Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pc360

    addikt

    válasz mzso #74859 üzenetére

    A 8 nem egy átmeneti rendszer

    De, az. A 10 lett a rolling release, csak abba kerülnek az újdonságok. Ez ennyi, nincs mit ragozni rajta.

    Írtam, hogy sokat változott a buildekkel. Az, hogy recseg a hangkártyád, nem elég indok. Egy 10-zet tökéletesen kompatibilis Audigy 4 pl. 4 ezer forint, ne ez legyen már a probléma!

    Ezért mert te bele vagy szerelmesedve

    Nem vagyok beleszerelmesedve. Írogathatsz itt bármilyen pökhendi stílusban, akkor is alaptalan sírásnak tűnik az, amit itt művelsz.

    Megoldható egy frászt.

    Milyen problémád maradt?

    Olvasni manapság nem menő csak ömlengeni.

    Gyökérkedni úgy néz ki, még divatosabb, mint normálisan, elfogdultségmentesen, értelmes vitába elegyedni.

    A desktop nemjavult semmit az XP óta, csak romlott.

    A desktop sokat javult az XP óta, habár a ribbon menüt én se szeretem, mégis kényelmesebb róla sokmindent elérni. Nincs fölösleges, vastag keretekkel körbehúzva minden, mint a Win 7-en, ezért kompaktabb is. Az ablakok okosan a képernyő szélére húzhatók, ahol össze lehet párosítani a nézetet másik mappával, fölösleges manuális húzogatás élkül. A címsorban vissza tudsz lépegetni a mappákban. A maximalizált ablak letéphető drag 'n droppal, és visszadobható. Ezt nem azért írtam, mert Win 10 exkluzivitás lenne, hanem az XP-vel összehasonlítás részeként hoztam fel, ha már ilyen hülyésget képes voltál képernyőre vetni, hogy romlott.

    Ha baloldalra rakod akkor alul lesz a start menü és felül az óra.

    Ez szimplán nem igaz, de már Win 7-ben sem volt az. A tálca eszköztárai, és a system tray menü elemei pedig átrendezhetők.

    [ Szerkesztve ]

    Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

  • Doky586

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz mzso #74859 üzenetére

    Ezt a képet már csatoltam a múlt hónapban (#74316):

    Ez pedig egy átfogóbb kép:

    Jól látszik hogy a legnépszerűbb az XP volt 80% fölötti elterjedtséggel, amit a mostani OS-ek meg sem közelítenek, a W8(1) pedig még a 20%-ot se érte el sose..

  • Cs1csó

    félisten

    válasz mzso #74859 üzenetére

    A windows a 98 óta elég katonásan halad,mindig a 2. lett az elfogadottabb rendszer, ME nem XP igen, Vista nem Win 7 igen, Win8 (8.1) nem Win 10 igen.
    Persze ebbe a díszítősorba bele lehet kötni de nagyjából fedi a valóságot
    Windows 98, Windows XP, windows 7, windows 10 ezek voltak a sikeresebbek.

    Talán azzal függ össze hogy az xp-től kb. 3 évente (a vista fejlesztését újrakezdték azért volt ott 5 év) jött ki a fő verzió és ez a 3 év elég sok volt ahhoz hogy tele legyen "látványos" újításokkal amiket az emberek akik megszokták a korábbit azoknak sok volt de amikor már 6 év is eltelt az közte egy a fejlesztéseket TOMPÍTÓ verzió és ekkor már szükség is volt az újításokra hiszen 6 év alatt már tényleg el is avult az az adott oprendszer.
    Ezért tartom jobbnak azt hogy most kvázi fél évente jön ki egy "új" verzó és nem 3 évente kevésbé fájdalmasak az újítások kisebb adagokban könnyebb hozzájuk szokni.

  • Geth

    addikt

    válasz mzso #74859 üzenetére

    Mert miért is működne az EVR

    MPC-HC-t használok EVR custom presenterrel, semmi baja. Se most, se anno a 8-8.1-en :)

Új hozzászólás Aktív témák