Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Archanon

    őstag

    Üdv,
    frissítettem W10-re 7-esről. Fasza, tetszik, meg minden, de az alapértelmezett képnézegető ugyanolyan lassú izé maradt, mint régen az a tapasztalatom. IrfanView-et használtam ugye korábban mindig, hozzá vagyok szokva... Na de térjünk a tárgyra:

    Kérdezném, hogy számítógépvédelemre ti mit javasolnátok? Világ életemben Nod32 párti voltam, de jóideje hallom már, hogy a Windows Defender tökéletesen elég mindenre. Valóban így van ez?

    A másik pedig: elvileg az alaplapom max win 8.1 kompatibilis... Sejtem az új oprendszerrel jöttek új chipsetek is, amik települtek? No csak mert a driver a laphoz azóta is ugyanaz, mit letölthetnék.

    Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

  • Archanon

    őstag

    válasz #56474624 #16963 üzenetére

    Szóval ESET. :)

    Nézem is feladatkezelőben, hogy a WD pár percenként 100-on tolja az egyik procmagot, jelentősen lassítva az általános felhasználást is. Legalábbis remélem, csak ez okozza ezt a jelenséget, mert konkrétan lassabb a rendszer, mint eddig volt. Ami ettől biztos különbözik, a rendszer felállása is eléggé lelassult. Nagyon sokat időzik a bejelentkező képernyő előtt, de még utána is... Pedig jócskán megvan az ajánlott config. :U

    Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

  • Archanon

    őstag

    válasz #10234880 #16965 üzenetére

    Egyértelmű.

    Ami még nem tetszik: konkrétan folyamatosan összeomlik a rendszer, ha több munkafolyamatot próbálok egyszerre végezni (2-3), lefagynak a programok, a tálca meghal, és a legjobb: a feladatkezelő sem válaszol. :C Egyelőre sok a kontra, már ami a stabilitást illeti.

    Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

  • Archanon

    őstag

    Sziasztok,

    Lenne egy kisebbfajta problémám, ami igazából elég nagy, mert kb. használhatatlan a rendszerem. Tudja-é valaki, mitől lehet 100%-os lemezhasználat, ahogy elindítom a Windows Intézőt és megnyitok egy olyan mappát, ahol mondjuk a nézet nem részletekben van, hanem nagy ikonokban? Ugye ilyenkor elkezdi betölteni a képeket, a gyorselérési sávon is elkezd szaladni a zöld... azazhát kezdene, vagy valami, mert sosem ér véget, befagy a rendszer, ha egyet kattintok bárhová is, míg nem tér magához (ami rendszerint perceket vesz igénybe), akkor a program nem válaszol, lefagy az egész explorer.exe, jó esetben újraindul magától, amúgy kínszenvedés, mire feladatkezelőből bármit is tudok intézni, annyira szétfagy a rendszer.

    Feladatkezelő két dolgot mutat gyanúsnak.. egyik a Windos Intéző, aminél ilyenkor 40-70mb/s használtságot is ír, illetve valami Com Surrogate, ami szintén 25-30mb/s, mindeközben 100% lemezhasználat, és fagyás. Feladat befejezése mit sem számít, ha bezárom az intézőt, az explorer.exe újraindításig ugyanúgy halott marad. Mi lehet a gond? Egyik pillanatról a másikra kezdte el ezt csinálni, eddig sosem volt vele bajom...

    Ezt megcsináltam már, de nem lett haszna, az intéző ugyanúgy halott.

    Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

  • Archanon

    őstag

    válasz Döglött Róka #36987 üzenetére

    Na jó, de minden mappában?...

    Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

  • Archanon

    őstag

    Sajátgépben, tálcán, bárhol, ha jobb klikk /Tulajdonságokra kattintok bármilyen fájlnál, az nem nyílik meg, még csak nem is gondolkodik a gép. Ez mitől lehet?

    Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

  • Archanon

    őstag

    Sziasztok,

    Van egy Dell Latitude E6440 gépem, rajta aktivált Windows 10 operációs rendszer; eredeti licensszel vásároltam tavaly júliusban még otthon Magyarhonban - persze használtan üzletből, de akkor semmi probléma nem mutatkozott, jó vételnek tűnt. Nomármost az a nagy helyzet, hogy az elmúlt egy évben csak a szenvedés volt vele, a rendszert kb 5x telepítettem újra, hogy ne jöjjön nekem a kékhalálokkal, meg azzal, hogy képtelen bootolni. Utoljára márciusban volt erre szükség... aztán megint működött egy darabig.

