Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Amur

    addikt

    win8.1ről frissítek win10-re.
    Előtte minden frissítést letöltöttem amit felhozott, majd distribution/download mappa tartalma delete, ezután parancssorból indítottam a frissítést.
    El is indult a win10 előkészítése a telepítésre, majd a 2.újraindításkor beszólt hogy egy fontos frissítést még telepíteni kell(defender frissítés legújabb-amit 8.1 alá már felraktam..)
    ahányszor újrapróbáltam mindig hibát jelzett, nem sikerült neki.
    Volt újabb törlés a dowload mappából(mert egyik külföldi fórumon ezt írták) de nem segített.
    A defender kikapcsolását írták, de az alapból ki van kapcsolva, nem is engedi bekapcsolni magát..
    Tipp?

    Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

  • Amur

    addikt

    A defender update és a pontos hibakód, amin nem tudok keresztülvergődni..
    Windows Update error 80070005 KB2267602
    Neten nem találtam értelmes megoldást.
    Nem lehet valahogy megmondani neki hogy szarok a defenderrre, amúgy sem használom?
    Csak szimplán fel szeretném rakni a win10-et?

    Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

  • Amur

    addikt

    Sajnos több órás küzdelem után sem tudtam továbbjutni azon a problémán hogy a win10-re való frissítéskor a követelmények ellenőrzésénél(win8.1ről), egy fontos frissítést hiányol(windows defenderhez).
    Ennek telepítése közben pedig hibát jelez.
    Próbáltam már minden futó nem MS alkalmazás letiltása közben csinálni a frissítést,
    töröltem már a download mappát a windows könyvtárban
    scanneltem hatféle problémamegoldóval semmi.

    Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

  • Amur

    addikt

    válasz Amur #14633 üzenetére

    Erre nincs tippetek továbbra sem?

    "Sajnos több órás küzdelem után sem tudtam továbbjutni azon a problémán hogy a win10-re való frissítéskor a követelmények ellenőrzésénél(win8.1ről), egy fontos frissítést hiányol(windows defenderhez).
    Ennek telepítése közben pedig hibát jelez.
    Próbáltam már minden futó nem MS alkalmazás letiltása közben csinálni a frissítést,
    töröltem már a download mappát a windows könyvtárban
    scanneltem hatféle problémamegoldóval semmi."
    Érdekesség hogy amióta megpróbáltam win10-re frissíteni a steam úgy érzékeli hogy már win10 van fenn, és emiatt fel is kinált egy frissítést hogy ezen az op.rendszeren is megfelelően futhasson, miután nem fogadtam el, azóta a steam el sem indul a win8.1-en...
    Jó lenne befejezni a frissítést, de nem hajlandó a windows defender update nélkül...

    Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

  • Amur

    addikt

    válasz Amur #14755 üzenetére

    Most nézem hogy win8.1-nél S14 verziót enged win update-el frissíteni RTM-et viszont csak tiszta telepítéssel. Honnan tudom nekem melyik verzióm van? Lehet ezért nem sikerül neki az update?

    [ Szerkesztve ]

    Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

  • Amur

    addikt

    válasz peterk #14761 üzenetére

    Nem akarok clean installt csak upgrade-et, azt is tudom pendrive-ról vagy ISO-ból?

    Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

  • Amur

    addikt

    Upgrade-et iso-ból is tudok indítani, vagy onnan csak clean installt?
    (mert mint korábban írtam elakad a win8.1 alól indított upgrade-em a defender frissítésnél. MS oldalon sem találtam megoldást rá..)

    Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

  • Amur

    addikt

    válasz t72killer #15035 üzenetére

    Nem tudom volt-e már, de aki a "kémkedős" részét szeretné kikapcsolni, menjen végig ezeken a pontokon:

    Ezt kiemelném ide előre is:
    A lépések elvégzésével minimálisra csökkentheted azt az adatmennyiséget, amit a Microsoft begyűjt rólad és jelentős erőforrásokat takaríthatsz meg azáltal, hogy nem fut több tucat kémprogram a gépeden és nem kommunikál megállás nélkül a Microsoft szervereivel. Mindig törekedj arra, hogy nyílt forráskódú programokat használj, mert azokban jóval kisebb eséllyel vannak elhelyezve kémkedő programkódok, hiszen bárki ellenőrizheti a működésüket.

    FIGYELEM! KÉSZÍTETTEM EGY LEÍRÁST, ÍGY AKADÁLYOZHATÓ MEG, HOGY A MICROSOFT KÉMPROGRAMJAI FOLYAMATOSAN ADATOKAT TOVÁBBÍTSANAK RÓLAD, ÉS TERHELJÉK A GÉPEDET.

    1.: Windows-t csakis partíció formatálás után szabad telepíteni. Ha csak "ráfrissítesz" a meglévő rendszeredre, akkor adódhatnak problémáid a driverekkel, aktiválással és a rendszer működésével/stabilitásával.

    2.: Ne használd a Home verziót, mert abban bizonyos Microsoft-kémprogramok nem, vagy csak nehézkesen távolíthatóak el (pl. nem tartalmazza a Group Policy Editort (gpedit.msc)). A Pro verziót ajánlom. A kémprogram nem túlzó kifejezés, ugyanis az alapbeállítások szerint a Windows 10 a beírt szavaidtól elkezdve a meghajtód titkosítási kulcsáig mindent eltárol a szerverein, sőt, alapból minden Windows-felhasználóval megosztja a wifi jelszavadat, aki a közeledben tartózkodik; ők ezután szabadon rácsatlakozhatnak a routeredre. Ez nem vicc, hanem valóban így van.

    3.: Mielőtt végigmennél a telepítésen:

    A telepítés során NE a gyors beállításokat használd, hanem a "Beállítások testreszabására" kattints és MINDENT kapcsolj ki, tehát ne engedélyezz semmiféle adatszolgáltatást a Microsoft felé.

    Amikor a telepítő kéri a sorozatszámodat, kattints a "Kihagyás" gombra. Én még akkor sem írnám be a sorozatszámot, ha eredeti licencem lenne, mert onnantól kezdve, hogy megvásároltál valamit; hozzád köthető. Adatvédelmi szempontból biztonságosabb "kalóz" Windows-t használni.

    4.: NE hozz létre Microsoft accountot. Amikor lehetőséged lenne a Microsoft account létrehozására, akkor szüntesd meg a netkapcsolatodat, kattints a regisztrációra, majd a "Kihagyásra".

    5.: Soha sehol ne adj meg valós adatot (pl. név) magadról.

    6.: Start menü --> Gépház --> Adatvédelem

    Menj végig az összes itt található menüponton és MINDET kapcsolj ki. A "Visszajelzés és diagnosztika" menüpontban a visszajelzést állítsd "Soha"-ra, az eszközadatok elküldését pedig "Alapszintű"-re. A "Háttérben futó alkalmazások" menüpontba érdemes időről-időre visszanézned, mert a Windows újabb és újabb alkalmazásokat fog ide betenni, amelyek kémkednek utánad és terhelik a gépedet.

    7.: Start menü --> Gépház --> Frissítés és biztonság --> Speciális beállítások felirat

    A frissítések telepítésének módja legyen "Értesítés újraindítás üzemezéséről" és tegyél pipát a "Frissítések elhalasztása" elé, így lesz időd manuálisan kiválogatni azokat a frissítéseket, amelyekre szükséged van.

    8.: Start menü --> Kezd el begépelni, hogy gépnév, majd kattints a találatra és nevezd át a gépedet valami másra.

    9.: Ha már úgyis a "Rendszer" beállításoknál vagy, akkor menj az "Értesítések és műveletek" menüpontba és kapcsolj ki mindent.

    10.: Az "Alkalmazások és szolgáltatások" menüpontban kattints végig az összes alkalmazást és mindegyiknél kattints az "Eltávolítás" gombra (már amelyiknél engedi). A többi kémprogram eltávolítását később fogom bemutatni.

    11.: Az "Offiline térképek" menüpontban a forgalmi díjas kapcsolatokat kapcsold be, a térképfrissítéseket pedig kapcsold ki.

    12.: A Windows 10-ben változott az alapértelmezett alkalmazások beállításának módja, pl. nem lehet olyan egyszerűen alapértelmezetté tenni másik böngészőt, mint korábban, hanem csakis ebben a menüpontban. Szerezd be a szükséges alkalmazásokat (pl. VLC, Firefox), és cseréld le a Microsoft alapértelmezett kémprogramjait nyílt forráskódú szoftverekre.

    13.: Start menü --> kezd el beírni, hogy cmd, jobb gombbal kattints rá a "Parancssor"-ra és "Futtatás rendszergazdaként".

    Írd be soronként a következőket (minden sor után nyomj entert, hogy végrehajtsa a parancsot):

       sc delete DiagTrack
       sc delete dmwappushservice
       echo "" > C:/ProgramData/Microsoft/Diagnosis/ETLLogs/AutoLogger/AutoLogger-Diagtrack-Listener.etl

    14.: Start menü --> kezd el beírni, hogy futtatás és nyisd meg a futtatást. Írd be, hogy gpedit.msc.

    A megjelenő oldalon a baloldali mappaszerkezetből válaszd a következőt: Számítógép konfigurációja --> Felügyeleti sablonok --> Windows-összetevők --> Adatgyűjtés és előzetes buildek ---> ezen belül kattints duplán a "Telemetria engedélyezésére". Állítsd "Letiltva"-ra.

    15.: Még mindig a "Windows-összetevők" menüponton belül kattints a "OneDrive"-ra, azon belül pedig kattints duplán a "A OneDrive fájltárolására való használatának letiltása"-ra. A megjelenő oldalon állítsd "Engedélyezve"-ra.

    16.: Továbbra is a "Windows-összetevők"-ben nyisd meg a Windows Defender-t és azon belül kattints duplán a "A Windows Defender kikapcsolása"-ra. A megjelenő ablakban állítsd "Engedélyezve"-re.

    17.: Ezt most bezárhatod. Nyisd meg a Start menüt és kezd el begépelni, hogy futtatás és nyisd meg a futtatást. Írd be, hogy regedit és nyomj entert. A megjelenő ablakban: HKEY_LOCAL_MACHINE/SOFTWARE/Microsoft/Windows/CurrentVersion/Policies/DataCollection. Itt kattints duplán az "AllowTelemetry"-re és változtasd meg az értékét 0-ra.

    18.: Töltsd le ezt: http://cdn5.howtogeek.com/wp-content/uploads/TakeOwnership.zip

    Csomagold ki és futtasd az "InstallTakeOwnership" fájlt. Ez létrehoz néhány registry bejegyzést, megkönnyítve a következő lépés elvégzését (ha érdekel, hogy mit csinál, megnézheted, ha megnyitod pl. jegyzettömbbel).

    Navigálj a C:/Windows/System32/Drivers/Etc mappába. Kattints a hosts fájlra jobb gombbal --> Tulajdonságok. A megnyíló ablakban "Biztonság" fül --> "Szerkesztés" gomb. Itt a "Felhasználók" csoportnak adj teljes hozzáférést. Most már van jogosultságod szerkeszteni a hosts fájlt. Nyisd meg jegyzettömbbel és másold bele az összes itt található sort (nem kell eléjük a # jel; csak így simán): http://paste2.org/A1sv86VF

    (Ha végeztél, eltávolíthatod a takeowenership-et az uninstall fájllal és visszaállíthatod a hosts fájl jogosultságait.)

    19.: A OneDrive-ot úgy tudod teljes egészében eltávolítani, ha a következő szöveget elmented egy bat kiterjesztésű fájlba (pl. nyitsz egy jegyzettömböt, a mentési névnek pedig azt írod be, hogy onedrive.bat és a "Fájl típusát" beállítod "Minden fájl"-ra. Ezután futtasd rendszergazdaként a onedrive.bat-ot (jobb klikk --> Futtatás rendszergazdaként). A kód, ezt kell elmentened onedrive.bat néven: http://codepad.org/GyJHug5b

    20.: Utolsó lépésként erősen ajánlott eltávolítanod az alapértelmezett alkalmazásokat, mert ezek eszik az erőforrásaidat és gyűjtik rólad az adatokat. A Start menüben megtalálható "Power Shellt"-t kell rendszergazdaként futtatnod és a következő oldalon fellelhet parancsok beírásával tudod azokat eltávolítani:https://thomas.vanhoutte.be/miniblog/delete-windows-10-apps/

    A fenti lépések elvégzésével minimálisra csökkentheted azt az adatmennyiséget, amit a Microsoft begyűjt rólad és jelentős erőforrásokat takaríthatsz meg azáltal, hogy nem fut több tucat kémprogram a gépeden és nem kommunikál megállás nélkül a Microsoft szervereivel. Mindig törekedj arra, hogy nyílt forráskódú programokat használj, mert azokban jóval kisebb eséllyel vannak elhelyezve kémkedő programkódok, hiszen bárki ellenőrizheti a működésüket.

    Még rengeteg olyan beállítás maradt, amelyekkel a Windows 10 sebességét és biztonságát növelheted, pl. ha eltávolítod a csempéket a start menüből és átméretezed kicsire, akkor már az is gördülékenyebben fog működni. A hagyományos "Vezérlőpultot" úgy találhatod meg, hogy a "Gépházban" elkezded begépelni, hogy vezérlőpult. A "Rendszer és biztonság --> Rendszer --> Beállítások módosítása --> Speciális --> Teljesítmény" menüpontban érdemes kikapcsolni a mindenféle beúszó, kiúszó, animált, áttűnő, betekintő csicsát, mert jelentősen csökkenti az erőforrásigényt. Ha van legalább 4 GB RAM-od, akkor a lapozófájlokat is a kikapcsolhatod. A hangoknál a rendszerhangok letiltásával további erőforrászabálás szüntethető meg.

    Mindig figyelj arra, hogy mit telepítesz a gépedre és mindig odafigyelve végezd el a telepítést, mert a telepítőfájlok hajlamosak különféle reklám- és kémkedési célzatú programot elhelyezni a gépeden. Használj megfelelő védelmet (pl. ESET vagy Kaspersky)!

    Remélem ezután nyugodtabban alszik aki ettől az oldalától parázik! :)

    Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

  • Amur

    addikt

    válasz pzstm #15141 üzenetére

    Nem az én irományom, az eredetit egy torrent fórumon találtam.
    Amit én fűztem hozzá azt bizony ironikus felhanggal tettem, de aki tényleg komolyan veszi ezt a részét:
    hajrá!
    Én nem fogok pár percnél többet foglalkozni az alapbeállítások megváltoztatásán, csak amit muszáj.

    Egyébként nézem a Person of Interest sorit, és mivel a technika megvan hozzá, biztos vagyok benne hogy nem csak amerikában, hanem mindenhol müködik már hasonló rendszer.
    Ha meg akarnak rólam tudni BÁRMIT (vagy MINDENT), akkor tökmindegy mit csinálok, úgy is sikerülni fog!
    Az hogy az MS mit tud meg rólam, és mire használja, nem lehet olyan veszélyes mintha a magyar titkosszolgálat(fogalmam nincs mi a nevük) vagy a NAV tenné.
    Ha lehet ilyet mondani: a microsoft-tól nem félek...

    Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

  • Amur

    addikt

    válasz King Unique #15223 üzenetére

    Ironikusan komoly! :)
    Csak azért raktam be mert éppen téma volt az "adatszivárogtatás".
    Írtam is, én nem parázok miatta.
    A NAV, és a titkosszolgálat meg inkább a buta emberek facebook-os adataira hajt..
    oda 5x meggondolom mit posztolok ki, és nem is szeretem ha rólam vagy a családomról más posztol bármit is.Az ismik tudják hogy azért harapok. Ha egy ismerősömet érdeklem akkor van telefon meg személyes találkozás, ahol a személyesebb témákat meg lehet beszélni! A face, viber és társai nem erre való.
    Nem is akarok ezen tovább offolni.
    Nem volt célom sem paranoiát kelteni, sem megosztani a topic olvasóit.
    Téma részemről lezárva. :)

    Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

  • Amur

    addikt

    Egy friss lista a win10 kompatibilis vírusirtókról(forrás thebroodle.com)
    Avast Antivirus (Working on 28th May 2015)
    Bitdefender Antivirus Free 2014
    AVG Free Antivirus
    Avira Free Antivirus 2015
    360 Total Security
    AVG 2015 Internet Security
    McAfee Total Protection
    McAfee All Access Security
    ESET Endpoint Security
    Panda Cloud Antivirus

    Sokszor felmerült kérdés, azért ollóztam be.
    Én is kérdeznék, ebben a listában: antivirus toplista
    a performance hívatott azt mutatni hogy mennyi rendszererőforrást eszik?
    Tudom ez még win8 alatt futó vírusirtók rangsora, de támpontnak jó lehet.

    Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

  • Amur

    addikt

    Csináltam egy részletes leírást win8.1-ről win10re frissítésre(home verzió).
    Aki először csinál ilyet ne kelljen paráznia hogy mi után mi következik, minden rendben van-e!
    Előzmény: pár napja megpróbáltam parancsorból indítani a frissítést, mert nem bírtam kivárni.
    Akkor írtam is hogy egy defender frissítést kért még, és azt nem tudta 10.alkalom után sem letölteni.
    Itt feladtam, de ma jött a kis képernyő bootolás után hogy "minden készen áll a frissitésre"
    Ok kezdjük! mondtam neki.
    (kb. 1éves olcsó intel alaplap+proci konfig 2giga ddr3, lassú net, 500gb hdd-nem a profilomnál olvasható konfig, mert ez a fiam gépe amin frissítettünk)
    -elfogadtam a szerződési feltételeket.
    -Felkészülés a telepítésre felirat jelent meg, ez összesen 6 percig tartott.
    -feldobta hogy bizonyos alkalmazásokat el kell távolítani. (daemon tools lite nem volt kompatiblis, de azt előtte jelezte is a kis listájában)
    -eltávolitás és folytatásra katt. az eltávolítás után nem engedtem a rendszernek az újraindítást, elvégre a win10 "telepítésben" voltam.
    -"mindjárt készen vagyunk" ezt a feliratot 12 percig mutatta.
    -A frissítés készen áll a telepítésre. Frissítés indítására katt. ez 5 perc alatt készen volt, majd újraindult a gép.
    -windows10 frissítések konfigurálása, itt 25%-nál belassult majd pár mp alatt 70%-ra ugrott.
    -újraindult
    -"a windows frissítése, a gép többször újra fog indulni. Addig lazítson"
    itt három lépcsőben frissít, elöszőr a fájlok másolása zajlik, ez 23 percbe tellett neki
    majd szolgáltatások és illesztőprogramok telepítése, ez 19perc volt. Ennek a végén 1percig fekete képernyő volt.
    beállítások konfigurálása volt a kövi, ez kerek 20 perc volt.
    -Üdv újra itt felirat, itt bal lenn megváltoztatható a felhasználónév a nem XY vagyok-ra kattintva.
    -Csatlakozási képernyő, itt lehet kiválasztani az aktív internetkapcsolatok közül(mint írtam az elején ez a gép usb wi-fivel csatlakozik a netre)
    -Azonnal nekikezdhet felirat.
    Itt a gyorsbeállítást szeretné lenyomni a torkunkon, ezért nagyon apró betüvel(tényleg gáz milyen apró a betüméret) bal lenn viszont érdemes a beállítások testreszabására kattintani, még ha nem is vagy informatika terén otthon, gyorsan ki tudod venni a pipákat a beépített "kémkedős" szolgáltatások elől.
    Már csak azért is mert többen írták hogy ezek kikapcsolása után gyorsult a gép.
    -beállítások véglegesítése
    -üdvözlőképernyő
    -folyamatban van a beállítás, kis türelmet. Alkalmazások telepítése -ez 3 perc volt
    -még néhány beállítás hátravan, ez 5 perc volt (úgy hogy 1 perc után kiírta: ez kicsit tovább tart a vártnál)
    -kezdődhet valami új, és erre bejött a windows 10 asztal.
    meg akartam nézni hogy tölt-e még valami frissítést,de olyan szinten belassult hogy semmit nem tudtam elindítani. a feladatkezelő is 20perc után válaszolt csak(és nem válaszolt hibával leállt).
    Gyanítom hogy a háttérben frissitett ezerrel, de cseszett legalább kiírni, pedig telepítés közben igen "beszédes" volt. Na mindegy reméljük következő bootoláskor már feláll rendesen!
    Remélem hozzám hasonló közepesen jártas vagy egyáltalán nem informatikus beállítottságuaknak kis mankót adtam!
    Tehát kb. 2 óra alatt megörtént a frissítés, ez legyen a végszó.

    [ Szerkesztve ]

    Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

  • Amur

    addikt

    frissen telepített win10home:
    semmilyen windows alkalmazás nem indul el, sőt még a start menü, értesítések sem reagál a kattintásra.
    A steam pedig simán elindul, videót nézek játszok rajta.
    Háttérben a hdd teker ezerrel, lehet még frissítéseket telepít, de ha egy steam elindul akkor miért nem tud mondjuk egy start menü bejönni?

    Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

  • Amur

    addikt

    válasz Amur #17053 üzenetére

    Közben javult a helyzet, elérem a frissítési központot(talált is egy rakat frissítést), valamint végre a gépház, feladatkezelő, start menü is elérhető.
    Közben a gyerek már nyúzza, játszik közben a steam-en.
    Annyit csináltam hogy vezetéknélküli egerét kihúztam, mert olvastam hogy másnál ütközött az usb-s wi-fivel.
    Utána kiírta hogy ismeretlen usb eszköz, de meglepetésre nem a frissen bedugott egérre gondolt hanem az usb wi-fi-re. Javasolta a win hogy húzzam ki,és utána be hátha akkor müködik.(amolyan bill gates tanács).
    Láss csodát utána müködött(nem mintha előtte nem működött volna :D )
    Gyerköc véleménye: a játékai simábban futnak, azok is amelyek korábban beszaggattak.
    Tanulság: az éppenhogy frissítet,t elöszőr bebootolt win10 még olyan, mint egy befüvezett, beivott tinédzser amikor megpróbál megmászni 3 emeletnyi lépcsőt: lassan halad, és sokszor behány a sarokba, olyankor percekre megáll, majd lassan folytatja az útját.
    Valamint valószinüleg azért olyan lassú(visszatérve a frissen telepített win10re) mert éppen ezerrel tölt a háttérben frissítéseket, drivereket.
    Sajna rá kell szánni több órát,hagyni frissíteni, néhányszor újrabootoltatni amikor éppen nem frissít, de magához tér idővel, akár a részeg,befüvezett egyén akihez hasonlítottam.

    [ Szerkesztve ]

    Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

  • Amur

    addikt

    válasz Polír #17126 üzenetére

    Pont ezt osztottam meg ma délelőtt hogy frissen telepített w10 annyi mindent kezd el egyszerre csinálni, hogy jobb magára hagyni pár órára, mert ha még te is szöszölsz rajta valamivel akkor tuti úgy belassul hogy nem fogsz tudni ugyse rajta semmit..
    Elsőre én is szidtam mint a bokrot, aztán egy bő óra múlva mintha kicserélték volna a rendszert!
    Pikk-pakk ment rajta minden, pedig még akkor is szöszölt valamivel, de legalább nem tekerte a winyót a sok update.

    Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

  • Amur

    addikt

    válasz jam1991 #17177 üzenetére

    nálam most nem megy az asztal és akadnak a játékok...
    ha nyomok egy jobb klikket az asztalon, akkor előjön a homokóra és úgymarad.. nem tudok kijelölni se de a tálca müxik
    másnál ilyen?

    Fiam gépén frissen a telepítés után csinálta amikor indexelt, frissített meg ki tudja még miket csinált egyszerre a háttérben. Konkrétan még a feladatkezelő sem jött fel a ctrl+alt+del-re..
    Aztán 1 óra múlva minden happy volt.
    Ha neked már nem friss a dolog akkor lehet talált egy nagyobb telepítendő upgrade csomagot.
    Most az még elég gyakori. Tudod, alapból akkor frissít amikor csak akar. Win10-ben nem a felhasználó a főnök hanem az OS. :)

    Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

  • Amur

    addikt

    válasz Rayyy #17183 üzenetére

    ÚÚ, teljesen beparáztattatok... nekem is kiírta a 7, hogy frissíthetek 10-re, de pár perc itteni olvasgatás után úgy döntöttem, hogy még várok... sokat.
    Ebbe a topicba 99%-ban azok írnak akiknek valamilyen problémájuk van! Akiknek minden rendben van, azok max néha megválaszolnak 1-1 kérdést, de nem írják be hogy nálam minden ok(1-2 kivétel erősíti a szabályt esetet kivéve).
    Ne vonj le téves következtetést!
    Egyébként mielőtt a frissítés mellett döntöttem, én is paráztam, aztán elkezdtem nézegetni a hsz-eket ahol probléma volt, megnézni milyen gépekkel, milyen hardverekkel rendelkeztek, és azt láttam hogy a legtöbb problémás telepítés, frissítés notikon volt ahol a gyártó cseszett win10 kompatibilissé tenni a cuccait (ez más hardvereknél is erősen előjött). Ha "átlagos" géped van, és odafigyeléssel csinálod a frissítést, telepítést, akkor boldog win10 használó lehetsz.
    Ha beleolvasol a topicba akkor nem csak a hibákat kell látnod! Én több oldalnyi tanácsot másoltam már ki magamnak a frissítés előtt hogy mire figyeljek, mit hogy csináljak, milyen esetleges hibákra mi a megoldás.
    Erre használd inkább a topic-ot!
    Tény: ha jól müködő win7 rendszered van, minden tekintetben, akkor még várhatsz vele, pláne hogy a win10 inkább a win8ra hajaz, neked idegen lesz. Ha viszont már egy régen használt, összegányolt win7 van fenn, és amúgy is érne egy újratelepítés, akkor frissíts!

    Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

  • Amur

    addikt

    válasz lanw #17234 üzenetére

    Korábban írtam hogy a fiam gépe ezt csinálta ideiglenesen, mikor a háttérben frissített, indexelt stb.. a win.
    Azóta nem tapasztalt ilyet.
    Érdekes az volt hogy minden nem windows-os dolog simán elindult(pl. steam, steam-es játékok),de se egy feladatkezelő, se egy gépház, sem egy start menü nem reagált a kattintásra.
    Nem tudom hogyan kezeli az erőforrásokat, de gyanítom hogy alárendeli magát furcsa módon, vagy nem is tudom.. a steam és a játékok akadásmentesen futottak, miközben a win10 majd összefosta magát a háttérben úgy le volt terhelve indexeléssel,frissítéssel..

    Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

  • Amur

    addikt

    válasz lanw #17241 üzenetére

    Tippem nincs rá, a fiam gépén magától megjavult. Lehet akkor köze nem volt a háttérben futó dolgoknak..
    Ide sem került fel még semmi csak amit a win10 felrakott magától.. Lehet az ucsó frissítésben volt valami.
    Ami egyes hardverkonfig csillagállásoknál ilyet okoz.. A win10 útjai kifürkészhetetlenek!

    Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

  • Amur

    addikt

    válasz ldave #17374 üzenetére

    Sztem nem vagy bejelentkezve az áruházba semmilyen fiókkal.
    Csak tipp, mert én sem használok MS fiókot.

    Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

Új hozzászólás Aktív témák