Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MaCS_70

    félisten

    válasz Dzsee326 #45563 üzenetére

    Sajnos nem mondhatnám, hogy értek a hálózatosdihoz, csak bütykölgetem és olvasgatok róla.

    Éppen két éve sikerült vennem egy D-Link DLNA-eszközt, aminek kikapcsolhatatlan repeater-üzemmódja volt, és finoman fogalmazva érezhető volt a hálózati teljesítményen, ha bedugtam.

    Akkor átrágtam magamat pár, számomra még éppen érthető cikken, és az jött le, hogy a wifis hálózati üzem eleve fekete mágia, de repeaterrel aztán még tovább lehet kutyulni a dolgot, nem is kicsit.

    Ott kezdődik dolog, hogy a repeater egy rádiós eszközzel dolgozik, tehát be- és kimeneti módban is azonos frekvenciát használ.
    Ezt vesd össze azzal, hogy a rádióhullámok kiszámíthatatlan visszaverődése-elnyelődése miatt egészen abszurd vételi viszonyok is kialakulhatnak.
    Aztán meg ugye az IP-csomagok kezelése, egyáltalán mi merre menjen, stb.

    Az általános végkonklúzió az volt, hogy a wifitől ne várjuk sokat, ha pedig több AP-jellegű elem is van a hálózatban, akkor legyünk baromi ügyesen a telepítésükkel, és legyünk jóban a helyi varázslóval.

    A helyzet persze csak akkor igazán kényes, ha ténylegesen fontos a hálózat megbízható, kiegynsúlyozott működése, böngészés, levelezés közben nem sokat érzünk abból, hogy a névleges kapacitás töredéke lesz a hasznos.

    Ha vályogfalaid vannak, akkor viszont NAGYON komoly kompromisszumokat kell wifiügyben hoznod, mert brutálisan nagy az árnyékolás. Ez sajnos fizika, amin a kábelezés segíthet.

    MaCS

    UI: Az itt segítő profik majd biztosan leírják a fentieket sokkal szabatosabban, vagy megcáfolnak. Szerintem a jelismétlő egy kényszermegoldás, ami jelentős áldozatokkal jár -- vályogban meg lehet, hogy nem is érdemes foglalkozni vele...

    Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

  • Gubek-Einste

    Topikgazda

    válasz Dzsee326 #45563 üzenetére

    Asus N12 D1 az ajánlott alap repeater képes eszköz.

    Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

Új hozzászólás Aktív témák