    Eljött az elmúlt pár nap, és elkezdett ismét lassan felébredni, először csak olyan 3-4 perces boot volt jellemző, pár ki és bekapcsolás után egyre lassabb volt, mígnem 15-20 perces rendszerfelállás lett belőle, aztán már el se indult két óra várakozás után sem. Bekapcsoláskor a Dell logón túljut, a Windows logón tovább már nem. Oké, valami nem stimmel, erre már én is rájöttem. Próbálkoztam boot beállítások módosításával, feleslegesen induló programok kilövésével, teljesítmény optimalizációval, de semmi nem oldotta meg a helyzetet. Oké, reinstall. Van egy Windows 10 usb-m, azzal oldottam eddig meg mindent.

    Bootoláskor F12, kiválasztottam az USB-t, azt kb 20 perc Töltés után behozza a telepítőt. Na mármost, ez korábban 1 percbe se telt, valahányszor erre kényszerültem. Rendben, kb két óra alatt sikerült feltelepíteni az új rendszert, ám valahányszor újraindult a gép, került vagy 10-15 percbe. Ja, igen, teljesen legyalultam a merevlemezt, gondoltam hogy tiszta telepítésre van itt már szükség. Most van egy szűz Windows egy teljesen formázott merevlemezen, ami továbbra is 20 perc, mire feláll, további 4-5 perc mire bejelentkezés után egyáltalán a Windows intézőt képes vagyok megnyitni.

    Van egy másik asztali pcbe való merevlemezem a régi rendszerrel, külső usb-s dokkolóval hozzá tudok férni a laptopomrol, sőt Legacy bootnál meg a rajta lévő rendszert is felismeri, és tudom bootolni. Persze gondolom mivel USB-n keresztül szenved, azért indul el lassan de még így is fényévekkel gyorsabban kapja össze magát a sok sok éve újra nem telepített rendszerem egy nagy 5400 rpmes 8-9 éves "valamin", mint a laptopon. Lehetséges HDD probléma? Szűz Windows, mégis mintha haldokolna valami...

    Ja, hiába van garanciám (vagy már csak volt? Most júliusban jár le valamikor, vagy már járt le), kint vagyok a világ végén Tokióban, a szerviz nem egyszerű ráadásul csilliardokba kerül.

    Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

  • Archanon

    őstag

    válasz King Unique #103099 üzenetére

    Kicsit analfabéta vagyok az ilyen dolgokhoz, én csak rákötöttem egy külső adapterrel a régi merevlemezt a laptopra, és bumm. Természetesen észleli mint egy nagydarab pendriveot, alap külső hdd-t, de a rendszer is elindul rajta mondhatni zökkenőmentesen.

    Stoppereztem kicsit. Bejelentkező képernyőig eltelt idő bekapcsolástól számítva 13 perc, belépés után további 4 perc mire lenyugszik a gép. Ugyanakkor ha csak megmozdítom az egeret, már akad, egy program elindítása (legyen az Microsoft Edge) már megizzasztja a rendszert. A feladatkezelő sem néz ki szépen, CPU usage úgy is, hogy nem csinálok semmit 15-50% között pörög, memória alapesetben 50% fölött van (bár 4 giga Rammal a Windows 10 mellett ez teljesen normális érték szerintem), a lemezhasználat viszont... Egek ura. Ha semmit nem csinálok akkor is dolgoztatja magát, az alap háttérprogramok is megölik szegényt. Pár perc és megpróbálok linkelni egy HDS eredményt, de egyelőre szenved már attól is, hogy el kell indítani a programot. Egyelőre okostelefonról gyorsabban írok még egy hozzászólást.

    Amúgy sajnos csak úgy van lehetőségem tesztelgetni akár Ramot, ha veszek új alkatrészt. Ahhoz le kell masíroznom Akihabaraába, azt találni valami sarki üzletet ahol kapható ddr3l ram, merevlemezt is újat kell venni, aztán.... Mi van ha ez se oldja meg a problémát? :DDD Mindenesetre gondolom a HDD csere megoldaná a problémát.

    Szerk.: Képtelen vagyok a prohardvert megnyitni gépről, szétfagy az egész, összeomlik már attól, hogy a keresőbe kell gépelni valamit. Szóval itt egy "screenshot".

    [ Szerkesztve ]

    Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

  • Archanon

    őstag

    válasz King Unique #103104 üzenetére

    Jó, hát mikor használtam utoljára ezt a programot régi verzióm volt éppen kéznél. :DDD Stoppereztem kicsit a nagy hdd-m rendszerével is. 3 perc alatt jutott el a bejelentkező Képernyőig, Viszont a bejelentkezés maga 5 perc is volt, gondolom a rengeteg hülye program miatt. Egy éve nem nagyon nyúltam ehhez a merevlemezhez, és csak április óta van újra nálam, azt tele van szeméttel. De így is gyorsabb, mint egy friss Windows....

    Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

  • Archanon

    őstag

    válasz King Unique #103108 üzenetére

    Volt telepítve a 2terás vinyómon HDS, azt használtam.

