Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kiskokó

    veterán

    válasz N.Ferry #147538 üzenetére

    Helló

    Ilyesmi anomáliába már futottam bele amit mondasz. Ezért is gondoltam én is, hogy ez van.
    De nekem nem volt hajlandó elindulni sehogy se. A biossal nem volt gond az mindig bejött faszán.

    +csupingó, + King Unique
    A jelenlegi helyzet az, hogy tegnap kivettem a VGA-t ami nélkül ugyanúgy hibát dobált bootoláskor. Aztán jó akkor mondom most jött el a tápcsere ideje!

    Kicseréltem a tápot, USB be és jó!!! 8x próbáltam egymás után mindig hibátlanul bebootolt.
    Na mondom végre megvan a hiba, a táp lesz a rossz.
    Kikapcsolom, rádugom az üres SSD-t amire a rendszert szánom. benyomom, tölt, HIBA! (ezt úgy hogy már cserélt táppal is, cserélgettem a Sata kábelt / slotot)
    Lehet, hogy megnyekkent az az SSD? Ez az SSD ugyan benne volt a gépben, de nem volt használva, nem is volt rajta semmi. Lehet hogy a rossz táp megölte?

    Megint kezdődött, hogy vagy bebootolt a telepítő vagy hiba.... már nagyon őszültem.... jó akkor mondom van egy másik üres SSD-d rádugom azt is és azzal jó lett. Ismét legalább 6x indítással lepróbáltam és mindig bebootolt a telepítő!

    Most épp a jó gépemen azt nézem, hogy az eredeti SSD amivel tönkrement a gép, amin a windows volt, külső vinyóként felismeri, le is mentettem róla amik kellettek.
    Ebből adódik a következő kérdésem de ezt már csak szimplán kiváncsiságból (mert úgyis az új windowst csinálom meg) De Windows alól, ha így elérem ezt a másik SSD-t amin a régi OPrendszer van. [link] Ezta fajta BOOTolási hibamegoldást windows alól valami fájlt kikeresve megnyitva le lehetne ellenőrizni, hogy a bootolási beállítási rendben vannak e? Illetve ha nem akkor rendbe tenni és érdekességként, hogy működésre lehetne e bírni?
    Mert ugye érdekes, hogy táp hiba volt akkor elvileg, egy a gépben lévő üres SSD-t tönkretett, de a rendszer SSD-t meg jó maradt?
    Rémlik valami régről hogy van valami boot fájl, ahol megvannak adva ezek a program sorok, mit honnan olvas stb, azt hol találom? vagy valami jó leírást ha tudtok linkleni az király lenne!

    Bocsi a sok maceráért, és köszönöm a segítséget mindenkinek még egyszer!

    | Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

Új hozzászólás Aktív témák