Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kaula

    csendes tag

    Sziasztok!

    Nem ez az elso vezetek nelkuli halozat amit letrehoztam, de ez valamiert szivat. A konfig: T-Home ADSL, D-LINK DSL-360R ADSL modem, ehhez kapcsolódik egy Belkin N150 wireless router, egy gep vezetekkel (Win XP), es egy (neha 2 laptop) csatlakozna vezetek nelkul (Win 7). A modem hetfon erkezett, az elotte atomstabil Dialcom 1600-ossal is ugyanezeket a tuneteket produkalta. A routert dec 20an vettem.

    A telepitest a CD alapjan vegeztem, majd kezzel, majd megint CD alapjan: letoltes nem fut, irc kliens, Skype es MSN fut a hatterben, de amint Skype beszelgetest kezdek a laptopon, szakad a kapcsolat (videoval, anelkul, reggel este). Ha esetleg bongeszek, youtubeozok, egy par megnyitott ablak mar szakitja a kapcsolatot (erdekes, hogy az irc altalaban akkor is csatlakozva marad, ha a skype es/vagy az msn/vagy minden elszallt). A vezeteken keresztul kapcsolodo gepen nincs problema a kapcsolattal, tehat nagyon valoszinu hogy "csak" a vezetek nelkuli halozattal van gond. Bongeszes kozben a megnyitott oldalakon pl. a kepek nem jelennek meg, illetve a megnyitott linket csak masodik-harmadik ujratoltesre jeleniti meg.

    Amiket allitgattam/kizartam: MTU erteket valtoztattam a laptopon es a modemen, a csatorna kozeleben nincs mas wifi ami zavarhatna, a router N modra van allitra (ezt tudja a laptop is, Atheros kartya van benne) de a mixed moddal sem javult, Protected Mode OFF, bandwidth 20+40, titkositas WPA2-PSK, ezekkel is jatszottam. A routeren a legfrissebb fw van.

    Valami otlet? Mivel probalkozzak? Ezt a laptopot egy masik modemmel abszolut gond nelkul hasznalom masik vezetek nelkuli halozatomon)

    (Egy par eve ugyanigy szivtam valami MSI wireless router+dialcom modem parossal, akkor sem jottem ra, miert nem mukodik stabilan).

    [ Szerkesztve ]

  • kaula

    csendes tag

    válasz Claude Leon #15682 üzenetére

    Szia!

    Hat igen, kivetelesen nem olvastam el hogy mit veszek, csak bementem kisvarosunk Tescojaba (az Intersparban csak G-s router volt), es megvettem az egyetlen N routert... pedig szep a csomagolasa :D

    No ha mas nem, es csak a router minosege miatt ilyen a halozat, akkor visszacsereltetem gariban. Anno ilyen MSI routerem volt, az mashol meg ugy-ahogy mukodott is, de ugyanezeket a tuneteket produkalta.

  • kaula

    csendes tag

    válasz Воланд #15683 üzenetére

    A net (T-Home 8 mbit, vonalbemérésre ~5700 kbit) a Dialcommal olyan 4500-4800 kbit-et tudott stabilan, majd rinyaltam egy sort az ugyfelszolgalatnak, es tok korrektul kikuldtek ezt a modemet, anelkul, hogy a mar ~6 eves Dialcomot visszakertek volna (tehat van backup, ha a D-Link megfo :)

    A D-Link most hozza is szepen a 5700-kbitet, sot neha kicsit tobbet is, a ping, jitter, stb. ertekek amugy (legalabb) remekek. Eddig a megbizhatosagaval sincs gond, ahogyan irtam is: ha csak a kabeles gep van bekapcsolva, a nettel nincs gond.

    Ezek szerint a Belkin wifije nem birja?!

  • kaula

    csendes tag

    válasz Claude Leon #15689 üzenetére

    Most hogy jobban utanaolvastam, ugy tunik, ez igencsak gatya szeria. Pl: amerikai Amazon ertekeleseibol:

    "This Belkin router drops the Internet connection every 10-20 minutes even though the cable modem is always working properly. After 4 support calls with Belkin and 2 with my cable provider, I rebooted the modem/router (multiple times), reinstalled the firmware, disabled all security, cloned MAC addresses, performed an exorcism (j/k) and I still couldn't resolve the problem. Both Belkin and my cable provider mentioned there's nothing else we could do, so time to shop for another router..."
    "Signal drops every 10 mins. Extremely slow,"
    "the router would drop connection for no reason. Very frustrating!!!."

    Besz*ptam? Holnap elsetalok a Tescoba, es rakerdezek a gariztatas menetere. Egyelore csokkentettem a titkositason, az eleg megterhelo a router szamara, legalabb addig is mukodjon amig nalam van :)

Új hozzászólás Aktív témák