    Hát most már elment három szabadnapom is a géppel való szenvedésre, elsőnek veszek egy SSD-t 4 nap múlva, amikor legközelebb szabadidőm lesz. :DDD Addig is van okosteló... Ha otthon van 8-10ezerért használható ssd, itt is lehet párezer yenért valami jóság, abba meg most nem halok bele. Ha nem kell vennem kompletten egy új laptopot, akkor már örülök ennek is, noha alapvetően nem a leggyorsabb.

    Köszönöm a segítséget, remélem tényleg kizárhatom a szoftveres hiba lehetőségét. :F

    Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

  • Archanon

    őstag

    Na vásároltam egy Crucial MX500 SSD-t, plusz 4 giga ramot is, hogy legyen 8 a windowsnak... Láss csodát: a boot 19 másodperc. :Y Életem első SSD-je, sosem volt még készülékem, ami ilyen gyorsan betöltött volna. :D

    Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

  • Archanon

    őstag

    Hello,

    Kb másfél éve vettem egy laptopot boltból, kértem rá eredeti Windows 10 telepítést, és szépen aktiválva működött ugyebár. Azóta a merevlemez kampec, vettem új ssd-t bele, microsoft fiókommal belépve ismét aktivált lett az új windows. Most viszont vettem PC-t, és gondoltam felhasználom a romokban lévő ultralassú laptopom SSD-jét, ugyanakkor új hardverek révén újratelepítettem a Windowst. A rendszer felállt, szépen működik, viszont sehogy sem aktiválódik a dolog. Hátdenemár, 20 ezret fizettem emiatt, most nem lehet átvinni a licenszt egy másik készülékre? Van erre valami mód? Mit ronthattam el?

    Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

  • Archanon

    őstag

    válasz King Unique #111829 üzenetére

    Köszönöm a választ! El sem hiszem, hogy tényleg vettem potom 2 ezer forintért Windows home retailt licenszt... Őszintén kicsit kételkedtem a jogtisztaságában, felelmetesen olcsó, de tűzoltásra jól jött. A rendszer aktivált, fut.

    Ugyanakkor küzdök még bsod hibakódokkal, amik teljesen véletlenszerűen megölik a rendszert ugye: "memory management" illetve "System service exception". A szomorú az, hogy mivel teljesen random, hogy összeomlik a rendszer, nem tudok rájönni, hogy esetleg milyen tevékenység válthatja ki közvetlenül. A Windows memóriadiagnosztika végig futott már, ám semmi hibát nem észlelt, a drivereket újra telepítettem manuálisan, de mind hiába. Néha csak attól kekhalál, hogy van a képernyő és semmi nem történik, egy perc és bumm. De ez is véletlenszerű, nem konstans.... Agyrém ez egy új gépnél, remélem csak én rontottam el valamit (de mit) és nem hardveres a hiba, mondjuk a memória... Két dolog régebbi a gépben, a tápegység (de eddig mindig jó volt), meg a merevlemezek, minden más zsír új.

    Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

  • Archanon

    őstag

    Jézus atyám borogass...
    Segítség! Lemezkezelőben próbáltam összevonni nem lefoglalt területet meglévő nagy partícióval, de valamiért fogta magát, és eltűnt a partícióm egy szempillantás alatt, tele rengeteg NAGYON FONTOS fájllal. De egy pillana, ennyi idó alatt képtelenségnek tartom 700 giga eltűnését... Most van egy 904 gigás nem lefoglalt területem. :O Lehetséges-e valamiképp visszavonni ezt? Nem indítottam még újra a gépet, semmi, ez most az elmúlt 4 perc szerencsétlen eredménye.

    Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

  • Archanon

    őstag

    Sziasztok,
    Köszönöm szépen a sok ajánlást, kaptam sokféle programlehetőséget, többre rá is néztem, ám hozzá nem értésem okán sajnos nem sokra jutottam. Szerencsére másodlagos merevlemezen volt az "eltűnt" (kvázi véletlenszerűen ledózerolt) kb, 800 gigás partíció, így el tudtam vinni egy barátomhoz, akinek van a fentebb említett EaseUS programlicenszje, és vissza tudta hozni a számomra fontosabb dokumentumokat, fájlokat. Ezen kívül csinálok egy teljes formázást a merevlemezen, 10 év után ráfér, azt hiszem egy óriástakarítás... A lényeg, probléma megoldódott!

