Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • han_lev

    senior tag

    válasz agent_k #5714 üzenetére

    Én a Tecklast 3g-s verzióját használom. Teljesen meg vagyok elégedve vele. Bár az indulás nem volt túl felhőtlen, mert dualbootos a drágám. Le kellett küzdjem róla az Androidot. Ugyanakkor van fórumtársam aki továbbra is dualbootban használja és inkább az androidját nagy megelégedéssel.
    A win rajta szépen fut, de eszi az akksit, egy nap nem telim el úgy hogy a végére ne tegyem töltőre, még gyengébb használat esetén sem. Bár azt gondolom hogy az itt használt tabletekre ez szintén jellemző.
    A programok szépen futnak, az office 2013 rezzenéstelenül. Fullhd videót is simán lejátszik. A kijelzője szerintem 10 es skálán 8. A tesztek alapján is megállja a helyét. Talán egy hajszálnyival szebb az ondáénál.
    Billencs hozzá egy szimpla kékfogas. Tokot egy Ipad Air 2 utángyártott fedeles bőrtokot használok, bebujtatóst.
    HDMI micro 3Gs modem kifogástalanul működik. Sajnos a microusb porton keresztül tölt, ami problémássá teszi az OTGs használatot töltéssel párhuzamosan. Speckós USBhub kell hozzá, a sima Y kábel nem tölti.
    Kb ennyi.
    Ha csak win van rajta, az az officeval és egy pár segédprogrammal együzz elfér.

    Apropó: valaki esetleg ötlet: dropbox nem engedi magát sdre tenni. Usb-n csatlakoztatott vincseszterre simán rakhatom a mappáját, sdre nem. Valakinek?
    Kicsit sok az az 5 giga, amit a c-ről foglal, folyton meg nem akarom lehívni, ami kell... :F

    MI9 6/64

  • Necc

    addikt

    válasz agent_k #5714 üzenetére

    Amennyiben fontos a 3G, akkor az elso ketto szerintem erosen felejtos, WCDMA csak 2100MHz-en a mai vilagban keves, mar 900MHz-en is vannak adotornyok orszagszerte elhelyezve, sot, a Vodafone 3G halozata javareszt WCDMA900 -ra epul.

    A harmadik opciotol pedig egnek allt a hajam mikor megpillantottam a szukgestelenul magas felbontast, altalaban ilyenkor a kijelzo minosege szenved csorbat (pl. tulsagosan tompa, gyenge fenyero, tele pixelhibakkal, stb.) a felbontas oltaran, de ha windowst tervezel rajta futtatni asztal modban, akkor viszont minden apro lesz. Kezi DPI felskalazas nem a legjobb megoldas.

    Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

  • tjb007

    nagyúr

    válasz agent_k #5714 üzenetére

    Mindkét Teclastban ugyanolyan a processzor van (Z3736F), sőt, a V919-ben is, szóval ebben nincs különbség.
    Mindháromban az LG által gyártott kijelzőpanel van (amikkel az ég világon semmi gond nincs), és ezzel el is fogytak a egyezőségek.
    X98 Air 3G és az X98 Air II között a GPS-en, a 3G modemen és a nagyobb eMMC chipen kívül semmi különbség nincs, tehát ha csak ezt a két modellt nézzük elég könnyen meg lehet hozni a döntést. Apropó eMMC. A Teclastnak három beszállítója is van: a BIWIN, a Toshiba és a Hynix. Alapesetben ezzel nincs semmi gond, csakhogy a sebességük nem egyezik, a BIWIN és a másik két gyártó chipje között elhanyagolhatónak éppen nem nevezhető különbség van. Ez ellen viszont semmit nem lehet tenni, csak a vakszerencsén múlik, hogy éppen melyiket kapod. Az Onda V919-ben amúgy Hinyx van, ennél nem tudok több beszállítóról.
    Üzemidő tekintetében a nagyobb akkunak köszönhetően a két Teclast jobban teljesít. Az Onda és a Teclast esetében is más dual OS megoldás lett alkalmazva, bár ez nem tudom mennyire befolyásol bármit is.

    Ha csak nem tervezed lepucolni róluk az Androidot akkor ezek közül inkább a 64GB-os X98 Air 3G-t ajánlanám.

Új hozzászólás Aktív témák