Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #87896064

    törölt tag

    Szép napot!

    Először is elnézést ha már lett volna erről szó, próbáltam átolvasni a topikot de nem sok infót találtam ezzel kapcsolatban, vagy csak simán átfutottam felette..
    Szóval a problémám az lenne, hogy van nekem egy Cisco Linksys wrt160nl routerem. Kb. fél éves vagy talán még annyi sincs, kezdetben nem nagyon észleltem ilyen hibát nála, de az utóbbi pár hónapban már rendszeres, szinte mindennapi. A probléma az, hogy korlátozza a sávszélességet. UPC 25/1,5-ös netem van, de van amikor olyan szinten belassul, hogy olyan is volt már, hogy az 1 mega letöltést sem érte el a sávszélesség.
    Újraindítás/áramtalanítás után újból szárnyal, max sávszélesség használható. Aztán szépen lassan elkezd lekúszni a sebesség. Először 12-16 óra után már kb a felére esik le, aztán pár óra múlva már csak 6-8 mega és kb egy-másfél nap után már 1-2 mega vagy annyival sem csordogál a net. Ilyenkor áramtalanítás és megint villámgyors, de aztán kezdi elölről, és mindezt úgy, hogy semmi sem használja a netet, még a gépek is ki vannak kapcsolva (1 asztali PC és egy notebook megy róla).
    Nem nagy megerőltetés az a pár másodperces újraindítás, de azért amikor már 1-2 naponta ezt meg kell csinálni, akkor idegesítő. Egy fél éves, 18 ezres Ft-os Cisco router azért ne csináljon már ilyet..
    A router telepítését a leírás szerint végeztem el, minden ugyan úgy van ahogy azt legelőször beállítottam és jó volt, mégis korlátoz. Tegnapelőtt firmware-t is frissítettem rajta, de semmi változás..
    Ha valakinek van valami tapasztalata ezzel a routerrel kapcsoltban vagy ötlete mitől viselkedhet így, azt nagyon megköszönöm.. :)

    Üdv.: Jani :)

Új hozzászólás Aktív témák