    Ami pedig a biztonsági mentést illeti, azt az ember néhány gigányi cuccról csinál, nem 7-800 gigáról, hacsak nincs egy erőmű otthon öt merevlemezzel, és mindent duplán ment. De lehet én vagyok nem törődőm, 10 éve szerencsére nem kellett ilyen dolgoktól tartanom. (Egyszer halt be a memóriakártyám a fényképezőbe, az kellemetlen volt.) Amennyiben nem csinál az ember akkora blaszfémiát, mint én kattintgattam valamit össze-vissza, talán nincs ilyenekre szükség. Szerencsére nem a világ sorsa múlik az adataimon. :)

    Köszönök mindent

    Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

  • Archanon

    őstag

    válasz vlevi #112648 üzenetére

    Az ingyenes verziókkal csupán egy a probléma fizetős programok esetén: maximum annyit mutatnak, hogy igen, visszahozhatóak ezek és ezek a fájlok, de vedd meg egy hónapra 20 ezerért a licenszt. A teljesen ingyenesekkel meg bénáztam, így inkább baráti segítséget kértem. :))

    #twofatcat: Van amikor évekig tart félretenni egy konfigcserére, mert van más fontosabb a hardvereknél úgy általában. Mindenesetre megfontolom a tanácsot.

    #King Unique: :R

    Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

  • Archanon

    őstag

    Helopelo,

    Adott egy Asrock B450M Pro4 alaplapi hangkártya és egy újonnan vásárolt HyperX Cloud Alpha mikrofonos fejhallgató, na meg ugye Windows 10. A problémám a következő, láss csodát: a Windows nem ismeri fel a mikrofont - vagy valami megakadályozza ebben. Az anomália az, hogy a rém gagyi PUBG mobile játék PC-s emulátorjában működik a mikrofonos chat, nem kicsit jó minőségben az eddig megszokotthoz képest (volt egy 500 forintos mikrofonom, működött).

    4-5 órája szenvedek mostmár az egésszel, és nem tudom működésre bírni. Hogy lehet az, hogy a PUBG emunál működik a hang, az általánosabb Windows tevékenységeknél teljesen halott? Most beszélek Messenger, Skype hívásokról, de még a Hang vezérlőpulton belül sem vesz semmiféle jelet a Mikrofonhoz, noha csatlakoztatottnak mutatja [kép] .

    Hibaelhárító azt írja, hogy nincs csatlakoztatva mikrofon a rendszerhez (cáfolnám ugye a Pubg működőképessége miatt), próbáltam már az audio driver Eszközkezelőben történő eltávolítását, gép újraindítását, letöltöttem az Asrock oldaláról is a drivert, azzal is próbálkoztam, lett egy Realtek Audio Console-om is amiről eddig nem tudtam, de abban sem értem el említésre méltó bármit se.

    Másik gépre csatlakoztatva működik a mikrofon, szóval ezért sem gondolom, hogy a fejhallgatóval lenne esetleg probléma. Esetleg valakinek bármi ötlete, ilyen esetben mi az abszolút biztos megoldás?

    Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

  • Archanon

    őstag

    válasz bobalazs #117561 üzenetére

    Köszönöm a választ! Akárhogy is, nekem az végig engedélyezve volt a legtöbb programmal, érdemi változást nem értem el a ki be kapcsolgatásukkal sem sajnos. Letöltöttem másik forrásból a Realtek drivert, és az megoldotta a problémát, voilá. :F Sajnos nem jöttem rá, hogy mi lehetett a gond, de legalább működik.

    Azóta vettem külső hangkártyát is, de ezzel is meggyűlik a bajom... :DDD Bár ez ide talán már off téma - valamiért irdatlan fehér zajokat küld a mikrofonom TeamSpeak-en a túloldalra időnként, de ilyen eszméletlen hangos sistergős-susogós-szélbúgást, nem csak ilyen apró pukkanásokat, vagy gyenge statikus zajt, és sokáig nem hagyja abba. Eskü mintha folyamatosan fújnék bele a mikrofonba teli tüdőből. Ha újracsatlakoztatom a kábeleket - ami felteszem nem túl egészséges az élettartamra tekintve -, akkor egy darabig megszűnik, majd teljesen random idő után újrakezdi, még csak azt sem tudom mondani, hogy csinálok valami olyat, amitől elkezdi, mert teljesen... véletlenszerű. Én meg ellenben kristálytisztán hallok mindent (óh, és mennyire imádom), de csóró ismerőseim a túloldalt inkább letiltanak, mintsem halláskárosodást szenvedjenek miattam. Laptopba begudva a külső hangkarit, és ugyanazt a fejhallgatót rácsatlakoztatva nem tapasztaltam a jelenséget... Creative SoundBlaster X-Fi HD + HyperX Cloud Alpha páros, vadiúj minden... De megőrjít. Ötlet eeeeesetleg valakinek, lehet-e ez Windows beállítás probléma, vagy mindenképpen valami driver/szoftveres az eset, vagy netán hibás termék - gondolok itt a hangkártyára, mert csak azzal jelentkezik az ominózus sh*tstorm?

    (#117562) grizlisandor: Köszi, nem tudtam, hogy végre elérhető itthon is VPN nélkül. :R

    Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

Új hozzászólás Aktív témák