál/óra>>>>>> kb.25 Ft/óra !!! (biztos, hogy az unokáink NEM lesznek egészségesebbek) :F ......


    Jó számolást mindenkinek !!!

    Csatlakozz te is a World Community Grid PH!-s csapatához! http://prohardver.hu/f.php?mod=40&id=65170 vagy a WCG Hajdunanas team-hez (de csak akkor ha valami hozzáköt a városunkhoz, és nem leszel hűtlen...)

Aktív témák