Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz dudi #36374 üzenetére

    Na ez az, mindig mondtam, hogy nLite használhatatlan retek. :K

    kraftxld: Akkor viszont ne állítsd, hogy 101% gányolt retek.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • Fire/SOUL/CD

    félisten

    válasz dudi #36374 üzenetére

    Nézd, azok a feladatok (és ezt most ne személyeskedésnek vagy arcoskodásnak vedd, mert nem annak szánom), azok a legprimitívebb feladatok, azokhoz tényleg nem kell nlite/vlite/rt7lite használata. Vannak azonban olyan feladatok, ahol nincs más megoldás, vagy WAIK vagy WAIK-ra épülő grafikus felületű szoftver... Nem tudom mennyire ismered a WAIK-ot, de abban kilométeres parancssorokkal lehet operálni, mindenféle visszajelzés nélkül, magyarul, ha egy kapcsolót elírsz/kihagysz stb, attól még nem fog neked szólni, megcsinál mindent, aztán majd csak akkor jössz rá, hogy valamit elpacsáltál, miután a kész ISO-t kiírtad, és telepítetted. (Aztán kezdheted elejétől az egészet)

    Én is olvastam hibákról, amit hibás(bugos) NLite okozott, van ilyen is, ez tény, de nekem még nem sikerült ilyenbe belefutni, amit legyártok image-et (mindegy hogy WAIK-kal vagy arra épülö progival) az kifogástalan.

    Az hogy egy komplett sata packot belepakolsz egy telepítőbe, az sem bevett gyakorlat, csak azt kell, ami az adott kütyünek kell. Erre jó példa, pl Acer Extensa vagy Aspire sorozat egyes tagjai, amibe aztán pakolhatsz AHCI drivert, amit csak akarsz, arra XP-t nem telepítesz AHCI módban. Fél órám elment, mire megtaláltam azt az egyetlen AHCI drivert, ami kellett neki, mert egyetlen masstorage packban sem volt benne, még a gyári driver lemezen is rossz AHCI driver volt... Szóval célirányosan kell drivert integrálni, nem pedig mindenestül, mert onnantól van az, hogy bizonyos alaplapok esetén ugyan feltelepül az OS, de utána meg szórja a BSOD-t, mert felpakolt valamit az integrált driverek közül, amit nem kellett volna...(Tipikusan, amikor olyan mókolást követ el valaki, hogy chipset driver hegyeket integrál egy telepítőbe, na az a telepítő az igazi orosz rulett) :K

    Nem mellesleg(pusztán a magam szórakoztatására) már integráltam a W7 SP1 RTM-et(hivatalosan nem jelent még meg), úgy, hogy a számomra feleslegesnek tartott frissítésektől megszabadítottam... Na ezt sem lehet kivitelezni egy sima integrate paranccsal. ;]

    [ Szerkesztve ]

    Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

Új hozzászólás Aktív témák