Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vlevi

    nagyúr

    válasz #86564352 #64540 üzenetére

    "xp-ben volt választási lehetőség"
    Nagyon rég volt már, de az XP-ben miből lehetett választani?
    Arra gondolsz, hogy szürke Win98, vagy kék, vagy ződ bőrős ablakok?

    Igazából nekem nincs bajom a W10 kinézetével, jobb híján elfogadom olyannak, amilyen. Tetszeni nekem se tetszik, de annyira nem undorodom tőle, hogy elkezdjem variálni. Az viszont való igaz, hogy teljesen más design a hagyományos felület, és a Metro/Modern/UWP (ami egyből rögtön háromféleképpen is néz ki), és erre most jön valami fluent, ahol áttetsző területeket kaptak egyes appok, pl. számológép. Sajnos ez ténlyeg egy kicsit (nagyon) ötlettelenséget mutat részükről.

    A bajom inkább az, hogy az én tapasztalataim alapján a Win7-t, mint rendszert, belül sokkal stabilabbnak tartom. Abban is volt rengeteg olyan dolog, amit nem használtam, de a tizesben félévente hozzámvágnak még egy raklappal olyan dolgokat, amiket a kutya se kért.
    Ellenben, meglévő problémák megmaradnak. Pl. amióta megvan a tizes, azóta nincs értelme gmail fiókkal a postát (de legfőképpen a naptárt) használni.
    Az UWP, mondhatni nem váltotta be a hozzáfűzött reményeket, nem hiszem, hogy lenne hagyományos desktop alkalmazás, amit funkcionalitásban le tudott volna váltani bármelyik UWP app. Én, legalábbis a saját környezetemben ilyennel nem találkoztam. Fordítva viszont, a desktop alkalmazások is bekerültek az áruházba, hogy legalább legyen ott valami.
    Az UWP hasznos felhasználási területe a telefon lett volna, de az, ugye, tudjuk, kimúlt.

Új hozzászólás Aktív témák