Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bodrede

    csendes tag

    válasz MaCS_70 #60359 üzenetére

    Tapasztalatból írtam amit írtam. Végigmentem én is szépen sorban a "nincs elég jó wifi jel" - "sokan vannak/sávszélesség" tipusú problémákon: először nagyobb nyereségű antennákkal, megemelt energiával próbálkoztam és reflektorokkal, hogy jó legyen a lefedettség és a sebesség, aztán a Tendával bejött a MIMO és a Beamforming, ami egy ugrás volt, mert 4x5dBi-s antennával sokkal jobb lefedettséget adott, mint előzőleg 3x8-10dBi-s antennákkal. Közben bejött még a powerline adapter megoldás is, de ez csak a sima kábeles asztali PC-knél matradt meg most is. Lett még egy erősebb AC11-es router 5 antennával, ami meg a jobb CPU-ja miatt bírja jobban. A Beamforming képesség meg kis sugárzással is nagyon jól oda tudja fókuszálni a jelet, ahol a kliens van, még akkor is ha ezt nem tudja aktívan támogatni a kliens. A Mesh pedig jelenleg mindent visz, csak abból is a jó éppen még nem olcsó megoldás (egy 300nm-es kétszintes házat, /sajna nem az enyém/ udvarral együtt minden probléma nélkül beterít), pedig a jobbakban is csak két kicsi belső antenna van. Az ISP-k ugyan adnak normális sebességű routert, de azok wifi képessége fapados, mondjuk kis lakások esetében elegendő lehet.

Új hozzászólás Aktív témák