Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • And

    veterán

    válasz fireman123 #36746 üzenetére

    "..ezt hogyan tudom megtenni? A repeater kezelőfelületén nem látok semmi erre utalót, ott hasonló beállítási dolgok vannak mint a WRT54GL kezelőfelületében...."
    Valami státuszféleség csak van ott, amiből kihámozható az aktuális linksebesség. Ez mellesleg megnézhető az első routeren is, bár elég régen láttam WRT54GL-t a gyári felületével, 3rd-party firmware-ek alatt mindenképp látható az aktuális kapcsolódási sebesség.
    "ha jól értelmezem akkor ez az érték a router és a repeater közötti wifin átvitt sávszélességet mutatja?"
    Mindenképp azt kell mutassa, mivel az a lánc leggyengébb eleme, ami korlátozza. Egyébként az internet aszimmetrikus elérési sebessége miatt ilyenkor célszerűbb lenne helyi hálózatban mozgatott adatok segítségével mérni a gyakorlati átvitelt, mert előbbinél a feltöltési 4 Mbps mindenképp limitál, és LAN-ban nincs értelme az up / down sebességek megkülönböztetésének sem. Persze a letöltési sebesség csökkenéséből így is látszik a wifi limitje.
    "Ha a repeaterhez is wifin kapcsolódok a laptoppal akkor már csak 4/4 a sávszélesség, tehát a LAN kapcsolathoz képest lefelezi, ezzel gondolom nem sokat lehet tenni."
    Ezért kellene megnézni a router - repeater közötti linket. Ha annak sebessége már kiült a g-szabvány tetejét jelentő 54 Mbps-re, akkor egyéb problémák is lehetnek, amelyekkel talán lehet kezdeni valamit. Ezekre már korábban adtam tippeket, például a szabvány fixálása g-only módra. Van még több, a vezeték nélküli átvitelre vonatkozó paraméter, amely befolyásolhatja az átvitelt, de ezek közül néhány eleve nem érhető el pl. a WRT54GL gyári szoftvere alatt, illetve nagy valószínűséggel úgy is default értéken vannak. Ilyenekre gondolok: preamble hossza (ezt korábban is említettem, ez a rádiós adatcsomag bevezető hossza), frame burst engedélyezés (több csomag egyszerre, ritkább visszaigazolásokkal), fragmentation- és RTS-threshold (az adatcsomag darabolási és RTS-CTS visszaigazolási mérethatárára vonatkozik), beacon interval (szinkronizálási időköz), transmission rate (nem árt automatikus beállításon hagyni). Igen valószínű, hogy ezek elpiszkálásával jelentősen tudod rontani a jelenlegi átvitelt ;], ha nem tudod, mit csinálsz pontosan. De azért 1-2 még segíthet is.
    Mod: ami még kimaradt, az az, hogy nem árt egy kevéssé foglalt csatornát használni (ehhez nyújthat segítséget egy a kliensgépen futtatott hálózatfigyelő és 'térerőmérő' program, mint az inSSIDer és társai), bár elég valószínű, hogy a jelenlegi csatorna is eléggé tiszta, mivel router - kliensgép felállásban szépen közelíted a 802.11g-től várható maximum átvitelt.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák