Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #79715584

    törölt tag

    válasz FistXL #98384 üzenetére

    Komolyan mondom elkapott a nosztalgia, mikor írtad azt a listát. Nagyjából 15-20 évvel ezelőtt szórakozgattam ilyen szinten tweakeléssel, de már akkor sem kellett volna. :D
    Felejtsd el ezeket. Rendszertelepítés után semmi dolgod nincs, max. letörlöd a gagyi uwp appokat. Ehhez nem feltétlenül kell külső progi, de ha mindenáron azzal akarod, akkor geekuninstallerben van ilyen lehetőség.
    Defendert akkor sem kell tiltani, ha mást használsz.

  • vlevi

    nagyúr

    válasz FistXL #98384 üzenetére

    - Állandó CCLeanerezéssel egyszer majd véletlenül törlődik valami, aminek nem kellett volna.
    - WU csomagok törlése. Oké, ezt értem,
    - Auslogic helyett szerintem elég a win gyári töredezettségmentesítése is. Az SSD-t sem kell külön optimalizálgtani
    - Temp törlés az rendben van, de nekem szerencsére nem dagad a temp könyvtár. Nem mondom, hogy üres, de elfér.
    - automatikusan induló cuccok. Hát, néha azért van olyan, ami jó, ha elindul.
    - Alvó állapot letiltása Azzal nem az alvást, hanem a hibernálást tiltod le. Egyébként ez nálam is megvan.
    - Én pl. pont a fényképnézőt töröltem le, sok másik appal együtt, de a store-t meghagytam.
    - Defender letiltása. Hát, te tudod. Mivel én ezt használom víruskergetőnek (+ 1-2 havonta elindítom kézzel az MBAM-t), nálam marad. Nincs vírusom, szóval nekem eddig bevált.
    - minden alkalmazás rendszeres frissítése Ez is rendben van. De a Windows-t is frissíted, vagy kiütötted a WU-t?

    2015 óta fenn van nálam a W10, nem lassult be, mindezt úgy, hogy sosem volt telepítve a CCcleaner.
    Az a probléma, hogy én ki tudom szűrni az írásodból azt, ami nem feltétlenül jó, vagy én máshogy gondolom, de, ha valaki elkezd törölni mindent, amit a CC, vagy a W10 lemezkarbantartó felkínál neki, akkor azzal nagy kárt is tud okozni, utána pedig jön a sírás-rívás, meg a szaravindóz.

  • TRob1

    veterán

    válasz FistXL #98384 üzenetére

    Töredezettségmentesít a win, Defender kikapcs káros. Gyáriból max azt törölném ami simán eltávolítható jobb klikkre.
    Ne csináld hogy ennyire beleszól az elérésbe ha 2-3 naponta 1-2-3 app frissül kb. 5mp alatt. :U

    (#98387) vlevi :
    Lemezkarbantartóval való törléssel szerintem még senki nem tett tönkre rendszert. Max 1809 óta a saját letöltéseit tűntette el. :)

    [ Szerkesztve ]

    ¤ R'n'R ¤

Új hozzászólás Aktív témák