Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • megema

    őstag

    Sziasztok!

    Egy Toshiba Satellite X200-ra raktam fel próbaképpen Windows 10-et. Nagyjából rendben is van, de két driverrel küzdök.

    Synaptics Touchpad:
    - A Windows Update-ről felrakott driver rendben van, de csak egyujjas görgetés tud, ami a modern alkalmazásokban nem működik.
    - Felraktam a Synaptics oldaláról a legfrissebb Win 10-es drivert, abban viszont hiába engedélyezem, egyáltalán nem megy a görgetés. Sem egy, sem két ujjal (választható). Illetve a funkcióváltás sem megy, gondolom nem is tudja kezelni. Ez nem is lenne gond, csak a görgetés működne...

    Intel Robson:
    Nem tudom mennyire érdemes ezzel küzdeni, de sehogy sem akar települni. Sem kompatibilitási módban, sem tallózva. Létezik Win 10-es változat?

    Ezeken felül a Realtek audio driverből egy régebbi, gyártói változatot kellett felraknom, mivel egyedi 2.1 hangrendszer van a gépben. Legfrissebb Win 10-nél hogy tudom megakadályozni, hogy ezt a drivert lecserélje frissebbre?

  • megema

    őstag

    Tudtok a CompactOS-en kívül más megoldást, amivel a rendszer helyfoglalása csökkenthető? 16 GB-os SSD-re raktam fel LTSB x64-et kipróbálásra, viszont 1 db márciusi frissítés telepítése után 6-ról 4 GB-ra csökkent a szabad hely.

    A 10-esnek elérhető Embedded változata? Annyit találtam róla, hogy IoT Enterprise néven fut, és elvileg Enterprise telepítő kell hozzá. :F

    [ Szerkesztve ]

  • megema

    őstag

    válasz King Unique #75397 üzenetére

    Lemezkarbantartót próbáltam, nem mutat semmit. Nem csak a Windows.old mappát tudja leszedni? Az LTSB esetén sosem lesz, ha jól tudom. C:\Windows\SoftwareDistribution\Downloads mappát kipucoltam. Hibernálás már ki van kapcsolva, bár mintha alapból is ki lett volna. Lapozófájlhoz még nem nyúltam (~1.5 GB), azt majd végső esetben.

    Igen, láttam, hogy 20 GB kéne neki. Ez eredetileg egy vékonykliens gép, amit célfeladatra szántam. Netre nem megy, frissítve se nagyon lesz (le is tiltottam). Egy normális SSD többe kerülne, mint maga a gép. :) Gondoltam kipróbálom az x64-et rajta, ha már találtam itthon 4 GB memóriát bele, a gyári 2 helyett. x86-tal mennyit lehetne spórolni? Embedded változatról tudsz? Gyárilag 7-es Embedded x86-tal jött a gép, úgy 8-9 GB szabad.

    (#75399) csicso82: Normál 10-est mostanában nem telepítettem, így nem emlékszem, hogy ténylegesen kell-e neki annyi. Napi használatra nyilván kevés lenne a 16 GB, sőt a 32 is necces.

    Ez viszont LTSB (Store és legtöbb csempés dolog hiányzik), itt tudtommal nem lesz nagyfrissítés, ami a Windows mappa cseréjével járna. Tulajdonképpen a 4 GB szabad hely is elég lenne, csak gondoltam hátha ki lehet még hozni belőle valamit.

    [ Szerkesztve ]

  • megema

    őstag

    válasz pc360 #75401 üzenetére

    Te meg vegyél vissza egy kicsit, mert a személyeskedésnek is van határa! (Láttam a kitörölt szöveget is.)

    Amire vettem a gépet, arra tökéletesen megfelel: havonta egyszer rádugni egy HDD-t tesztelésre, vagy bármilyen ilyen több órán át futó feladatra (RDP-n vezérelve), hogy ne a 25-ször ennyibe kerülő notebookon fusson, és kösse helyhez a gépet. Emellett legyen kicsi a mérete (nettop/thinclient kategória), és alacsony fogyasztása.

    Ha kell, bele lehet vágni még egy HDD-t is, de feleslegesen nem fogok. Arra telepítve lassabb is lenne.

    [ Szerkesztve ]

  • megema

    őstag

    válasz pc360 #75403 üzenetére

    Amit kitöröltél.

    Írtam, hogy napi használtra nyilván kevés a 16/32 GB, de ez gondolom elkerülte a figyelmedet. Nem tudom, hogy miért kell beleszólni, ha nem tudsz a konkrét témához hozzászólni. Ha meg lehetne oldani Linuxszal, nyílván azt használnék. Pl. HD Sentinel miatt kell Win, aminek nincs teljes értékű alternatívája...

    Kár bármit kérdezni, mert konkrét választ alig kapni, általában csak a kötözködés megy. Vagy ezt elkerülendő, kisregényt kell írni, hogy a motivációt megmagyarázzam...

  • megema

    őstag

    válasz King Unique #75407 üzenetére

    Használtam már, csak most elbizonytalanodtam, mert ezen a rendszeren nem talált semmi frissítéssel kapcsolatosat. Kézzel kellett lepucolni. Az viszont rémlett, hogy a Windows.old mappát megtalálta másik gépen.

    Köszi a segítséget! Lehet megpróbálok egy megfelelő IoT verziót keresni, de igazából most is jó ahogy van...

    (#75405) beluudj, (#75406) gb4400: Néhány topicot leszámítva én sem szoktam írni, mert a legtöbb helyen ez megy. Vagy nem tudják a választ, mert jót kérdezek, vagy belekötnek mit-miért...

    (#75408) pc360: Nem kell magyarázkodnod, csak ne játszd, hogy nem érted mire gondolhattam.

    Kész véletlen, hogy a Linuxos változat köszönőviszonyban sincs a Windowsossal... ;) Ha nem csak kötekedni akartál volna, akkor tudtad volna.

    (#75409) SP4C3: Igen, ez azért már kényelmesebb. :) De ha jön egy "nagyfrissítés" (ami lecseréli a Windows mappát), az már szűkösen megy, nem? LTSB-hez viszont teljesen jó.

    (#75412) pc360: Mondjuk úgy, hogy le se írod, ha nem gondolod szalonképesnek? ;] Amúgy hagyjuk, mert nem ér ennyit az egész.

    [ Szerkesztve ]

  • megema

    őstag

    válasz pc360 #75416 üzenetére

    Nem vagyok mimóza, csak az a halálom, ha kérdezek valamit és belekötnek, hogy miért így, meg miért úgy. Pláne ilyen stílusban. Csak. Nem kell a másikat hülyének nézni, biztos okkal akarja úgy.

    A többinél már kicsúsztam a szerkesztési időből. Sajnos nincs alternatívája a HD Sentinelnek, még Windowson is csak részben. Az NLite/NTLite ismerős volt régebbről, felületesen már ránéztem korábban, de hatalmas mennyiségű helyfoglalást nem láttam. Majd még bogarászom benne.

    Már csak próbaképp is érdekelt, hogy mennyire lehet összezsugorítani a rendszert. Lehet rakok bele egy HDD-t, de a rendszer attól még marad SSD-n. ;]

    (#75418) csicso82: Ez egy Windowsos sajátosság, én is meg szoktam őszülni, ha frissítenem kell valakinek tiszta telepítés után/helyett. Saját célra évek óta csak VM-ként van Windowsom, így engem nem érint.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák